תשתית חשמל למערכת. היכן הגבול, יש דבר כזה?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
לפני מספר ימים רן שביט (סבו אודיו) הביא לי לנסות רגנרטור Isotek EVO3 Genesis One. זה רגנרטור בעל הספק נמוך (100 ואט) שמיועד לחיבור של מקור אחד (פונו, DAC, נגן ). היצרן ממליץ לחבר אותו לפילטר EVO3 Titan One, לי יש פילטר Isotek EVO3 Sigmas - אז חיברתי אליו. לרגנרטור חוברה דרגת פונו.

הייתי מוכן לשיפור מסוים (קראתי המון על רגנרטורים במערכות אודיו), אבל התוצאה די הפילה אותי. זה היה מוזר – לכאורה, הרגנרטור לא עשה מהפכה באף אפיק, אבל שיפר כל אפיק אפשרי – והמכלול היה דרמתי. אז מה השתנה:

- במה גדלה לרוחב ולעומק (וקצת גם לגובה)

- היה במערכת שלי חספוס קל (צרימה) ב- hi mid שהתחזק לאחרונה (כנראה, בגלל ש-THD ברשת חשמל התחיל להגיע בחודשים האחרונים ל-5%) – הלך

- הופיעו פרטים שלא שמעתי קודם – כנראה, בגלל שהרקע נהיה שקט יותר

- באס נהיה ממוקד, יותר עמוק ויותר מוחשי

-הצליל כולו נהיה "עגול" יותר ויותר כיפי

יש לקחת בחשבון שהרגנרטור הזה (אני מניח, גם אחרים) דורש הרצה ממש. ישר מהקופסה שמעתי שיפור אבל לא הייתה דרמה, אפילו הייתה תחושה שנעלם Low bass. בכל יום הבא שמעתי שהשיפור בצליל הולך ומתעצם. השיפור הכי גדול היה כעבור 3 ימים, אבל גם היום, ביום החמישי עם הרגנרטור, אני שומע שיפור מסוים בהשוואה למה שהיה אתמול. קניתי, כמובן :).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפני מספר ימים רן שביט (סבו אודיו) הביא לי לנסות רגנרטור Isotek EVO3 Genesis One. זה רגנרטור בעל הספק נמוך (100 ואט) שמיועד לחיבור של מקור אחד (פונו, DAC, נגן ). היצרן ממליץ לחבר אותו לפילטר EVO3 Titan One, לי יש פילטר Isotek EVO3 Sigmas - אז חיברתי אליו. לרגנרטור חוברה דרגת פונו.

הייתי מוכן לשיפור מסוים (קראתי המון על רגנרטורים במערכות אודיו), אבל התוצאה די הפילה אותי. זה היה מוזר – לכאורה, הרגנרטור לא עשה מהפכה באף אפיק, אבל שיפר כל אפיק אפשרי – והמכלול היה דרמתי. אז מה השתנה:

- במה גדלה לרוחב ולעומק (וקצת גם לגובה)

- היה במערכת שלי חספוס קל (צרימה) ב- hi mid שהתחזק לאחרונה (כנראה, בגלל ש-THD ברשת חשמל התחיל להגיע בחודשים האחרונים ל-5%) – הלך

- הופיעו פרטים שלא שמעתי קודם – כנראה, בגלל שהרקע נהיה שקט יותר

- באס נהיה ממוקד, יותר עמוק ויותר מוחשי

-הצליל כולו נהיה "עגול" יותר ויותר כיפי

יש לקחת בחשבון שהרגנרטור הזה (אני מניח, גם אחרים) דורש הרצה ממש. ישר מהקופסה שמעתי שיפור אבל לא הייתה דרמה, אפילו הייתה תחושה שנעלם Low bass. בכל יום הבא שמעתי שהשיפור בצליל הולך ומתעצם. השיפור הכי גדול היה כעבור 3 ימים, אבל גם היום, ביום החמישי עם הרגנרטור, אני שומע שיפור מסוים בהשוואה למה שהיה אתמול. קניתי, כמובן :).

ככה מודיעים שהתחדשת? אין לך בושה????????

תן לנו את זה בנפרד. רכישה מעניינת בהחלט!

ותתחדש יקירי. חייבים כבר לארגן פגישה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ותתחדש יקירי. חייבים כבר לארגן פגישה.

תודה נמר, בהחלט חייבים
C:\Users\Main\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.png
. אני עכשיו בסדרה של "התחדשויות" (קניתי פרה פסיבי טאונשנד אלגרי+, מקווה שתוך שבועיים אקבל Phantom 3 ומגלגל מחשבות על power מנורות (אני? מנורות? כנראה שהתחרפנתי לחלוטין
:confused:...). אבל אשמח לראות אותך גם ללא קשר לכל השטויות האלה (ורד). בפסח?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה נמר, בהחלט חייבים
. אני עכשיו בסדרה של "התחדשויות" (קניתי פרה פסיבי טאונשנד אלגרי+, מקווה שתוך שבועיים אקבל Phantom 3 ומגלגל מחשבות על power מנורות (אני? מנורות? כנראה שהתחרפנתי לחלוטין
:confused:...). אבל אשמח לראות אותך גם ללא קשר לכל השטויות האלה (ורד). בפסח?

קדימה. פסח.

לגבי יתר הציוד - תתחדש יקירי. נשמח לשמוע (בפוסט נפרד) מה הביא אותך לבחירות הללו. נשמע מעניין.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שאלת הפתיחה היתה "היכן הגבול"?
זו מעין תובנה של אחרי הרבה שנים....
אם נחשפתה להרבה מע במשך חייך האודיופילים ולכל מני ענייני אודיופיליה כגון בניית כבלים,משכחים,בניית כל מני
חשמלים וכך הלאה....שכמעט כלום כבר לא יכול להפתיע
ובמשך הזמן הזה בניתה מע שנשמעת לך סבבה ואתה נהנה לשמוע מע של אחרים לא בעניין של איךזה נשמע? אלה כי אתה נהנה מהחברה .כנראה הגעתה לגבול.עוד ריגנרטור פחות ריגנרטור מה זה משנה?
ז"א אין בעיה לשדרג אבל בקטע של כייף ולא כי must..

נערך לאחרונה ב:

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
אצלי המערכת על חשמל בסיסי ביותר,לא חושב כרגע להחליף.
אוהב מאוד את מה שאני שומע.
למרות שחברים קרובים טוענים שיחול שיפור ניכר אם אשקיע.

אני מתחתי קו מהארון לחדר, שמתי פזה נפרדת, שקע, מפצל וכמובן כבלי חשמל ולהפתעתי לא הרגשתי בשום שינוי בין מה שהיה לפני לבין מה שיש עכשיו.
אני חושב שהחשמל בארץ לא רע בכלל!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מתחתי קו מהארון לחדר, שמתי פזה נפרדת, שקע, מפצל וכמובן כבלי חשמל ולהפתעתי לא הרגשתי בשום שינוי בין מה שהיה לפני לבין מה שיש עכשיו.

א. אתה לא לבד
ב. סאונד זאת לא המטרה היחידה. ביצוע נכון של ההפרדה ישמור על המכשירים בפני בעיות חשמל בדירה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין גבול.

בקרוב מאוד דיווח מהבית החדש על כל התעלולים האודיופילים שהתרחשו כאן + תמונות.
בינתיים התוצאה על התפר בין פסיכית למעבר לכך. והחשמל? החשמל היה אחד מאלה שעשו את ההבדל. וכן, בחנתי עם ובלי.

אבל השינוי הגדול ביותר היה חלל בגודל כפול ממה שהיה לי. וגם הוא, כמו החשמל, עבר טיפול משמעותי.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אין גבול.

בקרוב מאוד דיווח מהבית החדש על כל התעלולים האודיופילים שהתרחשו כאן + תמונות.
בינתיים התוצאה על התפר בין פסיכית למעבר לכך. והחשמל? החשמל היה אחד מאלה שעשו את ההבדל. וכן, בחנתי עם ובלי.

אבל השינוי הגדול ביותר היה חלל בגודל כפול ממה שהיה לי. וגם הוא, כמו החשמל, עבר טיפול משמעותי.
חלל בגודל כפול- משאת נפשו של אודיופיל באשר הוא,
ואז תקבל "במה" בסאונד שלא תשכח לעולם,
אחד מהשיפורים הכי נחשבים במחוזותינו

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מאז שעברתי לחדר קטן 3X4.5 לא הצלחתי למקם את המערכת כדי שתפיק את המקסימום, לפני כמה ימים עשיתי ניסיון למקם את הרמקולים לפי נוסחת קארדס (מוכרת לי ממזמן), זה עובד וזה מראה שמיקום נכון של רמקולים הוא ה-פאקטור ליצירת החוויה האודיופילית החמקמקה של צליל עוטף ומרחף עם זמרים שנראה כאילו שרים עבור המאזין אלא מאי, הרמקולים הם כמעט באמצע החדר ואין מצב להשאיר את המצב כמות שהוא, מישהו מכיר מתווך טוב ?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

למה רק את זה? יש עוד אלף כמוהו שיהרסו לך את הסאונד שממילא שמת קו נפרד שאינך מרגיש בהבדל ללא שום פירוט נוסף איך סיימת אותו ומה עשית בלוח החשמל, חיים, עשה שיעורי בית קודם שאתה מבלבל את המוח.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43

תודה על המידע. חסכת לי הרבה כסף וכאב ראש (ורד)

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83

חיים, יש מצב ששכחת להדליק את המערכת אחרי כל השינויים שעשית לחשמל?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הלוואי והרבה דברים שמדברים עליהם כאן באמת לא היו מביאים לשינוי בסאונד.
כך יכולנו להפסיק את הניסויים וה"שיפורים" האינסופיים...
לצערי, מניסיוני - אין כמעט דבר שאינו גורם לשינוי, ובטח, שדווקא חשמל מביא לשינויים גדולים. (בכפוף לכך שיש מערכת טובה).

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
לטעמי עדיף להשקיע את הכסף במקור קטלני או בהגברה. ההשפעה של חשמל גם אם קיימת היא מינורית בהשוואה להחלפת קומפוננטה במערכת.
ואני כותב את זה בתור אחד שיש לו הגברה ב-60000 ש"ח ומקור ב - 50000 ש"ח.
ניסיתי כל מיני כבלי חשמל שנראים כמו צינורות כיבוי אש וכולם מעכו את הסאונד.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
לטעמי עדיף להשקיע את הכסף במקור קטלני או בהגברה. ההשפעה של חשמל גם אם קיימת היא מינורית בהשוואה להחלפת קומפוננטה במערכת.
זאת בדיוק הבעיה.היית צריך צינורות של טפטפות.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כלומר מצאת שיש לכבלי חשמל השפעה - רק לא אהבת אותה.
יש כאילו שכן אוהבים את ההשפעה של כבל חשמל על מקור או קדם של 50000 ש"ח.
אישית אני לא מוצא טעם להשתמש במקור או מגבר יקרים וטובים עם כבל חשמל לא טוב.
יש כבלי חשמל מאוד דקים שדווקא עושים בדיוק ההיפך מ"למעוך" את הסאונד - ויש כאילו שלא אוהבים את זה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

אם אתה מסיק את המסקנה הזאת ממקרה פרטי אחד אז איך נאמר לך בעדינות, יש לך עוד הרבה ללמוד ולהתנסות בתחום הזה....
הרי ברור שיש לכם את אותו הסטאפ, באותה אקוסטיקה וגם השמיעה שלכם ותשומת הלב הפרטים ממש, אבל ממש, זהים לגמרי...

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
עניין החשמל ואחד בלוף גדול שמצאו בתחום הזה.
לפחות עבורי ומניסיוני עם כמה וכמה כבלים נחשבים "לאיכותיים" וכל מיני דברים שמסביב.

לאילו שלא מאמינים בחשמל כמוני, עדיף לטפל באקוסטיקה זה מאד חשוב וקריטי, שיכוך, כבלי רמקולים ואינטרקונקטים איכותיים או החלפת רכיב ברכיב יותר טוב מאשר להשקיע בחשמל (שוב לאילו שלא מאמינים בחשמל).

מי שמאמין שטיפול בחשמל זה קריטי ומשפר פלאים כמו שטוענים שיהיה לו לבריאות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור