"Magico" - סיור במפעל...

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא ענית על השאלות שלי:
מה המתודה שלך לבדיקת ציוד שמע בכלל וכבלים בפרט?
האם ניסית פעם להשוות על מערכת שמע איכותית כבלי רמקולים שונים?

בתור אחד שהוא לא "כבל-אופיל" לא השקעתי המון מאמץ בבדיקת כבלים.

הוא שאמרתי, אין לך מספיק ניסיון – וזה ניכר מתוך מה שאתה כותב.

מאמין שבמשהו פשוט כמו כבל חייב להיות הסבר הגיוני ומדיד לביצועיו. ... לא מאמין בכבלים לא "מהונדסים" ללא הסבר.

אמונה היא דבר אחד, בעוד תוצאות אמפיריות הן דבר אחר.

בתור אחד עם לא מעט (בלשון המעטה) השכלה גבוהה בפיזיקה והנדסה, התנגדות אוהמית היא הפרמטר העיקרי בעיני, וגם בעיני רבים אחרים.

איך זה שאדם עם השכלה גבוהה בפיזיקה והנדסה מתבסס על אמונות?
האם זה מה שלומדים בפקולטות לפיזיקה והנדסה?

האם שמעתי הבדלים שנשענו על זה בלבד? לא, לא חושב שבאמת ביצעתי ניסוי מבוקר שבו זה היה המשתנה היחיד.

הוא שאמרתי, אתה מתבסס על אמונות לא בדוקות ואינך מוכן לאשש או להפריך את האמונות שלך מתוך ניסיון.

יהושוע יקירי - מקדם דיאלקטרי לא ממש קשור לעניין......

חזור לספסל הלימודים.
למקדם הדיאלקטרי השפעה ניכרת על האופן בו מתנהגים קבלים וכבלים.

אני גם הייתי חושש מהתייבשות הבידוד וסדקים לאורך שנים - בידוד דק בעייתי בעיני לאורך זמן.

האם התייבשות והיסדקות הבידוד נובעות מעוביו, או מהחומר ממנו הבידוד עשוי?

בקיצור, אתה מתהדר בהשכלה גבוהה בפיזיקה ובהנדסה בעוד אתה מגבב שטויות בגישה המבוססת על אמונות, שהיא אנטי-תזה לגישה מדעית.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בוודאי שיש כבל שמשפיע על קול,
מספיק שהוא מעלה כמה תדרים בחצי dB..

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בוודאי שיש כבל שמשפיע על קול,
מספיק שהוא מעלה כמה תדרים בחצי dB..
אבוי לכבל שמשפיע ככ הרבה בתחום התדרים השמיע..... הענות לתדר צריכה להיות ישרה לחלוטין עד לתחום של מאות קילו-הרץ, בוודאי מעל 20 קה"צ.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אבוי לכבל שמשפיע ככ הרבה בתחום התדרים השמיע..... הענות לתדר צריכה להיות ישרה לחלוטין עד לתחום של מאות קילו-הרץ, בוודאי מעל 20 קה"צ.

ישרה כמו עקומת השמיעה שלך ;)

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא ענית על השאלות שלי:
מה המתודה שלך לבדיקת ציוד שמע בכלל וכבלים בפרט?
האם ניסית פעם להשוות על מערכת שמע איכותית כבלי רמקולים שונים?

הוא שאמרתי, אין לך מספיק ניסיון – וזה ניכר מתוך מה שאתה כותב.

אמונה היא דבר אחד, בעוד תוצאות אמפיריות הן דבר אחר.

איך זה שאדם עם השכלה גבוהה בפיזיקה והנדסה מתבסס על אמונות?
האם זה מה שלומדים בפקולטות לפיזיקה והנדסה?

הוא שאמרתי, אתה מתבסס על אמונות לא בדוקות ואינך מוכן לאשש או להפריך את האמונות שלך מתוך ניסיון.

חזור לספסל הלימודים.
למקדם הדיאלקטרי השפעה ניכרת על האופן בו מתנהגים קבלים וכבלים.

האם התייבשות והיסדקות הבידוד נובעות מעוביו, או מהחומר ממנו הבידוד עשוי?

בקיצור, אתה מתהדר בהשכלה גבוהה בפיזיקה ובהנדסה בעוד אתה מגבב שטויות בגישה המבוססת על אמונות, שהיא אנטי-תזה לגישה מדעית.
יהושוע, קצת נמאס מההתנצחויות האישיות שלך. לגופו של עניין, במקום לחרטט תסתכל על טבלה של מדקמים דיאלקטריים, ותחזור שוב לנוסחת קיבול...... מקדמים דיאלקטריים הם ביחס לוואקום (שלו מקדם אחד): לאוויר באטמוספרה אחת יש קיבול של 1.00059, חומר הבידוד הנפוץ ביותר (פוליאתילין) הוא בעל מקדם של 2.25, ולטפלון יש מקדם טוב יותר (בטיפ טיפה) עם 2.1. כלומר - עם יהיה לי בידוד פוליאתילין (זול מאוד) בעובי של 2 מ"מ בין שני מוליכים, בהשוואה לבידוד טפלון (יקר יותר) בעובי 1 מ"מ בין אותם מוליכים, אז הקיבול עם הפוליאתילין יהיה כמעט מחצית מזה עם הטפלון. מסיבה זו לא תצליח למצוא בידוד יעיל יותר מפוליאתלין (שזה הפלסטיק הנפוץ ביותר) - למעט אוויר. מקווה שקפיש הפעם.
לגבי הסדקות - פה פשוט תפעיל קצת הגיון פשוט: הסדקות יכולה לנבוע מהרבה סיבות, אבל עם בידוד עבה הסכנה פחותה מכיוון שהמוליך רחוק מפני השטח של הבידוד. עם בידוד עבה צריך קרע של ממש ע"מ באמת להסתכן בקצר, בעוד שעם בידוד דק כל שריטה עלולה לקצר. טיפ טיפה הגיון.........
בכל אופן זה ממש מצחיק לראות פה את כוחו של מותג.... די משועשע פה מההערצה העיוורת בשילוב עם אמונות ודעות לא מבוססות של חלקכם (רמז: של אלה שמייד כותבים ברמה האישית - וספרתי פה שלושה בשרשור זה). רעבק - אז משתמשים בכבל פשוט! כנראה שהרמקול עדיין מצוין, רחמנא ליצלן! כרגיל אני פתוח לדעות מושכלות, מעדיף בלי חרטוטים אישיים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ישרה כמו האוזן שלך ;)
חחח - אכן. או ישרה כמו הענות לתדר של החדר.... או כמו של הרמקול.... להתעסק בהענות לתדר של הכבל זה ממש הצ'ופצ'יק של הקומקום יחסית לשאר הפרמטרים. אין רמקול ישר ואין חדר ישר, אין אוזן או מוח ישר - כל השאר מתגמד.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אז מה אתה אומר לנו בקיצור , שלכבל אין משמעות או השפעה?
שהשפעתו בטלה בשישים יחסית למשתנים העקומים האחרים?
מה אתה אומר בעצם?
אני, אין לי השכלה בכלל בתחום הזה,אולי תסביר לי למה בכל זאת יש הבדלים כל כך דרמטים בין הכבלים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אז מה אתה אומר לנו בקיצור , שלכבל אין משמעות או השפעה?
שהשפעתו בטלה בשישים יחסית למשתנים העקומים האחרים?
מה אתה אומר בעצם?
אני, אין לי השכלה בכלל בתחום הזה,אולי תסביר לי למה בכל זאת יש הבדלים כל כך דרמטים בין הכבלים.
שאלה טובה. לא אמרתי שלכבל אין השפעה. הנתון החשוב ביותר של כבל רמקול (באורכים סבירים של מטרים בודדים) זה התנגדות הכבל: התנגדות גדולה מדי תוביל לבזבוז הספק (חום) בתוך הכבל, במקום להגיע לרמקול. עוד יותר חשוב זה השפעת הכבל על ה damping factor. תזכור ש damping factor זה היחס בין עכבת הרמקול לעכבת המוצא של המגבר, שהיא בד"כ מאוד נמוכה (הרבה פחות מאוהם אחד). אז למשוואה הנ"ל בעצם צריך להוסיף את עכבת הכבל לעכבת המגבר. מיד ניתן לראות שכבל דק מדי (התנגדות גבוהה יחסית) משפיע באופן קיצוני על ה damping factor, ואם הנתון הזה לא מספיק גבוה עבור המערכת הנ"ל אזי הכבל עלול לגרום בעיקר מריחות בתחום הנמוך (התוצאה העיקרית של damping factor נמוך מדי).

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
שאלה טובה. לא אמרתי שלכבל אין השפעה. הנתון החשוב ביותר של כבל רמקול (באורכים סבירים של מטרים בודדים) זה התנגדות הכבל: התנגדות גדולה מדי תוביל לבזבוז הספק (חום) בתוך הכבל, במקום להגיע לרמקול. עוד יותר חשוב זה השפעת הכבל על ה damping factor. תזכור ש damping factor זה היחס בין עכבת הרמקול לעכבת המוצא של המגבר, שהיא בד"כ מאוד נמוכה (הרבה פחות מאוהם אחד). אז למשוואה הנ"ל בעצם צריך להוסיף את עכבת הכבל לעכבת המגבר. מיד ניתן לראות שכבל דק מדי (התנגדות גבוהה יחסית) משפיע באופן קיצוני על ה damping factor, ואם הנתון הזה לא מספיק גבוה עבור המערכת הנ"ל אזי הכבל עלול לגרום בעיקר מריחות בתחום הנמוך (התוצאה העיקרית של damping factor נמוך מדי).

אתה צודק מהבחינה הטכנית ידידי

אך כל מה שאמרת עכשיו ולפני זה לגבי נתונים טכניים

אין לו שום קשר לאיך שהוא יישמע

יש המון תחום אפור בתחום הזה שאיננו מדיד

או נכנע לנתונים טכניים כאלו או אחרים

:cool:

במיוחד נתון הדמפינג פאקטור שהוא בעבר היה אלילי בעיניי

ואחרי ששמעתי כמה וכמה מגברים בעלי דאמפינג פאקטור נמוך או לא מרשים

שולטים ברמקולים ביד רמה ובאופן מוזיקאלי להפליא

החלטתי לעזוב את הנתונים

ולהתייחס אך ורק לאיך הדברים נשמעים לי בין אוזניי באופן סובייקטיבי בעליל

קאפיש?

:cool:(lol):cool:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ניתאי.
גם מבחינה טכנית הוא לא צודק.:)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הנתון החשוב ביותר של כבל רמקול (באורכים סבירים של מטרים בודדים) זה התנגדות הכבל:

עדיין, לא בדקת את הקשר בין התנגדות כבלים לבין איך שהם נשמעים.
בשם "הגישה המדעית" אתה מניח הנחות, משער השערות ולא בודק מאום.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
עדיין, לא בדקת את הקשר בין התנגדות כבלים לבין איך שהם נשמעים.
בשם "הגישה המדעית" אתה מניח הנחות, משער השערות ולא בודק מאום.
אין פה שום הנחות, מידע מבוסס הינו מבוסס, אלא אם הוכח אחרת. מכיוון שאתה לא ממש בכיוון של להוכיח שום כלום, אין ממש טעם בהמשך הדיון איתך. אני מודה לך על כך שבשאלותיך עזרת לחדד קצת את המידע, אני מאמין שרוב הקוראים הבינו את הנכתב. על זה אפילו אשלח לך (ורד)
אם למדת קצת על מרכיבי קיבול, אפילו אתה הרווחת (לא חייב להודות לי, זה בסדר.....) :)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אפשר לכתוב על הנושא: "Magico" - סיור במפעל...

תודה,

תומר

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה צודק מהבחינה הטכנית ידידי
אך כל מה שאמרת עכשיו ולפני זה לגבי נתונים טכניים
אין לו שום קשר לאיך שהוא יישמע
יש המון תחום אפור בתחום הזה שאיננו מדיד
או נכנע לנתונים טכניים כאלו או אחרים
:cool:
במיוחד נתון הדמפינג פאקטור שהוא בעבר היה אלילי בעיניי
ואחרי ששמעתי כמה וכמה מגברים בעלי דאמפינג פאקטור נמוך או לא מרשים
שולטים ברמקולים ביד רמה ובאופן מוזיקאלי להפליא
החלטתי לעזוב את הנתונים
ולהתייחס אך ורק לאיך הדברים נשמעים לי בין אוזניי באופן סובייקטיבי בעליל
קאפיש?
:cool:(lol):cool:
אתה טועה פה בענק. הכל בתחום הזה מדיד, והכל ניתן להסבר. הכל. הבעיות היחידות הן האם יש לך את הנתונים הנדרשים (או האם אתה יודע מה הנתונים הרלוונטיים), והאם יש לך (או לכל אדם אחר) את היכולת להבין ולהסיק מהנתונים. הרי אם נתונים לא חשובים - איך לדעתך ציוד בתחום מתוכנן? זה עניין של מזל???? ספציפית לתחום הזה, אין דבר פשוט יותר מכבל רמקול, ואין שום סיבה בעולם שיצרנית כבל "מיוחד" לא תתן הסבר טכני מפורט (לא הסבר שיווקי מלא בכל מני באז-וורדס) לגבי ביצועיו היחודיים של הכבל. אלה שלא מאמינים בנתונים כלל - או שוויתרו מראש מכיוון שאין להם את הרקע הנדרש, או שהם בעלי אגו ואינטרסנטים שמעוניינים לשמר איזשהו סטטוס מיתי לגבי היכולות השמיעתיות שלהם, ובשם איזשהו נסיון שרק להם ולחבריהם יש, ולאחרים אין (בעיקר אם ה"אחרים" הם בעלי השכלה ונסיון בתחומים מדעיים). זה נכון שע"פ נתונים בלבד לא ניתן לגמרי לדעת מראש איך מערכת מסוימת תשמע בחלל מסוים - אבל זה לא בגלל שנתונים לא חשובים, אלא מכיוון שמרוב נתונים קשה לעבד את הכל. אבל השפעות בין רכיב אחד לשני - זה בהחלט ניתן לניתוח טכני די מעמיק, בהנתן המידע הנכון.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אפשר לכתוב על הנושא: "Magico" - סיור במפעל...

תודה,

תומר
אפשר לכתוב על כל מה שעולה מהכתבה הזו, בוודאי על התמונות המפתיעות שרואים שם. עוד אחד פה בעד צנזורה??? :כועס:

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
אתה טועה פה בענק. הכל בתחום הזה מדיד, והכל ניתן להסבר. הכל. הבעיות היחידות הן האם יש לך את הנתונים הנדרשים (או האם אתה יודע מה הנתונים הרלוונטיים), והאם יש לך (או לכל אדם אחר) את היכולת להבין ולהסיק מהנתונים. הרי אם נתונים לא חשובים - איך לדעתך ציוד בתחום מתוכנן? זה עניין של מזל???? ספציפית לתחום הזה, אין דבר פשוט יותר מכבל רמקול, ואין שום סיבה בעולם שיצרנית כבל "מיוחד" לא תתן הסבר טכני מפורט (לא הסבר שיווקי מלא בכל מני באז-וורדס) לגבי ביצועיו היחודיים של הכבל. אלה שלא מאמינים בנתונים כלל - או שוויתרו מראש מכיוון שאין להם את הרקע הנדרש, או שהם בעלי אגו ואינטרסנטים שמעוניינים לשמר איזשהו סטטוס מיתי לגבי היכולות השמיעתיות שלהם, ובשם איזשהו נסיון שרק להם ולחבריהם יש, ולאחרים אין (בעיקר אם ה"אחרים" הם בעלי השכלה ונסיון בתחומים מדעיים). זה נכון שע"פ נתונים בלבד לא ניתן לגמרי לדעת מראש איך מערכת מסוימת תשמע בחלל מסוים - אבל זה לא בגלל שנתונים לא חשובים, אלא מכיוון שמרוב נתונים קשה לעבד את הכל. אבל השפעות בין רכיב אחד לשני - זה בהחלט ניתן לניתוח טכני די מעמיק, בהנתן המידע הנכון.

אוי כמה שאתה טועה ידידי

אבל זה נחמד להאמין שיש אמיתות מוחלטות בעולם הזה

מפחיד אם לא היו?
(lol)(lol)(lol)

צא וקנה לך מערכת רק על סמך נתוניה הטכניים
תקנה גם כבלים אך ורק לפי נתוניהם ועובי הבידוד שלהם

ותהנה

זה שיח חירשים בינינו אם לא הבנת עד עכשיו

:cool::cool::cool:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אוי כמה שאתה טועה ידידי
אבל זה נחמד להאמין שיש אמיתות מוחלטות בעולם הזה
מפחיד אם לא היו?
(lol)(lol)(lol)
צא וקנה לך מערכת רק על סמך נתוניה הטכניים
תקנה גם כבלים אך ורק לפי נתוניהם ועובי הבידוד שלהם
ותהנה
זה שיח חירשים בינינו אם לא הבנת עד עכשיו
:cool::cool::cool:
לא קונה על סמך נתונים בלבד, אבל הנתונים מאוד עוזרים להבין מה קורה ולכוון למטרה. אני מבין שאצלך אין הרבה הבנה, הכל על בסיס ניסוי וטעייה, וזו זכותך. זה לא אומר שאין הסברים למה שאתה שומע.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא קונה על סמך נתונים בלבד, אבל הנתונים מאוד עוזרים להבין מה קורה ולכוון למטרה. אני מבין שאצלך אין הרבה הבנה, הכל על בסיס ניסוי וטעייה, וזו זכותך. זה לא אומר שאין הסברים למה שאתה שומע.

אתה מתהדר בהשכלה גבוהה בפיזיקה והנדסה, אבל כותב שטויות, על פי מה שאתה מאמין, מבלי לאשש או להפריך את האמונות שלך באופן אמפירי.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
האמת שלא בדיוק הבנתי את ההתנפלות על mokes.
השאלה לדעתי במקום, כנראה יש סיבה מסויימת שהם עשו את זה, אבל זה מעניין.
השימוש בכבל כזה ארוך בקרוס מעלה תהיות...

אשמח גם כן לתשובה ולו רק לשם ההשכלה, אולי יש כאן איזשהו עיקרון ששווה ליישם (אני לפני החלפה של החיווט הפנימי ברמקולים שלי).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור