השתדרגתי

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
KATZOFE: "האם יש משהו היום שיכול להתחרות בביצוע ההוא של מיכלאנג'לי מ-58?"

מה לעשות, והאופן שבו מיכאלאנג'לי יצר צליל מפסנתר (שמעתיהו בביצוע חי) היה משהו שלא נשמע כמותו (גם אז)?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני לא חושב שצריך לזלזל באודיופילים שלא שמעו מעולם באוזניים האישיות שלהם סטרדיוורי מנגן בהשוואה לכינור למתחילים מחלילית !
לא צריך לזלזל במי שלא יושב כל סוף שבוע בקונצרט !
אודיופיל בבסיסו משתדל להוציא את המקסימום מהמקור שיש לו שיהיה לטעמו האישי !
מישהוא שחוקר פסנתרים ומקיר את ההבדלים בינהם ובנוסף יודע לנגן אלייהם הוא מוזיקיי !! עם הוא משתדל לקבל את אותו סאונד שהפסנתר שלו מפיק מהמערכת אז הוא מוזיקיי אודיופיל ! סבבה לו .
לא נכון ולא ראוי לזלזל באודיופילים שסטרדיברי או פסנתר בן 100 זה לא היום יום שלהם וזה לא אומר שטעמם בסאונד נחות משלך !
וזה לא אומר גם שהידע שלך יותר משובח משלהם כי אודיופייה זה לא רק פסנתר ! זה גם דיסטורשיין וגם המונד וגם איבנז ג'ם או גיטרה חצי נפח זה גם פברוטי וגם ברוס ספרינגסין ........................
הכותב הנ"ל דיסלקט

לא מזלזל באודיופילים. הם רובם ציודופילים וזה בסדר גמור.
אלא מהם שחושבים שהם גם חובבי מוזיקה וכל עולמם התרבותי מתכוונן על מה ששמעו מהמערכת שלהם- הם פשוט מסכנים.
אילו מהם שהם חובבי מוזיקה וחושבים שעדיף לטוס עד קצוות תבל להקשיב למערכת מנגנת ביצוע ספציפי של X ולא "נאה" להם ללכת לשמוע ביצוע חיי של איזה כהן או לוי כאן בשכונה, - הם לא אוהבי מוזיקה אלא אוהבי אפקטים של צלילים.
דובר בזה רבות. חבל לדוש

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
פסנתרן בארים?
אל תזלזל. פסנתרן הג'אז הגדול מכולם ארט טיטום היה פסנתרן בארים שפיקח על תנועת הזונות בבר.

לגבי כמה שוקלים- כמו שרוב הציבור חושב שאיפוד נשמע אחלה -אני מניח שהם גם אילו שיקנו אורגן.
בתכלס שוק הפסנתרים בארץ לא קטן. רובו פסנתרים "צנועים" אבל יש שוק לפסנתרים איכותיים ו"מקצועיים" גדול יותר משוק ההי אנד (מנחש).
יש בארץ מספיק פסנתרנים מקצועים, אולמות קונצרט, מוסדות לימוד ועוד ועוד.
הדגם שרכשתי הוא מיועד לנגנים ברמות גבוהות . היות ואין לי כוח לשדרג(ואוהב את הצליל)- אסתפק בזה למרות שיש גם פסנתרים אחרים טובים.
פסנתר כנף? טוב? תכין מה שהייתה משלם עבור YG ענת וצפונה

לא...לא מזלזל חלילה. פשוט, מה לעשות, רוב פסנתרני הבארים אינם ארט טיטום, ורוב הפסנתרים בבארים הם לא בדיוק סטיינווי. ואגב, אצל ההורים עומד בסלון בייבי גראנד מדהים שעובד קשה. ההבדל בין הפסנתר הזה לשאר הפסנתרים ששמעתי כל מני חובטים בהם הוא 180 מעלות - זה צליל מהפנט. ההבדלים בין פסנתרים הם כמו ההבדלים בין מערכות, זה נכון.

הלוואי שידעתי לנגן, אבל אני חסר כישרון ואסור לתת לי להתקרב לפסנתר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לא מזלזל באודיופילים. הם רובם ציודופילים וזה בסדר גמור.
אלא מהם שחושבים שהם גם חובבי מוזיקה וכל עולמם התרבותי מתכוונן על מה ששמעו מהמערכת שלהם- הם פשוט מסכנים.
אילו מהם שהם חובבי מוזיקה וחושבים שעדיף לטוס עד קצוות תבל להקשיב למערכת מנגנת ביצוע ספציפי של X ולא "נאה" להם ללכת לשמוע ביצוע חיי של איזה כהן או לוי כאן בשכונה, - הם לא אוהבי מוזיקה אלא אוהבי אפקטים של צלילים.
דובר בזה רבות. חבל לדוש

"לא מזלזל באודיופילים. הם רובם ציודופילים" מה זה עם לא זילזול והיתנשאות ! כל אודיופיל חייב להיות קצת ציודיופיל בכדיי להבין מה הוא עושה !
"אלא מהם שחושבים שהם גם חובבי מוזיקה וכל עולמם התרבותי מתכוונן על מה ששמעו מהמערכת שלהם- הם פשוט מסכנים" מה זה עם לא התנשאות ! אתה אומר שאני מסכן ? אתה אומר שמצבך יותר טוב כי אתה אוהב ללכת לקונצרט עם פפיון ואני אוהב לשבת בבית עים בקבוק בירה ולהקשיב ללואי אמסטרונג שלפי דעתי לא משנה כמה תשלם לא תוכל לשים אותו בסלון שלך חיי אלה רק דרך מערכת - זה אופך אותך גם לסוג של מיסכן !
"ולא "נאה" להם ללכת לשמוע ביצוע חיי של איזה כהן או לוי כאן בשכונה" היום כל הופעה חייה זה מאות שקלים בעולם שלי זה יקר ! אפילו יקר מאוד אז זה הופך אותי לחובב אפקטים מיסכן !

הכותב הנ"ל דיסלקט

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתמול זכיתי לביקור של חבר שהוא פסנתרן מקצועי הקשור לפקולטה למוזיקה בתל אביב.
אוקי אז שמענו את הבלדות של שופן בביצוע האחרון של פארייה(בשתי מערכות סטראו שונות). אחר הוא התיישב על הפסנתר -ונתן את הפרשנות שלו לבלדה הראשונה.
מדהים. מדהים ומדהים הסאונד שהצליח להוציא.
לא מכיר מערכת אודיו שיודעת להשמיע ככה פסנתר.אפילו לא קרוב. חוויה אמיתית.

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
השתדרגתי מספר 2

לא התאים לו הסטיינווי להיות בחדר עבודה. לא יכולתי לעשות לו את זה.
עם סאונד ענק כזה ועמוק- להשמע בחדר של 15 מטר -זו בושה. התעלולות. לא לשם זה ייצרו פסנתרים. אולי אורגניות- כן
לפני החג הזמנתי שוב את המובילים. הגיעו שני רוסים . מה לעשות ואין הרבה יהודים שנראים ככה:).
שניהם הרימו את הדבר הזה -10 מטר והוא בסלון. אין תלונות משאר באי הבית . אם הייתי יודע את זה מראש- אולי הייתי מכניס רמקולים עוד יותר גדולים לסלון אבל כרגע עם הפסנתר- אין שידרוג רמקולים של הסלון.
כאן החלל גדול ונפתח לחלל נוסף עם חלל שעולה לקומה השניה.
כל זאת כדי להגיד שהסאונד ממלא כל חלל, מגיע לגינה ולרחוב. כל זאת בלי מגבר אמתיני, בלי עיוותי צליל, ובלי השפעת של לחות וטמפרטורה.
אותי זה מדהים כל פעם מחדש הדבר הזה.
אחד הרמקולים בסלון עומד קרוב לפסנתר. תמונת הסאונד השתנתה ובאמת מהכיוון הזה מגיע סאונד יותר גדול ועמוק.
צריך לחשוב מה עושים:cool:.
אולי פסנתר נוסף על יד הרמקול השני?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי כיוון לך את הפסנתר?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כמו שכתבתי בתחילת השירשור
קיניתי את הפסנתר האישי של מכוון פסנתרים שהוא גם יבואן של פסנתרים יד שניה.
הוא כיוון אותו ,שוב, במשך שבוע , למרות שהפסנתר היה אצל הבת שלו שלא ניגנה עליו . ברגע האחרון הוא קצת קיבל רגלים קרות אבל לשמחתי הצלחתי לשכנע אותו לסגור את העסקה.
למרות השם והיחוס- ניסיתי מעל 12 פסנתרים שונים שעמדו שםבתצוגה (לא נכנס לאחרים במקומות אחריםששמעתי) ולפחות 2 מהם (ימהה וקוואי משנות השבעים היו נהדרים , אבל,,,,,,,יש יותר נהדרים)

נערך לאחרונה ב:

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מי מנגן עליו כשהחבר לא מגיע ??

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הילדים חזק בתוך הקטע של נגינה מתוך בחירה, עם לימודים מודרכים ואימון.
זוגתי מנגנת ואני גם "מנגן" .
אם כמות הנגינה הייתה מועטה- הייתי מסתפק במשהו אחר. היות שזה לא הדבר ורק המחשבה על להקשיב לימהה מודרני מצרר ומצפצף כפי שחלק מדגמיו נשמעים היום- היה יכול להוציא אותי מדעתי
הלכנו על מה שהלכנו.
החיים המודרנים הרחיקו את רוב האוכלוסיה מסאונד אקוסטי טבעי.
רדיו טלוויזיה , מחשב, איפוד ואפילו הי אנד- מנגנים מוזיקה, אבל בצורה מאוד מסויימת. זה הסאונד העכשיוי. אולי זה הסאונד הנכון והמקובל ,אבל זה לא הסאונד הטבעי של הכלים עצמם.
הילדים חזק בתוך זה (מניח שהבריק אין יתקצר משנה)
לא יודע אם הם יהיו אודיופילים ( מקווה שלא ) , אבל לחיות עם סאונד טיבעי, לדעת להעריך אותו, לשלטו עליו וליצור דרכו- אילו ערכים שקל לי להתחבר אילהם.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
גידי

מקנא בך על כי הצאצאים וזוגתך עושים שימוש בפסנתר והם חזק בעניין.

אצלי יש פסנתר בחדר השינה שסתם צובר לו אבק ומונע את התרחבות הסיפרייה.

אשתי שניגגנה עליו בעבר לא מוכנה להיפרד ממנו למרות שהיא לא מניחה אצבע על קלידיו. הצאצאיות בכלל לא בכיוון..איזה באסה...

שלמה

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תעיפו גם את הפסנתר וגם את הספריה מחדר השינה.
אפשר לעשות פעילויות אחרות שם.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
גידי

בגילי המתקדם אני כבר מעדיף לגוון ואת הפעילויות האחרות לעשות לאו דווקא בחדר השינה..

אצלנו חדר השינה כשמו כן הוא...לשינה..

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הילדים חזק בתוך הקטע של נגינה מתוך בחירה, עם לימודים מודרכים ואימון.
זוגתי מנגנת ואני גם "מנגן" .
אם כמות הנגינה הייתה מועטה- הייתי מסתפק במשהו אחר. היות שזה לא הדבר ורק המחשבה על להקשיב לימהה מודרני מצרר ומצפצף כפי שחלק מדגמיו נשמעים היום- היה יכול להוציא אותי מדעתי
הלכנו על מה שהלכנו.
החיים המודרנים הרחיקו את רוב האוכלוסיה מסאונד אקוסטי טבעי.
רדיו טלוויזיה , מחשב, איפוד ואפילו הי אנד- מנגנים מוזיקה, אבל בצורה מאוד מסויימת. זה הסאונד העכשיוי. אולי זה הסאונד הנכון והמקובל ,אבל זה לא הסאונד הטבעי של הכלים עצמם.
הילדים חזק בתוך זה (מניח שהבריק אין יתקצר משנה)
לא יודע אם הם יהיו אודיופילים ( מקווה שלא ) , אבל לחיות עם סאונד טיבעי, לדעת להעריך אותו, לשלטו עליו וליצור דרכו- אילו ערכים שקל לי להתחבר אילהם.
ואותי מעניין איך אדם שאוהב מוסיקה אקוסטית טיבעית,שרץ לקונצרטים כדי להתרגש,שמגדל פרחים בגינה,וממחזר שיירים אורגניים בשעות הפנאי למען עולם טוב יותר,-איך אדם שכזה מצליח להגיע למה שרוב חברי הפורום חושבים עליו,משהו פה לא אמיתי,משהו בסגנון ד"ר גקיל ומסטר הייד.
הרי כדי להתרגש מהדברים הללו צריך נשמה יתרה,ולא גסות רוח התנשאות ובטחון מוחצן ובוטה עם בוז גדול לסביבה,מקווה שהמקלדת של המחשב לא לייד הסטנווי,זה פשוט כמו להפגיש את פלורנס נייטינגל עם אירמה לדוס.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
האמת היא דבר קשה
לא נורא אם אתה לא מבין
תתמקד בביופילים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
האמת היא דבר קשה
לא נורא אם אתה לא מבין
תתמקד בביופילים
מסכים איתך שהאמת קשה,גם אם יש לי קשיי הבנה,מודה לך על ההכוונה ,
לא אני שישנה משהו.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
זוכרים שכתבתי על החבר הפסנתרן מהפקולטה לפסנתרנות
אז היום הגיע לביקור. מתברר שיש לו תלמיד שגר לא רחוק ורצו קצת לנגן על פסנתר אחר.
היה ככה
הסונטה 664 של שוברט במלואה
וכאנטי תזה באך
סוויטה הצרפתית ה 5

הילד היה עם הלסת בריצפה.יש תמורה לאגרה.:)

לא יודע מה לעשות עכשיו? לשים רדו לופו על המערכת סטראו? גלן גולד?...

הדמיון הוא דבר מאוד חשוב

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
זוכרים שכתבתי על החבר הפסנתרן מהפקולטה לפסנתרנות
אז היום הגיע לביקור. מתברר שיש לו תלמיד שגר לא רחוק ורצו קצת לנגן על פסנתר אחר.
היה ככה
הסונטה 664 של שוברט במלואה
וכאנטי תזה באך
סוויטה הצרפתית ה 5

הילד היה עם הלסת בריצפה.יש תמורה לאגרה.:)

לא יודע מה לעשות עכשיו? לשים רדו לופו על המערכת סטראו? גלן גולד?...

הדמיון הוא דבר מאוד חשוב

גלן גולד היה מתאים

:cool::cool::cool:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
סיפור יפה מהעבר...
(עם פחות עקיצות ממה שמקובל היום)

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
מת על פסנתר (יש בבית), אבל אם בא לי לשמוע לד זפלין?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור