HQPlayer

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
HQPlayer היא תוכנה לאפסמפלינג.

תיאור פשטני שקצת מחפף בפרטים: נכנס סטרים ברזולוציה כלשהי, יוצא סטרים ברזולוציה אחרת (ודרך פילטר כלשהו).
תיאור אחראי יותר תמצאו כאן:
https://www.signalyst.com/consumer.html

בפורום הזה תמצאו הרבה אינפורמציה ספציפית ותמיכה טכנית של המפתח:
https://audiophilestyle.com/forums/topic/19715-hq-player

ל-HQPlayer יש סינרגיה טובה עם Roon, אז גם בקהילת Roon תמצאו מידי פעם חומר.

מבחינת חומרה – הדרישות נעות בין הסביר לדמיוני, תלוי ברזולוציות, פילטרים ומודולטורים שמעניינים אתכם.
HQPlayer לא מוכרים חומרה.

בקרוב (בטח מחר) אציג את החומרה והקונפיגורציות שאצלי.

הערה חשובה:
כמובן שמדובר כאן בהתערבות מאסיבית בסיגנל, וסטייה גדולה מהתפיסה הקלאסית של High Fidelity.
אני מבקש שנימנע כאן מעיסוק בשאלות של "כשרות" או "היתכנות", וננצל את השרשור כדי לחלוק קונפיגורציות וחוויות של משתמשים, או לענות על שאלות של סקרנים.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
איפה התוכנה נכנסת במסלול?
היא תחליף ל audirvana ?

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
תוכנה מעולה. אני משתמש בה כבר כשנה. הממשק אבל מאד פשוט. אפשר להזרים אליה מ Foobar 2000 ועל ידי כך לקבל שליטה מעולה דרך הנייד ועדיין לקבל איכות גבוהה בהרבה. בהשוואה לטידל או Deezer האיכות והמוזיקליות טובות יותר באופן משמעותי. האפסמפלינג מרשים עם אוסף של פילטרים גדול. אשמח לפרט את הקונפיגורציה שאני עובד איתה.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
אשמח לפרט את הקונפיגורציה שאני עובד איתה.

זה המקום!
תכף גם אני אעלה משהו

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
אז הנה תיאור של הסטאפ שלי, יצא ארוך נורא, תנחומיי לקוראים.

הסטאפ שלי לא קונוונציונלי, משתי בחינות:

א. בחרתי להשתמש במחשב אחד רק בשביל HQPlayer Embedded, מחשב שני רק עבור Roon Core, ועוד NAA (שזה גם בעצם עוד מחשב, זה ששולח את הסיגנל לממיר, ועיקר החשיבות שלו זה להיות שקט ומבודד).
שלשתם מדברים זה עם זה (ועם ה-NAS) דרך סוויץ' (שני סויצ'ים בעצם).
זה יקר ואולי גם מיותר. הרבה אנשים בוחרים להריץ Roon + HQPlayer על אותה מכונה, ויש גם מי שמתחכמים ומתקינים את אחד משלשת השרתים הנ"ל ישר על ה-NAS.
אבל אני יקה עקשן (ליתר דיוק חצי יקה וחצי עקשן) וככה נראה לי הכי נכון לבנות סביבה מבוזרת על הרשת, כל שרת יושב על מכונה ייעודית רק שלו, ואף אחד לא מתקוטט עם האחרים על משאבים.

ב. התפשרתי בעניין המעבד של HQPlayer. כמו שחלקכם אולי קראתם, הדרישות עבור הפילטרים הכבדים, המודולטורים הכבדים והקצבים הגבוהים הן דרישות דמיוניות. לא קיימת חומרה ביתית שעומדת בזה. האתגר היום הוא לבנות שרת שמאפשר מודולטור EC ופילטר כבד ב-DSD256. אני רחוק מזה: יש לי i9 שמצליח לנגן עם מודולטור פשוט ופילטר כבד ב-512DSD.
למה? שוב העקשנות שלי. בשביל מודולטור EC צריך מעבד גרפי תפלץ עם מאוורר ודרישות מתח גבוהות. אני לא רוצה חלקים נעים כמו מאוורר או משאבת מים, ולא רוצה ספקי כוח של IT – אני רק עם ספקים מפונפנים של אודיופילים. עם יד על הלב, יש מצב שכאן התעקשתי יותר מידי, אולי בשורה התחתונה שילמתי יותר וקיבלתי פחות.

מערכת הפעלה:
• הכל על לינוקסים, או ליתר דיוק SonicOrbiter, שזו מערכת הפעלה של Small Green Computer שמותאמת לאקוסיסטם של ג'ון סוונסון (UpTone, Sonore). גם בגלל שאני סומך על החברה האלה ואוהב את המוצרים שלהם, גם בגלל שזה נותן לי אינטגרציה יפה בין המוצרים שלהם וממשק נעים בדפדפן, וגם בגלל שזה מזכה אותי בתמיכה טכנית (אני לא כזה תותח לינוקס).

חומרה:
• HQPlayer Embedded יושב על Sonic Transporter i9
• Roon Core יושב על Sonic Transporter i7
• HQPlayer NAA יושב על Sonore OpticalRendu

ספקי כוח (נורא חשוב):
• HQPlayer Embedded קיבל Paul Hynes SR7
• Roon Core קיבל גרסה משודרגת של Sean Jacobs DC3
• HQPlayer NAA קיבל Paul Hynes SR4

כבילה:
• DC: לכל ספק כוח הכבל כסף הבכיר של היצרן
• AC: שינדאק
• רשת: סתם CAT6 (בעיקר Blue Jeans)

חשמל:
• שנאי מבדל Sine, שקע וכיסוי אויידה, קו מעאפן

קונפיגורציה:
• אפסמפלינג מ-PCM אל DSD512, זה המקסימום שהממיר שלי מאפשר (אני מזרים אליו Native DSD). לא מעניין אותי אפסמפלינג מ DSD נמוך ל DSD גבוה (אין לי קבצים ב-DSD)
• פילטר: אני מאוד אוהב poly-sinc-ext2, אבל הוא קצת כבד. המחשב מתחמם, ולעיתים נדירות (פחות מפעם בשעה) יש גם מיוטים קצרצרים.
מהקלילים יותר אני בדרך כלל מעדיף את - poly-sinc-mp-2s. למעשה עד לא מזמן שמעתי רק איתו, אבל בעדכון גרסה האחרון היו כמה אופטימיזציות, אז הצלחתי לעבור ל poly-sinc-ext2
בגדול, יש בפילטרים טרייד אוף בין במה וטרנזיינטים. מסתבר שאני נוטה להעדיף את הטרנזיינטים.
• מודולטור: בדרך כלל על 7 ASDM, גם 5 סבבה. אצלי הם נותנים במה יותר יפה מאשר המקבילות שלהם שמותאמות לביטרייט DSD מסויים. הכי טוב כמובן זה המודולטורים EC, אני מצליח לשמוע אותם לאיזה רבע דקה וזה נפלא, במה מאוד ברורה ואופי סופר משכנע לכלים, ואז המעבד נחנק...

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
תוכנה מעולה. אני משתמש בה כבר כשנה. הממשק אבל מאד פשוט. אפשר להזרים אליה מ Foobar 2000 ועל ידי כך לקבל שליטה מעולה דרך הנייד ועדיין לקבל איכות גבוהה בהרבה. בהשוואה לטידל או Deezer האיכות והמוזיקליות טובות יותר באופן משמעותי. האפסמפלינג מרשים עם אוסף של פילטרים גדול. אשמח לפרט את הקונפיגורציה שאני עובד איתה.
התוכנה מתממשקת עם דיזר?

ככל הידוע לי, אף תוכנה לא מתממשקת עם השירות של דיזר.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
התוכנה מתממשקת עם דיזר?

ככל הידוע לי, אף תוכנה לא מתממשקת עם השירות של דיזר.
רק HQplayer בגירסת embedded תעבוד עם Deezer, לצערי גם שכן גם HQP וגם Deezer נהדרים.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
טוב. אצלי הקונפיגורציה הרבה יותר פרימיטיבית. אני משתמש רק ב - HQPlayer 4 Desktop ללא ממשקים נוספים (לפעמים גם ב-FOOBAR 2000 שמזרים לHQP). התוכנה מותקנת על Windows 10 במחשב Lenovo Carbon X1 . גם הDAC לא הכי מתקדם (Meridian Explorer) ואינו תומך בDSD. ב HQP אני מעדיף לשמוע ב-Poly-Sinc-lp ב-PCM 192 kHz . הקונפיגורציה הזו מאפשרת לי להאזין רק לקבצים מקומיים. בהאזנה לשירותי סטרימינג (Deezer) אני לא משתמש ב HQP. בכל מקרה, הHQP נותן תוצאה טובה יותר מהסטרימינג או מנגני קבצים אחרים שהשתמשתי איתם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
אני עדיין לא הבנתי למה לא לקנות ממיר שמתעסק אם הדגימה היטב , לא נראה לי זול העסק הזה עם הספקי כוח למחשבים כפי שפורט

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
אני עדיין לא הבנתי למה לא לקנות ממיר שמתעסק אם הדגימה היטב , לא נראה לי זול העסק הזה עם הספקי כוח למחשבים כפי שפורט
ממיר טוב בכל מקרה נחוץ. במקרה שלא עובדים עם סטרימר, השליטה על ההמרה היא רבת אפשרויות. יש בהחלט ממירים עם יכולות רבות לסטינג שונים אבל כאן המבחר גדול והמקצוענים שמשתמשים בתוכנה יכולים לתכנן את הפילטרים בהתאם לסוג המוזיקה והdac שלהם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
אני כנראה לא מבין בזה מספיק

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
אני כנראה לא מבין בזה מספיק
גם בסטינג הבסיסי של התוכנה התוצאה מרשימה וטובה יותר מתוכנות אחרות שניסיתי. אפשר להוריד את התוכנה לתקופת נסיון.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
שאלה
האם אפשר להתקין רק את התוכנה על מחשב שמחובר לדאק או שצריך עוד משהו?
נניח רק לבדיקה

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
אז הנה תיאור של הסטאפ שלי, יצא ארוך נורא, תנחומיי לקוראים.

הסטאפ שלי לא קונוונציונלי, משתי בחינות:

א. בחרתי להשתמש במחשב אחד רק בשביל HQPlayer Embedded, מחשב שני רק
עבור Roon Core, ועוד NAA (שזה גם בעצם עוד מחשב, זה ששולח את הסיגנל לממיר, ועיקר החשיבות שלו זה להיות שקט ומבודד).
שלשתם מדברים זה עם זה (ועם ה-NAS) דרך סוויץ' (שני סויצ'ים בעצם).
זה יקר ואולי גם מיותר. הרבה אנשים בוחרים להריץ Roon + HQPlayer על אותה מכונה, ויש גם מי שמתחכמים ומתקינים את אחד משלשת השרתים הנ"ל ישר על ה-NAS.
אבל אני יקה עקשן (ליתר דיוק חצי יקה וחצי עקשן) וככה נראה לי הכי נכון לבנות סביבה מבוזרת על הרשת, כל שרת יושב על מכונה ייעודית רק שלו, ואף אחד לא מתקוטט עם האחרים על משאבים.

ב. התפשרתי בעניין המעבד של HQPlayer. כמו שחלקכם אולי קראתם, הדרישות עבור הפילטרים הכבדים, המודולטורים הכבדים והקצבים הגבוהים הן דרישות דמיוניות. לא קיימת חומרה ביתית שעומדת בזה. האתגר היום הוא לבנות שרת שמאפשר מודולטור EC ופילטר כבד ב-DSD256. אני רחוק מזה: יש לי i9 שמצליח לנגן עם מודולטור פשוט ופילטר כבד ב-512DSD.
למה? שוב העקשנות שלי. בשביל מודולטור EC צריך מעבד גרפי תפלץ עם מאוורר ודרישות מתח גבוהות. אני לא רוצה חלקים נעים כמו מאוורר או משאבת מים, ולא רוצה ספקי כוח של IT – אני רק עם ספקים מפונפנים של אודיופילים. עם יד על הלב, יש מצב שכאן התעקשתי יותר מידי, אולי בשורה התחתונה שילמתי יותר וקיבלתי פחות.

מערכת הפעלה:
• הכל על לינוקסים, או ליתר דיוק SonicOrbiter, שזו מערכת הפעלה של Small Green Computer שמותאמת לאקוסיסטם של ג'ון סוונסון (UpTone, Sonore). גם בגלל שאני סומך על החברה האלה ואוהב את המוצרים שלהם, גם בגלל שזה נותן לי אינטגרציה יפה בין המוצרים שלהם וממשק נעים בדפדפן, וגם בגלל שזה מזכה אותי בתמיכה טכנית (אני לא כזה תותח לינוקס).

חומרה:
• HQPlayer Embedded יושב על Sonic Transporter i9
• Roon Core יושב על Sonic Transporter i7
• HQPlayer NAA יושב על Sonore OpticalRendu

ספקי כוח (נורא חשוב):
• HQPlayer Embedded קיבל Paul Hynes SR7
• Roon Core קיבל גרסה משודרגת של Sean Jacobs DC3
• HQPlayer NAA קיבל Paul Hynes SR4

כבילה:
• DC: לכל ספק כוח הכבל כסף הבכיר של היצרן
• AC: שינדאק

חשמל:
• שנאי מבדל Sine, שקע וכיסוי אויידה, קו מעאפן

קונפיגורציה:
• אפסמפלינג מ-PCM אל DSD512, זה המקסימום שהממיר שלי מאפשר (אני מזרים אליו Native DSD). לא מעניין אותי אפסמפלינג מ DSD נמוך ל DSD גבוה (אין לי קבצים ב-DSD)
• פילטר: אני מאוד אוהב poly-sinc-ext2, אבל הוא קצת כבד. המחשב מתחמם, ולעיתים נדירות (פחות מפעם בשעה) יש גם מיוטים קצרצרים.
מהקלילים יותר אני בדרך כלל מעדיף את - poly-sinc-mp-2s. למעשה עד לא מזמן שמעתי רק איתו, אבל בעדכון גרסה האחרון היו כמה אופטימיזציות, אז הצלחתי לעבור ל poly-sinc-ext2
בגדול, יש בפילטרים טרייד אוף בין במה וטרנזיינטים. מסתבר שאני נוטה להעדיף את הטרנזיינטים.
• מודולטור: בדרך כלל על 7 ASDM, גם 5 סבבה. אצלי הם נותנים במה יותר יפה מאשר המקבילות שלהם שמותאמות לביטרייט DSD מסויים. הכי טוב כמובן זה המודולטורים EC, אני מצליח לשמוע אותם לאיזה רבע דקה וזה נפלא, במה מאוד ברורה ואופי סופר משכנע לכלים, ואז המעבד נחנק...

מנסה עכשיו את ה poly-sinc-ext2, אכן טוב ומאד חד.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
חד זה לא טוב

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
הפחד שלי מכל הממוחשבים שכותבים כאן , שאולי ? לא יודעים מה צריך לקבל ?
מאיפה לי לדעת אם משפט ״ טוב מאוד , חד!״ האיש יודע מה רוצה , קצת חשוד

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
הפחד שלי מכל הממוחשבים שכותבים כאן , שאולי ? לא יודעים מה צריך לקבל ?
מאיפה לי לדעת אם משפט ״ טוב מאוד , חד!״ האיש יודע מה רוצה , קצת חשוד
לא לחשוד. קודם כל, חזרתי לסטינג שלי ( Poly-Sinc-lp). איך אפשר לתאר סאונד טוב? מתוק, לא מעייף כלל, מפורט, גדול ועם imaging טוב. מהנה בכל סגנון ואם יש סאונד טוב אתה לא רוצה להפסיק אותו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
איך ה- HQPLAYER עוזר במקרה והפרונט אנד הוא סטרימר שמחובר ישירות ל- DAC?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור