תשתית חשמל למערכת. היכן הגבול, יש דבר כזה?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני הראיתי בביתם של שני חברי הפורום איך החלפה של חוט קטנטן שמגשר בלוח החשמל בין המפסק הראשי לפחת, או החלפת מא"ז עם אותן ספסיפיקציות משפיעים על הצליל. אז או ששלושתינו הוזים או שכל דבר קטן בשרשרת החשמל משפיע.
טעות יסודית להניח שככל שכבל\מייצב\מפצל וכו' הם יותר יקרים השיפור יהיה בהתאם, זה באמת הייפ שמנסים יצרנים ליצור, החוכמה זה לנסות לפי האוזן ולהשוות ללא קשר למחיר. הופתעתי לגלות שמגבר הלוורדין שלי מנגן הכי טוב עם הכבל הפשוט שמספק היצרן עם המכשיר, כבל פשוט אך שנבחר בדקדקנות ועשוי מחומרים טובים ומתאים בתכונותיו ל PS של המכשיר יש לו גם גרסה מתקדמת שעולה 45 יורו !!!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
החלפת מא"ז עם אותן ספסיפיקציות משפיעים על הצליל. אז או ששלושתינו הוזים

נראה לי.
אני מוכן לשים כסף שלא תוכל לזהות עם איזה מפסק אתה שומע. וגבי "שלושתנו" - מכיר טוב מאוד את התופעה. רוב האנשים פשוט מתביישים להגיד שלא שומעים.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
מיכאל אתה מאותם אנשים שמתביישים?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל אתה מאותם אנשים שמתביישים?

לא. אם אני לא שומע הבדל, אני אומר את זה.
יש הרבה דברים אחרים בפרט באקוסטיקה שרוב האודיופילים "מדופלמים" לא שומעים, ולי זה נותן דפיקות פטיש בחזה.

יש לי השכלה מוזיקלית של 8 שנות לימוד ומערכת עם "כרטיס כניסה" לרוב הפורמים היי-אנד, אין לי במה להבייש.

אתה מכיר את התופעה שאודיופילים מתאספים ונגיד אחד - אוטוריטה - אומר "מערכת הזאת פח", ומיד עוד כמה חוזרים אחריו "כן, כן".. ?

מבחינת החשמל, לא רק שאני העברתי חוט. אני זרקתי ארון חשמל של הקבלן (דירה חדשה יחסית), בניתי מחדש את הקווים, החלפתי מפסקים, הוספתי קווים (כי קבלני חשמל משרשרים חדרים), חשמלאי מוסמך ביצע איזון בין הפאזות, כמובן כבלי MIT בקירות ב-100$ למטר, שקעים, כללי חשמל, מייצבי מתח ושוב כבלים.

האם שמעתי הבדל שמיע? הממ..

האם זה עזר מול בעיות חשמל בבניין/שכונה/בית? כן!

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אז אתה אומר "שחברך" מהפורום השחור מדמיין שהוא שומע הבדלים אצלו במערכת כשבוא מחליף כבלי חשמל להנאתו?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תאמין לי יש ויש הרבה.
גם אתה בעצמך אמרת שכבל חשמל לא תורם/משפר כמו כבל רמקול ואינטרקונקט.
גם עוד מישהו שמוכר טוב בתחום מייחס לכבלי חשמל שינוי מינורי לעומת כבל אינטרקונקט וכבל רמקולים.

נכון. הוא לא תורם כמו אינטרקונקט ואינטרקונקט לא תורם כמו החלפת רמקול. גם תחבושת לפצע פתוח לא תורמת בלי יוד מתחתיה.

אבל מעולם לא טענתי שכבל חשמל אינו תורם לצליל.

אבל החלטתי להדגיש את החלק הספציפי הזה בשביל להודיע לך שיש סיכוי שאני למשל, כן כן אני, עבדך הנאמן, כנראה יותר מוכר מההוא שמוכר בתחום. האם זה הופך את דברי או דבריו לנכונים יותר?

לי יש נסיון רב בגזרה הזו ואינני מפחד, מתבייש להגיד את דעתי. בל החשמל למגבר שלי מלווה אותי שנים. מדובר בכבל חשמל של שינדאק שנרכש מאייל פור ז״ל לפני כמעט עשור. הכבל הזה משמש אותי להגברה שהשתנתה 3 פעמים בפערי מחיר משמעותיים. מה לעשות, יצא שהזול יותר מתאים.

האם היה הבדל? היה בוודאי. בין כבל חשמל בסיסי שמקבלים עם המגבר לבין כבל חשמל איכותי יותר קיים הבדל סוני שבמערכות מסויימות יכול להיות דרמתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האם זה עזר מול בעיות חשמל בבניין/שכונה/בית? כן!

איך עזר?
ואיך זה התבטא בצליל?

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
כלומר מצאת שיש לכבלי חשמל השפעה - רק לא אהבת אותה.
יש כאילו שכן אוהבים את ההשפעה של כבל חשמל על מקור או קדם של 50000 ש"ח.
אישית אני לא מוצא טעם להשתמש במקור או מגבר יקרים וטובים עם כבל חשמל לא טוב.
יש כבלי חשמל מאוד דקים שדווקא עושים בדיוק ההיפך מ"למעוך" את הסאונד - ויש כאילו שלא אוהבים את זה.
נכון. הוא לא תורם כמו אינטרקונקט ואינטרקונקט לא תורם כמו החלפת רמקול. גם תחבושת לפצע פתוח לא תורמת בלי יוד מתחתיה.

אבל מעולם לא טענתי שכבל חשמל אינו תורם לצליל.

אבל החלטתי להדגיש את החלק הספציפי הזה בשביל להודיע לך שיש סיכוי שאני למשל, כן כן אני, עבדך הנאמן, כנראה יותר מוכר מההוא שמוכר בתחום. האם זה הופך את דברי או דבריו לנכונים יותר?

לי יש נסיון רב בגזרה הזו ואינני מפחד, מתבייש להגיד את דעתי. בל החשמל למגבר שלי מלווה אותי שנים. מדובר בכבל חשמל של שינדאק שנרכש מאייל פור ז״ל לפני כמעט עשור. הכבל הזה משמש אותי להגברה שהשתנתה 3 פעמים בפערי מחיר משמעותיים. מה לעשות, יצא שהזול יותר מתאים.

האם היה הבדל? היה בוודאי. בין כבל חשמל בסיסי שמקבלים עם המגבר לבין כבל חשמל איכותי יותר קיים הבדל סוני שבמערכות מסויימות יכול להיות דרמתי.
פעם איל פור ז"ל הדגים לי אצלי במערכת איך כבל חשמל יקר להחריד של יורמה ג'ורמה (ההוא עם הפיוריפיירס של - byebee) עושה שינוי בסאונד. ואני מודה שאכן הסאונד היה מעט יותר מפוקס והתוצאה משכה יותר את האוזן - אבל בקצת!. לעומת זאת כשהחלפתי את המגבר ל - Audionet השינוי היה אדיר! בטונליות, בשקיפות, בסטייג', בהפרדת צליל, בדינמיות. הבדל של שמיים וארץ.
אז מה עדיף?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
גם וגם
חוסכים עוד קצת בצד.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני קצת פחות בתחום וקצת לא כל כך מבין כיצד מי ששומע הבדלים בין כבלי רמקול, לא מצליח לשמוע הב
פעם איל פור ז"ל הדגים לי אצלי במערכת איך כבל חשמל יקר להחריד של יורמה ג'ורמה (ההוא עם הפיוריפיירס של - byebee) עושה שינוי בסאונד. ואני מודה שאכן הסאונד היה מעט יותר מפוקס והתוצאה משכה יותר את האוזן - אבל בקצת!. לעומת זאת כשהחלפתי את המגבר ל - Audionet השינוי היה אדיר! בטונליות, בשקיפות, בסטייג', בהפרדת צליל, בדינמיות. הבדל של שמיים וארץ.
אז מה עדיף?
אז מה עדיף?
גם וגם....
ראיתי שכבר כתבו לך את זה....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז מה עדיף?

עדיף להחליף מגבר ואותו להביא למקסימום. איך מביאים למקסימום? כבלים, שיכוך, חשמל.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עדיף להחליף מגבר ואותו להביא למקסימום. איך מביאים למקסימום? כבלים, שיכוך, חשמל.
כלכלית עדיף להביא את המגבר למקסימום לפני שזורקים הרבה כסף על חדש.
לדעתי, הסיבות העיקריות של מחלת השדרגת נובעים מאקוסטיקה ותשתית ( כבלים וחשמל)לא טובים מספיק.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
איך עזר?
ואיך זה התבטא בצליל?

היו כל מיני דברים.
למשל, אשתי שמה את הכבל של הטוסטר בתוך הטוסטר (בטעות כן).. לאחר כ-10 דקות הכבל נמס, נהיה קצר וחושך בבית.. אבל המערכת המשיכה לנגן :)

צליל היה טוב לפני ואחרי.. קשה לשפוט (להבדיל מעזרים אקוסטיים)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היו כל מיני דברים.
למשל, אשתי שמה את הכבל של הטוסטר בתוך הטוסטר (בטעות כן).. לאחר כ-10 דקות הכבל נמס, נהיה קצר וחושך בבית.. אבל המערכת המשיכה לנגן :)

צליל היה טוב לפני ואחרי.. קשה לשפוט (להבדיל מעזרים אקוסטיים)

הטוסטר חייב כבל טוב. אחרת אתה מבין מה קורה?
אני למשל, בשביל לא להתבלבל, שם את הטוסטר בתוך הכבל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לדעתי, הסיבות העיקריות של מחלת השדרגת נובעים מאקוסטיקה ותשתית ( כבלים וחשמל)לא טובים מספיק.

מסכים איתך לחלוטין. בתנאי שהבסיס טוב (מגבר, רמקול, מקור).

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מסכים איתך לחלוטין. בתנאי שהבסיס טוב (מגבר, רמקול, מקור).
בדרך כלל הם בסדר כדי לשמוע סבבה.
הדברים הרעים באמת מסתתרים באקוסטיקה בעיקר

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
רוזי לפי מה ששמעתי מרשמים של אחרים אתה משופע בעזרים טקטים
שהם משפרים את הסאונד בחדר ( אגב אני מאד מאמין בהם)
השאלה האם הם נקראים אקוסטיקה למרות התרומה שלהם
או שאקוסטיקה היא הפשט שבהתקנת מפזר /סופג/בולע מסורתיים.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
גם וגם:)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מבחינתי, כל דבר הנמצא בחדר, המשפיע על אופן הצליל המתקבל בנקודת האזנה - הוא אקוסטיקה.
יש לי סופגים ומפזרים "רגילים" ויש לי גם כאילו:

http://www.synergisticresearch.com/acoustics/passive/hft/

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אבל מה כלכלי בזה? לקחת מגבר בינוני למקסם אותו עם כבלים יקרים ומשככים, ואז מה? הרי תעבור תקופה ושוב השידרוגיטיס ידגדג.
אני למדתי שאין קיצורי דרך באודיו. אם רוצים רמה גבוהה, ולהגיע לנחלה
צריך להשקיע פעם אחת הרבה מאוד כסף ולסגור את הבסטה. כל ההחלפות והשדרוגים במוצרים בינונים הם בזבוז כסף וזמן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור