שאלת המגבר המשולב מול מגבר וקדמגבר נפרדים

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
מה השיקולים בעד משולב לעומת מערכת בחלקים?

קראתי את הפוסט על המשולב הטרי של מקינטוש (אחחחח איזה דוגמן) וחשבתי לעצמי (בהנחה שמחיר איננו שיקול, כי יש משולבים עתירי ממון) מה השיקולים בעד משולב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
האם אנחנו לא מחפשים את הסאונד הטוב ביותר שאנחנו יכולים לקבל?
אז מגבר משולב או לא - זו לא המטרה.
צריך למצוא את המוצר הטוב ביותר לתקציב שלנו שיתן לנו את התוצאה שאנחנו מחפשים

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
כל מקרה לגופו יש ויש , יש משולבים מושקעים ויש נפרדים שמושקעים יותר , ולהיפך .

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
כרמי - נכון.
אבל...לא לחינם העליתי את המקינטוש החדש: אני יכול להבין את הפואנטה התקציבית כשבוחרים ציוד בתקציב נמוך עד בינוני, אבל הנה כאן יש משולב משובח ביותר ב 8-9K$ (ומטבע הדברים יש לו גם מקבילים כגון הדארטזיל ודומיו) שגם הם עתירי מעות, כך שברור שקהל הלקוחות כאן אינם בוחרים בדרך מוכת התקציב.
זה גם לא קהל לא מודע כי זה קהל שמזהה סאונד טוב ונכון - אבל כאן בדיוק הקצר אצלי: הרי זה קהל שער ליכולת הגיוון שמערכת בחלקים יכולה לתת.
נותרתי ללא מענה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא בטוח שכל מערכת במחלקים תיהיה טובה יותר מכל מערכת משולבת - כך שממש לא ברורה לי השאלה
מה אתה מנסה להגיד שיש אנשים שחושבים מערכת משולבת זה פשרה - יש גם אנשים שחושבים שכדור הארץ לא עגול, אז מה?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

קראתי את הפוסט על המשולב הטרי של מקינטוש (אחחחח איזה דוגמן) וחשבתי לעצמי (בהנחה שמחיר איננו שיקול, כי יש משולבים עתירי ממון) מה השיקולים בעד משולב?

יש ברשותי מגבר מקינטוש משולב דגם MA8000 די דומה למקינטוש 9000 החדש.
מרוצה ממנו מאוד מאוד. האם פרה פאוור של מקינטוש יניבו תוצאה טובה יותר עם הסט שלי ?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

בראש ובראשונה, מקום.
אח"כ נוחות תפעול.

הלוואי והיתה קופסה אחת שיודעת לעשות הכל, עיבוד ק"ב עם הגברת סטריאו מעולה והגברת ערוצים עבור ק"ב.
הייתי מעדיף קופסה כזו על פני אוסף קופסאות.

goe1951

חבר משקיען
מעורבות
142
נקודות
43
זה לא רק אוסף של קופסאות אלא גם אוסף של כבלים

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מגבר משולב זול מאשר מכשירים נפרדים (מאותה עדה), תופס פחות מקום, וחוסך כבלים (חשמל, חיבור). מנגד, יש לו ספק כוח אחד שמשרת את כל הצרכנים, ההפרדה הפיזית בין בעלי התפקידים (קדם מגבר, מגבר הספק) אינה עילאית, והתוצאה, עקרונית, אמורה להיות פחות מוצלחת. גם אם כן, השאלה היא אחת: מה ההפרש בביצועים מול ההפרש במחיר ובשאר ענייני הנוחות. כלומר, עם כל הכבוד לאמנות, לקצה העליון ולשאר ירקות, בסוף נשארים עם שיקולים צרכניים גרידא.

כמה ההבדל שמיע? בין השאר, ליכולת של שאר המערכת יש השפעה לא קטנה וגם לדרישות המוזיקליות של החומר אותו שומעים. למשל, ולצורך הדיון, אם מגבר משולב אינו מייצר יכולת דינמית כמו רכיבים נפרדים, אבל אם הרמקולים מאוד נצילים ו/או המוזיקה אינה תובענית (ג'ז, למשל) אז הענין חשוב פחות.

לכן, וכמו באודיו בכלל ובחיים בפרט: רק השוואה ממוקדת תיתן תשובה בעלת משמעות שאותה יהיה צריך להעמיד מול המחיר, השימושיות וכו'. עקרונות באודיו זה דבר נחמד לדון בו. לקראת רכישה, רצוי להשוות בפועל.

יתרון נוסף לרכיבים נפרדים הוא באופציה הנראית קרובה יותר של שדרוג מרכיב אחד. וגם כאן, בסוף, מדובר בהחלטה צרכנית.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
מגבר משולב נורמלי אכן תופס פחות מקום אבל המפלצת החדשה ששל מקינטוש זה לא המקרה- 45 קג בערךגודל עצום ומראה שלא נדע וכל זה בשביל לחסוך כבל אינטרקונקט אחד.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מגבר משולב נורמלי אכן תופס פחות מקום אבל המפלצת החדשה ששל מקינטוש זה לא המקרה- 45 קג בערךגודל עצום ומראה שלא נדע וכל זה בשביל לחסוך כבל אינטרקונקט אחד.
זה כן המקרה

זה חוסך אינרטקונקט אחד, כבל חשמל אחד, מקום למכשיר נוסף.

הממדים הם: 44.5x24x55.9 ס"מ - קרובים מאוד לאלה של הקדם מגבר C2600, זהים למגבר ההספק MC302 המייצר אותו הספק. בקיצור: מכשיר אחד תופס מקום של שני מכשירים, ואינו דורש אינטרקונקט וכבל חשמל נוספים.

ללא ספק פתרון נכון ואלגנטי יותר. ההבדל - בפועל, כולל ההפרשים האמיתיים - יתגלה רק בהשוואה.
חקסמח

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
אלגנטי זה בוודאי לא

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
מגבר משולב איכותי ,יתן תמורה גבוהה יותר של איכות פר שקל, אני מניח שבהרכבת חלקי מערכת
של החברה אמורה ולהביאה לאיכות שווה למשולב מטעמה תאלצו להפרד מיותר מזומנים.
גם הסינרגיה בין החלקים דורשת התאמה זהירה
לא חסרים משולבים מעולים, כך שכבר מזמן זו איננה פשרה
אבל תמיד יהיה מי שזה לא יספק אותו רק מהמחשבה שאפשר לקבל יותר
אני כשלעצמי הייתי חיי בכיף עם המקינטוש או איזה פאס או בולדר

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
האם מישהו יתיחס לוורסטיליות של הפרדת פרה - מגבר?
שהרי, אנחנו יודעים שהאוזן שלנו משתנה עם הזמן, יש שיאמרו מתבגרת. אז, מה עם התיחסות ליכולת לשנות את המגבר או את הפרה עם הזמן?
אני יודע שאני בתחילת הדרך הייתי עם משולבים (נהדרים, אבל ממש נהדרים. מאחד מהם אני לא מסוגל להיפרד עד היום. אבל למה ללכת רחוק - הרי אם התחלנו את הדיון עם המשולב של מקינטוש אז ברור שגם הוא וגם הדורות הקודמים שלו מכפכפים המון מערכות חלקים מושקעות, כי...זה מקינטוש, והרי במשולבים הסינרגיה כבר מובנית) אבל מה שלקח אותי הלאה היה דווקא המעבר לחלקים נפרדים. אז כן, זה עוד מקום ועוד כבאז' - אבל התוצאה מדברת בעד עצמה.
אז - וורסטיליות? בעד ונגד?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
צריך להתייחס לכל הגברה בנפרד, ההתייחסות הכללית מחטיאה את המטרה.

בגדול היתרון של המגבר המשולב הוא חיסכון במקום, העלות של המכשיר והאיכות בנייה שלו משחקת תפקיד חשוב האם יש פער באיכות או שלא. ברמות מחיר ובקנה מידה של המגבר שאליו אתה מתייחס אני בטוח שהוא מספיק טוב בשביל לגרום לך לשכוח מה יותר טוב ופשוט להתרכז במוזיקה ולא ברכיבים שמייצרים אותה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לטעמי יואל די מיצה ודייק.
תרומתי הצנועה לדיון תהייה מנסיון אישי: היו לי מזה ומזה. יתרונות וחסרונות לכל תצורה. כשהחלפתי למגבר הנוכחי בדקתי גם משולבים וגם שילובים של קדם ומגבר כוח. כולם באותה סביבת מחיר (ללא מרכיב הכבלים שכאמור מייקר את תצורת הנפרדים). המשולב שבסוף רכשתי נשמע טוב משמעותית מכמה שילובים של קדם ומגבר כוח ולכן קניתי אותו.

והערה אחרונה- נדמה לי שמרמות מסוימות של גודל רמקולים ונצילות נמוכה (ואני מתייחס למפלצות קצה שבנויות לחללים גדולים וצורכות זרם רב) אין מנוס מהפרדה ורצוי כבר מונו בלוקים.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
והערה אחרונה- נדמה לי שמרמות מסוימות של גודל רמקולים ונצילות נמוכה (ואני מתייחס למפלצות קצה שבנויות לחללים גדולים וצורכות זרם רב) אין מנוס מהפרדה ורצוי כבר מונו בלוקים.
תוכל לתת סדר גודל מספרי?
מה נחשב חלל גדול?
מה נחשב נצילות נמוכה?
אם הבנתי נכון, מתוך דבריך זה נראה שנצילות גבוהה והיי אנד לא הולכים יחד?
אותו הדבר לגבי עכבה?

המשולב שבסוף רכשתי נשמע טוב משמעותית מכמה שילובים של קדם ומגבר כוח ולכן קניתי אותו.
ושמו?
אתה מכיר הדרכה שמסבירה איך לעשות ניחוש מושכל בנוגע להתאמה האידיאלית בין מגבר-רמקולים-חלל האזנה?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
סחבק,
החדר הוא שמחה לדורות או בכייה לדורות,
יש יחס בין בממדי החדר שיגשים אקוסטיקה טובה ולהפך,תעשה גוגל,
כדי להקל על בחירת שרשרת אודיו
כדאי לבחור בהגברה מאותו יצרן לטעמך,
נצילות הרמקול נמדדת למטר מרחק
אך האנרגיה נחלשת בריבוע המרחק לכל
מטר נוסף,
סיבה נוספת, לקבלת עוד 3dB בעוצמת הצליל המגבר חייב להיות בהספק כפול,לכן
המגבר צריך להיות חזק לפחות 30% יותר
מצריכת הספק אופטימלי של הרמקול,כדי
שלא יעבוד הקצה גבול היכולת,
החולשה בדרך כלל ברמקול נציל הבס
לא מספק,ברמקול לא נציל עם הגברה נכונה קיים הכל במידה רצויה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור