שכל אחד יאזין בהתאם לטעמו ונסיונו !

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,749
נקודות
113
בכל החדרים יש בעיות אקוסטיות משמעותיות.
אם יצא מזלו של האדם ונניח היו 2 שה FR לא הראה בעיות משמעותיות - אז היו בעיות בזמני הדהוד .
תמיד יש בעיות .
אני מניח שאין סיבה ממש טובה לחשוב שזה לא תופס גם לגבי החדר שלך, @shokroun
גם אם נדמה לך שאתה שומע הכל טוב ומאוזן כי שום דבר לא מציק לך.

ברגע שאני שומע ושום דבר לא מציק לי אז אני מרגיש מאוזן ברוב המיקרים.
ואם זה לא שבור למה לתקן...?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
אין לנו ידע כיצד עובד מנגנון התרגום של שמיעה באוזן למח. בניגוד אגב לראייה.
ודאי שיש .
יש גם מחקרים מדויקים שמראים איזו עקומה עדיפה לרוב האנשים בעלי שמיעה תקינה .(מה הם יותר אוהבים).
הררי מחקרים.
עשרות שנים שסוכמו לכתב .

למה אתה חושב שרמקולים הם פלוס מינוס 3 דיבי.
למה אתה חושב שכל החברו הרציניות מנסות לשלוט באזור הקרוס כל כך במדיוק והוא האתגר הכי גדול שלהם.

אם אתה רוצה אוכל לשלוח לך חומר מפה ועד סוף החיים.

שוקרון,אתה יודע כמה אני מכבר אותך.
אבל,אתה לא יכול לרשום שאין לך כוח ואתה לא יודע ולאחר מכן לרשום שאין ידע כיצד עובד מנגנון השמיעה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
אני מניח שאין סיבה ממש טובה לחשוב שזה לא תופס גם לגבי החדר שלך, @shokroun
גם אם נדמה לך שאתה שומע הכל טוב ומאוזן כי שום דבר לא מציק לך.
אני מראש אמרתי שהחדר שלי סובל מבעיות. אלב עם כל הבעיות יש לי תחושה ששומעים מכובד מאוד. בהנחה למי שאין לו חדר ייעודי.

בכל מקרה, אני לא מתיימר להיות רפרנס. והדיון מגלה הנחות יסוד שהם מקבילות. 50 אחוז מתקציב המערכת שלי הופנה לחיווט. שמעתי הבדלים משמעותיים בין מנורות, כבלים, קדמים שהשפיעו משמעותית על ביצועי המערכת בכל התדרים בהתאמה לחדר שלי. חלק מהניסוי נדמה היה שפתר אפילו בעיות אקוסטיות. אין מנוס משמיעה והתרשמות איש אצל רעהו כדי להבין מה תפיסת הסאונד ומה עושה טוב לכל אחד. מתגנבת לי למקלדת תחושה שמתרבה המלל ביחס הפוך להתפתחות הטיעונים. בסוף האוזן קובעת.
@RanMoyal @Dan-Cinemart ממליץ לכם לנסות את החיווט של חננאל אלון ובפרט ובראשונה את כיבלי החשמל. מקסימום יהיה לכם עוד התנסות שלא מצריכה טיסה לתערוכה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
אני מראש אמרתי שהחדר שלי סובל מבעיות. אלב עם כל הבעיות יש לי תחושה ששומעים מכובד מאוד. בהנחה למי שאין לו חדר ייעודי.

בכל מקרה, אני לא מתיימר להיות רפרנס. והדיון מגלה הנחות יסוד שהם מקבילות. 50 אחוז מתקציב המערכת שלי הופנה לחיווט. שמעתי הבדלים משמעותיים בין מנורות, כבלים, קדמים שהשפיעו משמעותית על ביצועי המערכת בכל התדרים בהתאמה לחדר שלי. חלק מהניסוי נדמה היה שפתר אפילו בעיות אקוסטיות. אין מנוס משמיעה והתרשמות איש אצל רעהו כדי להבין מה תפיסת הסאונד ומה עושה טוב לכל אחד. מתגנבת לי למקלדת תחושה שמתרבה המלל ביחס הפוך להתפתחות הטיעונים. בסוף האוזן קובעת.
@RanMoyal @Dan-Cinemart ממליץ לכם לנסות את החיווט של חננאל אלון ובפרט ובראשונה את כיבלי החשמל. מקסימום יהיה לכם עוד התנסות שלא מצריכה טיסה לתערוכה.
אני אשמח לנסות כל כבל.בהחלט שומעים הבדלים וזה מעניין.
רק דבר אחד - צר לי לאכזב - במידה ותלך אל רן ולא תאהב את המערכת שלו - מה זה אומר ?
כלום.

כדי להבין את השינוי - צריך אדם להתנסות אצלו עם כמה שפחות משתנים.באותו חדר עם אותם רמקולים וכו.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113

איזה איש אצל רעהו, איזה אוזניים, איזה פתרון בעיות אקוסטיות באמצעות חוטים?
על מה מדובר בכלל?

יש כאן מדע שוקרון, מדע, כל החברות שרכשת אותן, הן גם מסתמכות על המדע.

חצי מסכום המערכת שלך הלך על כבילה?
לא יודע מה להגיד על זה בכלל. תהיה בריא.

יש לך סאבוופר בחלל שאין לך שום דרך לשלוט עליו, בשום צורה או אופן. כלום. סתם הזזה שלו ושוב הזזה שלו , הכל בגלל שיר אחר.

איך חוטים עוזרים בכלל למשהו כל כך מהותי וכל כך דרמטי של שילוב סאבוופר עם שני רמקולים?
איך חוטים מתקנים בעיות של מילי שניות? איך חוטים מתקנים שאלות של חיתוך?
איך חוט מתקן בעיה של מיקום בחלל?

אם תקח מכשיר של mini dsp ב 500$ , אז במקרה הספציפי שלך הוא יתן לך אפקט כמו חוטים במליון דולר בערך.

אולי לך כדאי לנסות...במקום להפנות אותנו להתנסות בחוטי חשמל..

רן

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113

אני אספר לך 2 סיפורים על חוטים שוקרון ומה קורה כשאנחנו מקשיבים עם האוזניים ולא עם העיניים.

אני ערכתי לאלדר ונמר מבחן עיוור של חוטים. המון חוטים. חלקם זולים. חלקם אולטרה יקרים.
עיוור. בלי שהם ידעו על מה מדובר ובלי שניתנה להם האפשרות למשש את החוט...

אתה חושב שהם ידעו להגיד מי היקר ומי הזול?
אתה חושב שהם ידעו להגיד של איזו חברה כל חוט?
אתה חושב שהם בחרו בסוף בחוט היקר, כחוט "הכי טוב"?

סתם אקווליזרים. והכי גרוע שהם טיפשים ללא יכולת שליטה.

ואני אספר לך עוד סיפור על חוטים ומה קורה שאנשים לא רואים את הדברים , אלא רק מקשיבים.

חבר נתן לי להקשיב לכבל רמקולים ב- 40,000 דולר. אולי יותר, אני כבר לא זוכר. סכום דמיוני. קופסא מדהימה, בנייה מדהימה. נוצץ. מה שאתה רוצה.

ישבו על הספה, 4 אודיופילים מהשורה הראשונה, כולל יבואן מהשורה הראשונה.....

ואמרתי להם חבר'ה, הנה החוט וכולם מיששו אותו והזילו ריר עליו ואז ביקשו לשמוע.

והקשבנו בתחילה לחוט שלי, טראנספרנט כלשהו ואז אמרתי להם אוקיי, בואו נקשיב לחוט היקר ואז השמעתי להם שוב את השיר.

ואז במשך דקות מאוד מאוד ארוכות, כל אחד בתורו נתן נאום חוצב להבות על מה עשה אותו חוט, איך המערכת נשמעת כל כך יוקרתית ואיך כל אחד הרגיש את האוויר והכלים והזיהוי והפינס והרגש והשמגש ומה שאתה רוצה....

כמעט בכיתי מרוב התרגשות לנוכח התיאורים..

אממה שוקרון..

בכלל לא החלפתי חוט....

רן

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
איזה איש אצל רעהו, איזה אוזניים, איזה פתרון בעיות אקוסטיות באמצעות חוטים?
על מה מדובר בכלל?

יש כאן מדע שוקרון, מדע, כל החברות שרכשת אותן, הן גם מסתמכות על המדע.

חצי מסכום המערכת שלך הלך על כבילה?
לא יודע מה להגיד על זה בכלל. תהיה בריא.

יש לך סאבוופר בחלל שאין לך שום דרך לשלוט עליו, בשום צורה או אופן. כלום. סתם הזזה שלו ושוב הזזה שלו , הכל בגלל שיר אחר.

איך חוטים עוזרים בכלל למשהו כל כך מהותי וכל כך דרמטי של שילוב סאבוופר עם שני רמקולים?
איך חוטים מתקנים בעיות של מילי שניות? איך חוטים מתקנים שאלות של חיתוך?
איך חוט מתקן בעיה של מיקום בחלל?

אם תקח מכשיר של mini dsp ב 500$ , אז במקרה הספציפי שלך הוא יתן לך אפקט כמו חוטים במליון דולר בערך.

אולי לך כדאי לנסות...במקום להפנות אותנו להתנסות בחוטי חשמל..

רן
תראה רן, אני משתדל בכל הדיון לשמור על אלגנטיות. ובכל מקרה זה לא עניין אישי, ככל שזה נוגע אליי המערכת שלי לא מגדירה אותי, אם מישהו היה מתווכח איתי על האומנות שלי הייתי כנראה נכנס ליותר פינות. בקיצור, וותר על הזעם. זה לא מוביל לשינוי שמיע בדעות שלי. התנסית ביותר מערכות והשקעת יותר זמן כסף ומשאבים, מכבד את זה ללא ספק. אתה גם יותר אודיופיל ממני. ואני אומר את זה בהערכה שקולה וללא צער כעס או רגש מיוחד, ככה בצורה יבשה. ואני שאלה אליגורית, האם גרוש מ 4 נשים מבין יותר טוב בזוגיות מגבר מונוגמי שנשוי לאותה אישה 30 שנה?

אם הצליל זה מדע הייתה מערכת אחת שטובה לכולם.
יש אלמנטיים מדעיים בצליל כמושג פיזיקלי. כמו כל חומר. הסינרגיי של צליל למוסיקה והרמונייה ערבה היא גולת הכותרת וההשג- החיבור של כל האלמנטים למערכת שכיף להאזין לה שיש לה נשמה.

איך חיווט יכול להשפיע? זה דיון נפרד. ונשפכו הררי מילים. יכול ועוד איך יכול. וכמו שאמרתי קודם הסט שלי והסאונד שאני אוהב הצריך את החיווט הייעודי לו.
אני לא ממליץ את זה למי שלא צריך. אגב, שתי שורות של גאווה , תנשמו חזק...חושב שיש לי חיווט שמתחרה עם כל חיווט של כל חברה אקזוטית ככל שתהיה ובכל רמת מחיר.. תזמינו את הפרמדיקים ואו את החברה עם החלוק הלבן...אני בגבעתיים, בורוכוב קומה א.

בעניין חידת השמיעה @Dan-Cinemart אוהב ומכבד ומותר גם להתדיין. הכל טוב יא דן. אצלי טרם ביקרת ,למרות שנידנדתי, יכול להיות שהיית מגיע ואז היית יכול לקחת אותי..פחות ברצינות... על סמך ביצועי המערכת, ואני הייתי מרוויח ידע בחינם.... חחחח

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
תראה רן, אני משתדל בכל הדיון לשמור על אלגנטיות. ובכל מקרה זה לא עניין אישי, ככל שזה נוגע אליי המערכת שלי לא מגדירה אותי, אם מישהו היה מתווכח איתי על האומנות שלי הייתי כנראה נכנס ליותר פינות. בקיצור, וותר על הזעם. זה לא מוביל לשינוי שמיע בדעות שלי. התנסית ביותר מערכות והשקעת יותר זמן כסף ומשאבים, מכבד את זה ללא ספק. אתה גם יותר אודיופיל ממני. ואני אומר את זה בהערכה שקולה וללא צער כעס או רגש מיוחד, ככה בצורה יבשה. ואני שאלה אליגורית, האם גרוש מ 4 נשים מבין יותר טוב בזוגיות מגבר מונוגמי שנשוי לאותה אישה 30 שנה?

יש אלמנטיים מדעיים בצליל כמושג פיזיקלי. כמו כל חומר. הסינרגיי של צליל למוסיקה והרמונייה ערבה היא גולת הכותרת וההשג- החיבור של כל האלמנטים למערכת שכיף להאזין לה שיש לה נשמה.

איך חיווט יכול להשפיע? זה דיון נפרד. ונשפכו הררי מילים. יכול ועוד איך יכול. וכמו שאמרתי קודם הסט שלי והסאונד שאני אוהב הצריך את החיווט הייעודי לו.
אני לא ממליץ את זה למי שלא צריך. אגב, שתי שורות של גאווה , תנשמו חזק...חושב שיש לי חיווט שמתחרה עם כל חיווט של כל חברה אקזוטית ככל שתהיה ובכל רמת מחיר.. תזמינו את הפרמדיקים ואו את החברה עם החלוק הלבן...אני בגבעתיים, בורוכוב קומה א.

בעניין חידת השמיעה @Dan-Cinemart אוהב ומכבד ומותר גם להתדיין. הכל טוב יא דן. אצלי טרם ביקרת ,למרות שנידנדתי, יכול להיות שהיית מגיע ואז היית יכול לקחת אותי..פחות ברצינות... על סמך ביצועי המערכת, ואני הייתי מרוויח ידע בחינם.... חחחח
אין כאן שום טיפה של זעם שוקרון ואם זה הצטייר ככה, אז קבל את התנצלותי הכנה.

וכמובן אין כאן שום דבר אישי, אנחנו מנהלים דיונים כלליים על אודיו ולא בוחנים מי יותר אודיופיל מהשני, לא חושב שיש הגדרה כזו ואנחנו לגמרי לא בתחרות.

להפך, אני מרבה להפגש עם אנשים שחושבים שונה ממני, משקיעים שונה ממני, מחלקים את העוגה שונה ממני ומכל פגישה שכזו, אני לומד משהו חדש, רעיון חדש ו/או דיעה מעניינת שגורמת לי בהחלט לחשוב...

הנושא כן גורם לי להתלהט לפעמים, זה כנראה עניין של אופי והאהבה העזה שלי לתחום.

כך או כך, מקווה שנפגש בקרוב ונעשיר את הידע האחד של השני.

בידידות.

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,749
נקודות
113
נראה לי שחלק מהבילבול אצל חלק מהאנשים נובע מכך שיש כאן שיחות ברמות שונות עם מונחים שונים.

כשאנשים לא מאוד טכניים מדברים על באס, הם חושבים שמדובר בכמות, בצבע, בפירוט, באופי וכד' של הבאס, שעל חלק מהם יכולים להשפיע מאוד כל אחד מרכיבי המערכת, דברים ממקור והגברה ועד חוטים.

כשרן ודן מדברים על באס ועל בעיות אקוסטיות, הם מדברים בכלל על דברים אחרים, על bass response, דברים כמו FR (כולל פיקים, דיפים, וביטולים), ענייני timing, ו-delays והפרשי פאזה, הדהודים, decay time, דברים כאלה, שרכיבי המערכת לא משפיעים עליהם (למעט RC), והם בשליטת החדר -- נקבעים ע"י החדר: צורתו, הפתחים שבו, החפצים שבתוכו, שטיחים, מידת וצורת ההחזרים והבליעה של גלי הקול של הקירות, הרצפה התקרה והחפצים שבתוכו, וכד'. הם מסתכלים (בצדק רב) על הדברים האלה כעל הבסיס של הצליל, וזה מה ש"שבור" בכל החדרים הלא מטופלים.

לדברים מהסוג האור למעלה הם מתייחסים כאל דברים שקשורים לטונליות, ל-fine tuning וכד', שאפשר וכדאי להתייחס אליהם, אבל מה שחשוב להם הוא הבסיס. הם לא מפחיתים מחשיבות הדברים האלה עצמם אחרי שהבסיס סודר, אלא רק בזה שאנשים חושבים שאפשר לפתור בעיות אקוסטיות מהסוגים האמורים באמצעות חוטים ושאר דברים שאינם משפיעים על האקוסטיקה וה-bass response כהוא זה.

טיפול אקוסטי פאסיבי בהחלט משפיע, ויכול להועיל וגם להזיק, כמו במקרה של טיפול יתר, אבל החיסרון העיקרי שלו הוא שאי אפשר לטפל בתדרים, אמפליטודות וזמנים ספציפיים בלי להשפיע על השאר. RC יכול לטפל ברוב הבעיות בצורה מדויקת, והיכולות של המכשירים/תוכנות משתפרות כל הזמן.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שוקרון היקר ! חזרת הביתה מהיכן שנפגשנו , אמרת ששומעים אצלך יותר דקיק, ואני לצערי יש לי בבית משקל פי ארבע ממה ששמענו ביחד ,באתי לומר שחסר לי מיד בס והקדמת אותי באומרך״ֶ יש המון מיד בס ״, הנה הסיבה שבגללה כתבתי איזה שרשור צנוע שלו העליתי על דעתי שיתפתח למימדים כאלו, אבל באמת כנראה כל אחד מורגל למשהו אחר , בקשר לכבלי, יש להם השפעה , אפילו חלק טוענים שהם הכבלים הטובים בעולם (שושו ) ,אצל רן יש זוג כבלי כסף שלי שאנו לא מצליחים להחליפם גם בכבלים של עשרות אלפי , אז כן יש השפעה , אבל רן ודן זוג מדענים שיושבים וחוקרים השפעות מיניאטוריות ברספונס והתאמה לחדר,אני פחות התיחס לזה וגם להם יש הרגלים משלהם,חלק גדול תלוי גם הציוד,וקצת קשה לנצח ציוד מסויים גם אם בציוד השני הכוון יותר מדויק , אבל זהו תחביב בסך הכל וכדאי לקחת את זה כמו שזה!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,749
נקודות
113
יש לא מעט שמעלים טיעונים מסוג זה, ולכן אני מתייחס לזה, אבל הוא פשוט לא נכון.

אמנם לא כל מה שקשור לצליל הוא מדע, אבל יש הרבה דברים מבוססי מדע, כולל מה שמאפשר להקליט ולהשמיע מוזיקה, ויש דברים שאפשר להיעזר במדע עבורם ואנשים לא עושים זאת, כמו בענייני אקוסטיקה.

גם מכונית היא מבוססת מדע, ויש הרבה מכוניות שונות.

גם אם הייתה מערכת אחת, היא לא הייתה טובה לכולם לפחות משתי סיבות:
  1. אפילו אם אותה מערכת מנגנת את אותם הצלילים בדיוק בחדרים שונים, התוצאה המתקבלת יכולה להיות שונה ללא הכר.
  2. אנשים שונים אוהבים דברים שונים, ושמחים על האפשרות לבנות מערכת שתתאים לטעמם

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
שוקרון היקר ! חזרת הביתה מהיכן שנפגשנו , אמרת ששומעים אצלך יותר דקיק, ואני לצערי יש לי בבית משקל פי ארבע ממה ששמענו ביחד ,באתי לומר שחסר לי מיד בס והקדמת אותי באומרך״ֶ יש המון מיד בס ״, הנה הסיבה שבגללה כתבתי איזה שרשור צנוע שלו העליתי על דעתי שיתפתח למימדים כאלו, אבל באמת כנראה כל אחד מורגל למשהו אחר , בקשר לכבלי, יש להם השפעה , אפילו חלק טוענים שהם הכבלים הטובים בעולם (שושו ) ,אצל רן יש זוג כבלי כסף שלי שאנו לא מצליחים להחליפם גם בכבלים של עשרות אלפי , אז כן יש השפעה , אבל רן ודן זוג מדענים שיושבים וחוקרים השפעות מיניאטוריות ברספונס והתאמה לחדר,אני פחות התיחס לזה וגם להם יש הרגלים משלהם,חלק גדול תלוי גם הציוד,וקצת קשה לנצח ציוד מסויים גם אם בציוד השני הכוון יותר מדויק , אבל זהו תחביב בסך הכל וכדאי לקחת את זה כמו שזה!
כן, לקח לי זמן קצת להתאפס ממה ששמענו. חננאל המליץ לי לשמוע אצלך כדי שאבין מה הרפרנס שלך למיד באס... בסך הכל אני מכבד ומוקיר את דעת כולם, כולל את דעתי שלי עצמי אגב ;)
וזה התחביב הכי טוב שיש !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בנוסף רציתי לומר ש״גורו״ בתחום שלנו זה רע מאוד , מונע ממך לפתח מסלול משלך.לנו אין אף גורו ,עוזרים אחד לשני ,אומרים דעתנו , עוזר , יופי , לי למשל מנסים להכניס סאב , אני לא חושב שצריך וזהו ,רן אהב פעם רכות מטורפת בווקאל , עד שלאט לאט שינה מעט למען הצלילות , כל אחד שיקח מה שהוא רוצה .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אישתי זרקה לי כל האקוסטיקה הפסיבית למדרגות בעקבות שיפוץ , מאמץ קטן עם המחשב של rc וטיפה קולט בסים מיניאטורי , הבת שלי שהיא פסנתרנית ושם טוב לוי שהוא חבר אמרו שנשמע יותר טוב .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אבל שוקרון מאוד התרשמתי מהאמיתות שלך ויציבות דעתך האמיתית ובעיקר מתומר שקיבל אותנו כל כך יפה לאחר שעבר בינינו לא חתול שחור אלא פומה שחורה , כל הכבוד!1111111:לב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
אח יקר,
תבין מאיפה אני בא.
נניח אני בא אליך .נשמטת לי הלסת.נפלתי . חיוך מהבית שלך עד אילת.
עדיין יעניין אותי למדוד . מה אפשר לשפר ולאן אפשר להגיע.אינטגרציה עם סאב וכו.

אותו דבר בדיוק אם אני בא ופחות מתחבר .

אני גם לעולם לא אביא עת דעתי על חברה מסוימת אם אין לי נתונים עליה(מדידות) או החדר - אני יודע שזה משפיע יותר מהחברה.
מבין ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,749
נקודות
113
רק דבר אחד - צר לי לאכזב - במידה ותלך אל רן ולא תאהב את המערכת שלו - מה זה אומר ?
כלום.

כדי להבין את השינוי - צריך אדם להתנסות אצלו עם כמה שפחות משתנים.באותו חדר עם אותם רמקולים וכו.
נראה לי שמה שחשוב בלשמוע מערכת כמו של רן זה בכלל לא אם אוהבים את התוצאה הסופית או לא, אלא מה ההבדל בין RC פעיל לבין בלעדיו, ואת ההבדלים בין presets שונים (הגדרות שונות של פרמטרים שמשפיעים על הצליל מכל מיני אספקטים), ולראות למה אפשר להגיע, וכל זאת בהשוואות מיידיות בלחיצת כפתור, שזה משמעותי מבחינת הרלוונטיות של ההשוואה, בהינתן שזיכרון צלילי הוא מאוד קצר-מועד.

ודבר נוסף שאפשר לשמוע הוא להיווכח שלמרות שמסלול הסיגנל אינו קצר, והסיגנל בעצם מפורק לחלקים ומעובד דיגיטלית, ונשלח בחלקו לרמקולים וחלקו לסאב, שומעים משהו קוהרנטי וצלול ומשתלב היטב ברמה הגבוהה ביותר, במידה שקשה להבחין במעבר בין צליל הרמקולים לצליל הסאב.

אפילו רק שבירת הפרדיגמה של סיגנל קצר==טוב, ארוך==רע, עיבוד==נורא יכולה להיות רווח נקי למאזין השבוי בה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ארז, אל תתחכם. גדי כתב שזאת היתה הטענה בשנים הללו. לא שזה תופש להיום
מזמין אותך לחזור אחורנית ולקרוא שוב את הודעות מספר 20 , 30 , 50.
בהודעות מתייחסים למונח הזה היום, לא למה שאולי התכוונו פעם.
אם לקחו מושג שהייתה לו משמעות טכנית כלשהי (רכיבים טרנזיסטוריים)כהצדקה בעבר לרישום high fidelity על גבי המכשיר והיום יש המייחסים לו משמעות אחרת, אז בשביל מה לדחוף את מה שהיה בעבר כאשר הדיון הוא על המשמעות היום ?
בפרט כאשר התבטא באופן נחרץ "טעות"....
הטעות היא להביא את המשמעות שהייתה לזה פעם בהקשר של היום.

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
נראה לי שמה שחשוב בלשמוע מערכת כמו של רן זה בכלל לא אם אוהבים את התוצאה הסופית או לא, אלא מה ההבדל בין RC פעיל לבין בלעדיו, ואת ההבדלים בין presets שונים (הגדרות שונות של פרמטרים שמשפיעים על הצליל מכל מיני אספקטים), ולראות למה אפשר להגיע, וכל זאת בהשוואות מיידיות בלחיצת כפתור, שזה משמעותי מבחינת הרלוונטיות של ההשוואה, בהינתן שזיכרון צלילי הוא מאוד קצר-מועד.

ודבר נוסף שאפשר לשמוע הוא להיווכח שלמרות שמסלול הסיגנל אינו קצר, והסיגנל בעצם מפורק לחלקים ומעובד דיגיטלית, ונשלח בחלקו לרמקולים וחלקו לסאב, שומעים משהו קוהרנטי וצלול ומשתלב היטב ברמה הגבוהה ביותר, במידה שקשה להבחין במעבר בין צליל הרמקולים לצליל הסאב.

אפילו רק שבירת הפרדיגמה של סיגנל קצר==טוב, ארוך==רע, עיבוד==נורא יכולה להיות רווח נקי למאזין השבוי בה.
בדיוק.
הרי זו הפואנטה .
לשמוע את אותה מערכת באותו חדר כשהכל זהה ורק פרמטר אחד שונה.

לגבי מסלול הסגינגל - ברגע שזה עובר בחדר ולא בחוץ - אין משמעות למסלול או עוד כמה שהוא קצר.
אם זה היה המצב אותה מערכת בחדרים שונים הייתה נשמעת דומה או זהה והמצב הוא רחוק שנות אור מכך.
רק על ידי מיקום הספה או הרמקול אני יכול לשנות את כל המערכת באותו חדר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור