Why SET

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
המאמרים הם בסך הכול מאמרים. חלקו הראשון של המאמר המצולם שצרפתי וגם
הלינקים שהבאתי
http://www.soundconsultant.com/articles.html
http://goldprivacy.com/why-single-en...be-amplifiers/
אינם מתייחסים לציוד ספציפי של חברה ספציפית אלא כללים.
אני לא סוחר ולכן באמת לא אכפת לי מי קונה מה. הסיבה למה לא יותר האנשים בונים מערכת סביב\יחד עם SET (למרות שחלק אפילו התלהבו משמיעה אקראית) היא סיבות הקשורות לשיווק והצורך לתכנן רמקולים בעלי מבנה מתאים לסלון ביתר קלות.
בארץ אין רמקולים נצילים אצל סוחרים ולכן לא יהיה שוק לסינגל אנדד טריוד למעט אקזמפלר כזה או אחר. השוק בארץ הוא אצל כאילו שבונים רמקולים נצילים בעצמם או מיבאים בעצמם רמקולים מתאימים.
כאמור, לשדך סינגל אנדד טריוד רב וואטים לרמקול לא נציל אינו השילוב שמנצל הכי טוב את מה השטכנולוגיות האילו מצטיינות בהם , גם אם התיכנון או הבניה טובים.
באופן כללי , אני חושב שרמקול שישמע "רגוע" עם דינאמיות רחבה מאוד אבל"רגועה" , טבעית ולא מקומפרסת צריך הגברה חזקה הרבה מעל למה שלרוב משודך (וגם מבנה תיבה יחסית גדול ברמקולים הדינאמים). הגברה חזקה ואיכותית היא משהו לא שכיח (למרות כל אילו שמאמינים שבמגבר החזק שלהם הוא זה אשר כן עושה את זה), הבניה לא פשוטה ובטח לא זולה אלא מאוד יקרה.
במקרה הפרטי שלי על רמקול מאוד נציל- הסינגל אנדד טריוד של 2 וואט ומשהו –משתמש במוזיקה רק בכמה מאות מיליוואט. היות ושני וואט ברמקול נציל (למשל בנצילות אצלי) הוא שווה למגבר של מעל ל 500 וואט ברמקול בנצילות 91 (נניח שהעקבה דומה). כך למשל ניתן לנצל איכות בניה גבוהה ,חלקים איכותיים ומיעוט חלקים במהלך הסיגנל באופן טוב יותר.
מגבר "חלש וואטים" הוא מגבר עם בניה פשוטה יותר, פחות חלקים במסלול הסיגנל. נלסון פאס מפאס לאב הקיים תת חברה כדי לייצר מגבר טרנזיסטורי של מיעוט וואטים.
הרצון הוא להגיע ליכולת להפיק את מה שנקרא low level signal
להבנתי אין טכנולוגיה הגברה אחרת, שיכולה לטפל בזה טוב יותר מאשר סינגל אנדד. לרוב הם יטפלו בזה פחות טוב. מיעוט הוואטים במגברי נלסון פאס הוא כדי ליצור את יכולת ההגברה שתאפשר לשמוע את ה low level signal
לטעמי היכולת להביא לידי ביטוי את הסיגנל הנ"ל לביטוי נכון הוא אחד הדברים שהופכים ציוד יקר וטוב או שמות מפוצצים –לכאילו שמוציאים מוזיקה בצורה יחודית , חיה וקרובה לתחושה שאנחנו מקבלים ממוזיקה לא מוקלטת או משודרת.
לסיום- לגבי האופרה והיוניסון 6- לי היה בזמנו את מגבר היוניסון 6 הראשון בארץ(זה שהוצג בתערוכה במלון דוד קונטיננטל בת"א) וכן ניסיון אל מול רמקולי אופרה –כולם עוד לפני שהיבואן הנוכחי לקח לטפל ביבואם.
ביוניסן 6 (ודומיו) אין שום יתרון צלילי בשום פרמטר צלילי על סינגל אנדד טריוד שמחובר לרמקול המתאים לו(וזה ללא קשר לטיבו או יכולתו של היוניסון 6 אל מול מתחריו והרמקולים אילהם הם אמורים להיות מחוברים). ההפך הוא נכון- ההבדל הוא עצום לטובת סינגל אנדד טריוד- זאת לטעמי כמובן.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רמקולים נצילים אצל סוחרים:
אוונגארד, זו כיבלס, ליווניג וויס, WLM, קוינסידנט, זינגאלי, אודיו נוט וכד'.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אכן,
אבל רובם של הרמקולים ברשימה הם סביב 93-94 דיבי ( לא מאוד נציל) , לא ברור אם האימפידנס באמת יציב ולחלקם יש מספר קרוסאובר ודריברים - כל אילו לא עושים אותם כל כך מתאימים ל LOW WATT SET
אלא לכיוון 30 וואט וצפונה ,בשפופרות כמו 805 , 845, או תיכנון מורכב יותר- מה שגורם לחלק מהיתרונות של סינגל אנדד טריוד לא לבוא לידי ביטוי.

בקיצור- השימוש בסיגנל אנדד טריוד מצריך התאמה יותר הדוקה ופרטנית מאשר סוגי הגברות אחרות לרמקול נתון, בגלל מגבלות ההגברה עצמה.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
לא חשוב איך זה נראה, חשוב איך זה נשמע!
מעניין שהם משתמשים במצברים של yuasa מיפן, אחת החברות הטובות בעולם.
חשבתי שהיעוד שלהם זה לדו גלגלי, עכשיו אני רואה שהחברה שלך מצעו להם עוד תפקיד (lol)

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
בשפופרות כמו 805 , 845, או תיכנון מורכב יותר- מה שגורם לחלק מהיתרונות של סינגל אנדד טריוד לא לבוא לידי ביטוי.

לגבי 805 בלי שום ספק -אתה צודק,כי זה יותר פנטודה מטריודה-איפיון ימני לגמרי עכב צריכה בסריג ראשון. אבל לגבי 845 אתה לא צודק לחלוטין. השפופרת הזאת מלכת לינאריות.אני דוחף את הגיברת עם דרגה אחד בלבד. רק צריך לדעת איך;)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לגבי 805 בלי שום ספק -אתה צודק,כי זה יותר פנטודה מטריודה-איפיון ימני לגמרי עכב צריכה בסריג ראשון. אבל לגבי 845 אתה לא צודק לחלוטין. השפופרת הזאת מלכת לינאריות.אני דוחף את הגיברת עם דרגה אחד בלבד. רק צריך לדעת איך;)

(Y)
אכן.

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
תמונות קשות:
http://www.holgerbarske.com/pics/album/ETF 08 - Impressionen/index.html

מתוך: European Triode Festival
http://www.triodefestival.net/

הציוד שם לא שייך לעולם האדיופילי של הקניין המצוי בעיקר בגלל חוסר עיצוב שיתאים לסלון הישראלי.

אכן,תמונות יפות מאוד,אומנם לא כל המגברים כאן מיעותי ווטים,במיוחד זהhttp://www.holgerbarske.com/pics/album/ETF 08 - Impressionen/slides/etf09_1000.html
עם 833 בדרגה סופית.833 -המפלצת בגודל צנצנת 3 ליטר פועלת ב A2 CLASS -ההספק אדיר,אין ביעה להוציע ממנה 100W בSE

נערך לאחרונה ב:

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
לא,לא שמעתי אבל מכיר אותה מצוין. נפגשתי איתה במשדרי SW בתור DRIVER לשפופרת סופית ...נולדה לעבוד בCLASS C עם זרמי סריג גבוהים,ושיכת לקבוצה POWER GREED TUBES,בהתנהגות צריכה להיות דומה ל811 רק עם יכולת זרמית גבוה פי 10...לא ממליצ להתעסק איתה בבית,רק עם מרגישים בטוחים בסביבת 2.5-3kV

נערך לאחרונה ב:

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
ברור
ה833 הוא של היפני הזה
http://www.positive-feedback.com/Issue9/wavac833.htm

האם יצא לך לראות\לשמוע מגבר נוסף\אחר עם 833?

היפני הזה הלך לעולמו מזמן(sad) ,כמה חבל...

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
האם ביטוח החיים מכסה נזקי גוף ונפש ברמה של 32kV ומעלה-או שצריך ביטוח מיוחד לזה?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
היפני הזה הלך לעולמו מזמן(sad) ,כמה חבל...

כן
שמעתי מבונה מגברים יפני אחר ,שהכיר את הבחור הנ"ל וגם את הבחור מקונדו- שהם היו אנשים צנועים ונחמדים.
בכלל , יש הבדל תהומי , כנראה , בין מתכננים לבין אנשי השיווק שעושים מטעמים מאותם מוצרים.
הסיפור של קונדו והחבר שלו , פטר,מאודיונוט UK
היא דוגמא קלאסית להבדלים בין סוגי הטיפוסים.
אנחנו כצרכנים "זוכים" לראות יותר טיפוסים מהסוג השני.

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
האם ביטוח החיים מכסה נזקי גוף ונפש ברמה של 32kV ומעלה-או שצריך ביטוח מיוחד לזה?
יש לי ביטוח,חוצמזה כללי בטיחות מאוד ברורים.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אגב כפפות לטקס כמו של בתי חולים עוזרות במשהו (עדיין משקשק)?

845

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
יאיר,לא יכול להיות שאתה חושב שמתעסקים בידיים במתח 32kV? :))
נו באמת...מתקנים תקלה, מורידים ידיות ארקה,מתרחקים ומפעילים...למדידת מתח קימים פרובים מיוחדים עד 80kV,לסקופ לי יש פרוב מיוחד עד ל40kV.אבל אף אחד לא מורשה לגעת בציוד בידיים תחת מתחים כאלה.:מה??????????:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
דיברתי על מתחים יותר נמוכים - 500-800 נניח

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אגב כפפות לטקס כמו של בתי חולים עוזרות במשהו (עדיין משקשק)?

שאלה ממש טובה
אני אברר את העיניין עם ג'ורג מחברת
Vandelay Industries

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור