MQA בצרות

shema56

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אכן הגיע הזמן שהטיפשות הזו תיפסק.

MQA הוא סך בכל תהליך שכולל data compression (לא dynamic range compression) ו-decompression, שיכול להיות lossy, ולכל היותר להיות טוב כמו המקור, ובהרבה מקרים פחות טוב. אין בו שום אלמנט שיכול לשפר את הצליל יחסית למקור, וכדי לקבל את מיטבו, יש צורך ב-decoder, בתוכנה או בחומרה.

לפי המאמר "?Is MQA Dead On Arrival" , התהליך בכלל מוריד את הרזולוציה ל-17 ביט, ולכל היותר 96 קילוהרץ, ב-PCM בלבד (לא DSD), ונועד במקור לצמצם נפח תעבורה של hi-res audio בתקופה שבה היה צורך לחסוך ברוחב פס, אבל כבר ב-18/96 הוא לא חוסך, ורק מוריד באיכות, בעוד שכיום אין בעיות של רוחב פס, ואפשר לבצע סטרימינג 24/192 lossless.

כלומר לא צריך את זה משום סיבה מעבר לרווחים של המוכרים ציוד, תוכנה וקבצים של MQA.

MQA שווק כאילו הוא הדבר הגדול הבא באודיו, וזה הצליח במידה כזו שאנשים מוכנים לשלם כסף על השימוש בו, על decoders ועל דיסקים וקבצים עם MQA, וחברת מוכנות לשלם royalties ל-MQA על השימוש בו. מכונת כסף, זה הכל.

שילכו הביתה. מספיק מהם.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
אכן הגיע הזמן שהטיפשות הזו תיפסק.

MQA הוא סך בכל תהליך שכולל data compression (לא dynamic range compression) ו-decompression, שיכול להיות lossy, ולכל היותר להיות טוב כמו המקור, ובהרבה מקרים פחות טוב. אין בו שום אלמנט שיכול לשפר את הצליל יחסית למקור, וכדי לקבל את מיטבו, יש צורך ב-decoder, בתוכנה או בחומרה.

לפי המאמר "?Is MQA Dead On Arrival" , התהליך בכלל מוריד את הרזולוציה ל-17 ביט, ולכל היותר 96 קילוהרץ, ב-PCM בלבד (לא DSD), ונועד במקור לצמצם נפח תעבורה של hi-res audio בתקופה שבה היה צורך לחסוך ברוחב פס, אבל כבר ב-18/96 הוא לא חוסך, ורק מוריד באיכות, בעוד שכיום אין בעיות של רוחב פס, ואפשר לבצע סטרימינג 24/192 lossless.

כלומר לא צריך את זה משום סיבה מעבר לרווחים של המוכרים ציוד, תוכנה וקבצים של MQA.

MQA שווק כאילו הוא הדבר הגדול הבא באודיו, וזה הצליח במידה כזו שאנשים מוכנים לשלם כסף על השימוש בו, על decoders ועל דיסקים וקבצים עם MQA, וחברת מוכנות לשלם royalties ל-MQA על השימוש בו. מכונת כסף, זה הכל.

שילכו הביתה. מספיק מהם.
לצערי אני מסכים מאוד.
MQA זו פארסה מתמשכת ומיותרת. כתבתי "לצערי" כי אני לא נוהג לשמוח כשיוזמות טכנולוגיות מתרסקות, גם כשהנחיצות שלהם לא סופר ברורה ברגע היוולדן.
במקרה הזה, הציניות והגרידיות היו שם מההתחלה והיצירתיות המסויימת שהייתה באלגוריתם (והייתה), כוונה רק ליצירת IP שניתן לנשנש עליו כסף.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
לא האמנתי לרגע ב-MQA וזו אחת הסיבות שטידל מעולם לא שכנע אותי (יש אחרות) וחתמתי קבע אצל קובוז.
ומשם ניתן להמשיך לדיון על hirez ואיכות צליל אבל טוב לשם אני כבר לא נכנס - זה כמו להכנס בעיניים עצומות לשדה מוקשים......

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
לא האמנתי לרגע ב-MQA וזו אחת הסיבות שטידל מעולם לא שכנע אותי (יש אחרות) וחתמתי קבע אצל קובוז
האם ישנה הזרמת מוסיקה איכותית יותר מאשר טידל, מבחינת רזולוציה וסאונד או שאין ממש הבדלים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
האם ישנה הזרמת מוסיקה איכותית יותר מאשר טידל, מבחינת רזולוציה וסאונד או שאין ממש הבדלים.
Qobuz, מזרים ברזולוציה המקורית, lossless, אפילו עד 24/192.

כשמדברים על MQA, תמיד מזכירים את הרזולוציה המקורית, כאילו בה מדובר, למרות שמשאירים ממנה לכל היותר 17/96.

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
ברוך שפטרנו, עדיף מאוחר מלעולם לא

בנושא השירות סטרימינג, איכשהו גם אותו הקובץ כביכול באותה רזולוציה לא נשמע זהה בינהם. אני לפני כמה שנים בדקתי והשוותי ונשארתי בסופו של דבר עם Deezer שהיה נשמע לי הכי נקי. מודה שמאז לא בדקתי שוב. לצערי בצד התמיכה בתוכנות או במערכת של הרכב הם לא בליגה של Spotify שאיכשהו עושים את זה מצויין.

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
איך ניתן להירשם ל Qobuz ?
אין עדיין אפשרות בישראל.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
תמיד היתי בדיעה שזה rip-off

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
הם לא בליגה של Spotify שאיכשהו עושים את זה מצויין

יש ל spotify רשת CDN הכי מוצלחת, למעט אולי iTunes שאיתה אין לי נסיון.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
ברוך שפטרנו, עדיף מאוחר מלעולם לא

בנושא השירות סטרימינג, איכשהו גם אותו הקובץ כביכול באותה רזולוציה לא נשמע זהה בינהם. אני לפני כמה שנים בדקתי והשוותי ונשארתי בסופו של דבר עם Deezer שהיה נשמע לי הכי נקי. מודה שמאז לא בדקתי שוב. לצערי בצד התמיכה בתוכנות או במערכת של הרכב הם לא בליגה של Spotify שאיכשהו עושים את זה מצויין.

ניסיתי כמעט את כל שירותי הסטרימינג ואני מסכים שהם לא נשמעים אותו דבר. לטעמי יש הרבה הסברים אפשריים לכך אבל זה נושא סבוך. לגבי Deezer אני מסכים שהסאונד של שירות ה-hifi שלהם הוא מצויין, אבל הבעיה העיקרית היא שהפלטפורמה שלהם סגורה בניגוד לטיידל, קובוז וספוטיפיי שפתוחים הרבה יותר.

יש ל spotify רשת CDN הכי מוצלחת, למעט אולי iTunes שאיתה אין לי נסיון.

בתור אחד שמוכר CDN (וגם שירותים אחרים) לפרנסתו ועבד/עובד בחברות שמספקות CDN לספוטיפי ו-itunes, אין לי מושג ירוק מה זה קשור לאיכות צליל, אבל אני מפספס אולי את כוונתך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ספוטיפי מצויינים, רק שככל הידוע לי, הם לא מציעים hi-res

newhere

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
אני נהנה מ MQA מאד מבלי ״לחקור״ את איכות הסאונד.
משהו בצבע של הפורמט נעים לי לשמיעה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני נהנה מ MQA מאד מבלי ״לחקור״ את איכות הסאונד.
משהו בצבע של הפורמט נעים לי לשמיעה
לא אמור להיות ל-MQA שום "צבע", אלא אולי כאשר ה-encoding ו/או ה-decoding ממש לא עשו עבודה טובה, ברמה מורגשת, או שמדובר באפקט פלסבו.

מעניין מה היית חושב בהשוואה עיוורת בין קובץ hi-res מקורי לבין תוצאת encoding+decoding של MQA על אותו הקובץ.

matrix23

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
8
איך ניתן להירשם ל Qobuz ?
אין עדיין אפשרות בישראל.
ניתן להירשם דרך vpn, אבל לא הצלחתי לבצע תשלום?!!

נשמח לדעת כיצד ניתן לבצע תשלום ? ניסיתי paypal/אשראי/google pay לא צלח, האם קיימת דרך נוספת ?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
בתור אחד שמוכר CDN (וגם שירותים אחרים) לפרנסתו ועבד/עובד בחברות שמספקות CDN לספוטיפי ו-itunes, אין לי מושג ירוק מה זה קשור לאיכות צליל, אבל אני מפספס אולי את כוונתך.

קרא את ההודע של אנטולי אליה התייחסתי.
כשאני מפעיל דיזר באוטו יש ניתוקים ובאפרינג, הפסקות בנגינה. כנ"ל גם בטידל. אמנם מעט, אבל מורגש. כך היה נסיוני לפחות, גם בחו"ל. לעומת זאת ספוטיפיי עובד פרפקט תמיד. מדובר באותם המאסטרים בסופו של דבר. זה בד"כ אומר ש ה CDN מתפקד טוב יותר.

ואני אומר את זה לא בתור אחד שכתב מערכות CDN קצת יותר מורכבות מהדרישות של אודיו סטריטמינג (אולי יותר מקצת;)), אלא בתור משתמש קצה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
Spotify נתקע ועוד איך, תלוי בהגדרות האיכות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
איזה הגדרות איכות יש? ראיתי רק אופציה להוריד את האיכות.

התכוונתי ברכב, ברירת מחדל סטנדרטית אכן חלקה, אבל אם מעלים להגדרה הכי גבוה אז ישנם ניתוקים מדי פעם.

במחשב גם ישנם מספר הגדרות, בפרט צריך לבטל את התאום ווליום אוטומטי, גם לשים הגדרות על מקסימום. אם כי למיטב הבנתי עדיין מדובר על איכות lossy

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
אני בהגדרת איכות מקסימלית ועובד חלק לגמרי. גם כשהאפליקציה רצה מהטלפון וגם דרך אנדרוייד אוטו. אפס תקיעות. שעות על גבי שעות של נגינה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור