Audio Physic Avantera – רמקולי יוקרה מגרמניה, ביקורת

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
קונראד ג'ונסון טרנזיסטורי?
עדיף כבר רוטל.

ויכול להיות שלא שמעת א כל מגברי ה- SS שיש בהם "נשמה"...?

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
אלדר, איך אתה יכול להגדיר משהו "ניטראלי" כיבש וחסר עושר הרמוני? אם זה כך- אז הוא לא ניטראלי, הוא "יבש" מכיוון שהוא מחסיר אינפורמציה מסוימת! מגברים "צבועים" מחסירים בד"כ פרטים קטנים- אבל הם בעלי עושר הרמוני- האם הם נטראליים?
גם לא....
בקיצור, ההגדרה הזו של ניטראלי היא בערבון מוגבל מאוד, אין לקחת אותה למקום של שחור ולבן....(טרנזיטוריים כן, מנורות לא וכו...)
ישנם מגברים יבשים שמשתדכים עם רמקולים צבועים ומקור עסיסי שיתנו לך תוצאה שלא תכיר את המגבר שמנגן!
ישנם מגברים עסיסיים עם רמקולים חסרי צבע שלפתע הרמקול היבשושי מתחיל לנגן מוסיקה כמו שלא חלמת שינגן
אני חושב שיש שידוכים מופלאים שנשמעים כמו מוסיקה, רובם ככולם מורכבים מרכיבים כמעט ניטראליים :) שאם אתה יודע לשלב בינהם, תגיע לתוצאה טובה- ואם לא , אז אפשר להכנס לפורום ולקשקש במקום לשמוע מוסיקה ....
ולא דיברתי עוד על אקוסטיקה טובה באמת.. שברגע שיש חדר משובח, פתאום גם מגברי SS בינוניים מוציאים עם רמקול מתאים טקסטורות והרמוניות לא פחות טובות ממערכת לא מאוזנת , מבוססת שפופרות בחדר בינוני.

ולסיום, לדעתי, אם יש הגברה ניטראלית אמיתית- היא טובה ולו רק בגלל העובדה שקשה מאוד לייצר מגבר כזה!

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
גם אתה" איש של בסים"?

לא ולא,אני איש של מנורות כן,
הכוונה היא שרמקול שלא יודע לתת בס
עמוק ,טוב ונכון לדעתי תהיה לו
בעיה גם עם המיד בס.ולכן הייתי קורא לו
רמקול "בלי נשמה".
ונהפוך הוא,החיבור אצלך לשני סאבים נותן
איזשהוא רובד תחתון שאין מצב להשיג אותו ללא
שני החברה האלה.והמישקל שהסאונד מקבל
הוא לא פחות ממצוין.ולא הייתי אומר שאתה איש של בסים.
אנחנו אנשים של סאונד.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אלדר, איך אתה יכול להגדיר משהו "ניטראלי" כיבש וחסר עושר הרמוני? אם זה כך- אז הוא לא ניטראלי, הוא "יבש" מכיוון שהוא מחסיר אינפורמציה מסוימת! מגברים "צבועים" מחסירים בד"כ פרטים קטנים- אבל הם בעלי עושר הרמוני- האם הם נטראליים?
גם לא....
בקיצור, ההגדרה הזו של ניטראלי היא בערבון מוגבל מאוד, אין לקחת אותה למקום של שחור ולבן....(טרנזיטוריים כן, מנורות לא וכו...)
ישנם מגברים יבשים שמשתדכים עם רמקולים צבועים ומקור עסיסי שיתנו לך תוצאה שלא תכיר את המגבר שמנגן!
ישנם מגברים עסיסיים עם רמקולים חסרי צבע שלפתע הרמקול היבשושי מתחיל לנגן מוסיקה כמו שלא חלמת שינגן
אני חושב שיש שידוכים מופלאים שנשמעים כמו מוסיקה, רובם ככולם מורכבים מרכיבים כמעט ניטראליים :) שאם אתה יודע לשלב בינהם, תגיע לתוצאה טובה- ואם לא , אז אפשר להכנס לפורום ולקשקש במקום לשמוע מוסיקה ....
ולא דיברתי עוד על אקוסטיקה. טובה באמת.. שברגע שיש חדר משובח, פתאום גם מגברי SS בינוניים מוציאים עם רמקול מתאים טקסטורות והרמוניות לא פחות טובות ממערכת לא מאוזנת , מבוססת שפופרות בחדר בינוני.

ולסיום, לדעתי, אם יש הגברה ניטראלית אמיתית- היא טובה ולו רק בגלל העובדה שקשה מאוד לייצר מגבר כזה!

בכל מיקרה הגברהת SS תישמע ככזו ,
ושפורפרות כשפורפרות,
היתי מעדיף על אותו חדר בין אם הוא
טוב לבין אם לאו,הגברת מנורות,
אבל זה אני.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,490
נקודות
113
גם לא....
ולא דיברתי עוד על אקוסטיקה טובה באמת.. שברגע שיש חדר משובח, פתאום גם מגברי SS בינוניים מוציאים עם רמקול מתאים טקסטורות והרמוניות לא פחות טובות ממערכת לא מאוזנת , מבוססת שפופרות בחדר בינוני.

אתה אני בכלל ברוגז איתך בגלל ה- jl audio , הם תמיד היו החלום הרטוב שלי , אתה יודע אני צריך שני "גוטהם" , וזה עולה מלא כסף , עד כדי גבול ההפקרות , אז אני ממשיך לפנטז שיש לי כאלו ,למרות שיש לי זוג סנפיירים מצוינים, אז למה לך לעצבן אותי יותר עם הטרנזיסטורים המחורבנים הללו, מה תגיד בתור יבואן גם של כמה טרנזיסטורים ? לא מאמין לך בגרוש , אבל אם יצא kr עוד יותר חזק , תגיד לי.
תגיד אתה זוכר שלקחנו את הגברת kr לארוחת ערב בגרמניה , אם היתה נראית יותר טוב אולי היינו....ומקבלים מגבר מתנה.
ושוב לjl האם יש כאן זוג זהה עצבני?

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
רציתי רק להוסיף בקשר לעניין , שלא כל הגברה ניאטרלית היא טובה , ההפך הוא הנכון , רוב ההגברות הניאטרליות הינם טרנזיסטוריות , ודוקא רובם מחורבנות , חסרות עושר הרמוני ויבשות כמו פח חלוד , וזה למשל ההבדל בין מרק לוינסון לבריסטון או לרוטל גדול למשל , אז שלא יתחילו לקשקש לנו בזנב כל מיני טרנזיסטוראים שהם הגיעו לאמת האולטימטיבית , מי שרוצה טרנזיסטור טוב באמת שילך וישלם ליבואן של מרק לוינסון , ויטוס , פס לאב קלאס A , או דרט-זיל ,או גם אפשר קונרד גונסון טרנזיסטורי , ואלו שצינתי ניתן למצוא בארץ שלנו , בחול יש עוד הרבה אופציות .
וזה בקשר למגברים , בקשר לקדם מגבר , משימה בלתי אפשרית למצוא אחד נורמלי , הרוב זועה
.
כנראה לא שמעת מזמן קדם+הגברה טרנסיסטורית טובה...

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
אתה אני בכלל ברוגז איתך בגלל ה- jl audio , הם תמיד היו החלום הרטוב שלי , אתה יודע אני צריך שני "גוטהם" , וזה עולה מלא כסף , עד כדי גבול ההפקרות , אז אני ממשיך לפנטז שיש לי כאלו ,למרות שיש לי זוג סנפיירים מצוינים, אז למה לך לעצבן אותי יותר עם הטרנזיסטורים המחורבנים הללו, מה תגיד בתור יבואן גם של כמה טרנזיסטורים ? לא מאמין לך בגרוש , אבל אם יצא kr עוד יותר חזק , תגיד לי.
תגיד אתה זוכר שלקחנו את הגברת kr לארוחת ערב בגרמניה , אם היתה נראית יותר טוב אולי היינו....ומקבלים מגבר מתנה.
ושוב לjl האם יש כאן זוג זהה עצבני?

תענוג לעצבן אותך על הבוקר (lol)
אתה יודע שאני איש של מנורות עד הסוף, זה לא סוד
אבל אני חייב להודות ששמעתי מערכות מבוססות SS שעל הנייר זכו לזלזול גם ממני- אבל הפתיעו ממש לטובה עם שידוך נכון! צריך פשוט רמקול שמנמן, עדיף קרטון ומקור מאוד עסיסי.
ברמת האולטרא היי אנד, אתה ואני יודעים שיש מגברי SS משובחים- אבל המחירים....
לגבי JL Audio ... יש פה כבר 2 זוגות F113 שמנגנים , זוג אחד בבית פרטי והשני באולפן רציני ונחשב
אני הולך לחבר השבוע בחדר ההשמעה הסולידי שלי עוד זוג F110 בשביל הפאןצוחק!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מנסיוני רוב הרמקולים הטובים והיקרים הם "חסרי נשמה" במהותם וזה בעצם היתרון שלהם. v.s שמשודך לאלקטרוניקה לא איכותית ישמע רע, עם אלקטרוניקה בינונית הוא ישמע טוב ועם אלקטרוניקה איכותית ומתאימה הוא ישמע חלום. הרמקולים ה"מנומסים" הקרואים גם "בעלי נשמה", נשמעים אותו הדבר עם כל אלקטרוניקה. רמקול לא אמור להכניס את עצמו, הוא אמור להיות נטרלי ו"יבש" במקור בעוד האלקטרוניקה היא הרוטב. את הרוטבים והתיבול המאזין יבחר. זה היתרון ברמקולי פלסטלינה נטרלים. אין להם שום דבר משלהם מלבד האיזון הטונאלי, הכוח והדינמיות. על השאר אחראי המאזין. קח אותו לאן שאתה רוצה, זה האודיו פיסיק הזה.

אייקון של מחיאות כפיים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה אורי.

שמח שחזרת לפעילות. לאן נעלמת תגיד לי???? (-:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,490
נקודות
113
קונראד ג'ונסון טרנזיסטורי?
עדיף כבר רוטל.

ויכול להיות שלא שמעת א כל מגברי ה- SS שיש בהם "נשמה"...?
מגברי קונרד טרנזיסטורים מצוינים , לך תשמע ה350 שלהם ,בקיצור אל תדבר על משהו שלא שמעת מימך.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,490
נקודות
113
בקשר לאונטרה

קודם כל לא אוהב את השם ,חוץ מזה בעין נראה שהרמקול ירד קשות ברמה יחסית לאונטי הקודם , קופסה מרובעת ,בלי כיפופים , לקודם היה אלמנטים של סקן ספיק שעברו שינויים בחברה ,ואילו עכשיו קופסה מרובעת עם פחות חוזק כנראה , והאלמנטים לך תדע מניין באים , בכל אופן לא של סקן ספיק , הקודם היה יצירת אומנות , ואילו עכשיו ירדו ברמה והעלו את המחיר ,90000 שקל ? הרי התימחורים של החברה בארץ דומה לטופ אודיו , גם הם מחפשים קרפיון שבונה חדר קולנוע במרתף של הוילה , כדי לדחוף לו בתור קידמיים זוג אונטי שבכלל לא מתאים ,בקיצור כל החברות שמוכרות ועוסקות "בפרויקטים" , כדאי לא להתקרב לשם , אחרת תקבל עוונטרה,אולי רמקול טוב , אבל כל הסופרלטיבים כאן נראים לי מוגזמים,
בטח מרגיז את נמר מה שאני כותב , אבל מישהו צריך לכתוב משהו בתוך השוק המבחיל הזה של אנשים עם כרטיסי פלטינום והבנה אפסית,הרי אם זה המחיר של האונטרה אז איזופון ערבה היה צריך לעלות 400000 שקל ,וגם הטידל ככה ,

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
.[/QUOTEאני מאוד אוהב את הגישה הבוגרת שלך , הלואי היה לנו יותר שכמוך כאן ,אני בטוח שהסט שלך ניפלא , גם אני אוהב וון שוויקרט , וגם שפופרות , רק שיש לי הרגשה שאתה נימצא בתת כוח קטן שמונע ממך להנות בקטעים מתפרצים , יש לזה כמובן קשר הדוק לגודל החדר, ולכן אני מקווה שאתה לא מגדיל בשיפוץ את החדר , אם אתה לא מזמין אותי לשמוע אחרי השיפוץ הבילתי אפשרי שלך אני "שורף המועדון".

שניצל, אתה לא יודע על איזה יבלת דרכת עכשיו.
יש לי הרגשה שאני הולך לדפוק את החדר ביג טיים.
לא רק שיגדל וישתנה לגמרי, גם כל הסידור הולך להידפק קשות.
אללה יוסתור מה שיחכה לי שם בסוף (ועוד כשהקופה תהייה ריקה....)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,490
נקודות
113
שניצל, אתה לא יודע על איזה יבלת דרכת עכשיו.
יש לי הרגשה שאני הולך לדפוק את החדר ביג טיים.
לא רק שיגדל וישתנה לגמרי, גם כל הסידור הולך להידפק קשות.
אללה יוסתור מה שיחכה לי שם בסוף (ועוד כשהקופה תהייה ריקה....)
אז יותר טוב תנצל את הזמן לחזק המגבר , אולי תעבור למונובלוקים או משהו כזה , אחרת תהיה לך אסמה בבית.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תודה אורי.

שמח שחזרת לפעילות. לאן נעלמת תגיד לי???? (-:

גם אני תוהה :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מגברי קונרד טרנזיסטורים מצוינים , לך תשמע ה350 שלהם ,בקיצור אל תדבר על משהו שלא שמעת מימך.

אני שמח שאתה יודע טוב ממני מה שמעתי ומה לא.
כנראה שזה נכון באותה מידה לגבי רשימת מגברי ה- SS שקבעת, שרק הם ראויים לאוזניך.

הגענו לגיל שאם אין הרבה שכל, לפחות הבנו שהרבה צניעות ומעט התלהמות הם הדרך הנכונה...
אתה לא חושב?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,490
נקודות
113
אני שמח שאתה יודע טוב ממני מה שמעתי ומה לא.
כנראה שזה נכון באותה מידה לגבי רשימת מגברי ה- SS שקבעת, שרק הם ראויים לאוזניך.

הגענו לגיל שאם אין הרבה שכל, לפחות הבנו שהרבה צניעות ומעט התלהמות הם הדרך הנכונה...
אתה לא חושב?
מסכים איתך שאני די דפוק.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מי שמתעסק בתחביב הזה חיב להיות קצת דפוק:)

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
כל תחביב שמצריך השקעה כספית לא "שיגרתית"
מחייב הפרעה ברמה כלשהיא.
אבל יש גם יתרונות -אף אחד הרי לא יודע באמת כמה כסף שפכנו על הרמקולים/נגנים/כבלים וכד'
שיושבים בנחת על הסטנד. (סוד שמוטב לא לדון עליו,לא? :מה??????????:)

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
מי שמתעסק בתחביב הזה חיב להיות קצת דפוק:)

לזכותו של השניצל הוא אף פעם לא הגביל את דפיקותו בתחום, מה שכן ( לא מכיר אותו אישית ) מרכילויות שיש עליו ,יש בו הרבה הרבה דברים טובים אחרים ( גם בקשר לאודיו ).

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,490
נקודות
113
לזכותו של השניצל הוא אף פעם לא הגביל את דפיקותו בתחום, מה שכן ( לא מכיר אותו אישית ) מרכילויות שיש עליו ,יש בו הרבה הרבה דברים טובים אחרים ( גם בקשר לאודיו ).
יעני קומפלימנט?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור