שרת מדיה - רון? UPNP?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
המערכת שלי ואני בתקופה יבשה. יחסית האישות לא כמו שהיו פעם, היא כבר לא מכינה לי קפה בבוקר, לא נותנת לי נשיקה לפני המיטה. בקיצור, קשה לשבת ולהנות ממוסיקה. זה לא רק היא. זה גם אני. אני פשוט כבר לא שם. יושב מולה, ולא מצליח להתרכז במוסיקה.

אמה-מה, לפני כמה ימים רציתי לשמוע איזה אלבום שלא שמעתי מאה שנה ולא הורדתי אותו לקבצים. אז נאלצתי לשמוע באופטי (CD יענו). נחסוך את כל המסע הרגשי והחווייתי, אבל נאמר שהקסם חזר בשניה אחת. היה פשוט כיף לשמוע מוסיקה. נזכרתי שהתפקיד של המערכת הוא להיות מהנה. וזה גרם לי לחשוב- איך אני יכול לשפר את הקבצים. סה"כ יש לי סטרימר לפנים, והוא גם מזין שעון ומשפר משמעותית את הטרנספורט האופטי, אז, סה"כ, יש לילד פוטנציאל.

הדבר הראשון שחשדתי בו זה שהמחשב עושה רעש מיותר. אין לו ספק לינארי. הוא אמנם לא מנגן ישירות למערכת אלא רץ מריץ רון אבל הוא יושב באותה שידה ועל קו חשמל קרוב. אז כיביתי אותו, העברתי את הליבה של הרון למחשב אחר, וניתקתי אותו מהחשמל. וואלה, עשה הבדל. מגניב.
למדתי מזה שכדאי לי פשוט להעיף את המחשב מהסלון. לא מתאים שם, כנראה.
עכשיו נשאלת השאלה: אם כבר להעיף, ובעצם להשתמש באפליקציה של הנייד כתוכנת שליטה, אז ... מה בעצם האפשרויות?
אולי עדיף שרת UNPNP? אבל אם כן, האם יש כאלה שתומכים בטידל? וברמת החומרה, מה עוד ניתן לשפר?
התייעצתי עם מישל החמוד, כן כן, ההוא שחלקנו מכיר, והבן אדם עבר את גבול השפיות - מלחים שעונים על סוויצ'ים ועושה ספק לינארי מרכזי לכמה מכשירים ביחד. אני לא שם. זה הרדקור, ואין לי השכלה/מיומנות אלקטרונית.

לאן הייתם לוקחים את זה מכאן?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
המערכת שלי ואני בתקופה יבשה. יחסית האישות לא כמו שהיו פעם, היא כבר לא מכינה לי קפה בבוקר, לא נותנת לי נשיקה לפני המיטה. בקיצור, קשה לשבת ולהנות ממוסיקה. זה לא רק היא. זה גם אני. אני פשוט כבר לא שם. יושב מולה, ולא מצליח להתרכז במוסיקה.

אמה-מה, לפני כמה ימים רציתי לשמוע איזה אלבום שלא שמעתי מאה שנה ולא הורדתי אותו לקבצים. אז נאלצתי לשמוע באופטי (CD יענו). נחסוך את כל המסע הרגשי והחווייתי, אבל נאמר שהקסם חזר בשניה אחת. היה פשוט כיף לשמוע מוסיקה. נזכרתי שהתפקיד של המערכת הוא להיות מהנה. וזה גרם לי לחשוב- איך אני יכול לשפר את הקבצים. סה"כ יש לי סטרימר לפנים, והוא גם מזין שעון ומשפר משמעותית את הטרנספורט האופטי, אז, סה"כ, יש לילד פוטנציאל.

הדבר הראשון שחשדתי בו זה שהמחשב עושה רעש מיותר. אין לו ספק לינארי. הוא אמנם לא מנגן ישירות למערכת אלא רץ מריץ רון אבל הוא יושב באותה שידה ועל קו חשמל קרוב. אז כיביתי אותו, העברתי את הליבה של הרון למחשב אחר, וניתקתי אותו מהחשמל. וואלה, עשה הבדל. מגניב.
עכשיו נשאלת השאלה: אם כבר להעיף, ובעצם להשתמש באפליקציה של הנייד כתוכנת שליטה, אז ... מה בעצם האפשרויות?
אולי עדיף שרת UNPNP? אבל אם כן, האם יש כאלה שתומכים בטידל? וברמת החומרה, מה עוד ניתן לשפר?
התייעצתי עם מישל החמוד, כן כן, ההוא שחלקנו מכיר, והבן אדם עבר את גבול השפיות - מלחים שעונים על סוויצ'ים ועושה ספק לינארי מרכזי לכמה מכשירים ביחד. אני לא שם. זה הרדקור, ואין לי השכלה/מיומנות אלקטרונית.

איפה יושבת אצלך המוזיקה?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
איפה יושבת אצלך המוזיקה?
NAS בחדר אחד.
מחשב בסלון ליד המערכת.
סטרימר מתחת למחשב.
המחשב שולט בסטרימר דרך ROON.
רוב השליטה היתה בחיבור המחשב לטלויזיה ובממשק של רון. עכשיו לא צריך את זה.

אחת הסיבות שאני שוקל שרת UPNP היא כי אני שוקל להשתמש בממשק של הטלויזיה לשלוט בסטרימר. אבל בגלל שזה WEBOS אני מוגבל מאד בבחירה של ממשקי השליטה. וכל ממשק כזה צריך גם לכלול טידל ו/או קובוז.

עצות / רעיונות?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מתן, אתה מודע לזה ש upnp עושה שימוש בפרוטוקול udp, אומנם ברשת ביתית הסבירות ל packet drop נמוך אבל עדיין גבוה מ smb בו כנראה השתמשת עד היום.
הייתרון היחיד שיש ל upnp על smb הוא בעניין ה meta data של הקבצים media type, genre, year, etc

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
מתן, אתה מודע לזה ש upnp עושה שימוש בפרוטוקול udp, אומנם ברשת ביתית הסבירות ל packet drop נמוך אבל עדיין גבוה מ smb בו כנראה השתמשת עד היום.
הייתרון היחיד שיש ל upnp על smb הוא בעניין ה meta data של הקבצים media type, genre, year, etc

UPNP הוא רק עבור השליטה , לא עובר אודיו שם רק תצוגה ושליטה, מי שבסוף מזרים את הקבצים הוא הסטרימר או המחשב שקורא מ- NAS בפרוטוקול במקרה הזה SMB
אז למה ההשוואה בין שניהם?

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83

בסטרימר לא אמור להיות הכל מובנה (UPNP גם?)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
א. אני לא מודע לזה. בשביל זה יש לי אותך. לא חשוב לי איך מתבצעת התקשורת. חשוב לי שיהיה BIT PERFEC, יתמוך בטידל ו/או קובוז, ויתמוך בהיי-רז.
ב. ירדנו לשכבה נמוכה מדי, אני חושב. בסה"כ התכוונתי לאלטרנטיבות לרון שרצות על PC (לא MAC). אם יש אלטרנטיבה שלא נופלת באיכות ההזרמה וכוללת ארכיטקטורה דומה (מכשיר שולט, שרת ורנדרר) - אשמח לבדוק אותה, ביחוד אם אפשר להשתמש בטלויזיה כמכשיר השולט.

בסטרימר לא אמור להיות הכל מובנה (UPNP גם?)
הסטרימר שלי תומך בזה, אבל אין לי שרת שאפשר לחבר לו טידל. אז מה עושים?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
א. אני לא מודע לזה. בשביל זה יש לי אותך. לא חשוב לי איך מתבצעת התקשורת. חשוב לי שיהיה BIT PERFEC, יתמוך בטידל ו/או קובוז, ויתמוך בהיי-רז.
ב. ירדנו לשכבה נמוכה מדי, אני חושב. בסה"כ התכוונתי לאלטרנטיבות לרון שרצות על PC (לא MAC). אם יש אלטרנטיבה שלא נופלת באיכות ההזרמה וכוללת ארכיטקטורה דומה (מכשיר שולט, שרת ורנדרר) - אשמח לבדוק אותה, ביחוד אם אפשר להשתמש בטלויזיה כמכשיר השולט.

הסטרימר שלי תומך בזה, אבל אין לי שרת שאפשר לחבר לו טידל. אז מה עושים?

אחד הדברים שגרמו לי לעזוב את שלט התוכנה של Cary לטובת roon היה איטיות השליטה של אפליקציה של Cary שעובדת כ upnp (היה לי וויכוח קטן עם אלוני שבעיקבותיו הורדתי את roon ו...השאר היסטוריה).

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
המערכת שלי ואני בתקופה יבשה. יחסית האישות לא כמו שהיו פעם, היא כבר לא מכינה לי קפה בבוקר, לא נותנת לי נשיקה לפני המיטה.
רגע, רגע.......ועל טיפול זוגי חשבתם?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
בספרות מדובר רק על מחשב שמריץ Roon
איזה נוק קטן מאחור :)
לנוק קטן יש ספק כוח מרעיש. יש לי כבר משהו שהוא יותר טוב מנוק קטן. אבל אני צריך להרחיק אותו מהמערכת.

אנסח את השאלות שוב, כי אני רואה שקשה לאנשים עם שאלות אמורפיות, זה לא מספיק סקסי.

1. האם כפיתרון מבוזר, רון עדיף על כל שאר הפתרונות, אם לא מתחשבים במחיר?
2. איזה חומרה אפשר להוסיף בבית כדי לשפר את הרשת? איך עושים את זה? למשל, אם רוצים להחליף ראוטר של הוט (יש לי הוט) - איפה מתחילים?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תנסה לשכך את הראוטר של הוט.
אצלי זה עשה שיפור.
מבקש מרוברט וחבריו להירגע.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
תלוי איזה ציוד של הוט יש לך.
בציוד החדיש , יש להם מודם עם יציאות קואקס. הוא מתחבר לכל הממירים בחדרים . מהממיר יוצא כבל למוקה שזה הופך את הקואקס לחיבור רשת ומהמוקה יש חיבור רשת חזרה לממיר שהוא גם ראוטר.
כדי לנטרל את הראוטר שבממיר אתה צריך לחזור למודם , להוציא ממנו מוקה ואז לחבר אותה לראוטר שלך. המודם בדכ נמצא בארון תקשורת אז אם תשים שם את הראוטר תצטרך למשוך קו רשת נוסף מהארון לכיוון המערכת .

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
לנוק קטן יש ספק כוח מרעיש. יש לי כבר משהו שהוא יותר טוב מנוק קטן. אבל אני צריך להרחיק אותו מהמערכת.

אנסח את השאלות שוב, כי אני רואה שקשה לאנשים עם שאלות אמורפיות, זה לא מספיק סקסי.

1. האם כפיתרון מבוזר, רון עדיף על כל שאר הפתרונות, אם לא מתחשבים במחיר?
2. איזה חומרה אפשר להוסיף בבית כדי לשפר את הרשת? איך עושים את זה? למשל, אם רוצים להחליף ראוטר של הוט (יש לי הוט) - איפה מתחילים?

1. לי אישית עדיף כמה שפחות בלאגן - מחשב/סטרימר שעושה גם קפה בבוקר פחות כבלים פחות חשמל
אני יעשה מנוי זמני לטידל ויגדיר את ה - MPD לעבוד איתו ואז יש נוק אחד להכול.ישתף איך עושים כי זה לא פשוט כל כך
2. הוט זה טוב - מתקשר ומבקש להפוך אותו ל - bridge זה הם עושים בדקה מרחוק ומתקין נתב איכותי של סיסקו לדוגמא
כך עבדתי בארץ וגם בהולנד אותו דבר
לגבי חלופה בתשלום אני רוצה בעתיד sotm במקום מחשב

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אני קורא עכשיו את השרשור הזה ו וואלה בחיי לא מבין כלום,נדה...
אני רק יודע שיש מישהו ששמע בסידי ,הוא והמע' שלו חזרו לאהבת הילדות שלהם.ועכשיו עם ציוד אחר מנסה לשמוע כמו בסידי.וכמובן חברים טובים ומוכשרים מנסים לתת לו כל מני עצות לעזרה.
מה אני אמור להסיק מהמצב שנקלע אליו הבחור ששמע עם הסידי?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
Ocd

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
לדעתי עם מחשב אפשר להגיע לתוצאה מעולה ושלא נופלת מסידי פלייר.
אולי אפילו לפעמים יותר טוב מסידי פלייר.
אולי הקינפונג של המחשב לעומת הדק לא מתאים.
השאלה איזה דרייבר מותקן במחשב בכדי להריץ את הדק.
לפעמים יש כמה אופציות של דרייברים לדק וישה שמע בין הדרייברים.
מתן אתה צריך לבדוק זאת.
ועם roon במה אתה משתמש ב-wasapi או אסיו?
יש הבדלים בין 2 אלו.
האם ביצעת את הקינפונגים הנכונים עם roon?

אני מציין זאת כי גם אני בזמנו לא הגעתי לנחלה עם המחשב לעומת בסידי פלייר אבל אחרי תהיות, נסיונות וגם למידה במקצת אפשר לומר שהיום הדק משרת אותי נאמנה ולא מחפש את הסידי פלייר בכדי לשמוע ביתר איכות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור