שלושה תקליטים זהים-שלוש תוצאות שונות!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי שחושב שבתקליט יש קסמים הוא כנראה מאוהב בתקליטים וכשזה ידעך התקליטים לא יהיו חלק מהמאגר המוסיקלי שלו.

תקליטים מקוריים {שהוקלטו אנלוגי} נשמעים "נכון" יותר מדיסקים. מה הכוונה "נכון" יותר?
יותר טבעי, יותר מפורט, יותר מהיר ומיידי והרבה יותר מאוזן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מי שחושב שבתקליט יש קסמים הוא כנראה מאוהב בתקליטים וכשזה ידעך התקליטים לא יהיו חלק מהמאגר המוסיקלי שלו.

תקליטים מקוריים {שהוקלטו אנלוגי} נשמעים "נכון" יותר מדיסקים. מה הכוונה "נכון" יותר?
מדובר באנשים שזה לא דועך אצלם כבר עשרות שנים, ולא מדובר במעשי קסמים אלא בקסם -- במשמעות של מקסים, לא של כשפים ו-וודו -- שייש בצליל.

אכן, אני מאמין לך ב-100% שאתה מתכוון לכל מילה שאתה אומר, וזהו באמת טעמך, נסיונך והחווייה שלך, ש'תקליטים מקוריים {שהוקלטו אנלוגי} נשמעים "נכון" יותר מדיסקים. ... יותר טבעי, יותר מפורט, יותר מהיר ומיידי והרבה יותר מאוזן'. אין לנו ויכוח על זה שזו עמדתך/דעתך.

אני לא יודע אם אתה מאמין לי או לא, אבל מבחינתי, ולפי הטעם/נסיון/חווייה שלי, המצב הפוך, ותקליטים נשמעים פחות טבעיים, פחות מפורטים, איטיים יותר, לא מאוזנים, והרבה פעמים מנופחים ומיופייפים.

לפעמים אפשר לטעות ולחשוב שתקליט יותר "מפורט" כשבעקבות הקומפרסייה == הקטנת הטווח הדינאמי, יוצא שפרט כלשהו מובלט מעבר לפרופורצייה הטבעית שלו, שאז שה לא פירוט אלא עיוות.

בעבר גם הבאתי אוסף הסברים למה תקליטים מעוותים באופן אינהרנטי, כך שלפחות דברי מבוססים על משהו מעבר לטעם/נסיון/חווייה וכו'. לא שזה משנה הרבה.

יכול להיות שאחד ההבדלים בגישות בינינו הוא שאני לא הופך את דברי.טעמי/נסיוני/חווייתי וכיו"ב ל"אמת", שכך הם פני הדברים ולא אחרת.

ולא חסרים אנשים שמבלבלים בין מיופייף/יפה לבין נכון/טבעי. אפשר, וזה בסדר גמור, לאהוב משהו גם אם הוא לא טבעי ונכון. אולי אפשר להתלהב מכוכבות הסרטים הזוהרות כשהן מאופרות, בתאורה מתאימה ומחמיאה, ברקע מתאים ורומאנטי ומוסיקה תואמת, מאשר לראות אותן בבוקר לפני האיפור. זה לא אמיתי, זה לא "נכון", אבל זה יפה.

אבל כבר היינו בוויכוח הזה, לא? למה אנחנו חוזרים לשם? על טעם וריח -- ואין כאו כלום מעבר לזה -- טיפשי להתווכח.

עמיר

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48

אפילו שההקלטה במקור אנלוגית אין פרושה של דבר שתשמע "נכון" יותר ע"ג תקליט
איזה לוגיקה מחייבת כזו מסקנה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש אגדה אורבאנית שטוענת שהקלטה אנאלוגית תישמע טוב יותר על LP ודיגיטאלית על דיסק.

הייה לזה איזשהו סיכוי להיות נכון כשהממירים A/D ו-D/A היו עלובים, בתחילת ימי הדיגיטאל, אבל מאז השתנה העולם והאגדה נשארה.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

ראשית זו הלוגיקה.

שנית. כמו בכל כלל יש יוצא מהכלל. המקור העקרי שלי הוא פטיפון והעקרי השני הוא CD. מחשב, בשלב הזה עדיין לא עובר את האוזן שלי {אולי פסיכולוגית}.

יש הקלטות שאני מעדיף בדיסקים ויש כאלה שאני מעדיף בתקליט. יצא, אולי במקרה, אולי לא, שרוב ההקלטות הישנות נשמעות לי טוב יותר על גבי תקליטים ורוב ההקלטות החדשות נשמעות לי טוב יותר על גבי דיסקים. יש גם מצבים הפוכים. לדוגמא: דיאנה קרול שאני מעדיף את התקליט מפני שהוא פשוט יותר טוב {פחות נפוח, יותר מפורט, יותר מאוזן והרבה יותר טבעי}.

אין אגדה, אין פילוסופיה. יש התנסות והסקת מסקנות.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
ראשית זו הלוגיקה.

שנית. כמו בכל כלל יש יוצא מהכלל. המקור העקרי שלי הוא פטיפון והעקרי השני הוא CD. מחשב, בשלב הזה עדיין לא עובר את האוזן שלי {אולי פסיכולוגית}.

יש הקלטות שאני מעדיף בדיסקים ויש כאלה שאני מעדיף בתקליט. יצא, אולי במקרה, אולי לא, שרוב ההקלטות הישנות נשמעות לי טוב יותר על גבי תקליטים ורוב ההקלטות החדשות נשמעות לי טוב יותר על גבי דיסקים. יש גם מצבים הפוכים. לדוגמא: דיאנה קרול שאני מעדיף את התקליט מפני שהוא פשוט יותר טוב {פחות נפוח, יותר מפורט, יותר מאוזן והרבה יותר טבעי}.

אין אגדה, אין פילוסופיה. יש התנסות והסקת מסקנות.
בזמן האחרון חזרתי גם לאנולגי במקביל לדיגטלי ול-CD אין תוצאות חד משמעיות,
מכל מאות התקליטים שברשותי יש לי גם מקבלים ב-CD ולפעמים התוצאה ממש טובה יותר.
לומר שאוותר על ה-CD או הדיגטלי אין סיכוי;)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור