"Magico" - סיור במפעל...

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
האמת שלא בדיוק הבנתי את ההתנפלות על mokes.
השאלה לדעתי במקום, כנראה יש סיבה מסויימת שהם עשו את זה, אבל זה מעניין.
השימוש בכבל כזה ארוך בקרוס מעלה תהיות...

מה פירוש "בכבל כזה"? באיזה כבל הם משתמשים?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
לא יודע מה איתכם

אבל אני די מרוצה מהגישה/כתיבה של mokes -מכניס מעט רעננות בים השבלוניות
שיש כאן . וזאת בלי קשר לקבלת דעתו או לא. רואים שהבחון בעל גישה ולא יורד
לפן האישי, כפי שנוהגים אחרים. כמובן שאין מקום לכנות אותו טרול,לא במקום.
תנו לו להתבטאות בחופשיות.

זה מזכיר לי בחור בשם אהרון מפורום תפוז שכולם היו יורדים עליו שוב ושוב
למרות שהוא תמיד ניסה להסביר את כוונתו באופן נינוח ונדיב
אבל זה לא התקבל אצל רוב החברים -לא צריך לחזור על זה כאן.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אבל אני די מרוצה מהגישה/כתיבה של mokes -מכניס מעט רעננות בים השבלוניות
שיש כאן . וזאת בלי קשר לקבלת דעתו או לא. רואים שהבחון בעל גישה ולא יורד
לפן האישי, כפי שנוהגים אחרים. כמובן שאין מקום לכנות אותו טרול,לא במקום.
תנו לו להתבטאות בחופשיות.

על סמך צילומים הוא קבע שהכבל בו הם משתמשים הוא לא איכותי.
אם אתה מרוצה מגישה זאת – שיהיה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
על סמך צילומים הוא קבע שהכבל בו הם משתמשים הוא לא איכותי.
אם אתה מרוצה מגישה זאת – שיהיה.
לא כתבתי שהוא לא איכותי... מהצילום נראה די בבירור שהוא בעל מוליך נחושת דק עם בידוד דקיק, וזה אכן מפתיע לרמקול יקר מאוד. כתבתי שאם לא הייתם יודעים שמדובר במג'יקו אז בטוח הייתם מצחקקים על כבל כזה (וכבר היו פה שרשורים שבהם דובר על כבלים זולים בתוך רמקולים יקרים, ויש פה אנשים שהחליפו את הכבלים הפנימיים ברמקול מסיבה זו). אנא לדייק :D

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא כתבתי שהוא לא איכותי... מהצילום נראה די בבירור שהוא בעל מוליך נחושת דק עם בידוד דקיק,

מה עובי המוליך בכבל?
מה עובי הבידוד?
מהי סך כל ההתנגדות הואהמית ומהי סך כל העכבה של הכבלים בתוך הרמקול?
מהי ההתאמה בין עכבת המסננים לבין עכבת הכבלים ברמקול?
האם עובי המוליך ועובי הבידוד מעידים על איכותו של הכבל?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מה עובי המוליך בכבל?
מה עובי הבידוד?
מהי סך כל ההתנגדות הואהמית ומהי סך כל העכבה של הכבלים בתוך הרמקול?
מהי ההתאמה בין עכבת המסננים לבין עכבת הכבלים ברמקול?
האם עובי המוליך ועובי הבידוד מעידים על איכותו של הכבל?
אני חושב שעניתי מספיק בעניין הזה.... כן, עובי המוליך, סוג המוליך (בבירור נחושת מהצילום) ואורכו מגדירים היטב את התנגדות הכבל (וכבר הבעתי את דעתי בעניין חשיבות ההתנגדות), וכבר דנו רבות אודות הבידוד. אני די בטוח שהעכבה של הכבלים בתוך הרמקול הזה הרבה יותר גדולה מהעכבה של הכבלים החיצוניים שאתה כנראה משתמש בהם. לי אישית זה קצת תמוה, ותמוה עוד יותר לראות אתכם מגינים בלהט על הכבלים הפנימיים ברמקול הספציפי הזה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני חושב שעניתי מספיק בעניין הזה.... כן, עובי המוליך, סוג המוליך (בבירור נחושת מהצילום) ואורכו מגדירים היטב את התנגדות הכבל (וכבר הבעתי את דעתי בעניין חשיבות ההתנגדות), וכבר דנו רבות אודות הבידוד. אני די בטוח שהעכבה של הכבלים בתוך הרמקול הזה הרבה יותר גדולה מהעכבה של הכבלים החיצוניים שאתה כנראה משתמש בהם. לי אישית זה קצת תמוה, ותמוה עוד יותר לראות אתכם מגינים בלהט על הכבלים הפנימיים ברמקול הספציפי הזה.

הבעת דעה שאינה מעוגנת במציאות כלשהי, וודאי שלא במדידות.
אם לדעתך מתוך צילום של כבל, או מתוך עוביו, ניתן לדעת את איכותו או את התאמת העכבות שלו למסנן בתוך רמקול – גישתך רחוקה מגישה מדעית כמרחק מזרח ממערב.

שים לב, איני מגן על הכבל הזה. אין לי מושג מהו כבל זה, מהי איכותו ומהי מידת התאמתו לרמקול המדובר. כל מה שאני אומר הוא שהקטילה שלך את הכבל היא קשקוש מקושקש במסווה של פסיאודו-מדע.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
נראה מפעל חביב, כבוד למגזר,
את אלון וולף הכרתי (לא אישית) עוד כשהיה אנימטור מוכשר, בניינטיז כשכולנו רק התחלנו בתחום, עשה אחלה הסבה, כל הכבוד לו, שימשיכו להצליח.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הבעת דעה שאינה מעוגנת במציאות כלשהי, וודאי שלא במדידות.
אם לדעתך מתוך צילום של כבל, או מתוך עוביו, ניתן לדעת את איכותו או את התאמת העכבות שלו למסנן בתוך רמקול – גישתך רחוקה מגישה מדעית כמרחק מזרח ממערב.

שים לב, איני מגן על הכבל הזה. אין לי מושג מהו כבל זה, מהי איכותו ומהי מידת התאמתו לרמקול המדובר. כל מה שאני אומר הוא שהקטילה שלך את הכבל היא קשקוש מקושקש במסווה של פסיאודו-מדע.
יהושוע - אשמח לשמוע את הגיגיך מדוע התאמת עכבות בתוך הרמקול חשובה, איך לדעתך הכבל תורם לכך, והאם זה רלוונטי במציאות עם נתונים אמיתיים כגון עכבת יחידות הרמקול והמסננים, אורך הכבל, התדרים בטווח השמיעתי, וכו'. הבמה שלך :)
בנוסף, אני אומר בפעם המי יודע מה, לא קטלתי את הכבל, אלא הבעתי את תמיהתי לגבי מראה ומידות (די ברור מהצילום) שנראים ממש "הום סנטר", ואז מה ההגיון בכבלים חיצוניים "מפוארים". אולי כדאי לשאול את היצרן מה דעתו לגבי שימוש בכבל כזה מחוץ לרמקול גם - מדוע כן או מדוע לא? אגב - לא זוכר שהבעת התנגדות לגבי החלפת כבלים פנימיים ברמקולים אחרים בשרשורים שונים פה - אולי גם שם היצרן מבין הרבה יותר מהאודיופיל המצוי שחושב שצריכים כבלים "רציניים" בתוך הרמקול? מדוע אתה כ"כ סלקטיבי בביקורת שלך? מדוע למג'יקו מותר להשתמש בכבל דק עם מראה פשטני בתוך הרמקול, אבל יצרנים אחרים שעושים דבר דומה זוכים לקטילה? אולי כי המג'יקו עולה יותר מרכב? כתבתי - כוחו של מותג.....

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
יהושוע - אשמח לשמוע את הגיגיך מדוע התאמת עכבות בתוך הרמקול חשובה, איך לדעתך הכבל תורם לכך, והאם זה רלוונטי במציאות עם נתונים אמיתיים כגון עכבת יחידות הרמקול והמסננים, אורך הכבל, התדרים בטווח השמיעתי, וכו'. הבמה שלך :)
בנוסף, אני אומר בפעם המי יודע מה, לא קטלתי את הכבל, אלא הבעתי את תמיהתי לגבי מראה ומידות (די ברור מהצילום) שנראים ממש "הום סנטר", ואז מה ההגיון בכבלים חיצוניים "מפוארים". אולי כדאי לשאול את היצרן מה דעתו לגבי שימוש בכבל כזה מחוץ לרמקול גם - מדוע כן או מדוע לא? אגב - לא זוכר שהבעת התנגדות לגבי החלפת כבלים פנימיים ברמקולים אחרים בשרשורים שונים פה - אולי גם שם היצרן מבין הרבה יותר מהאודיופיל המצוי שחושב שצריכים כבלים "רציניים" בתוך הרמקול? מדוע אתה כ"כ סלקטיבי בביקורת שלך? מדוע למג'יקו מותר להשתמש בכבל דק עם מראה פשטני בתוך הרמקול, אבל יצרנים אחרים שעושים דבר דומה זוכים לקטילה? אולי כי המג'יקו עולה יותר מרכב? כתבתי - כוחו של מותג.....

אתה מעייף וחופר איש יקר:cool:(lol):cool:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

כאשר יש מסנן בעל עכבה מסוימת ובטור לו נמצא כבל בעל עכבה מסוימת, יש לוודא שהעכבה הכוללת תהיה זאת הרצויה. החשיבות כאן היא לעכבה הכוללת, הן של המסנן והן של הכבל.

בנוסף, אני אומר בפעם המי יודע מה, לא קטלתי את הכבל, אלא הבעתי את תמיהתי לגבי מראה ומידות (די ברור מהצילום) שנראים ממש "הום סנטר",

אתה משחק במילים. מצד אחד אתה אומר שאתה לא קוטל את הכבל ומצד שני את אומר שהוא נראה כמו כבל פשוט ביותר. במילים אחרות, אתה שופט את הכבל על פי מראהו בלבד.

בפעם המי יודע כמה – הבעת דעה על כבל מתוך מראהו בלבד, בצילום, ללא מדידות וללא ניסויים אמפיריים – זה קשקוש מקושקש, מנוגד לכל גישה מדעית. זה לא רציני, לא מבוסס וודאי שלא מדעי.

ואז מה ההגיון בכבלים חיצוניים "מפוארים".

מי (מלבדך) בוחר כבלי רמקול על פי הפאר החיצוני שלהם?
אין לי מענה להיגיון העקום שלך שאיכותו של כבל נגזרת מתוך מראהו.

מדוע אתה כ"כ סלקטיבי בביקורת שלך?

בשרשור הנוכחי הביקורת שלי היא רק כלפי הגיגים לא רציניים ולא מבוססים במסווה פסיאודו-מדעי.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כאשר יש מסנן בעל עכבה מסוימת ובטור לו נמצא כבל בעל עכבה מסוימת, יש לוודא שהעכבה הכוללת תהיה זאת הרצויה. החשיבות כאן היא לעכבה הכוללת, הן של המסנן והן של הכבל.
אתה משחק במילים. מצד אחד אתה אומר שאתה לא קוטל את הכבל ומצד שני את אומר שהוא נראה כמו כבל פשוט ביותר. במילים אחרות, אתה שופט את הכבל על פי מראהו בלבד.
בפעם המי יודע כמה – הבעת דעה על כבל מתוך מראהו בלבד, בצילום, ללא מדידות וללא ניסויים אמפיריים – זה קשקוש מקושקש, מנוגד לכל גישה מדעית. זה לא רציני, לא מבוסס וודאי שלא מדעי.
מי (מלבדך) בוחר כבלי רמקול על פי הפאר החיצוני שלהם?
אין לי מענה להיגיון העקום שלך שאיכותו של כבל נגזרת מתוך מראהו.
בשרשור הנוכחי הביקורת שלי היא רק כלפי הגיגים לא רציניים ולא מבוססים במסווה פסיאודו-מדעי.
יהושוע - בפעם האלף לא הסברת כלום. כתבת על התאמת עכבות בפוסט קודם, ביקשתי שתסביר, וכתבת משהו מעורפל בעליל. מה לדעתך צריך להיות מותאם למה, מדוע, ואיך? ממתין לתגובה מדעית.
זה שאני כותב שהכבל פשוט לא אומר שאני קוטל את הכבל. אני חושב שכבלים פשוטים עושים את העבודה (לרמקולים). אבל זה לא מסתדר עם יצרני כבלים "מפוארים" שטוענים נפלאות עקב כל מיני גאומטריות מורכבות ומבודדים איזוטריים בתוך הכבל. "אתם" (הכבל-אופילים) קונים כאלה כבלים ביוקר, אבל מצד שני היית מתתתתתת שיהיה לך רמקול כמו המג'יקו שבמקרה כולל כבל פנימי ארוך ופשוט (כך זה נראה, ואין פה הרבה מקום לטעות, אם בכלל).
בנוסף, תפסיק להסיק מסקנות לגבי - אני לא בוחר כבל ע"פ מראה - יש לי כבלים פשוטים וזולים במערכת.
ובפעם המי יודע כמה - אני יכול להגיד לך איזה מבין שני כבלים יציג עכבה גבוהה יותר, אם יש הבדלים גדולים במימדי המוליכים בין השניים (והכבל במג'יקו נראה דק במיוחד וארוך). זה מפתיע אותך? :)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושוע - בפעם האלף לא הסברת כלום. כתבת על התאמת עכבות בפוסט קודם, ביקשתי שתסביר, וכתבת משהו מעורפל בעליל. מה לדעתך צריך להיות מותאם למה, מדוע, ואיך?

החשיבות כאן היא לעכבה הכוללת, הן של המסנן והן של הכבל.

זה שאני כותב שהכבל פשוט לא אומר שאני קוטל את הכבל.

זה שאתה קובע שהכבל הוא "פשוט" רק מתוך הצילום שלו – זה קשקוש מקושקש, נעדר כל ביסוס.

ובפעם המי יודע כמה - אני יכול להגיד לך איזה מבין שני כבלים יציג עכבה גבוהה יותר, אם יש הבדלים גדולים במימדי המוליכים בין השניים (והכבל במג'יקו נראה דק במיוחד וארוך). זה מפתיע אותך? :)

מתוך קוטר כבל, אורכו והחומר ממנו הוא עשוי ניתן לדעת מהי ההתנגדות האוהמית שלו.
ללא ידיעת חומר הבידוד והגיאוגרפיה של הכבל בתוך תיבת הרמקול לא ניתן לדעת מהי העכבה שלו.

ההגיג שלך שההתנגדות האוהמית של כבל היא הדבר המשפיע ביותר על כיצד הכבל נשמע – הגיג זה לא מבוסס על ניסויים אמפיריים.

מניסיוני, מה שמשפיע על איכות הצליל של כבלי רמקול זה לא הקוטר וההתנגדות האוהמית שלהם.
ההבדל בינינו הוא שאני בדקתי באופן אמפירי את הקשר בין התנגדות כבלי רמקול (וכבלים אחרים) לבין האיכות הנשמעת שלהם – בעוד אתה לא בדקת את זה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ההבדל בינינו הוא שאני בדקתי באופן אמפירי את הקשר בין התנגדות כבלי רמקול (וכבלים אחרים) לבין האיכות הנשמעת שלהם – בעוד אתה לא בדקת את זה.
אה - סוף סוף כתבת משהו לעניין. אז אני מצפה בכליון עיניים לקרוא כיצד הצלחת לבדוק באופן אמפירי את הקשר בין התנגדות הכבל לאיכות הנשמעת. מה הייתה המתודולוגיה שלך?
תודה לך(ורד)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אה - סוף סוף כתבת משהו לעניין. אז אני מצפה בכליון עיניים לקרוא כיצד הצלחת לבדוק באופן אמפירי את הקשר בין התנגדות הכבל לאיכות הנשמעת. מה הייתה המתודולוגיה שלך?
תודה לך(ורד)

חשבתי שאתה יודע מהי המתודולוגיה, או חוסר המתודולוגיה שלי, הרי כתבת:
... ולכן אני טוען שאין לך שום מתודה רצינית לבדיקת ציוד, וודאי וודאי לגבי ציוד יחסית פשוט ומדיד כגון כבל.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
חשבתי שאתה יודע מהי המתודולוגיה, או חוסר המתודולוגיה שלי, הרי כתבת:

מדוע אינך עונה באופן ישיר על שאלתי הכנה? אני באמת סקרן לגבי המתודולוגיה שלך במקרה ספציפי זה. תודה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מדוע אינך עונה באופן ישיר על שאלתי הכנה? אני באמת סקרן לגבי המתודולוגיה שלך במקרה ספציפי זה. תודה.

אחרי שכתבת שאין לי שום מתודה רצינית, אין לי מה להוסיף בעניין.
בכלל, מאחר והגישה שלך היא כל כך לא רצינית, אני לא רואה כל טעם להיכנס לדיון ענייני אתך.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לדעתי צריך לשלוח אותכם כל אחד לקוטב אחר , יהושע? צפון או דרום?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור