נמאס להיות נחמד

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,788
נקודות
113
אתה מוזמן להגיע להאזין, ואני רק עונה על האני מאמין שלי ולא מבטל אף אחד אחר..אני יכול להנות ממגוון מערכות, ואפילו לעיתים תוהה האם הייתי היום בונה את המערכת שלי בצורה אחרת, הולך לכיוון יותר פשוט אולי? שתופס את הרגש ממש.. המסע הזה שהתחלתי לפני כ 20 שנה + התחיל מתובנות מסויימות שהיום אני לא כל כך מחוייב אליהם ב 100%.

האם מישהו יכול לנסוע במזדה 2( או רנו או דייהטסו רק כדוגמא) מודל 2021 ולהגיד שהוא חובב מכוניות קלאסיות לאספנים פעיל כי...הוא אוהב לנהוג? אז אולי כן, אבל חסרה לו ההשקעה והמחוייבות המסויימת כדי להשתתף בפורום פעיל בנושא... אז כן, לא כל מי שאוהב מוסיקה הוא אודיופיל. מה לעשות. אמת מתוקה שלא כואבת לאף אחד- כי מי שאוהב מוסיקה ולא מחפש את זה יסכים, ומי שהוא אודיופיל ירגיש קצת מיוחד. כולם מרוויחים ואף אחד לא מתנשא.
אין שום רלוונטיות להאזנה למערכת ספציפית לצורך הוויכוח על הגדרת אודיופיל.

מישהו יכול לנסוע במזדה 2 ולאהוב מכוניות קלאסיות. יתכן שהוא לא "פעיל" כי הוא לא יכול להרשות לעצמו מצבים שבהם הוא לא יכול להגיע לעבודה כל שני וחמישי כי המכונית מתקלקלת, או שאין לו כסף לתיקונים כל הזמן וכו'.

אבל הדוגמה ממילא לא רלוונטית כי לא מדובר על אודיופיל "פעיל" או לא.

טריוויאלי שלא כל מי שאוהב מוזיקה הוא אודיופיל, ושלא כל מי שאודיופיל אוהב מוזיקה, ואין באמת הזו שום מתיקות.
החיפוש אחרי להרגיש מיוחד הוא אספקט של התנשאות.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
663
נקודות
113
דיון לא "צריך" להיות סביב הגדרות מוסכמות מראש. זו נקודת פתיחה בלתי אפשרית. אתה מוכיח שאתה לא מבין מהי "מהות דיון".

הגדרה לא צריכה להיות מפורטת. ואני לא חושב שאודיופיליות תלויה במידת ההשקעה הכספית. מישהו יכול לאהוב סאונד מסויים בלי שיש לו גרוש על הישבן.

דיון יכול להיות בלתי יעיל אם לא מבחינים שמהות אי-ההסכמות היא הבדלים בהגדרות. חלק מהתוצאות המועילות של דיון יכולות להיות זה שכל אחד מנסח ומבהיר לעצמו ולבן-שיחו איך הוא מגדיר את הדברים. מרגע שההגדרות ברורות, אפשר לנסות להגיע להסכמה על הגדרה משותפת, או להישאר בחלוקי דיעות על ההגדרות וכל הנובע מהן.

אף אחד לא מבקש ממך אישור לבחירותיו.

אני לא מבקש ממך לא לקטלג. זכותך המלאה גם להחזיק בכל דיעותיך כפי שהן בלי קשר להאם אני ו/או אחרים מסכימים להן או לא.

עניין ה"שקרן" היה חוסר הבנה שגם מחקתי וגם הסברתי. חזרה על הנושא אינה עניינית.
אני חסיד הדיון הסוקרטי בפילוסופיה כללית. ככה אני מתייחס לדיון.
אמרת שדיון לא "צריך" להיות סביב הגדרות מוסכמות מראש. זו נקודת פתיחה בלתי אפשרית. אתה מוכיח שאתה לא מבין מהי "מהות דיון". ואז אחרי שורה כתבת "מרגע שההגדרות ברורות, אפשר לנסות להגיע להסכמה על הגדרה משותפת, או להישאר בחלוקי דיעות על ההגדרות וכל הנובע מהן".
אני קצת מבולבל... אבל אכן סוקרטי.

בקשר לאהבת סאונד בלי גרוש על הישבן, אפשר בהחלט להיות אודיופיל ולא להשקיע הון על מערכת, והמערכת שלי היא במקרה האחרון ניתן לומר עליה שהיא יוקרתית. אבל אודיופיל בתיאורייה..? קצת נדיר וקצת קשה להבין איך זה מתיישב עם המחוייבות לתחום. אני אגב "ללא גרוש על הישבן" לעומת אחרים. אבל מנצל את האין גרוש שלי בצורה שתואמת את האמונות האודיופיליות שלי. לכן אני גם לא מקבל בכלל את הנוסחא שרק כסף מדבר.
היום ניתן באמצעים יחסית צנועים עד 20 אלף שח ויישאר עודף, בחדר קטן נתון ( שהרי הגרושניק יש לו יתרון במובן הזה -צריך למלא חלל קטן יותר, לא כך?) לקבל סאונד "חללית". רוצה דוגמא? טייגר b-50 אנסמבל PA1 , (לבעלי הדרישות ה"מוגזמות " תוסיף סאב אודיו פרו B2-50 ) , ממיר של dpa bigger bit משודרג במגברי שרת , טרנספורט טוב לדיסקים- וחללית היכון להמראה. רוצה עוד דוגמא? radford sta 25 פרה פאסיבי טוב ואו פרה אקטיבי הגון קלאסי בן 10 שנים, רמקולים ROYD SINTRA 2 הגעת ל15 אלף שח + הסאב אם "מגזימן" , ותקנה מקור טוב לפי דרישותיך. רוצה עוד דוגמא? יש ויש...

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
663
נקודות
113
"החיפוש אחרי להרגיש מיוחד הוא אספקט של התנשאות". אז כל מי שמרגיש מיוחד הוא מתנשא? תשמע, זה המיטב.
אם אני גורם לאישתי להרגיש מיוחדת אז אני גורם לה להיות מתנשאת... מעניין.
ואם אני לובש לאירוע בגד חדש ושונה משאר האנשים אז אני...מתנשא?
אני מתנצל, אני לא מקבל את האמיתיות הסוציאליסטיות הללו- כולם רוצים להרגיש מיוחדים בדרכם ומהות הקיום שלנו הוא למצוא את הייחודיות שלנו. מרקס יחלוק עליי. גם גון Imagen לנון . בטוח. לגבי האחרון, אחד השירים המסוכנים לטעמי רעל רעיוני שמוגש בעטיפה מתוקה. בבסיסו אומר שאני צריך לאהוב את אשתי ואימי כמו שאני אוהב את הדוור שמביא לי דואר. הבלים. . מעניין שכל מהותו של הלנון ( מוסיקאי ענק ללא קשר) הייתה להיות מיוחד אגב.
אשריך שאתה צדיק ולא מחפש להיות מיוחד- תאכל לחם ומרגרינה, תלבש מכנסי חאקי וסנדלי שורש והורה ההיא עם ההיי!
נו באמת, יום טוב שיהיה לכולנו, אני חושב שכל הצדדים כבר הובהרו. כל אחד שייקח מהדיון מה שטוב לו , באהבה.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,788
נקודות
113
אני חסיד הדיון הסוקרטי בפילוסופיה כללית. ככה אני מתייחס לדיון.
אמרת שדיון לא "צריך" להיות סביב הגדרות מוסכמות מראש. זו נקודת פתיחה בלתי אפשרית. אתה מוכיח שאתה לא מבין מהי "מהות דיון". ואז אחרי שורה כתבת "מרגע שההגדרות ברורות, אפשר לנסות להגיע להסכמה על הגדרה משותפת, או להישאר בחלוקי דיעות על ההגדרות וכל הנובע מהן".
אני קצת מבולבל... אבל אכן סוקרטי.
אני אומר שאי אפשר לדרוש/להניח שנכנסים לדיון רק אם ההגדרות מוסכמות מראש. בהרבה מקרים למשתתפים עצמם לא ברורות ומובחנות ההגדרות שהם משתמשים בהן, ומבחינתם הן מובנות מאליהן.

לכן הכניסה לדיון היא לרוב מתוך הגדרות שונות. השלב הראשון ברוב הדיונים הוא ויכוח על כל מיני דברים בלי להיות מודעים לענייני ההגדרות, וכך אפשר להמשיך ללא סוף, או שאיכשהו מגיעים להסכמות. לעומת זאת, בחלק מהדיונים, עולה בדעתו של לפחות אחד מהמשתתפים שיש כאן עניין של הבדל בהגדרות, ומנסח את ההגדרות שלו. הצדדים האחרים יכולים להסכים על ההגדרות האמורות, או לתת הגדרות אחרות משלהם. ואז אפשר להתווכח קודם על ההגדרות, ואם מגיעים להסכמה על ההגדרות אפשר להמשיך בצורה יעילה יותר למה שנובע מהן.

בקשר לאהבת סאונד בלי גרוש על הישבן, אפשר בהחלט להיות אודיופיל ולא להשקיע הון על מערכת, והמערכת שלי היא במקרה האחרון ניתן לומר עליה שהיא יוקרתית. אבל אודיופיל בתיאורייה..? קצת נדיר וקצת קשה להבין איך זה מתיישב עם המחוייבות לתחום. אני אגב "ללא גרוש על הישבן" לעומת אחרים. אבל מנצל את האין גרוש שלי בצורה שתואמת את האמונות האודיופיליות שלי. לכן אני גם לא מקבל בכלל את הנוסחא שרק כסף מדבר.
היום ניתן באמצעים יחסית צנועים עד 20 אלף שח ויישאר עודף, בחדר קטן נתון ..
אתה מניח כמובן מאליו שלכל מי שאוהב סאונד יש 20 אלף ש"ח להקדיש למערכת, כשיש הרבה מאוד אנשים שבקושי יש להם מה לאכול, במיוחד במצב הקורונה, כשהמון אנשים איבדו את פרנסתם, אם לגמרי ואם לפחות זמנית אבל בלי ודאות שיוכלו לחזור למה שעסקו בו קודם. שוב, אתה חושב רק מתוך העולם שלך ולא לוקח בחשבון שאותו עולם יכול להיות שונה לאין שיעור אצל אחרים.

"החיפוש אחרי להרגיש מיוחד הוא אספקט של התנשאות". אז כל מי שמרגיש מיוחד הוא מתנשא?
כוונתי הייתה למצב שבו משתמשים במה שאוהבים כאמצעי-- "נשק" -- ליצירת יתרון על אחרים. אין בעיה בלאהוב שייקספיר, אבל אולי יש בעיה בלהגיד שאם אני אוהב שייקספיר אז אני עדיף ועליון על מי שאוהב אגאתה כריסטי. כנ"ל אודיופיל שמצהיר על עצמו כאוהב סאונד "ריאליסטי" ולכן עדיף ונעלה על אודיופיל ש"אוהב את מה שעושה לו טוב".

במאמר מוסגר, עקרונית, מי שמחפש סאונד "ריאליסטי" רודף אחרי משהו בלתי ניתן להשגה ממילא, במיוחד כשההקלטות מראש לא משמרות משהו ריאליסטי, כך שייתכן שהוא דווקא פחות חכם ונעלה מאשר מי שמחפש סאונד ש"עושה לו טוב", שזה הדבר ההגיוני לעשותו. זאת רק למעט במקרה שמה ש"עושה טוב" ל"ריאליסטן" הוא עצם המירדף אחרי ה"ריאליזם" יותר מאשר אחרי ההנאה מהמוזיקה ומהסאונד.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
663
נקודות
113
אני אומר שאי אפשר לדרוש/להניח שנכנסים לדיון רק אם ההגדרות מוסכמות מראש. בהרבה מקרים למשתתפים עצמם לא ברורות ומובחנות ההגדרות שהם משתמשים בהן, ומבחינתם הן מובנות מאליהן.

לכן הכניסה לדיון היא לרוב מתוך הגדרות שונות. השלב הראשון ברוב הדיונים הוא ויכוח על כל מיני דברים בלי להיות מודעים לענייני ההגדרות, וכך אפשר להמשיך ללא סוף, או שאיכשהו מגיעים להסכמות. לעומת זאת, בחלק מהדיונים, עולה בדעתו של לפחות אחד מהמשתתפים שיש כאן עניין של הבדל בהגדרות, ומנסח את ההגדרות שלו. הצדדים האחרים יכולים להסכים על ההגדרות האמורות, או לתת הגדרות אחרות משלהם. ואז אפשר להתווכח קודם על ההגדרות, ואם מגיעים להסכמה על ההגדרות אפשר להמשיך בצורה יעילה יותר למה שנובע מהן.

אתה מניח כמובן מאליו שלכל מי שאוהב סאונד יש 20 אלף ש"ח להקדיש למערכת, כשיש הרבה מאוד אנשים שבקושי יש להם מה לאכול, במיוחד במצב הקורונה, כשהמון אנשים איבדו את פרנסתם, אם לגמרי ואם לפחות זמנית אבל בלי ודאות שיוכלו לחזור למה שעסקו בו קודם. שוב, אתה חושב רק מתוך העולם שלך ולא לוקח בחשבון שאותו עולם יכול להיות שונה לאין שיעור אצל אחרים.

כוונתי הייתה למצב שבו משתמשים במה שאוהבים כאמצעי-- "נשק" -- ליצירת יתרון על אחרים. אין בעיה בלאהוב שייקספיר, אבל אולי יש בעיה בלהגיד שאם אני אוהב שייקספיר אז אני עדיף ועליון על מי שאוהב אגאתה כריסטי. כנ"ל אודיופיל שמצהיר על עצמו כאוהב סאונד "ריאליסטי" ולכן עדיף ונעלה על אודיופיל ש"אוהב את מה שעושה לו טוב".

במאמר מוסגר, עקרונית, מי שמחפש סאונד "ריאליסטי" רודף אחרי משהו בלתי ניתן להשגה ממילא, במיוחד כשההקלטות מראש לא משמרות משהו ריאליסטי, כך שייתכן שהוא דווקא פחות חכם ונעלה מאשר מי שמחפש סאונד ש"עושה לו טוב", שזה הדבר ההגיוני לעשותו. זאת רק למעט במקרה שמה ש"עושה טוב" ל"ריאליסטן" הוא עצם המירדף אחרי ה"ריאליזם" יותר מאשר אחרי ההנאה מהמוזיקה ומהסאונד.
"מה שעושה טוב" מבטל כל הגדרה באשר היא. כל אחד לעצמו. ואין שום יתד ועוגן להיאחז בה.
אני אין לי "נשק" זולת טיעון הגיוני. לא ברור לי השימוש בהטיות של ריאלי שאתה עושה. אני מחפש גם טוב וגם ריאלי וגם הכל. לא מבין את הסתירות שאתה מייחס בין כל מושג ומושג.
בקשר לעניין הכספי...רוצה מערכת מהנה ואודיופילית ב 10 אלפים ש"ח? אז ככה, תשוטט באתרי חול ותמצא... רמקול hifibox 500 של גרונדיג , רסיבר מנורות saba studio1 הדגם הראשון , ואו saba sti-18, קומפקט דיסק הגון מלפני עשור, ואו טרנספורט + ממיר נחמד , אולי אפילו תוכל לסחוט בתקציב ממיר סטרימר כדי לבחון סוג צליל אחר. לבחירתך. רוצה עוד אופציה? יש ויש. מה שמחבר את כל האפשרויות היותר זמינות כלכלית הוא הרצון להגיע למשהו מיוחד ונעים בצליל, שמעודד האזנה, וכל סה נסמך על ההבנות המוקדמות והציפיות. איזון טונאלי זה החשוד המיידי.
אגב, אני בזמן האחרון מאיץ באנשים להאזין לרדיו FM הישן והטוב, כי אני מזהה נקודה אודיופילית גם במדיה הזאת, האם זה תואם את התיאוריה של ההתנשאות ואו חוסר העניין במעוטי יכולת? רדיו ב 500 ש"ח וסטרימינג של הטבע ונהנים.
יש קשר מועט בין מה שאדם יכול לעשות בנקודת זמן מסויימת מבחינה מעשית לבין דיון תיאורטי. זה שאדם מסויים לא יכול להשקיע בפרארי לא סודק את ההבחנה שייתכן שזאת המכונית הספורטיבית המהנה ביותר לנהיגה. והעובדה שכרגע אני אינני יכול להשקיע בחדר האזנה משובח לא גורעת מהצורך בו.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,788
נקודות
113
"מה שעושה טוב" מבטל כל הגדרה באשר היא. כל אחד לעצמו. ואין שום יתד ועוגן להיאחז בה.
אני אין לי "נשק" זולת טיעון הגיוני. לא ברור לי השימוש בהטיות של ריאלי שאתה עושה. אני מחפש גם טוב וגם ריאלי וגם הכל. לא מבין את הסתירות שאתה מייחס בין כל מושג ומושג.
בקשר לעניין הכספי...רוצה מערכת מהנה ואודיופילית ב 10 אלפים ש"ח? אז ככה, תשוטט באתרי חול ותמצא... רמקול hifibox 500 של גרונדיג , רסיבר מנורות saba studio1 הדגם הראשון , ואו saba sti-18, קומפקט דיסק הגון מלפני עשור, ואו טרנספורט + ממיר נחמד , אולי אפילו תוכל לסחוט בתקציב ממיר סטרימר כדי לבחון סוג צליל אחר. לבחירתך. רוצה עוד אופציה? יש ויש. מה שמחבר את כל האפשרויות היותר זמינות כלכלית הוא הרצון להגיע למשהו מיוחד ונעים בצליל, שמעודד האזנה, וכל סה נסמך על ההבנות המוקדמות והציפיות. איזון טונאלי זה החשוד המיידי.
אגב, אני בזמן האחרון מאיץ באנשים להאזין לרדיו FM הישן והטוב, כי אני מזהה נקודה אודיופילית גם במדיה הזאת, האם זה תואם את התיאוריה של ההתנשאות ואו חוסר העניין במעוטי יכולת? רדיו ב 500 ש"ח וסטרימינג של הטבע ונהנים.
יש קשר מועט בין מה שאדם יכול לעשות בנקודת זמן מסויימת מבחינה מעשית לבין דיון תיאורטי. זה שאדם מסויים לא יכול להשקיע בפרארי לא סודק את ההבחנה שייתכן שזאת המכונית הספורטיבית המהנה ביותר לנהיגה. והעובדה שכרגע אני אינני יכול להשקיע בחדר האזנה משובח לא גורעת מהצורך בו.
קודם כל, אין שום שמץ בעיה עם "כל אחד לעצמו". זה מצויין, ואין שום צורך או הכרח בעוגנים כלשהם. וכאמור, כל אחד יכול למצוא כאלה שטעמם דומה לשלו, ולדון איתם על כל מה שרוצים, להתווכח, ללמד, ללמוד, אין בעייה. אפשר לקבל/לתת רעיונות וכיוונים גם מ/לאלה שטעמם שונה.

בקשר לעניין הכספי, אתה בגישה ש"אם אין לחם, תאכלו עוגות". נראה שאתה לא קולט עד כמה לאלה שיש להם בעיה כלכלית, ודואגים איך יגמרו את החודש, ומה יעשו בחודש הבא, אין רלוונטיות גם ל-10,000 ש"ח או חצי מזה עבור מערכת.

התנשאות זה לא אומר תמיד, בכל הזדמנות ובכל הקשר. למשל, נושא הרדיו יכול להיות נטול ענייני ונטול התנשאות, אבל אם מישהו חושב שבגלל שהוא מסוגל ליהנות מצליל טוב פחות, או שהוא מוצא איכויות שאחרים לא, הוא עדיף על אחרים שלא, אז זו כן התנשאות. מה שמאפיין התנשאות זה שחושבים שבגלל סיבות כאלה ואחרות, עדיפים על מישהו אחר.

אשר לפרארי, אני לגמרי לא בטוח שכל חובבי המכוניות הספורטיביות יסכימו איתך דווקא עליה כמכונית המהנה ביותר, ויש כאלה שיכולים להרשות לעצמם את הפרארי העילית ביותר ומעדיפים מכוניות אחרות.

אבל אם מדברים לא ספציפית על מכוניות ספורטיביות, אלא על חובבי רכב מכל הסוגים, יש כאלה שיתענגו על כל שבריר שניה בתאוצה בין 0 ל-100, גם אם יצטרכו לוותר לצורך כך על המזגן, ויש כאלה שלא מתחיל לגרד להם העניין של 0-100, במיוחד כשכמעט כל הזמן הם בפקקים, והם מעדיפים נסיעה נוחה ככל האפשר, שקטה ככל האפשר, בטיחותית ככל האפשר, אוטמאטית כמובן, מינימום תקלות -- לא נעים לחובב נהיגה שהאוטו שלו לא נדלק בבוקר -- וכו'. וכו'. אחרים יעדיפו רכב שטח על פני מהירות, ובאמת ישתמשו בו בשטח, לא רק בשביל הדאווין. וכו' וכו' וכו'.

אבל באופן מהותי, עקרוני ובסיסי, יש בעיה להשליך מעולם המכוניות לעולם האודיו כי במכוניות כמעט כל אספקט הוא מדיד, ויש מיתאם ברור וישיר בין המדידות המפורסמות כ-specs לביצועים ובאודיו בכלל לא או הרבה פחות (יש כבר מדידות שאומרות למשל איזה רמקול ישמע טוב במידה דומה בחללים שונים, אבל לא אם הם נשמעים טוב באופן בסיסי). ועם זאת, אפילו בנהיגה יש ויכוחים איזה מהפרמטרים חשובים יותר, ותמיד יהיו כאלה שיחשבו שהפרמטרים שחשובים להם הם אלה שמגדירים חובב נהיגה "אמיתי" לעומת הסוג הנחות לדעתם (התנשאות) של אלה שרק רוצים ליהנות מהנהיגה בדרך שלהם ומהאספקטים שחשובים להם.

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
663
נקודות
113
בקשר לעניין הכספי, אתה בגישה ש "אם אין לחם, תאכלו עוגות". לאלה שיש להם בעיה כלכלית, ודואגים איך יגמרו את החודש, ומה יעשו בחודש הבא, אין רלוונטיות גם ל-10,000 ש"ח או חצי מזה.
עדיין לא חושב שהכסף כרגע זה עניין. ומי שאין לו אין לו, ב"ה מאחל לכולם שיהיה להם. אבל גם שיש צריך להוציא בתבונה מסויימת.
התנשאות זה לא אומר תמיד, בכל הזדמנות ובכל הקשר. נושא הרדיו יכול להיות נטול ענייני ונטול התנשאות, אבל אם מישהו חושב שבגלל שהוא מסוגל ליהנות מצליל טוב פחות, או שהוא מוצא איכויות שאחרים לא, הוא עדיף על אחרים שלא, ואז זו כן התנשאות.
לא יודע היכן זה נאמר מצידי? סך הכל הבעתי דיעה שלי, שאני מספיק בטוח לגביה. לא מסכים זכותך, תתן טיעון או דוגמא ממשית שמחזקת את הטיעון שלך. לצורך העניין, מתי מישהו יוכל לומר דיעה שונה משלך וזה לא התנשאות ? לא מובן לי.

בקשר למכוניות, זו הייתה דוגמא קלילה, לקחת את זה למחוזות הג'ו קריידן... אני לא חובב הגה גדול. למרות שחושב שיכול לזהות מכונית מהנה לנהיגה כמו כל אדם ממוצע שיש לו טיפה יכולת להרגיש.

וכן יש אנשים שמבינים יותר, ויודעים יותר בכל תחום. הם נקראים יועצים, מוכשרים, מומחים וכולי , ושכל אחד יעשה לעצמו רב. אני יש לי את המומחה שלי. ואם יורשה לי לומר, נדמה לי שהחלק הכי חזק לאחר השנים הללו בתחום הוא היכולת לפתח ציפיות ריאליות והוגנות ממערכות אודיו שונות על בסיס תקציב וחדר. אני לא מחפש איזה משהו מיסטי ויכולות טוטאליות ממערכות צנועות, אני כן מחפש חן וסגנון והנאה לא מעייפת. ויודע להעריך כשמערכת צנועה מספקת את זה.

חזרתי על הסיפור הזה כבר פעם, ואני אומר שוב, רוס פרו המילירדר ההאמריקאי הטקסני שבשנות ה90 רץ לנשיאות, הוזמן לפאנל שדן ב"כשירותו" של בוש הבן להתמודד על מוסד הנשיאות. אותו מיליארדר טקסני אמר משפט אלמותי מבחינתי, שהצריך המון כנות יושרה וצניעות וריאליזם שמוביל קדימה, הוא היישיר מבט לחברי הפאנל ואמר" לא עשיתי את המיליארדים שלי מלהיות האיש הכי חכם בחדר, אלא מלזהות מי האיש הכי חכם בחדר " ואידך זיל גמור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור