איזה חיבור דיגיטלי טוב יותר?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אין לי כניסה BNC בממיר, לכן לא אזמין :).
לגבי XLR - יש לי כבל של Apogee שעקבתו (110אוהם) מוצהרת - אבל הבנתי שאתה לא מתלהב מהכבל הזה. האם יש לך המלצות על כבלים דיגיטליים XLR?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
הנחתי שכן, אבל Triton חושב אחרת. אולי אשלח שאלה לחברה...

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ויטלי, דווקא טוב שיש לך את הAPOGEE כרפרנס, הוא יהיה הכבל שאת התוצאה איתו צריך לנצח כשתבדוק אחרים.

אין לי ממש המלצות על כבלים AES היי אנד טובים, יחסית, אין מבחר גדול,
לרוב, בניתי במיוחד לאלו שלא הסתפקו במה שמציע השוק בתחום המקצועי.

אם תסתכל בשוק, לא מעט חברות פשוט השתמשו בכבל שהיה קיים אצלהם לשימוש אחר, כמו כנראה גם במקרה הזה של AP.
יצא לי אישית לראות בהיי אנד רק 2 חברות מובילות שנתנו לזה קצת מחשבה,( AQ, wireworld ), אבל המחירים גבוהים מדי לרובנו.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
Triton,

אני משתמש כבר כיום בכבל דיגיטלי XLR - הוא מחבר בין RC ל-DAC. ניסיתי היום את APOGEE (מוזר שלא חשבתי לעשות זאת קודם: יש לי אותו כבר מספר חודשים – תודה, מיכאל :)), והתוצאה לא התאימה לאוזניי: גבוהים נהיו חריפים, ובס נעלם. חשבתי שאולי הבעיה טמונה ב-RC: אני כלל לא בטוח שעקבת היציאה שלה היא 110 אוהם. אופי הסאונד שקיבלתי עם APOGEE הזכיר לי כבלי כסף שניסיתי פעם - רק שכבלי כסף "שיטחו" במה במערכת שלי, ועם APOGEE עומק הבמה נשאר כמעט כמו עם Analysis Plus.

התוצאה סקרנה אותי, והלכתי לחפש ברשת מה כותבים על Digital Oval. התיאורים שמצאתי היו דומים - הכבל "מעגל" גבוהים ונותן באס עשיר. חסרה לי קצת "צלילות" הגבוהים, אבל יתכן שהדבר קשור למקור הנחות שיש לי כעת. מחקה ל-EVO...

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יכול בהחלט להיות.
יכול להיות גם משהו אחר.

הAP, הוא כבל אובלי.
מה שאומר שלא משנה מה AP אומרים, אם תחקור את זה, 75 אוהם בדיוק הוא לא.
גם RCA, למעט מספר מועט של קונקטורים, לא ממש ליניארי בגבוהים.

בהרבה מקרים, אם לכבל יש רוחב פס בגבוהים, בס נעלם הוא לא נעלם, אלא האוזן תפרש זאת כי יחסית, יש יותר גבוהים, ויחסית פחות בס.
נסה סתם RG59 למשל, כבל COAX מצוי, כדי לבחון אם אתה מקבל אותו סוג של בס.

יכול להיות שהAPOGEE, הוא היחיד שעובד נכון אצלך, התיאור שלך שהבמה נשארה, ורק הבס נעלם, דורש בדיקה.
כדאי לבחון את זה ויטלי.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אחרי קניית ה-DAC התעסקתי עם הכבלים כמעט חודש :). ניסיתי, בין היתר, גם קואקס "רגיל" (אבל איכותי). הקואקס הזה באמת "טשטש" גבוהים, אבל לא הוסיף באס. במקרה של AP, זה לא סתם שינוי היחס בין גבוהים/נמוכים. פשוט אי-אפשר לפספס את הבאס העמוק והדוק שלו. וה- APOGEE בטוח לא נשמע "נכון" – לפחות, במערכת שלי (הגבוהים אינם טבעיים ואף צורמים).

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אתה אומר שלAP יש יותר בס מכל כבל אחר.
מצד שני אתה אומר גם שיש לו פחות גבוהים.

את הAPOGEE
שהוא XLR XLR, ניסית בלי הRC ?

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
איך כבל דיגיטלי משנה איזון תדר של אודיו דיגיטלי?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לפעמים לא פחות ממדהים עד כמה משנה דיגי, ותלוי גם ביכולות הDAC.
יש שטוענים גם חשיבות לאורכו של הכבל, בנוגע להחזרים.
ניסית פעם ?

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
זו לא תשובה לשאלתי...
- את ה- DAC אין צורך להכניס למשוואה. אני שואל בהינתן DAC תקין מסוים.
- כבר 14 שנים אני מתעסק עם אודיו דיגיטלי, ומתוכן 11 שנים עם תעבורות אודיו ספרתיות לסוגיהן. אבל אני לא רלבנטי לשאלה.
- זה שאורכו של הכבל משפיע על מידת ההחזרים ואופיים במערכת מפולגת זו עובדה. כנ"ל לגבי עכבה. אבל איך זה משנה את איזון התדר של האודיו?

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
זו לא תשובה לשאלתי...
- את ה- DAC אין צורך להכניס למשוואה. אני שואל בהינתן DAC תקין מסוים.
- כבר 14 שנים אני מתעסק עם אודיו דיגיטלי, ומתוכן 11 שנים עם תעבורות אודיו ספרתיות לסוגיהן. אבל אני לא רלבנטי לשאלה.
- זה שאורכו של הכבל משפיע על מידת ההחזרים ואופיים במערכת מפולגת זו עובדה. כנ"ל לגבי עכבה. אבל איך זה משנה את איזון התדר של האודיו?

אהה...סלח לי דיגי, לא ידעתי שאני מדבר עם מומחה.
אם כך, השאלה שלך היא אינה שאלה, אלא טענה שטוענת שכבל דיגיטלי אינו משפיע ...

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
Triton, איני מתיימר להיות מומחה כלל.
שאלתי שאלה.
האפשרות היחידה שאני מעלה על הדעת היא שה- BER הוא בקצבים כ"כ גבוהים שאיכשהו פוגעים יותר דווקא ב- LSB's של האודיו עצמו (אולי זה ייתכן בפרוטוקולים מסוימים?), כלומר עומק הביט בפועל יורד - הטווח הדינאמי קטן - מה שיוצר ארטיפקטים שהופכים תדר גבוה לצורם (רעש קוונטיזציה מוגבר). במקרה כזה צריך לזרוק את הכבל לפח, לדעתי.

נערך לאחרונה ב:

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
כל הידוע לי, הוא מדבר מהתיאוריה בלבד והוא חושב שהוא יודע את כל מה שניתן לדעת בתחום.

יהושע, להזכירך:

...כאשר משתתף מהשורה מעלה את רשמיו האישיים – הוא זוכה להתקפות אישיות ולהטלת רפש עליו. אנשים לא שואלים אותו למניעיו – הם מנחשים מהם מניעיו, כביכול – ותוקפים אותו על סמך הניחושים. אין להם עניין בעובדות, יש להם עניין בהטלת רפש.
(קישור למקור)

אני מעולם לא חשבתי שאני יודע את כל מה שניתן לדעת בתחום. להיפך, ככל שאני לומד יותר אני מבין כמה עוד יש לדעת וזה מתסכל ומרתק גם-יחד.

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ברצינות דיגי ..
נשבע..
לא מבין למה אנשים כמוך, שאומרים חד וחלק שיש להם נסיון עם זה,
מתעקשים לערער על זה שקיימים הבדלים.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא מבין למה אנשים כמוך, שאומרים חד וחלק שיש להם נסיון עם זה,
מתעקשים לערער על זה שקיימים הבדלים.

איני מתיימר לדעת, אבל יש לי הערכה – משום שאני בא מתחום ההנדסה והאלקטרוניקה.
הערכתי היא שאנשים הבאים מתחום ההנדסה, ללא ניסיון שמיעתי הולם – מבטלים את כל מה שלא נמצא בחומר הלימוד שלהם. מבחינתם, מה שלא נמדד – לא קיים. העניין הוא שהם לא שואלים את עצמם מדוע המדידות הנהוגות על ידם נכשלות מלבטא באופן מלא את כל ההיבטים הנשמעים לאוזן.

מהנדס הנתקל בדיווחים מבוססי התנסות שאינם מוסברים על ידי מה שהוא יודע, או מה שהוא למד – אם הוא בעל יושרה מקצועית – הוא ינסה לחקור ולמצוא את ההסברים ההנדסיים לתופעות המדווחות. אם הקרקע נשמטת מתחת רגליו על ידי דיווחים מבוססי התנסות שאין לו הסבר להם – הוא יבטל אותם כהזיה, או בכל תירוץ אחר הנשמע לו הגיוני.

נראה לי שאנחנו עדים לתופעה סוציולוגית. אין לי הסבר אחר לתופעה שאנשים המתיימרים לדבר בשם המדע שוללים תופעות מדווחות. אגב, הנדסה אינה מדע טהור – וזה משהו שחלק מהמהנדסים לא מכירים בו.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בהחלט מסכים אתך, ואכן גם מכיר את התופעה הזאת.
והנה, פה נשאלת שאלה עוד יותר בעיתית.

מה מונע מאדם שטוען שלמד את התחום, להוועץ במחקרים הקיימים כבר, בנושא, ולו רק בכדי להניח דעתו, או מחמת הספק ?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מה מונע מאדם שטוען שלמד את התחום, להוועץ במחקרים הקיימים כבר, בנושא, ולו רק בכדי להניח דעתו, או מחמת הספק ?

ההסבר היחיד העולה על דעתי הוא מתחום הסוציולוגיה.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
שום דבר לא מונע, להיפך!
קיימים מחקרים שעומדים בקריטריונים מדעיים? אשמח מאוד לקבל סימוכין לכך.

יש לכם הסבר לסיבה אפשרית לקיום הבדלים כאלה? זו הייתה שאלתי, ואשמח לתשובה (במקום להסטת הדיון להיבט ה"סוציולוגי" ולביקורת על עצם הספקנות והחשיבה הביקורתית). אפילו נתתי השערה משל עצמי.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור