חשמל ייעודי למערכות סטריאו – בדיקה אובייקטיבית

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מה דעתך להאזין ?
מה אתה רץ לבדוק כל היום?

שב בנחת, תאזין, תתרשם ואל תפחד לומר שזה נשמע שונה....
אחר כך תתחיל לבדוק כמה , למה ואיך.

ארז
כי להיות צודק חשוב יותר מלשמוע, ולא רק זה --

אם רוברט ישמע הבדלים זה עלול לערער את מה שהוא נלחם בו כבר 25 שנה (!)
ובנוסף, עוד עלול להעמיד אותו במצב שבו הוא ייצטרך להשקיע כספים שהוא לא מעוניין להשקיע, בדברים שכרגע הוא בז להם.

זה מצב בלתי-קביל מבחינה נפשית.

עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט: עיין בבקשה בפוסט 132 (תשובה למתנוש) ותבין את השיטה שאני בודק ציוד אודיו - רק Blind ועם קופסת מיתוג .

אני לא יודע בקשר אליך, אני משתמש בציוד/רכיבי אודיו לצורך שמיעה. אם יש רכיב שמסדר לי מוזיקה טוב יותר, מצוין; ואם לא אז לא.

אם אתה לא שומע מוזיקה אלא מודד אודיו, גם זה בסדר.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63

ובנוסף, עוד עלול להעמיד אותו במצב שבו הוא ייצטרך להשקיע כספים שהוא לא מעוניין להשקיע, בדברים שכרגע הוא בז להם.

עמיר

מה שמחזיר אותנו לדמות מופלאה אחרת בפורום זה שסירבה להאזין מכיוון שאם היא תשמע הבדל, זה יהיה ללא ספק בגלל סוגסטיה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מה שמחזיר אותנו לדמות מופלאה אחרת בפורום זה שסירבה להאזין מכיוון שאם היא תשמע הבדל, זה יהיה ללא ספק בגלל סוגסטיה.
בהחלט, הדמיון קפץ לי כבר כמה פעמים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט: עיין בבקשה בפוסט 132 (תשובה למתנוש) ותבין את השיטה שאני בודק ציוד אודיו - רק Blind ועם קופסת מיתוג .

אני לא יודע בקשר אליך, אני משתמש בציוד/רכיבי אודיו לצורך שמיעה. אם יש רכיב שמסדר לי מוזיקה טוב יותר, מצוין; ואם לא אז לא.

אם אתה לא שומע מוזיקה אלא מודד אודיו, גם זה בסדר.

אני חוזר לשכתבתי לארז :

לשאלתך אני מאזין די הרבה - לא החלפתי ציוד זה 18 שנה - והקופסא שימשה אותי לפני כ-20 שנה להשוואות שונות ומאז היא מתבאסת בארון .

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

עמיר

תאוריות שאתה בונה ואין להם שום קשר למציאות שלי .

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני חוזר לשכתבתי לארז :

לשאלתך אני מאזין די הרבה - לא החלפתי ציוד זה 18 שנה - והקופסא שימשה אותי לפני כ-20 שנה להשוואות שונות ומאז היא מתבאסת בארון .
לא הייתה שם שום שאלה, ומה שכתבת אינו בחזקת תשובה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
תאוריות שאתה בונה ואין להם שום קשר למציאות שלי .
כמובן. לא חשבתי אחרת.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עמיר, האג'נדה האודיופילית שלך היא אניגמה בעיני - מצטער - ואני אומר זאת ללא רוע כלל (ורד) .

האם אתה מוכן להסביר במילים פשוטות וברורות את תורתך האודיופילית בנוגע ל- האם קיימים הבדלים בין אינטרקונקטים ומאיפה הבדלים אלו נובעים בהנחה שהם לא מדידים ולא נשמעים ב-Blind -רק נושא זה בבקשה.

אני מבקש משנה סדורה ומנוסחת היטב (ורד) ;)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,501
נקודות
113
לרוברט

בקשר לקופסת חיבורים שממתגת בין a\b , תרשה לי להראות לך את התחת של המגבר שלי , שם יש חיבור direct , שעוקף את בורר הכניסות , וגם נשמע באוזן קצת יותר טוב מכל שאר הכניסות המחוברות לבורר המצבים ,
images.jpg
למה יטרח מר שפר לבצע חיבור שכזה?, ממתי מגע של קפיץ נקודתית על פיסת מתכת זה טוב ?ממתי עוד קונקטורים על הקו לא משפיעים ,
שמע ! כתבת לנו המון שטויות, לדוקא לי יש המון שאלות לשאול אותך ,
1- האם לדעתך יש לנקות מגעים בכבלים
2-האם ידוע לך שיש הבדלים גדולים בין כבלים מבחינת הערכים הממדידים
3- האם כל המתכות בכבלים נשמעות זהה (כלומר האם כבל פלדיום ישמע ככבל זהב למשל)
4- האם יש משמעות לניקיון הנחושת במוליך (נניח נחושת "תחנה מרכזית לעומת )0.9999999
5-האם כל הקבלים נשמעים זהה באותו ערך
6-האם אתה מודע שיצאת אהבל גמור כאן בפורום
7-האם ניסית פעם לבנות איקרקונקט ולפתל שני הגידים במברגה פעם 25 סיבובים ,ופעם 200 סיבובים ולשמוע ההבדל ביניהם אפילו גזורים מאותו גליל ?
8- הייתכן שלכולכך הרבה אנשים לא פחות מנוסים ממך מבחינת השנים והתנסות בתחופ יש גישה הפוכה משלך ?
9-האם הביטחון הרב שרק מדידה שלך תקבע על הכדור את העובדות, נובעת מראיה מפוכחת של המציאות?
10- האם הבנת ששרפת את עצמך בעיני אודיופילים ,? ושאף אחד לא יזמין אחד שכמוך לביתו כדי לשמוע שכל הדברים מיותרים !
11 -אולי אתה יודע היכן להשיג צמר כבשים נקי שאני מעוניין להכניס לרמקול שלי במקום הדקרון בסינטטי , מכיוון ששמעתי שהוא עדיף כחומר סופג אקוסטי?

תמונות מצורפות

• images.jpg
    images.jpg
    KB 7.5 · צפיות: 574

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
בקשר לקופסת חיבורים שממתגת בין a\b , תרשה לי להראות לך את התחת של המגבר שלי , שם יש חיבור direct , שעוקף את בורר הכניסות , וגם נשמע באוזן קצת יותר טוב מכל שאר הכניסות המחוברות לבורר המצבים ,
צפה בקובץ המצורף 10718
למה יטרח מר שפר לבצע חיבור שכזה?, ממתי מגע של קפיץ נקודתית על פיסת מתכת זה טוב ?ממתי עוד קונקטורים על הקו לא משפיעים ,
4- האם יש משמעות לניקיון הנחושת במוליך (נניח נחושת "תחנה מרכזית לעומת )0.9999999
5-האם כל הקבלים נשמעים זהה באותו ערך
7-האם ניסית פעם לבנות איקרקונקט ולפתל שני הגידים במברגה פעם 25 סיבובים ,ופעם 200 סיבובים ולשמוע ההבדל ביניהם אפילו גזורים מאותו גליל ?
8- הייתכן שלכולכך הרבה אנשים לא פחות מנוסים ממך מבחינת השנים והתנסות בתחופ יש גישה הפוכה משלך ?
9-האם הביטחון הרב שרק מדידה שלך תקבע על הכדור את העובדות, נובעת מראיה מפוכחת של המציאות?
10- האם הבנת ששרפת את עצמך בעיני אודיופילים ,? ושאף אחד לא יזמין אחד שכמוך לביתו כדי לשמוע שכל הדברים מיותרים !
11 -אולי אתה יודע היכן להשיג צמר כבשים נקי שאני מעוניין להכניס לרמקול שלי במקום הדקרון בסינטטי , מכיוון ששמעתי שהוא עדיף כחומר סופג אקוסטי?
על כמה מהשאלות אתה באמת רוצה תשובה מרוברט?

(רמז -- מספר בין 0 ל-11).

עמיר

נ.ב., התכוונת צמר כבשים או צמר סלעים?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,501
נקודות
113
כבשים!(השאלה נועדה רק להמחיש לרוברט היכן חלקנו נימצא,)יותר מכל העוניין בתשובה לשאלה .9

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,501
נקודות
113

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
כבשים!(השאלה נועדה רק להמחיש לרוברט היכן חלקנו נימצא,)יותר מכל העוניין בתשובה לשאלה .9
נראה לי שקצת פיספסת את המקומות שרוברט נמצא בהם -- בשני המישורים: דווקא נראה לי ש:

• רוברט יקבל הרבה יותר בקלות שעדיף צמר א' על צמר ג' -- דברים שלא מודדים חשמלית -- מאשר שייש הבדל בין אינטרקונקטים עם רוחב פס והיענות תדר שהוא כן מדד (אבל אולי לא את הקיבול וההשראות והסיכוך להפרעות חיצוניות?)
    .
  • מבחינת רוברט אין צורך בניסוי==בדיקה: מבחינתו, זו מדידה, לא בדיקה, שבאה רק להוכיח לאחרים דברים שהוא כבר יודע בוודאות, כביכול -- שאין הבדל
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
שניצל,

בעצם עוד לפני שכתבת את זה:
האם הבנת ... שאף אחד לא יזמין אחד שכמוך לביתו כדי לשמוע שכל הדברים מיותרים !

כבר הייה מי שהזמין! :(
אם אתה רוצה, אני מזמין אותך לשמוע במערכת שלי הבדלים. אני מבטיח לך שזה יהיה מאד קל. אם אתה רוצה למדוד אותם אח"כ, זה בסדר גמור. אבל רק אחרי שתשמע.

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
האם שניצל מאמין גם בטיפולים הומאופתיים בשיניים ???

צפה בקובץ המצורף 10718
למה יטרח מר שפר לבצע חיבור שכזה?, ממתי מגע של קפיץ נקודתית על פיסת מתכת זה טוב ?ממתי עוד קונקטורים על הקו לא משפיעים

ממסר יש לו רוחב סרט של כ-5 MHz עיוותים 0 ודינמיות של 140 dB האם אתה שומע ברזולוציות האלה ??? - אתה רציני ??? ,

......לאור האמור המגעים,הקפיצים , פיסות המתכת, הקונקטורים והבטיח שבתוך המגבר שלך - הם לא רלוונטיים,

תהיה רגוע ונינוח ,,,,,, המגבר שלך נשמע נפלא עם או בלי הממסרים ,
.

התחלת נמוך - אבל בכל זאת אני אתייחס לדברך (כי אתה כותב מראש שאתה עצבני ) - אבל לא כתבת שאתה גס רוח !!!

בהחלט - מגעים יכולים ליצור הרבה בעיות (אפקט דיודה וכו' ) אני עובד בתעשיית הכבלים (טלויזיה בכבלים ) ו-90 % מהבעיות בתעשיה זו הם איכות המגעים בקונקטורים השונים לאורך הדרך - ממוקד השידורים ועד שקע המנוי - במקרה נפלת על המומחה לכל תופעות הלוואי של מגעים לא טובים - אגב , מגע לא טוב נימדד בקלות , באבו אבוה נמדד !!!

בודאי שיש הבדלים ב-RLC (התנגדות ,קיבוליות והשראות)
אבל , זה מעניין את ה..... שלי עם הבדלים ב-RLC אינם משפיעים על תוצאות המדידה בתחום השמע - אין ספק שיש השפעה ל-RLC בתחומי תדר של MHz -ים - האם כבודו שומע MHz -ים ??? ,,,,,,,יצא כבודו עם הודעה לעיתונות על שיא גינס בשמיעה ;)

........ותמיד תזכור לא מדדת (בתחום השמע) - לא שמעת !!![/B]

זה מעניין את ה..... שלי עם ההבדלים במתכות אינם משפיעים על תוצאות המדידה בתחום השמע

ראה תשובתי הקודמת
האם כל הקבלים נשמעים זהה באותו ערך

ראה תשובתי הקודמת

האם זו צורת התבטאות ראויה להתיחסות ???

זה מעניין את ה..... שלי עם הבדלים בסיבובים אינם משפיעים על תוצאות המדידה בתחום השמע

ארגון ה-AES המונה כ- 14.000 חברים חושב בדיוק כמוני - ולא איזה יצרנים של פיוזים אודיופילי / אינטרקונקטים/ כבלי חשמל שרלטנים שיודעים בדיוק את האמת אבל עובדים על "אודיופילים דתיים" שכמותך.

הגישה של רוב האודיופילים בפורום זה (וגם בשני) ל"מדע האודיופיליה" מזכירה מאוד את אג'נדת ה"בורות המדעית" של אחינו החרדים . בשביל מה יש צורך בלימודי "מקצועות הליבה" ? בו נחזק את הבורות והאמונה בבאבות למיניהם- יש צורך להסביר את הנמשל ??? .

ה"אודיופיל הממוצע " (חסר הידע הטכני -שלא באשמתו כמובן ) הוא שה תמים שנפל קורבן לזאבי תעשיית השרלטנות האודיופילית . - משפט מעט בומבסטי אבל נכון לאמיתה ;)

אבל הי חברי האודיופילים היקרים - אתם לא לבד .....אתם המקבילה לתעשיית השקרים ההומאופתית . אין הבדל בין תעשיית השקרים האודיופילים והטיפולים ההומאופתיים בתחום הרפואה - 0 % בסיס מדעי ,לעומת זאת , 100 % אפקט פלאצבו ואוטוסוגסטציה .

ושניצל ידידי לפורום מוסמך הרפואה - מה דעתך על ענייני ההומאופאתיה ???

האם במקום להזריק חומר הרדמה בכמות של 5 CC לפציינט , היית מזריק 5 CC של מים , מדוללים כדי מיליארדית בחומר הרדמה ואומר לבחור - תאמין לי זה לא צריך לכאוב לך - אתה רק הוזה כאב ;)

ולמי שלא הבין את הנמשל- חומר ההרדמה משול לרמקולים ואקוסטיקה והדילול ההומאופתי משול לאינטרקונקטים פיוזים אודיופילים ......ושאר מיני פרפראות

להגיד למהנדס אלקרוניקה שיש הבדלים בין אינטרקונקטים זה כמו להגיד למנתח לב שצריך לבצע ניתוח מעקפים - עזוב אותך משטיות- תן לפציינט תמצית פרחי לבנדר , תדלל טוב במים - ופעמיים ביום בבקשה - תאמינו לי זו התחושה שלי !!!
.

בוודאי- אתה מתחיל להשמע הגיוני ורציני ....סוף סוף

הציוד היחיד שמעניין אותי בבית האודיופילים שאני מבקר הם הרמקולים , ה-POWER והאקוסטיקה.אני מאוד מוקיר ומעריך אלמנטים אלו במערכת סטריאו.

כשאני מוזמן לשמוע את מערכות הסטריאו של האודיופילים אני מתרכז בציוד הנ"ל - כאמור, אשמח תמיד לבוא ולשמוע כי אני בדיוק כמוכם אוהב מאוד מאוד את התחום .(ורד)

.....עניין נוסף אני לא יכול לזייף את מחשבותי - אך אוכל להסתכל לעצמי בעיינים כאשר בעבור ביקור בביתו של שניצל לדוגמא , "אעקם את היד " לאג'נדה ולמחשבות האמיתיות והכנות שלי ???

וואלה , אני לא יודע - אני מחזיק ברמקול פלנארי ואף פעם לא נדרשתי לסוגיה זו ,

אבל בדבר אחד אני בטוח (ברצינות גמורה) - השינוי שתבצע בעניין הצמר ברמקולים - תשמע (וגם תמדוד - רחמנא ליצלן ) את השינוי פי אלף מכל האינטרקונקטים , כבלי החשמל שלך ,,,,,,,,,, וכו' שלך.- קבל את ברכתי הכנה לעניין.

שבת שלום - ותשתדל להבא לכתוב ביתר כבוד לזולת (למרות ההצהרות שלך על עצבנות יתר ) :)(ורד)

----

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט היקר
אם היית מתייחס, ברצינות, לדוגמא שהביא עמיר על ג'ון קרל בעניין הקבלים, זה היה יכול לעזור. אבל האפשרות שזה יקרה כנראה מצומצמת.
אם יורשה לי להוסיף, אז דיטר בורמסטר, יצרן נחשב למדי, אמר לי במפורש כי לאחר התכנון והמדידה המכשירים יוצאים למאזינים והם מגיבים למה שהם שומעים ואז מתקנים בהתאם. נסה לחשוב על משמעות הדבר הזה.

הטענה הכפולה שלך, כי המדידות שאתה מכיר מייצגות את העניין ולא ייתכן שיש תופעות שהן עדיין לא מדידות או שאתה לא מכיר אותן, היא - עם כל הכבוד - לא מכובדת ולא מכבדת את הטוען אותה.
כאשר זוכרים את המינוי העצמי לנציג המדע, על אחת כמה וכמה.
אם לא התוודעת לתופעות שאנשים מדברים עליהן, הרעיון שאתה יכול ליצור תיאוריה על כך הוא - ושוב, עם כל הכבוד - לא ממש רציני. וזה בלשון המעטה.
אז יש לי הצעה: במקום לכתוב, לך לשמוע. נכון, שגם הגיאוגרף בנסיך הקטן לא יצא מחדרו, אבל אתה - בוודאי כנציג המדע - לא תעצור את עצמך בחיפוש אחר האמת.
סלה.
חקסמח

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
רוברט,

קשה לומר שזה מאוד מלהיב, מה שקורה כאן.

מתברר שה... שלך פיתח כל מיני תחומי עניין, אתה הופך למיות מתנשא, מזלזל וגס-רוח יותר ויותר מרגע לרגע, ושופך בוץ בשם ה"מדע", ה"אמת" ומהנדסי האלקטרוניקה באשר הם, וכל זאת בפירוש בלי רוגז/כעס בכלל, ועוד בחברות!

איך אחרי כל זה אתה בכלל מצפה שיאמינו לך ו/או ייקחו אותך ברצינות, ואיך אתה יכול לכתוב על "כבוד לזולת"?

כנראה ששיחה איתך בשלב זה צריכה להחיל כמו כל מתכון בספר בישול למרוקאיות: "קודם כל, תירגעי!"

ראשית, תירגע!

שנית, בוא נעשה קצת סדר בקשר ל"ארגון ה-AES המונה כ- 14.000 חברים חושב בדיוק כמוני":
  • זה מתחיל בשגיאה לוגית --- אירגון לא חושב ולא יכול לחשוב.
  • אני מעריך שלא שלחת שאלונים לכל אחד ואחד מ-14,000 החברים לשאול מה דיעותיו בהקשר לכל משפט שאתה אומר כאן.
  • גם לא בטוח שכ ה-14,000 מסכימים על כל פיפס
  • תנאי ההתקבלות לאירגון אינם כוללים הוכחת ידע/מומחיות כלשהם, רק תשלום דמי חבר!
  • לא ברור איזה אחוז מהחברים ראויים בכלל שייתייחסו אליהם כאל אוטוריטה בתחום. ייתכן שלמדענים היותר רציניים יש יותר מה לעשות במעבדות שלהם מאשר בהשתתפות בכנסים ושאר ה"פיתויים"
  • ייתכן שאחוז גבוה (מדי) מהם מתנהגים כמוך (וכמו JC בהתחלה) -- לא עוצרים לרגע לחשוב מחשבה עצמאית ולבדוק את ה"אמיתות" היותר-מדי-מובנות-מאליהן שלהם,
  • הם לא מינו אותך כנציגם ולא הכירו בך כמייצג אותם -- אתה זה שמינית את עצמך
  • אם היית מציג את מועמדותך, והם לא הייו מתים מצחוק, אז הייה מתחיל ויכוח -- לא מי ראוי יותר אלא מי הפרוטקציונרים שאפשר לארגן להם טיול על-חשבון האירגון, למרות שהכל באינטרנט
בקיצור, עזוב אותנו מה-AES וכמה הוא חושב כמוך. לא לעניין.

שנית -- ה"אקסיומה" שלך -- "לא מדדת == לא שמעת" -- לא מקובלת.

אנא קרא את הראיון עם John Curl -- מה שבטוח, לו יש יותר קבלות לגבי הבנה באודיו ומה שומעים ומה לא מאשר ל-99% ויותר מחברי ה-AES, והמוצרים שלו נמדדים טוב יותר מ-99% מהמוצרים המקבילים בשוק, כך שבטוח שהוא יודע מה הוא עושה, לא סתם עוד שרלטן שטוען שמגבר מנורות עם 10% עיוות זה הצליל ה"טבעי".

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

:בעד:
שמישהו יעביר לו את הטלפון שלו בפרטי.
בטוח שיהיה להם כיף לשוחח.

ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור