שדרוג RX100

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
מאוד מאוד מעניין.
אחד הדברים שנורא מציקים לי זה התפריטים האיומים בסוני שלי. זוועה של ממשק.
בפנסוניק הכל היה נגיש יותר ופשוט יותר. שלא לדבר על קנון שממש מומחים בממשק. את ניקון אני פשוט לא מכיר, תאר לך:)

לגבי הRXIV זה מענין. כי העדשה של הפנסוניק הרבה הרבה יותר גדולה. היא הייתה נראית לי אחת מנוקודות החוזק של המצלמה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מאוד מאוד מעניין.
אחד הדברים שנורא מציקים לי זה התפריטים האיומים בסוני שלי. זוועה של ממשק.
בפנסוניק הכל היה נגיש יותר ופשוט יותר. שלא לדבר על קנון שממש מומחים בממשק. את ניקון אני פשוט לא מכיר, תאר לך:)

לגבי הRXIV זה מענין. כי העדשה של הפנסוניק הרבה הרבה יותר גדולה. היא הייתה נראית לי אחת מנוקודות החוזק של המצלמה...

לגבי התפריטים אני מסכים איתך לחלוטין, הנקודה שהשימוש בהם הוא בעיקר בזמן ההגדרות

אחת הבעיות הקשות עבורנו הצרכים זה להבין את איכות המוצר מהנתונים - לכן, זה שעדשה מגיעה עם צמצם גדול זה לא תמיד אומר שהיצרן מספק אלמנטים אכותיים גם כן, למרות שהיינו מצפים לכך.

בדרך כלל הכלל הוא מאוד פשוט עדשות יקרות יותר הן טובות יותר - אבל גם כאן יש יוצאים מהכלל, אך עדיין בדרך כלל הכלל הזה נכון

יכול להיות שזו דרך של פנסוניק לספק לנו ציוד על הנייר מעולה במחיר אטרקטיבי - יכול להיות, אני לא יודע, לא היה לי הכבוד לבדוק את שתי המצלמות האחת מול השנייה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה WOW?

אני יכול להבין שהיא קטנה עם חיישן 1'', אני יכול להבין שיש לה וידאו 4K, אני יכול להבין שיש לה עינית (למרות שהיא קטנה).
אבל אם אתה מתלהב מטווח הזום, אז אני חושש שזה מגיע בדרך כלל על חשבון עדשה איכותית (לא יודע מה יש כאן)

לא יצא לבדוק את המצלמה עדיין ויכול להיות שהיא מוצלחת, היות והיא ממש חדשה אני לא בטוח עדיין איך היא
אני לא רואה שהיא נמכרת בארץ ואין לי מושג מה יהיה המחיר אבל 700 דולר זה לא זול - ואני לא חושב שהיא תיהיה יותר זולה מה LX100 ואני לא רואה שהיא טובה יותר ממנה.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
למה WOW?

אני יכול להבין שהיא קטנה עם חיישן 1'', אני יכול להבין שיש לה וידאו 4K, אני יכול להבין שיש לה עינית (למרות שהיא קטנה).
אבל אם אתה מתלהב מטווח הזום, אז אני חושש שזה מגיע בדרך כלל על חשבון עדשה איכותית (לא יודע מה יש כאן)

לא יצא לבדוק את המצלמה עדיין ויכול להיות שהיא מוצלחת, היות והיא ממש חדשה אני לא בטוח עדיין איך היא
אני לא רואה שהיא נמכרת בארץ ואין לי מושג מה יהיה המחיר אבל 700 דולר זה לא זול - ואני לא חושב שהיא תיהיה יותר זולה מה LX100 ואני לא רואה שהיא טובה יותר ממנה.
וואו על כל החבילה. יש תמונות לדוגמא ממנה באינטרנט. ממש יפות וחדות.
בהתחשב בזה שהיא בדיוק בגודל של ה RX100, ועם זום אופטי משמעותי.. וואו. והיא גם לטעמי ממש יפה.

אגב, היום ראיתי בחנות מצלמה ללא מראה של אולימפוס, וממש לא אהבתי את העיצוב שלה. EPL5. אם כי היא בהחלט לא הרגישה לי גדולה מידי. מקווה לקפוץ בקרוב לראות את הפנסוניק.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דגמי האולימפוס לבדוק הם מסדרת OMD ולא מסדרת EP
תמונות טובות ניתן להציג גם מאיפון - זה לא אומר כלום
אם זה מה שנראה לך - אז בבקשה, אני לא מתלהב

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
דגמי האולימפוס לבדוק הם מסדרת OMD ולא מסדרת EP
תמונות טובות ניתן להציג גם מאיפון - זה לא אומר כלום
אם זה מה שנראה לך - אז בבקשה, אני לא מתלהב
לא הבנתי את כוונתך- אתה מרוצה מרמת הצילום של האייפון?

בכל אופן, נראה לי שקיבלתי די והותר אינפורמציה עד כה.
אני רוצה להודות לך ולכל האחרים שהחכימו אותי:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בכיף,

מה שאני רוצה להגיד שאסור לקחת תמונות דוגמא כאמת מידה למצלמה, היות ובתנאי תאורה טובים כל מצלמה גם הפשוטה ביותר תספק תמונה מעולה

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
בכיף,

מה שאני רוצה להגיד שאסור לקחת תמונות דוגמא כאמת מידה למצלמה, היות ובתנאי תאורה טובים כל מצלמה גם הפשוטה ביותר תספק תמונה מעולה
עכשיו הבנתי.
אז יש פה בעיה:) כי:
תמונות לדוגמא שאני רואה באתרים- בד"כ מצולמות במקומות מוארים, וע"י צלמים שיודעים לתת תמונות...
יותר קשה למצוא תמונות פחות מוצלחות.

אגב, ראיתי הבוקר את האלפא 5000 של סוני, וממש הופתעתי מהמימדים שלה. אתה מכיר אותה קצת? אותה או את היורשות שלה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באתר הבא ניתן לראות אותה תמונה באותם תנאים כולל רמות ISO שונות ממצלמות שונות - זה יכול לעזור
https://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

סוני A5000 מצלמה חביבה, חיישן קצת מיושן מערכת פוקוס סבירה.
ה A5100 שהחליפה אותה היא כבר סיפור הרבה יותר מוצלח (עדיין ללא עינית). ההפרש במחיר הקטן מול ה A6000 הייתי בוחר את ה A6000 שלמרות שהיא דגם יותר ישן היא בעלת עינית, ומערכת פוקוס ותגובות שלה טובות מאוד.

ה A6000 קצת יותר גדולה, אבל עדיין היא יחסית מצלמה קטנה
דרך אגב באתר הבא ניתן להשוות גודלי מצלמות
http://camerasize.com/compact/

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
באתר הבא ניתן לראות אותה תמונה באותם תנאים כולל רמות ISO שונות ממצלמות שונות - זה יכול לעזור
https://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

סוני A5000 מצלמה חביבה, חיישן קצת מיושן מערכת פוקוס סבירה.
ה A5100 שהחליפה אותה היא כבר סיפור הרבה יותר מוצלח (עדיין ללא עינית). ההפרש במחיר הקטן מול ה A6000 הייתי בוחר את ה A6000 שלמרות שהיא דגם יותר ישן היא בעלת עינית, ומערכת פוקוס ותגובות שלה טובות מאוד.

ה A6000 קצת יותר גדולה, אבל עדיין היא יחסית מצלמה קטנה
דרך אגב באתר הבא ניתן להשוות גודלי מצלמות
http://camerasize.com/compact/
תשמע, באמת תודה על הסבלנות. אני מאוד מעריך.
דווקא ה 5100 מוצא חן בעיני מאוד מאוד בגלל מכלול סיבות: עיצוב מעולה, קטנה, מסך מגע (מאוד שימושי בשבילי.. למיקוד)
וגם זה שאין לה עינית. כן, אני לא משתמש בעינית והיא רק מעצבנת אותי בנוכחות שלה.....
עד כמה ה 6000 טובה יותר?
תודותיי!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפי ההגדרות שלך ה A5100 נשמעת יותר מוצלחת עבורך - היא חדשה יותר מה A6000 ומאוד קרובה ביכולות שלה ל A6300 החדשה.
ראיתי בעבר שיש קופון רכישה מוזל של המצלמה שמגיעים מזאפ לאתר של קמרה עבור המצלמה הזו - אני מקווה שזה עדיין קיים.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
יפה מאוד. תודה. קפץ לי הקופון. 2070 במקום 2400 (בערך)
לטעמי זה שווה כי האחריות שם טובה יותר מהחנויות הזולות בזאפ- האם אני צודק?
לדעתך יש סיבה שהיא הרבה פחות פופלרית מה 5000 או ה 6000? (ביחס לכמות הביקרוות של הרוכשים באתרים דוגמת אמזון ובי אנד איטש)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאמור בגלל הפרש מחיר קטן מול ה A6000 אנשים מעדיפים את העינית וה A6000 זו סדרה בכירה יותר

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
סידרת ה A5000-6000 אכן חיישנים מעולים, אבל קח בחשבון שזו מצלמת עדשות מתחלפות.
עדשת הקיט היא לעג לרש (יש לי כזו), ככה שאם אתה קונה A6300 כלשהיא, ואז את עדשת הקיט, לא עשית כלום.
עדיף כבר RX100. (יש לי כזו גם).
ולגבי לשדרג את ה RX100 לדגם כלשהו של ניקון או פנסוניק, שגם הם חיישן 1", לא תקבל שדרוג משמעותי, אם בכלל.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
סידרת ה A5000-6000 אכן חיישנים מעולים, אבל קח בחשבון שזו מצלמת עדשות מתחלפות.
עדשת הקיט היא לעג לרש (יש לי כזו), ככה שאם אתה קונה A6300 כלשהיא, ואז את עדשת הקיט, לא עשית כלום.
עדיף כבר RX100. (יש לי כזו גם).
ולגבי לשדרג את ה RX100 לדגם כלשהו של ניקון או פנסוניק, שגם הם חיישן 1", לא תקבל שדרוג משמעותי, אם בכלל.
כן, הבנתי שזה עדשות מתחלפות. ברגע שראיתי כמה קטנה היא, נשביתי.
אני מתעתד לקנות את ה 5100 עם עדשת הקיט, ובהמשך עדשה ראויה יותר. לגבי חיישן 1'- אכן, בדיוק כך חשבתי.
רק שאני אביןף לטענתך 5100 עם עדשת קיט לא תיתן לי שדרוג מהסוני שיש לי היום?
תודה איתי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה שואל את השאלה הלא נכונה, מחר אם תרצה לרכוש עדשה אחרת, מה המבחר שיש וכמה זה יעלה לך?
וכן מבחר עדשות הזום במחיר שפוי למצלמות אלו דל- מצד שני יש מבחר עדשות פריים נהדרות במחיר שפוי

למצלמה חיישן גודל ויש לכך יתרונות, אך באמת עדשת הקיט היא בנונית שמגבילה את המצלמה
לחיישן גדול יש יתרונות ביכולת לצילום בערכי ISO גבוהיים יותר וכן טווח דינמי טוב מול ה RX100

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אתה שואל את השאלה הלא נכונה, מחר אם תרצה לרכוש עדשה אחרת, מה המבחר שיש וכמה זה יעלה לך?
וכן מבחר עדשות הזום במחיר שפוי למצלמות אלו דל- מצד שני יש מבחר עדשות פריים נהדרות במחיר שפוי

למצלמה חיישן גודל ויש לכך יתרונות, אך באמת עדשת הקיט היא בנונית שמגבילה את המצלמה
לחיישן גדול יש יתרונות ביכולת לצילום בערכי ISO גבוהיים יותר וכן טווח דינמי טוב מול ה RX100
פריים= ללא זום, נכון?
על איזה עדשת פריים היית ממליץ לשימוש של מתחיל?
-
הבנתי שיש פתרון שנראת "מאקרון קלוז אפ" שעולה בערך 300 ש"ח ואיתו אפשר לצלם מאקרו בלי להשקיע ציוד יקר. דעתך?

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
הדבר היחיד שהבנתי מהאתר שנתת לי:
העדשות הן יקרות. גם הזולות יותר- יקרות.....
---
זה הכוונה שלי:
Close-up Lens
ומוכר מסויים הסביר לי שזה סט של עדשות שאתה מלביש ע"ג העדשה שלך, וככה האובייקט מגיע מוגדל אל העדשה.
כלומר- את העדשה אתה לא יכול לקרב נניח יותר מ50 ס"מ, אז תניח את האובייקט שאתה רוצה לצלם במרחק הזה, ואז תלביש את העדשה שלך את הסט של
Close-up Lens (זה מגיע בסט של 3 חלקים כמדומני ) וזה מגדיל את האובייקט.
הוא ציין שזה לא ממש יוצא איכותי, בפרט אם אתה מוסיף כמה מהם ביחד.
-
דוגמא שמצאתי בגוגל
http://www.bhphotovideo.com/c/product/11209-REG/B_W_65076820_58mm_Macro_Close_up_10.html

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור