Do it Yourself DIY

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
מה אתה כל כך מתלהב ? זה יפה? זה טוב ?
אז בעיני זה לא יפה ,אבל זה עניין של טעם ,זה שזה לא בנוי נכון לשאת ציוד של סטריאו זה בטוח,
מה שטוב בדברים הללו שהם זולים,וגם נראים ככה.

אתה צודק "כמו תמיד" ............ אבל מה לעשות שלא כולנו עשירים כמוך או עם טעם מעודן ונפלא כמו שיש לך או עם המון זמן לחפש את המזנונים האידיאלים והכבלים הכי טובים בעולם .......... :בהלם:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה אתה כל כך מתלהב ? זה יפה? זה טוב ?
אז בעיני זה לא יפה ,אבל זה עניין של טעם ,זה שזה לא בנוי נכון לשאת ציוד של סטריאו זה בטוח,
מה שטוב בדברים הללו שהם זולים,וגם נראים ככה.

נשמע מעניין = מתלהב?
אני שואל שאלות כי אני רוצה לבנות לבד.

אני לא מתכוון לבנות את מה שאפי בנה, יש לי טעם אחר לגמריי .
הכוונה היא להבין אילו חומרים מומלצים לבניה .

את התכנון תאמין לי יש לי בלי בעיה.
א. יש לי גנים של נגר (סבא שלי היה נגר אומן ).
ב. יש לי ידיים טובות מאוד.
ג. יש לי אחות שהיא מעצבת .
ד. אמא שלי סרטטת מקצועית שיכולה לתת לי את זה משורטט מושלם.

ה. יש סיכוי שיהיה לי זמן פנוי בקרוב (מובטל).

למה אתה צועק עליי אלדר!

להפך, תעזור לי, תתרום לי מהניסיון, בשביל זה שאלתי.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני לא מתכוון לבנות את מה שאפי בנה, יש לי טעם אחר לגמריי .
הכוונה היא להבין אילו חומרים מומלצים לבניה .

תראה אורי,
אתה יכול לייצר את המדפים משלושה סוגי חומרים:
עץ
שיש,על סוגיו השונים
זכוכית

את העמודים ניתן לייצר:
עץ
מוט אלומיניום מלא
צינור אלומיניום חלול
צינור ברזל
מוט פולימרי מלא (פלסטיקה על סוגיה)

מבחינה תכנונית מכאנית אתה רוצה שהציוד שלך יתפוס מינימום וויברציה מגלי הקול וגם מצעדיך על הריצפה לכן ראשית את המתקן יש למקם בקרבת/צמוד לעמוד של הבניין.... במיוחד אם יש לך פטיפון.
וכאן אני משאיר מקום להמשיך לאחרים:)..............

עכשיו כל מה שנשאר לך זה העיצוב ולזה אמרת שיש לך גדוד של מקצוענים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני רוצה לבנות מעץ.
ולכן אני שואל, איזה עץ מומלץ?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני רוצה לבנות מעץ.

לדעתי המבנה חשוב יותר מהעץ,
ראשית עליך לעצב את המתקן, אז תציג את העיצוב לביקורות .
כך תוכל להתקדם...

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
אני רוצה לבנות מעץ.
אורי
לך על בוצ'ר בלוק.
בעובי של 25 מ"מ לפחות.
אינך חייב ללכת על אלון.
אני דווקא הלכתי על עץ אורן.
ולא תאמין איזה עבודה טובה הוא עושה.
אין לי לא משכחים,ולא רזונטורים,יש כאן מספר חברים שבילו אצלי שעות לא מעטות.
והם יכולים לאשש את דבריי.
בהצלחה :בעד:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תודה רבה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ואני דווקא חושב שכדאי לבנות מבמבוק דחוס תלת שכבתי שחברת "קנה קש " מוכרת ,ליד אי די דיזיין בחניון של אוטודיל ,אתה חייב שהמדפים לא יהוו חלק מהשלד של הסטנד ,אלא צפים לגמרי ,שום בורג שלא יחבר לך המדף לשילדה ,
ולבסוף ,לא צועק עליך בכלל ,להפך אוהב אותך מאוד ,ובגלל זה מתעצבן שאתה מתלהב ממשהו שלא מתאים אפילו לקולנוע.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אתה צודק "כמו תמיד" ............ אבל מה לעשות שלא כולנו עשירים כמוך או עם טעם מעודן ונפלא כמו שיש לך או עם המון זמן לחפש את המזנונים האידיאלים והכבלים הכי טובים בעולם .......... :בהלם:
רואים שאתה לא מכיר אותי ,המזנון שלי הוא בתכנון שלי הנגר בסלמה , כל הכבלים עשיתי לבד ,
אז למה לך להכנס בי ככה ילדותית,זה לא סטנד טוב בתכנונו ,כי המדפים מקובעים לרגליים ,והם שיוצרים את השילדה,תוסיף עליהם עוד סט מדפים שמשוכחים מהמדף שכבר יש ,ויהיה מצוין,
אל תתעצבן חבר ,זה לא כדי לפגוע ,סתם כדי להסביר מה צריך לעשות .אגב גם הסטנד שלי הוא זבל.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
http://www.hhgstands.com/HHG_Stands/Home.html

אורי,
הבחור הזה מייצר סטנדטים בארה"ב, ומשלב גם סוגי עץ שונים וגם לפעמים פלטות שייש, או פלטות חלולות ממולאות בחול או בגומיות של BRIGHT STAR AUDIO. יש לו שם המון שילובים.
תעבור על הדגמים שלו ותוכל למצוא המון רעיונות, גם לסוגי העץ וגם לטכניקות בידוד המדף מהרגלים.
לא בטוח שתוכל להשיג חלק מהעצים שהוא עושה בהם שימוש אבל מייפל, אלון ודומיהם תמצא בקלות. אלו העצים שהייתי הולך עליהם.
כדאי לדעתי לקחת בחשבון:
אם אתה עובד לבד, אתה חייב לדייק ברמות גבוהות. לא תמיד ציוד נגרות ביתי יכול להגיע לכך. לעומת זאת אם תלך לנגר לא בטוח שהמחיר הסופי יהיה זול מסטנד טוב של אחת החברות המוכרות שמיובאות לארץ. לפעמים יש ליבואנים סטנד יד שנייה שייצא לך זול משמעותית. כמובן שאם תעבוד לבד ותשלם רק על החומרים התמחור זול הרבה יותר ויש גם את חווית העשייה.
בסוף כל עץ מוורברץ. כדאי לשלב פלטות כבדות במקרה הזה - או אלו עם החול או שילוב של מסגרת/תבנית עץ ועליה פלטת שיש שיושבת על הגומיות. יש דוגמאות כאלה באתר של הבחור.

אם אתה הולך על הכיוון הזה, דבר איתי.
בהצלחה!

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
רואים שאתה לא מכיר אותי ,המזנון שלי הוא בתכנון שלי הנגר בסלמה , כל הכבלים עשיתי לבד ,
אז למה לך להכנס בי ככה ילדותית,זה לא סטנד טוב בתכנונו ,כי המדפים מקובעים לרגליים ,והם שיוצרים את השילדה,תוסיף עליהם עוד סט מדפים שמשוכחים מהמדף שכבר יש ,ויהיה מצוין,
אל תתעצבן חבר ,זה לא כדי לפגוע ,סתם כדי להסביר מה צריך לעשות .אגב גם הסטנד שלי הוא זבל.

לא מתעצבן על דעותיך כלל, אף פעם. הבעיה היא בצורת ההתבטאות הלא מכובדת.
ובקשר לסטנד, הוא שווה בדיוק את סוג המע' שיושבת עליו. כמובן שאם יש לך מגבר שעולה 50K וגם יותר תבנה לו סטנד בהתאמה אבל אם כל הסט שלך שווה פחות מ 10K אז ההשפעה של סטנד איכותי תהייה קטנה יותר משמעותית.
ודרך אגב לא מדובר בסטנד לסלון אלא חדר קטן 9 ממ"ר עם השמעה בעוצמות נמוכות יחסית.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
תודה לכולם!

אשמח לעזור.
שלחתי לך לפרטי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא מתעצבן על דעותיך כלל, אף פעם. הבעיה היא בצורת ההתבטאות הלא מכובדת.
ובקשר לסטנד, הוא שווה בדיוק את סוג המע' שיושבת עליו. כמובן שאם יש לך מגבר שעולה 50K וגם יותר תבנה לו סטנד בהתאמה אבל אם כל הסט שלך שווה פחות מ 10K אז ההשפעה של סטנד איכותי תהייה קטנה יותר משמעותית.
ודרך אגב לא מדובר בסטנד לסלון אלא חדר קטן 9 ממ"ר עם השמעה בעוצמות נמוכות יחסית.
הנה למה התכוונתי
Grande CAD PDF.jpg

תמונות מצורפות

• Grande CAD PDF.jpg
    Grande CAD PDF.jpg
    KB 27.7 · צפיות: 356

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אוקיי התחלתי הרצה אתמול-כמובן שבזמן האזנה אני מוציא את הרמקול החוצה.
אני מקווה שהאקוטון הזה יתחיל להתחמם מתישהו .אגב הוספתי גרילים על מנת להתמודד עם סקרנותו של יקיר בן השנה וחצי.

תמונות מצורפות

• speaker1.jpg
    speaker1.jpg
    KB 158.1 · צפיות: 406

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אוקיי התחלתי הרצה אתמול-כמובן שבזמן האזנה אני מוציא את הרמקול החוצה.
אני מקווה שהאקוטון הזה יתחיל להתחמם מתישהו .אגב הוספתי גרילים על מנת להתמודד עם סקרנותו של יקיר בן השנה וחצי.

מעניין.
למה הוופר של סיז מקדימה ולא בצד?

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אורי, אתה יודע איזה בלגן יוצר וופר בצד ?מבחינת הרמוניה עם סלון ישראלי טיפוסי לא ניתן לחיות איתו בשלום.
יש הרבה יצרנים (אמריקנים בעיקר) שלהם בתים ענקיים ואין בעיית מקום והתערבות בחלל האזנה ,אז שם ניתן לייצב קונספט שכזה.מה גם שאם אתה ממקם עם דרייברים פנימה אתה פוגע בביצועי האלקטרוניקה וכמה שלא תשקיע בסטנד ייעודי-זה לא ממש יעזור.מיקום של וופר יחד עם יתר הדרייברים בחזית תורם מבחינת כיווניות "ועוזר" לרמקול להתקדם יותר
למצב של "POINT SOURS". כמובן שהכל תלוי ברמת התיכנון .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איך חתוך הוופר של סיז?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור