Reel to reel

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
הי כולם, למישהו יש נסיון עם reel to reel?
בהינתן ושאר המערכת ברמה גבוהה ומאוזנת האם יש יתרון שמיע בפורמט? האם יש מישהו בארץ שמתמחה בזה?
תודה מראש

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
הי כולם, למישהו יש נסיון עם reel to reel?
בהינתן ושאר המערכת ברמה גבוהה ומאוזנת האם יש יתרון שמיע בפורמט? האם יש מישהו בארץ שמתמחה בזה?
תודה מראש
חושב שצריך לפעול בגישה של "ייחודיות שמיעה" כלומר ייחודיות שניתן לשמוע אותה , ולאו דווקא לחפש יתרון תחרותי . אני מכיר בעליונות ה cd שלי על פני הטיונר שלי, ועדיין חווית השמיעה הייחודית לטיונר שלי שווה את אחזקתו. רק בשל עלויות , מקום וזמינות מדיה לא מכניס פטיפון ואו טייפ סלילים. ובטוח שטייפ סלילים יש לו ייחודיות.

נערך לאחרונה ב:

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
התפרצת לדלת שנפתחה ממש לאחרונה:

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אני חשבתי על הנושא מספר פעמים. פגשתי כבר מספר אנשים שדיברו איתי על החוויה של טייפ סלילים. כאן בבלגיה מאד קל למצוא אותם במחירים שהם לא בשמיים. הבעיה היא המדיה. אני כבר משקיע המון כסף בבניית אוסף הוינילים שלי ונראה לי שעד שם הגעתי. אולי בעתיד שאפסיק לעבוד ואם יהיו לי האמצעים.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
כן, עלויות זה עניין לא פשוט.
אם מדגדג לך העניין - מציע שתתחיל לעקוב תמצא דיל טוב על מכשיר.
כי בעתיד המחירים יעלו עוד.
קח בחשבון שהחלפת כל הקבלים זה חובה.
אם אתה לא משופשף בזה אז עדיף שתקח מכשיר שכבר את זה.
וכמובן מצב ראשים - כי חדשים אין ולהחליף זה יקר מאוד.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אין לי מושג ירוק מה קורה בארץ בתחום ועד כמה היבוא קשה אבל מי שיחפש בהולנד יש מבחר מאד גדול אצל מעבדות/חנויות שמתמחות בוינטג׳. האמת שהדגדוג התחיל לי כאשר דיברתי עם בעלים של חנות כזאת שכרגע עובדים על פטיפון גרארד 401 שקניתי. לדוגמא מכשיר REVOX B77 MKII שלהבנתי המועטה ביותר נחשב כאיכותי שעבר שיחזור מלא, מוצע למכירה ב-1800 יורו. מי שיודע מה שהוא עושה יכול לקנות מכשירים בסכומים מגוחכים.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
זה דוגמה למכשיר מצויין ואם הוא אחרי אוורול מלא אז המחיר לא רע בכלל. נמוך אפילו.
רק לשים לב למצב הראשים.
בארץ המבחר יותר קטן.
להביא מחול זה סרט - כי זה חבילה של 30 קילו.
ולך תדע באיזה מצב היא תגיע.
ולך תדע שהמוכר היה ישר 100% ולא זייף קצת (או הרבה).
קיצר - זה הימור רציני.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
אני לא יכול להסיר את המבט מה ballfinger הזה

תמונות מצורפות

• Screenshot_20230220-183834_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230220-183834_Samsung Internet.jpg
    KB 91.5 · צפיות: 77

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ליאור,
על קצה המזלג, אתה מתלהב מהסלילים הנאים, הטייפ עצמו לא נראה מיוחד (ייתכן שאני טועה). זאת ועוד, יתכן והטייפ הוא בכלל ביתי / אולפני, אז הוא יכול להיות משנות ה-70 ואילך, פחות מומלץ מבחינת איכות הצליל שלו, בהשוואה לטייפים אולפניים.
טייפ סלילים חדש ואולפני בעולם עולה כ- 25-30 אלף דולר (תלוי ביכולת המיקוח שלך!), יש שניים או שלושה יצרנים בעולם, תוכל לפגוש בהם בעוד כ-3 חודשים בתערוכת מינכן.

טייפ סלילים משומש ואולפני בישראל, דגם מעולה עולה כ-15,000 ₪ לטייפ, תצטרך לתת לטכנאי שיתן לך שרות ושמתמצא בהם.
לייבא אישית מחו"ל מאדם פרטי זה סיכון שלא כדאי לקחת אותו.
סלילים איכותים לקנייה בעולם ובמהירות של 15ips משנות ה-2000 ואילך, יש כ-100 כותרים שונים, מתוכם יהיו 40-50 רלוונטים לך. הסלילים עולים 400-1500 דולר האחד - הכל תלוי ביכולת המיקוח שלך.
ישנם סלילים משנות ה-70 איכותם ירודה יותר!

אחרי כל הפתיח שהבאתי... אין כמו טייפ סלילים בבית וכייף להתעסק בהם! הם הפורמט להשמעת מוזיקה הטוב ביותר מכל פורמט אחר.
בהצלחה בקנייה :כל-הכבוד:.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
ליאור,
על קצה המזלג, אתה מתלהב מהסלילים הנאים, הטייפ עצמו לא נראה מיוחד (ייתכן שאני טועה). זאת ועוד, יתכן והטייפ הוא בכלל ביתי / אולפני, אז הוא יכול להיות משנות ה-70 ואילך, פחות מומלץ מבחינת איכות הצליל שלו, בהשוואה לטייפים אולפניים.
טייפ סלילים חדש ואולפני בעולם עולה כ- 25-30 אלף דולר (תלוי ביכולת המיקוח שלך!), יש שניים או שלושה יצרנים בעולם, תוכל לפגוש בהם בעוד כ-3 חודשים בתערוכת מינכן.

טייפ סלילים משומש ואולפני בישראל, דגם מעולה עולה כ-15,000 ₪ לטייפ, תצטרך לתת לטכנאי שיתן לך שרות ושמתמצא בהם.
לייבא אישית מחו"ל מאדם פרטי זה סיכון שלא כדאי לקחת אותו.
סלילים איכותים לקנייה בעולם ובמהירות של 15ips משנות ה-2000 ואילך, יש כ-100 כותרים שונים, מתוכם יהיו 40-50 רלוונטים לך. הסלילים עולים 400-1500 דולר האחד - הכל תלוי ביכולת המיקוח שלך.
ישנם סלילים משנות ה-70 איכותם ירודה יותר!

אחרי כל הפתיח שהבאתי... אין כמו טייפ סלילים בבית וכייף להתעסק בהם! הם הפורמט להשמעת מוזיקה הטוב ביותר מכל פורמט אחר.
בהצלחה בקנייה :כל-הכבוד:.
תומר, כל מה שרשמת נכון. אני באופן אישי הייתי הולך על DAT כפורמט במקום מפאת עלויות ומקום ומנעד גדול הרבה יותר של חומר מוזיקלי.
הפורמט לא התרומם בארץ ובעיקר היה באולפני הקלטות. אבל יש הרבה הקלטות מקור על הפורמט הזה עם מגוון די רחב של מכשירים.
הוא אמנם פחות איכותי מהANALOGUE MASTER TAPE אבל עולה על הרבה נגני דיסקים טובים שיצא לי לשמוע.
לגבי תחזוקה -אמנם זול יותר(ראש דומה לראש המגנטי של הוידאו של פעם)אבל עדיין צריך מישהו שמבין בזה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מהכרותי את ליאור, לא מעניין אותו הקלטות והוא רוצה את הטוב ביותר. חוץ מזה, הטייפ הדיגיטלי DAT לא התרומם בחו"ל - בארץ.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
מהכרותי את ליאור, לא מעניין אותו הקלטות והוא רוצה את הטוב ביותר. חוץ מזה, הטייפ הדיגיטלי DAT לא התרומם בחו"ל - בארץ.
הפורמט נפוץ הרבה יותר מסלילים יחד עם מגוון רחב יותר של מכשירים וגם הקלטות.
נחמד שהוא רוצה את הטוב ביותר -אבל להחזיק מוצר יקר שכזה עבור 30 כותרים בלבד?

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
הי תומר, תודה על הפירוט וכן אתה צודק, הגירוד הזה לאיכות המושלמת ואולי הבלתי מושגת שמופיע כל פעם מחדש ולא נותן מנוח....
לגבי האימג' שהעילתי הוא דגם חדש של חברת ballfinger הגרמנית ללא הקלטה. זה דגם מאד מיוחד, שבוע הבא אהיה בגרמניה ומקווה מאד להגיע אליהם ולשמוע אותו. אעדכן כאן אם יצליח לי.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
אני לא יכול להסיר את המבט מה ballfinger הזה

אני קצת בספק לגבי הנדסה של המכשיר.
בעובי כזה מנועים נורמאליים לא ייכנסו.
יש להם דגם יותר מאסיבי שעושה רושם יותר טוב.

ויש גם את החבריה האלו (מצרפת אם הבנתי נכון) שגם נראה מהונדס טוב:

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
תומר צודק, אני בחפירה עמוקה ובלי קשר למחיר המדיה, מספר הכותרים מאד מאד מצומצם, השאלה האם בגלל החזרה של r2r לבמה יופקו עוד כותרים.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
זה הולך ומתרחב.
אבל קשה לי לראות קפיצה מהירה מ-100 ל-1,000.
IT'S THE MOST EXPENSIVE AUDIO FORMAT IN THE WORLD
לכן יקר לייצר, קהל לקוחות לא רחב מדיי, מבחינה עיסקית זה כאב ראש...

מצד שני אני יכול להגיד מניסיון אישי שחיכיתי לאיזו הוצאה של קולטריין, קיבלתי מייל התראה שזה חזר להיות זמין.
המייל הגיע ב-3 בלילה, בשעה 10 נכנסתי לראות - וכל המלאי כבר נחטף.
אז לך תבין....

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
זה הולך ומתרחב.
אבל קשה לי לראות קפיצה מהירה מ-100 ל-1,000.
IT'S THE MOST EXPENSIVE AUDIO FORMAT IN THE WORLD
לכן יקר לייצר, קהל לקוחות לא רחב מדיי, מבחינה עיסקית זה כאב ראש...

מצד שני אני יכול להגיד מניסיון אישי שחיכיתי לאיזו הוצאה של קולטריין, קיבלתי מייל התראה שזה חזר להיות זמין.
המייל הגיע ב-3 בלילה, בשעה 10 נכנסתי לראות - וכל המלאי כבר נחטף.
אז לך תבין....
זה מטורף, כמה אלבומים הצלחת לאסוף?

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
שאלה מכשילה חחחחחח
לא כזה סופר אבל נראה לי אני באיזור 20.
רק החודש קיבלתי 5.
לא הכל עולה מיליונים - זוג אחד עלה 150$ כל אחד. אבל הם סלילי בודד ולא 2....
STS גם יחסית לא יקר.
אבל אני לוטש עיניים לסט של JAZZ AT THE PAWNSHOP - זה 1,500 אירו ל-4 סלילים.
הסבירו שחלק מהעניין שמשכפלים לא ממקור 1 ל-5-10 עותקים אלא 1 ל-1 בכל פעם ואחרי זה מאזינים לכל האורך לוודא שהכל תקין.
זה לוקח זמן....
בינתיים מתאפק חחחח

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
טכנולוגיה עתיקה.
הכי משעשע היה שמעתי ראיון עם יצרן ראשים ואומרים איזה יופי בשביל תעשיית אודיו שמרתם על העסק כל כך הרבה שנים.
הוא אומר להם - איזה תעשיית אודיו, מי מסוגל לחיות מזה? אתה ראית כרטסים של תחבורה ציבורית באירופה? שמת לב לפס מגנטי?
וכרטיסי אשראי?
ומכונות חניה?
איך אתה חושב מכונות קוראות מידע מפס מגנטי? או מקודדות מידע על הפס...
עם ראשים שאנחנו מייצרים - כך שהטכנולוגיה רחוקה מלמות....
ועל הדרך אנחנו עושים מדי פעם ראשים לטייפים ל אודיו....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור