מגבר שאלה בנושא וואטים

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ליאור ונמר,
תעשו היום מה שתצתרכו לעשות בעוד חודש.
ככה תחסכו הרבה בלגנים (אלא אם כן זה מה שאתם רוצים).
אני בהחלט בעד חופש ההתבטאות, אבל לא כל מתנשא וחסר יכולת דיון צריך לנצל אותו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
נכון, אבל אלה כבר שאלות פילוסופיות...
מה זה מטען חשמלי? למה שדה חשמלי מזיז אותו? ומה זה לכל הרוחות שדה מגנטי, שמופיע כך פתאום כאשר מטענים נעים, ואין לו נקודת התחלה ואין לו סוף?
בקיצור, הנחות הייסוד (הגדרות, אקסיומות) קיימות גם בפיסיקה, לא רק במתימטיקה. רק שבפיסיקה מקורן בנסיון להסביר את הטבע בצורה הטובה ביותר שאנו יכולים. ובהנתן הנחות אלה, וואטים הם מה שהם :)
נכון, ברור שאלה שאלות פילוסופיות -- ואין חלוקי דיעות בינינו על כך שוואטים הם מה שהם -- אבל על פילוסופיות מסוג זה מבוססת כל החשיבה המדעית.

נראה לי שהנקודה אליה מתמצה הוויכוח הוא תקפות הביטול המוחלט שאתה מבטל את התחושות של אחרים כבלתי אפשריות, וזאת בלי להתווכח כלל על מה שכן ידוע, לא חוק אוהם ולא שכל מה שיידוע על צליל מתמצה בצורת הגל שנוצר, וכד'.

אני אומר שהניסויים הדרושים לצורך הוכחה חד משמעית ומוסכמת על כולם שהתופעות הנחוות אינן קשורות למציאות עדיין לא בוצעו, ולפיכך יש מקום לפתח שהן כן קשורות, ואני מציע לא ללגלג על אנשים שחשים כך או אחרת לפני שייש הוכחות מספקות.

כל זאת גם כשברור לכל מי שמבין אפילו במידה המינימאלית בנושא (כמוני למשל -- אין לי יומרות להיות קרוב למקסימום, אלא יותר למינימום) שהדברים נראים על-פניהם כמו וודו לכל דבר.

ואגב -- גם כשהתברר שייש הרבה שרלטני וודו, זה לא אומר שאין אפשרות תיאורטית שוודו כן עובד (לא שאני מאמין בזה, אבל מבחינתי, אמונה היא הרמה הנמוכה ביותר של ידיעה)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
שלום
איש לא מינה אותך להגדיר מי מתנשא ומי לא. אתה מוזמן להציג את האמירה הזו שלך, שבה הצגת עצמך בפורום hifimusic
לאילו הטוענים שמעתי. לצערי גישתך זו שונה בין כתיבתך (בפורום) ודרכך לשוחח בטלפון. אני מעדיף את הטלפון (שם אתה נחמד).
אז אבקש ממך לשמור את הכינויים האישיים שלך לעצמך, ולא לשתף בהם אותי. אם יש לך משהו עניני להגיד, אשמח לקיים דיון. אל תצפה לקיום דיון מהרגע שבחרת להיכנס לפן האישי - לפחות לא איתי.
למה הכוונה ב"אתה מוזמן להציג את האמירה הזו שלך, שבה הצגת עצמך בפורום hifimusic"?

ו"מתנשא" זה לא "כינוי אישי" אלא תיאור מילולי של מישהו שכותב דברים כמו "במיוחד למי שאפילו חוק אוהם מורכב מכדי ללמוד אותו" -- כאילו אתה המורם מעם ואחרים אינם מסוגלים אפילו לקלוט משהו טריוויאלי כמו V=IR, שלא לדבר על המקבילות המילוליות לאמוטיקונים שלך.

אז אל תיתמם, ואני לא נחמד.

עמיר

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
כך שאם לא מטים את התמונה לכיוון שניסית לסחוב אליו, המצב הוא שמה-SS תוכל לקבל את ה-10W שלו בלי שום עודף, ומהמנורתי אתה יכול להפיק הרבה יותר ועדיין ישמע טוב עד קביל.

חוצמזה, לא בלתי-סביר שה"רזון" של SS נובע דווקא מהחזקה טובה בהרבה יותר של הרמקול, בלי לתת לו הזדמנות לרזונאצייה ש"ממלאת" את ה הצליל, בדומה לעיוותי מנורות, שאנשים אוהבים אותם.

בכלל נראה לי שכל הטיעונים שלך מוטים לטובת מנורות לכל אורך הקו -- האם במקרה זה מה שאתה מוכר?

עמיר[/QUOTE]

אכן לקחתי את הצד המנורתי בויכוח בגלל הניסיון שיש לי בהשוואות של SS מול מנורות על כל מיני רמקולים.
בלי קשר אני מייצג גם מגוון רחב של מגברי טרנזיסטור והייברידים.
לגבי ה"רזונציה" , הכוונה היא למגברים פשוטים יחסית, לא מחייב שיש קשר בין הרזון לשליטה
. מגברי SS טובים וחזקים יודעים לשלוט יופי ברמקולים בלי להיות רזים

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל לנג.

כאן תשתדל לדרוך על ביצים בכל הנוגע לדיונים עם חברי הפורום. כמו "דיגיסאן" שמהווה עבורינו סוג של ליצן שמידי פעם קופץ לפורום ועושה קולות של מבין, אתה אומנם מבין קצת באודיו, ומאידך עלול לגרום לאי יציבות בפורום בגלל סגנונך המתנשא וה"תמים".

לתשומת ליבך, האתר הזה מגלה 0 סבלנות לכאלה שעלולים לערער את יציבותו ולהעלות את רמת ההתלהמות הכללית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אכן לקחתי את הצד המנורתי בויכוח בגלל הניסיון שיש לי בהשוואות של SS מול מנורות על כל מיני רמקולים.
לגבי ה"רזונציה" , הכוונה היא למגברים פשוטים יחסית, לא מחייב שיש קשר בין הרזון לשליטה
. מגברי SS טובים וחזקים יודעים לשלוט יופי ברמקולים בלי להיות רזים
OK :)

עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
שלום דיג'יסאן
ממש נעלבתי. טרחתי והבאתי בשבילך מספר קטעים מכתבה בהארץ שעסקה בכמה ענייני ידע ולאחר מספר חודשים זכה הגיבור שלה להכרה מכובדת. מכיוון שלא הגבת, אני יוצא מתוך הנחה שלא קראת.
אז לפני שאתה מספר לכולם על מדע, איך הוא עובד, מתי אנשים מתבלבלים ולמה, המלצתי לך: קרא.

תמצא אותה כאן. 05-10-11 14:48

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
מיכאל לנג.

כאן תשתדל לדרוך על ביצים בכל הנוגע לדיונים עם חברי הפורום. כמו "דיגיסאן" שמהווה עבורינו סוג של ליצן שמידי פעם קופץ לפורום ועושה קולות של מבין, אתה אומנם מבין קצת באודיו, ומאידך עלול לגרום לאי יציבות בפורום בגלל סגנונך המתנשא וה"תמים".

לתשומת ליבך, האתר הזה מגלה 0 סבלנות לכאלה שעלולים לערער את יציבותו ולהעלות את רמת ההתלהמות הכללית.

היי נמר
ראשית אני מבין שרצית לכתוב "לא לדרוך על ביצים" כדי לעצור את ההתדינות הזאת.
שנית, מה לגבי האיומים של מר פוגל ירום הודו שמיכאל יעוף כמו טיל רק מפני שאינו מסכים איתו.
קראתי שוב ושוב את כל מה שכתב מיכאל ואין אני מוצא שום התנשאות מכל צורה שהיא רק התבטאויות סבירות לחלוטין והרבה יותר רזות משל אחרים.
אני חושב שאתה צריך לדרוש מערן שיתנצל על האיומים שלו ולא יחזור עליהם שנית ומאחר שלא עשית זאת עדיין אני מתנצל בפני מיכאל בשמו ובשם כל הפורום ובשמי על גסות הרוח שלא לומר שחצנות פרועה של מר פוגל.
שבוע טוב

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מיכאל לנג.

שלום וחג שמח
תודה שהסבת את תשומת לבי לנושא.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא מריח טוב השרשור הזה , גם ככה הוא חצי אלים , חברים הוא גם הפך כרגיל לקרב תרנגולים שמזמן לא היה לנו כאן ,

נראה לי מיותר להמשיך , זה לא מתדיין עם זה , יאללה תעברו הלאה!

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
יזכיר לנו מר לאנג מהם רכיבי המערכת שלו ?

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
הצצתי בחדר שלך בתערוכה -- הכל מנורות :)

אבל בוא נעשה סדר :): אני לא רואה בזה בעייה גם אם לקחת את הצד המנורתי משיקולים מסחריים, או מכל סיבה אחרת. החל בזה ששיקולים מסחרים הם לא דבר רע (או טוב) בבסיסו, וכלה בזה שאתה לא חייב לאף אחד דין וחשבון על שיקוליך ו/או דיעותיך ו/או טעמך ו/או הסיבות להם, כל אחד בנפרד או כל תת-קבוצה או הקבוצה המלאה יחד.

עמיר

נ.ב., איך ההתנסחות של המשפט האחרון כחיקוי של עו"ד? (אני לא, כולה מחשבים :))

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אבל ניגן מגבר טרנזיסטורי לשון

ד"א, למה לא נכנסת להגיד שלום?

אני בסה"כ אומר את האני מאמין שלי , מניסיוני בהקשר הנ"ל,
אם הדיון היה על הזזת רמקולים כמו Theil למשל,
היית שומע ממני דעות נחרצות ב180 מעלות לכוון SS

נ.ב. יש לך עתיד בתור עו"ד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור