תהליך אודיופילי, נכון או לא?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני זוכר את הפעמים הראשונות שבדקתי רמקולים (לפניי עשור בערך ).
האופן שאני ניגש להאזנה כיום ומה שעובר לי דרך עור התוף ומגרה את המוח שונה לגמריי ממה שהיה אז !!!
יש תהליך של הבשלה וגם רפלקסים שמעתיים שמתפתחים עם הזמן .
האוזן והמוח הופכים מתורגלים יותר כמו שמתרגלים את חוש הטעם להבדיל ביין יינות !
וגם מתפתחת העדפה אישית שיכולה להשתנות עם הזמן .

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
כרגיל אני "רוכב" על תגובות בשירשורים על מנת לפתוח דיון ממוקד.

מה אתם אומרים?
צריך לעבור תהליך באודיו או ישר לרוץ ולקנות את הטופ?

נמר יקירי ,
לדעתי העינין פשוט.
יש ומי שהפרוטה מצויה בכיסו וחי ונושם
מותגים.כל דבר שיקנה יהיה מהשורה הראשונה ,
רהוט,תמונות לקישוט,בגדים ,מכונית ומע' שמע.
ויש מי שיעבור תהליך אודיופילי בגלל אהבתו למוזיקה ואיך שהיא
נישמעת,ללא קשר למצבו הפיננסי.
אם ידו תהיה משגת, לבסוף יבין ויקנה את הציוד
היקר ביותר שהוא יכול ושנישמע לו הטוב ביותר.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני זוכר את הפעמים הראשונות שבדקתי רמקולים (לפניי עשור בערך ).
האופן שאני ניגש להאזנה כיום ומה שעובר לי דרך עור התוף ומגרה את המוח שונה לגמריי ממה שהיה אז !!!
יש תהליך של הבשלה וגם רפלקסים שמעתיים שמתפתחים עם הזמן .
האוזן והמוח הופכים מתורגלים יותר כמו שמתרגלים את חוש הטעם להבדיל ביין יינות !
וגם מתפתחת העדפה אישית שיכולה להשתנות עם הזמן .

עכשיו רק נותר לעבור את השלב הבא באבולוציה , מעבר בין סגנונות מוסיקה :D
מה ששמעתי אז ומה שאני שומע היום מבחינת המוסיקה זה הבדל של שמיים וארץ.
ובאיזשהו מקום זה בהחלט משנה גם את המערכת המתאימה לך לאותו זמן

ובאופן כללי , דבר אחד ויחיד שכחתם כולכם , וזה את החדר שבו תשמעו .
אני לא יודע איך זה לגביכם , אבל לי לפחות יש מעין תמונה של הבעיות של החדר שלי , וזה למשל מונע ממני מלקנות מה שאני באמת רוצה . אני צריך לחשוב מה יהיה בסינרגיה וגם יעבוד עם החדר (היות ואני קונה בד"כ על עיוור אז זה כן מחושב אצלי :D ). אני למשל לא הייתי חושב על רמקולים קרמיים אילוליה החדר שלי . אם הוא היה שונה , למשל גבוה יותר , אני כבר מזמן הייתי סוגר עניין וזה היה יוצא לי אפילו זול יחסית :D
אם הייתי יודע שטיפול אקוסטי יעבור בשקט מצד האזרחים האחרים בביית , אזי הייתי הולך על משהו אחר
מה שאני מנסה לומר שאתם היות ואתם מנסים את המערכת ביית , אולי לא שמים לב אבל חלק מהשינויים הם גם בתלות בחדרים שבהם אתם נמצאים

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר כתב

ואצלם זה הצליל הנכון? ואני מבין שאצל כולם זה אותו צליל, אם זה הצליל הנכון.
וכל מה שכתבת עד עכשיו לזבל, ורק מעתה יש להתיחס לכתיבה שלך ברצינות.

אצלם יש פרטים, איזון טונאלי מרשים, דינמיות מרהיבה, בס מוגדר, מהיר ומאוד טבעי, בימת צליל ריאליסטית, תמונת סטריאו מאוד ברורה ומדוייקת בקיצור, צליל מאוד איכותי ולא "צבוע ונפוח בלי קשר למציאות".

אני לא מדבר על גוון צליל, תפריד. כל אחת נשמעת אחרת אבל הפרמטרים הללו בכל המערכות הנ"ל מאוד דומים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר שאתה מסביר לאט אני מבין מהר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אצלם יש פרטים, איזון טונאלי מרשים, דינמיות מרהיבה, בס מוגדר, מהיר ומאוד טבעי, בימת צליל ריאליסטית, תמונת סטריאו מאוד ברורה ומדוייקת בקיצור, צליל מאוד איכותי ולא "צבוע ונפוח בלי קשר למציאות".

אני לא מדבר על גוון צליל, תפריד. כל אחת נשמעת אחרת אבל הפרמטרים הללו בכל המערכות הנ"ל מאוד דומים.

זאת השאיפה של כולם, אבל לא הזכרת ולא פרמטר אחד אוביקטיבי ומה עוד שרובינו משתמשים באוזניים כדי להחליט.. אז כמו שעידו כתב, לכל אחד יש מערכת שונה לגמרי..
אפילו מחיר זה דבר סוביקטיבי.. עבור אחד "יקר" זה רמקולים ב-80,000$ ולשני יקר זה ב-15,000 שקלים.

אז מה זה "נכון"?

נמר, אם היית מכניס קצת מדידות לסקירות, זה היה מוסיף רקע/חיזוק למה שאתה שומע (ואולי לא)
רמקול שנותן קפיצה של 10DB למשל בתדר מסוים זה לא רמקול טוב (ולא משנה איך הוא נשמע) -- ראה אחת הסקירות האחרונות ב-stereophile

מבחינתי תהליך "אודיופילי" זה שילוב של ללמוד על המוצרים, על המתכננים, על הפילוסופה שלהם ולהאזין כמובן.

למה אבל צריך לקנות רמקולים ב-5000$, 10,000$, בדרך ... כדי להגיע לזוג ב-25,000$?

נמר,
בסופו של דבר אתה בעצמך קנית רמקולים ללא האזנה בכלל רק בהתבסס על מחקר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זאת השאיפה של כולם, אבל לא הזכרת ולא פרמטר אחד אוביקטיבי ומה עוד שרובינו משתמשים באוזניים כדי להחליט.. אז כמו שעידו כתב, לכל אחד יש מערכת שונה לגמרי..
אפילו מחיר זה דבר סוביקטיבי.. עבור אחד "יקר" זה רמקולים ב-80,000$ ולשני יקר זה ב-15,000 שקלים.

נמר, אם היית מכניס קצת מדידות לסקירות, זה היה מוסיף רקע/חיזוק למה שאתה שומע (ואולי לא)
רמקול שנותן קפיצה של 10DB למשל בתדר מסוים זה לא רמקול טוב (ולא משנה איך הוא נשמע) -- ראה אחת הסקירות האחרונות ב-stereophile

מבחינתי תהליך "אודיופילי" זה שילוב של ללמוד על המוצרים, על המתכננים, על הפילוסופה שלהם ולהאזין כמובן.

נמר,

אז מה זה "נכון"?
בקיצור, הכל קישקוש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אז מה זה "נכון"?

נמר,

לגבי המדידות.
זו לא בעיה להוסיף מדידות. הבעיה היא לסחוב את הרמקולים לאולפן בשביל למדוד אותם.
ניקח לדוגמא את הרמקולים שאצלי עכשיו, 60 קילו כל יחידה, מי יסחב אותם?

נחזור לתהליך האודיופילי.
נכון, זו למידה. בדיוק כפי שכתבתי קודם.
ולא, לא צריך לקנות רמקול של 2K ולאט לאט להתיקר, צריך להאזין לרמקולים זולים, להבין את הזול, למצוא את המכנה המשותף ולהתקדם לאט לאט עם האוזניים. תקנה בסוף את מה שאתה רוצה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אז יש הסכמה

מדידות אגב אפשר לבצע בבית, לדעתי זה דווקא יותר פרקטי עבורינו, לאף אחד כאן אין חדר אקוסטי מושלם.
יותר מעניין איך הציוד מתפקד בתנאים רגילים עם טיפול "קל" ממוצע - וילון, שטיח, מדף ספרים וכו'

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מדידה בחדר שהוא אינו אקוסטי מספיק {מתערב מידי} לא תמדוד את הרמקול.
יכול להיות שהמדידה תשלול את הרמקול מפני שלחדר יהיה פיק בתדר מסויים. לכן על מנת לבצע מדידות צריך חדר "יבש" שלא מתערב {כמו שיש לי באולפן}.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אין לי מה לעשות עם מדידות בחדר "יבש" כפי שאתה מתאר
בכל זאת, אתה מאזין לאותו ציוד באותם תנאים, אז יש מקום גם להשוואה טכנית

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

אם מודדים אז מודדים כמו שצריך בחדר שנועד לכך. לעשות צחוק ולמדוד בחדר כמו שלי זה לא לעניין. אני למשל לא אעשה את זה אם זה לא בחדר שמתאים למדידות.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני בעד לעשות מדידות מרחק עם צינור נרגילה.
:D

gaga

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
נחזור לתהליך האודיופילי.
נכון, זו למידה. בדיוק כפי שכתבתי קודם.
ולא, לא צריך לקנות רמקול של 2K ולאט לאט להתיקר, צריך להאזין לרמקולים זולים, להבין את הזול, למצוא את המכנה המשותף ולהתקדם לאט לאט עם האוזניים. תקנה בסוף את מה שאתה רוצה.
איך אפשר למצוא מחנה משותף? בלי רמקןל רפרנס טוב,אצלך או במערכת שאתה מכיר ממש טוב .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אורי.
תעשה לי טובה, אל תדבר שטיות אם אתה לא מבין בנרגילות.:כועס:

לעשות מדידה עם צינור של נרגילה זה נחמד, אבל אם אתה לא יודע שהבעיה היא לא בצינור אלא בבקבוק ובאיכות הטבק, והטבק כפי שאתה {אולי} יודע חייב להיות אורגינלי שנמדד טוב.:D

בקיצור, אם אתה לא יודע איך מודדים בשילוב נרגילה סורית - אל תתערב!(N)

{לקחנו רחוק את עניין הנרגילות, נכון?}:מבולבל:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אורי.
תעשה לי טובה, אל תדבר שטיות אם אתה לא מבין בנרגילות.:כועס:

לעשות מדידה עם צינור של נרגילה זה נחמד, אבל אם אתה לא יודע שהבעיה היא לא בצינור אלא בבקבוק ובאיכות הטבק, והטבק כפי שאתה {אולי} יודע חייב להיות אורגינלי שנמדד טוב.:D

בקיצור, אם אתה לא יודע איך מודדים בשילוב נרגילה סורית - אל תתערב!(N)

{לקחנו רחוק את עניין הנרגילות, נכון?}:מבולבל:

:D . .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איך אפשר למצוא מחנה משותף? בלי רמקןל רפרנס טוב,אצלך או במערכת שאתה מכיר ממש טוב .

כששומעים הרבה, מוצאים.

נכון, לא כל המוצרים היקרים באמת שווים את מחירם או בכלל טובים. רובם המוחלט בהחלט טוב יותר מהמוצרים הזולים הקיימים בשוק.

רמקול של 50K ברוב המוחלט של הפעמים יהיה טוב יותר מרמקול של 10K. ההבדלים יהיו בכל פרמטר חשוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור