רעש מהמגבר

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
שלום לכולם,

ראשית הדברים אני מתנצל על המשפט שכתבתי "כנראה אין לכם תשובות", נראה המשפט הזה פגע בחברי הפורום ולא הייתה לי כוונה לפגוע, שוב מתנצל.

נחזור לבעיה,

המערכת מורכבת מהחלקים הבאים:
creek evo 2 integrated amp
creek evo 2 cd
loudspeaker epos epic 5
black rhodium salsa speaker cable
black rhodiun prelude interconnect

בחדר לא נמצא שום דבר אלקטרוני חוץ מהמערכת כלומר אין כבלים של יס, הוט וכו'.
בהודעה הראשונה אני טעיתי שכתבתי שהרעש תלוי ווליום, הרעש זהה בכל הערוצים ובכל עוצמת ווליום אפילו בווליום אפס יש את אותו רעש כמו בווליום המקסימלי.

מקום הישיבה נמצא במרחק של כ 3.5 מטר מהרמקולים, כאשר מפעיל מוזיקה לא שומע את הרעש רק כאשר עושה הפסקה למוזיקה אז אני שומע ולא מהמרחק שציינתי אלא ממרחק מטר מהרמקולים.
אף אחד לא יושב במרחק של מטר מהרמקולים אבל התופעה תהיה חמורה כאשר אני מאזין למוזיקה קלאסית וישנה וגם נעימות אז בזמן הפעלת המוזיקה הטוויטר מוציא הרעש הזה יותר חזק ואני שומע אותו מהמרחק הישיבה, אולי מתווסף עוד רעש רקע מהדיסק עצמו "איכות הקלטה" כי זו מוזיקה ישנה.

לגבי עצותך מנחם, אני בדקתי את כל האפשריות נשאר אותו דבר, כלומר ניתקתי הסי די, ובדקתי כל האפשריות אך ללא הצלחה.

התחלתי להתקרב לרמקולים ולהאזין אם יש רעש אחר בנוסף להיסס שיוצא מהטוויטר יש גם רעש מאוד חלש ולא ניתן לשמיעה מהרמקול, לא מצליח לתאר אותו אבל לא HUMM.

תודה לכולם על ההערות והעזרה, ושוב מתנצל בפני כל אחד שחש שבהדועתי הראשונה הייתה פגיעה.

יום טוב לכולם

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
במקרה אני מכיר את ה- creek evo 2 integrated amp. הוא מגבר שקט מאוד. גם את הנגן אני מכיר והוא כמו המגבר - שקט.
הבעיה היא מחוץ למערכת.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
היי נמר
מה הכוונה שהבעיה מחוץ למערכת, בחדר לא נמצא שום ציוד אלקטרוני.
האם זה בעיית מרשת החשמל בבית?
האם כבל חשמל ייעודי למגבר יעזור?
תודה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שלום לכולם,

ראשית הדברים אני מתנצל על המשפט שכתבתי "כנראה אין לכם תשובות", נראה המשפט הזה פגע בחברי הפורום ולא הייתה לי כוונה לפגוע, שוב מתנצל.

נחזור לבעיה,

המערכת מורכבת מהחלקים הבאים:
creek evo 2 integrated amp
creek evo 2 cd
loudspeaker epos epic 5
black rhodium salsa speaker cable
black rhodiun prelude interconnect

בחדר לא נמצא שום דבר אלקטרוני חוץ מהמערכת כלומר אין כבלים של יס, הוט וכו'.
בהודעה הראשונה אני טעיתי שכתבתי שהרעש תלוי ווליום, הרעש זהה בכל הערוצים ובכל עוצמת ווליום אפילו בווליום אפס יש את אותו רעש כמו בווליום המקסימלי.

מקום הישיבה נמצא במרחק של כ 3.5 מטר מהרמקולים, כאשר מפעיל מוזיקה לא שומע את הרעש רק כאשר עושה הפסקה למוזיקה אז אני שומע ולא מהמרחק שציינתי אלא ממרחק מטר מהרמקולים.
אף אחד לא יושב במרחק של מטר מהרמקולים אבל התופעה תהיה חמורה כאשר אני מאזין למוזיקה קלאסית וישנה וגם נעימות אז בזמן הפעלת המוזיקה הטוויטר מוציא הרעש הזה יותר חזק ואני שומע אותו מהמרחק הישיבה, אולי מתווסף עוד רעש רקע מהדיסק עצמו "איכות הקלטה" כי זו מוזיקה ישנה.

לגבי עצותך מנחם, אני בדקתי את כל האפשריות נשאר אותו דבר, כלומר ניתקתי הסי די, ובדקתי כל האפשריות אך ללא הצלחה.

התחלתי להתקרב לרמקולים ולהאזין אם יש רעש אחר בנוסף להיסס שיוצא מהטוויטר יש גם רעש מאוד חלש ולא ניתן לשמיעה מהרמקול, לא מצליח לתאר אותו אבל לא HUMM.

תודה לכולם על ההערות והעזרה, ושוב מתנצל בפני כל אחד שחש שבהדועתי הראשונה הייתה פגיעה.

יום טוב לכולם

בדקתי את עקום ההענות של הרמקול Epic 2 (זה לא הרמקול שלך אבל יתכן והם משתמשים באותם טוויטרים ואז יתכן שיש להם סאונד דומה ).

ה-2 מדגיש גבוהים בצורה די רצינית . התופעה שאתה שומע יכולה לנבוע מחריפות היתר של הרמקול (כמובן בהנחה שה-5 שמשתמש באותם טוויטרים) .

תנסה להחליף לרמקול "יותר רגוע בגבוהים " ותראה האם התופעה עדיין קיימת.

מצורף הלינק לאפיק 2 : http://www.stereophile.com/content/epos-epic-2-loudspeaker-measurements

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי נמר
מה הכוונה שהבעיה מחוץ למערכת, בחדר לא נמצא שום ציוד אלקטרוני.
האם זה בעיית מרשת החשמל בבית?
האם כבל חשמל ייעודי למגבר יעזור?
תודה

הכוונה היא שמכיוון שאני מכיר את המוצרים שברשותך ואצלי הם היו שקטים לחלוטין אז מדובר בבעיה שהיא אינה קשורה לכך שמדובר במגבר שהוא מתחת ל-25 אמפר.

1- בדוק את המגבר במקום אחר. כלומר, קח אותו איתך לבית של חבר ובדוק אם הוא מרעיש גם שם. אם לא, הבעיה היא בחשמל שלך.

2- אם עדיין יש רעש, כנראה שיש בעיה במגבר הספציפי שלך.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
בהנחה והמגבר תקין אבל יש בעיית חשמל - אני מציע את הדבר הבא:

1. לא מכיר את המגבר הספציפי הזה - אם יש לו יציאת אוזניות חבר אליה אוזניות ונתק הכל כולל הכבלים של הרמקולים. את הכבלים של הרמקולים נתק מהמגבר עצמו ולא מהרמקול. הקשב באמצעות האוזניות אם הרעש נעלם הכבלים הם הבעיה אבל ממליץ לעשות גם את הבדיקה שבסעיף הבא.

2. שוב נתק הכל מהמגבר למעט רמקולים. תמצא זמן נוח לעשות את הדבר הזה: גש ללוח החשמל והורד את כל הפקקים של הבית.את הפקקים עצמם לא את ממסר הפחת אותו תשאיר עובד. כשהבית מנותק מהחשמל (כל הפקקים למטה) גש לכל החדרים בבית ובכל חדר הדלק מנורה. במצב הזה שום מנורה לא תדלק. גש ללוח החשמל והרם את הפקקים עד שמצתא את הפקק שמזין את החדר שבו נמצא המגבר. את הפקק הזה תשאיר דולק ושוב כבה את כל השאר כך שבעצם יש חשמל רק בחדר שבו נמצאת המערכת ובשאר הבית (כולל דוד מים מקרר כולל הכל) אין חשמל.

תאזין למערכת ותראה אם הרעש נעלם. אם כן משהו אחר מפריע אם לא יש משהו שמפריע בחדר עצמו או שמגבר איננו תקין.

אחר כך (אם הרעש נעלם כשרק בחדר של המגבר יש חשמל) תרים פקק פקק אחד אחד ואחרי כל פקק שהרמת (בודד) גש והאזן. יש רעש מצאת את החדר או המקום שבו יש משהו שמפריע למגבר לא מצאת הורד את הפקק והרם את הבא אחריו וחוזר חליליה. אם פתאום הרמת פקק כלשהו והרעש מופיע חפש איפה דולקת מנורה ושם יש מכשיר כלשהו שמפריע למגבר.

מנחם

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
את הבעיה שאתה מתאר היתה לי במגבר ווינטאג' של לקסמן. הטריף לי את השכל, אז הפלתי אותו על פורמן. הנ"ל מצא שרכיב במגבר פשוט התפגר, והחליף אותו במשהו אחר שהפך את המגבר ל T-rex נשכני ופראי. אבל שקט. בקיצור, אם 90 המבחנים והבדיקות שמנחם והשאר הציעו לא פותרים לך את התעלומה, אז...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
את הבעיה שאתה מתאר היתה לי במגבר ווינטאג' של לקסמן. הטריף לי את השכל, אז הפלתי אותו על פורמן. הנ"ל מצא שרכיב במגבר פשוט התפגר, והחליף אותו במשהו אחר שהפך את המגבר ל T-rex נשכני ופראי. אבל שקט. בקיצור, אם 90 המבחנים והבדיקות שמנחם והשאר הציעו לא פותרים לך את התעלומה, אז...

הבעיה היתה ב-2 הערוצים או בערוץ אחד בלבד?

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
שלום לכולם,

אני עדיין בודק את האופציות שהעלו נמר ומנחם, כאשר אסיים אעדכן אותכם בתשובה.

תודה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהצלחה.

מקווים שהבעיה היא "חינמית".

von100

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תנסה לחבר כבל ארקה מגוף המגבר למיסגרת החיצונית של אחת מכניסות הRCA של המגבר.

מה זאת אומרת איך עושים את זה?

rozshay

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
מה זאת אומרת איך עושים את זה?

מחברים חוט מוליך כלשהו מגוף המגבר בהנחה שהוא מאורק או מבורג הארקה של הפונוסטייג במידה ויש אל אחת מכניסות הRCA של המגבר (החיבור הוא למיסגרת החיצונית של הכניסה ומצריך אילתור כלשהו, לא מורכב רק צריך להזהר לא לקצר).

אצלי זה סידר בעיית היסס במגבר שכנראה לא תקין, כמו שאמרו קודמיי ארקה בדרך כלל פותרת HUM ולא היסס, אין לי מושג טכני בנושא אבל כאמור אצלי זה סידר היסס.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
הבעיה היתה ב-2 הערוצים או בערוץ אחד בלבד?
הבעיה היתה כפולה (רעשים בערוץ אחד והערוץ השני לפעמים עבד...). פורמן עשה שם עבודה יפה.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
בדקתי כל האפשריות שהעלו מנחם ונמר:
1- בדקתי את המגבר בשני מקומות שונים אך עדיין יש אותו רעש, זה אומר שהחשמל בבית שלי תקין .
2- ביצעתי את כל השלבים שאמר מנחם לא עזר כלום, הרעש עדיין קיים.

בסוף בדקתי האופציה של נמר אם המגבר תקין או לא תקין, הלכתי לחנות והקשבתי לאותו מגבר עם אותם רמקולים והתוצאה היתתה זהה, גם שם יש את אותו רעש , הדבר מוזר. ואני לא יודע מה לעשות!

שלחתי הודעה לתמיכה הטכנית של חברת קרייק עדיין מחכה לתשובה.

תודה לכם על הכל

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גש ליבואן (אמנון סאונד).

יש לך בעיה במגבר הספציפי שלך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור