Do it Yourself DIY

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
אוקיי התחלתי הרצה אתמול-כמובן שבזמן האזנה אני מוציא את הרמקול החוצה.
אני מקווה שהאקוטון הזה יתחיל להתחמם מתישהו .אגב הוספתי גרילים על מנת להתמודד עם סקרנותו של יקיר בן השנה וחצי.
רונן זה הרמקול שהרכבת בתוכו את הקרוסאובר המפלצתי ששלחת לי צילום שלו לפני שבועיים ?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
אוקיי התחלתי הרצה אתמול-כמובן שבזמן האזנה אני מוציא את הרמקול החוצה.
אני מקווה שהאקוטון הזה יתחיל להתחמם מתישהו .אגב הוספתי גרילים על מנת להתמודד עם סקרנותו של יקיר בן השנה וחצי.

זה DIY??

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
לדוד-כן שם יושב הקרוס הזה וזה רק הקרוס לבאס התחתון יש עוד.
לגיא --כן זה רמקול DIY.
לאורי-- חיתוך 24DB לאוקטבה לינקויץ רילי ב150HZ

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני הייתי שם אותו מתחת לרמקול.
אבל זה מסובך.
אפילו מאחורה.
דווקא לא מקדימה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני הייתי שם אותו מתחת לרמקול.
אבל זה מסובך.
אפילו מאחורה.
דווקא לא מקדימה.

שאתה אומר "אותו" למה בדיוק אתה מתכוון??

המבין אתה כל כך מאד בתיכנון רמקולים עד שאתה יכול לזרוק הצעות ככה , בשליפות... ?????......

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שאתה אומר "אותו" למה בדיוק אתה מתכוון??

המבין אתה כל כך מאד בתיכנון רמקולים עד שאתה יכול לזרוק הצעות ככה , בשליפות... ?????......

תשתה כוס מים ותחזור אליי.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
לדוד-כן שם יושב הקרוס הזה וזה רק הקרוס לבאס התחתון יש עוד.
לגיא --כן זה רמקול DIY.
לאורי-- חיתוך 24DB לאוקטבה לינקויץ רילי ב150HZ

וואלה... וממה שאני קורא כאן זה DIY גם ברמת הקרוס. יפה!
ספר קצת אם לא איכפת לך.
ראיתי אקוטון וסיז או סקאן. ספר מה מו מי.
ממה בנית? קיצור תן איזה הסברונצ'יק מה הולך לך שם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רונן , איזה דגם של סיז זה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
xl

אורי.
מדוע אתה מציע שהיחידה תנגן הצידה או כלפי מטה?

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
זה סיז מגנזיום 6" מסידרת אקסל-כבד החרא הזה ,טויטר אטון, אקוטון 6"-יקר פחד אבל רק "קצת" יותר מהסיז.
12 DB לטויטר 12DB למיד, ו24 BD לבאס.באוקצור גם הקרוס פה יקר להחריד.
לאורי-למטה אפשרי ליישם אבל יהיה קצת פחות לפנים, מאחור תהיה בעיית מיקום עם קירות אחוריים ורגישות רצחנית לפינות.
ניסיתי 24DB לאוקטבה גם במיד אבל נתקבלה תוצאה משעממת פחד, בגבוהים אין צורך בזה בשל בחירת דרייבר נח יחסית לעבודה שלא משתולל ולא צריך נוטש פילטרים וכל מיני מרעין בישין.במיד לא צריך את זה גם בגלל שאין לו חיתוך גבוה.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אטון אני מכיר, יש לי באוטו טוויטרים שלהם . נהדרים.

בנוגע ללמטה וקדימה, נראה לי פיזיקלית ומכנית לא הגיוני שיחידה מסוג שונה לגמריי ומחומרים כ"כ שונים ,
שיכולה לנגן כמו שצריך מקדימה עם יחידה אחרת ועוד מהירה כמו הקרמית, בלי לסרס אותה ולהרוס אותה בלי כלים של חדר בדיקה, הרבה מאוד כלי מדידה (אולי יש לך) ותכנון מוקפד של התיבה כולה.

יש מעט מאוד רמקולים שהיחידות שלהן מקדימה כ"כ שונות והן באותו גודל.
יש לכך כנראה סיבה לא?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מדבריו אני מבין שהוא נתקל בבעיות טכניות רבות שאין לו עדיין פתרון עבורן...

רונן,
לממברנות קרמיות ולמתכתיות במיוחד, יש תדרי תהודה פראיים (צלצול) שדבר ראשון עליך לזהותן ואחר כך לרסנן לפני כל דבר אחר.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אורי למגנזיום ולקרמיקה חותם צליל זהה -לא כל יצרן משתמש באותה סדרה של יחידות ברמקול שהוא מייצר.
דרייברי מגנזיום מהסדרה הזאת ידועים בבאס המרשים המדוייק והרזולטיבי שלהם יש לא מעט דגמים כאלה.
לYb7 תופעת הצילצול היא נכונה יותר לדרייברי קרמיקה בברייק אפ מוד לכן במידים שלהם הם מוסיפים רזונטורים.
על מנת להימנע מכך יש לחתוך אותו נמוך ולא להגיע לשם.
דבר אחר-מי טען שיש לרמקול בעיות שעדיין לא התמודדתי איתן?
כל רמקול ואף אלקטרוניקה דורש תקופה של ברייק אין ועל כך דיווחתי שאני מתחיל הרצה.
אגב אורי-בפרוייקט הקודם השתמשתי בדרייבר אחורי כך שיש לי לא מעט ניסיון-אומנם איני יצרן רמקולים מדופלם אבל יש לי קצת מושג מה אני עושה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא אמרתי שאינך.
אך יש דברים שלדעתי צריך מכשור מספיק טוב.
אני דווקא לא מעדיף אחורי כי אם צדדי.
עובדה שרוב היצרנים מעדיפים לשים את הבאס בצד מאשר היצרנים שמייצרים רמקול עם וופר אחורי.

הרוב של הרמקולים שיש להם סוגי יחידות שונות לגמריי לרוב זה כאשר רמקול הוופר גדול בהרבה .

אני בטוח שיש לזה הסבר פיזיקלי מלא אבל אני צריך לחשוב עליו לעומק.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
לYb7 תופעת הצילצול היא נכונה יותר לדרייברי קרמיקה בברייק אפ מוד לכן במידים שלהם הם מוסיפים רזונטורים.
על מנת להימנע מכך יש לחתוך אותו נמוך ולא להגיע לשם.

נכון, יש לחתוך מתחת לאיזור הבעייתי... אך לא כל כך רחוק.. הרי אתה משתמש בדריבר מסוג וופר איכותי ויקר שמסוגל ויכול להיות נחתך גם ב-800HZ ללא בעיות מיוחדות , לחתוך אותו ב-150 HZ זה כבר בקטגוריה של שימוש נפסד , האינך סבור שעדיף לך כבר להשתמש ברכיב יותר מתאים ואפילו יותר גדול, שהרי הדריבר הזה אינו סב-וופר בתכונותיו.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
הוופר הזה כן מצטיין באיכויות הבאס שלו-זאת הסיבה שהוא יקר כל כך וזה אינו שימוש מופסד ,בעבר גם אני חשבתי כמוך.
בתיבה הנתונה אין אפשרות לשם דרייבר גדול יותר בשל הנפח הקיים, שיתפקד כמו שצריך וגם אם אשים לא בטוח שיהיה
לו באס ברמה של המגנזיום הזה.
רב היצרנים בשוק חותכים לדרייבר באס בתחום התדרים הזה ואפילו לא דרייבר אחד אלא שניים.
יש השלכות לחיתוך גבוה כזה כמו שהצעת מבחינת התנהגות הרמקול בגרף אימפדנס ועוד קרוב לתחום בו האוזן היא הרגישה ביותר 1K--3KHz .
אם היית רואה את הגרף שלו בתחום הגבוה יותר לא היית מציע את מה שהצעת.
אורי -כידוע לך גם באודיו יש אופנות ,ואם בעבר יכולת לשם רמקול בשנות השבעים 12" ובשנות השמונים והתשעים 8"
היום במקרה הטוב אתה מקבל 6" (7" זה כבר חריג) למה? רוצים שהרמקול ייראה קטן יותר ממה שהוא ולכן על מנת לקבל תחום תחתון מספק מציבים את הדרייברים הגדולים בצד ,ואת יחידת המיד בחזית-זוהי פשרה זה לא צורת תיכנון עילאית
שאיזה מתכנן הגה בחלום השביעי.מוכתב מלמעלה ישירות ממחלקת השיווק של החברה.

נערך לאחרונה ב:

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
שמעו חברים,
לא מכיר את ידידינו רונן,
אבל כיף לקרוא את ההסברים שלו. הבחור מבין.
חן חן לך רונן!
תמשיך לעדכן.

למה משודך הרמקול הזה?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הוופר הזה כן מצטיין באיכויות הבאס שלו-זאת הסיבה שהוא יקר כל כך וזה אינו שימוש מופסד ,בעבר גם אני חשבתי כמוך.
בתיבה הנתונה אין אפשרות לשם דרייבר גדול יותר בשל הנפח הקיים, שיתפקד כמו שצריך וגם אם אשים לא בטוח שיהיה
לו באס ברמה של המגנזיום הזה.
רב היצרנים בשוק חותכים לדרייבר באס בתחום התדרים הזה ואפילו לא דרייבר אחד אלא שניים.
יש השלכות לחיתוך גבוה כזה כמו שהצעת מבחינת התנהגות הרמקול בגרף אימפדנס ועוד קרוב לתחום בו האוזן היא הרגישה ביותר 1K--3KHz .
אם היית רואה את הגרף שלו בתחום הגבוה יותר לא היית מציע את מה שהצעת.
אורי -כידוע לך גם באודיו יש אופנות ,ואם בעבר יכולת לשם רמקול בשנות השבעים 12" ובשנות השמונים והתשעים 8"
היום במקרה הטוב אתה מקבל 6" (7" זה כבר חריג) למה? רוצים שהרמקול ייראה קטן יותר ממה שהוא ולכן על מנת לקבל תחום תחתון מספק מציבים את הדרייברים הגדולים בצד ,ואת יחידת המיד בחזית-זוהי פשרה זה לא צורת תיכנון עילאית
שאיזה מתכנן הגה בחלום השביעי.מוכתב מלמעלה ישירות ממחלקת השיווק של החברה.

איכות הבאס היא תיאורטית בלבד אם אין מספיק ממנה, ובשילוב עם מיד-באס 6 אינטצ כמו אקיוטון אתה זקוק לשחקן חיזוק משמעותי למטה בנמוכים. זה אינו דריבר מתאים ל 3 WAY מהסוג שלך, ואם כן, אז לפחות שנים או שלושה כאלו חתוכים בנקודה שצינת.
אני לא בא להתעמת איתך אלא רק לנסות ולעזור... אלא אם כן אינך מעוניין בהערות .

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
איכות הבאס היא תיאורטית בלבד אם אין מספיק ממנה, ובשילוב עם מיד-באס 6 אינטצ כמו אקיוטון אתה זקוק לשחקן חיזוק משמעותי למטה בנמוכים. זה אינו דריבר מתאים ל 3 WAY מהסוג שלך, ואם כן, אז לפחות שנים או שלושה כאלו חתוכים בנקודה שצינת.
אני לא בא להתעמת איתך אלא רק לנסות ולעזור... אלא אם כן אינך מעוניין בהערות .
במקום לחלק עצות תבוא להקשיב כשתסתיים ההרצה ואז תגיב.
די מקומם חלוקת עצות מאנשים שלא ראו את הפרוייקט ,לא שמעו,לא היו חלק מתהליך -אבל מה עיצות יש בשפע.
נראה די ישראלי כל הסיפור הזה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רונן, זה פורום.
בפורום לאנשים יש דעות.

זה בלתי אפשרי מה שקורה פה.

יש פה במה. כל אחד מוזמן להעלות לבמה את מה שהוא רוצה, ומאידך להיות מוכן באופן מלא לקבל מחיאות כפיים, עגבניות, או סתם ביקורת בונה.

מה שקרה זה שכשלמישהו לא מתאים מה שאומרים לו הוא מתחיל בכל מיני פרפראות.

רוצה לפרסם את ה DIY? אנו נשמח, אבל יש סיכוי שיהיה לנו מה להגיד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור