רסיבר Denon 8500HA במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: רסיבר Denon 8500HA במבחן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
תודה רבה על סקירה מקצועית ומושקעת !

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תמיר
תודה על הסקירה.
רמקול חזית ככל שיהיה טוב בעל אלמטנים גדולים אינו תחליף לסאב וופר.
סאב וופר פריט חובה בכל מערכת שמע רב ערוצית!!

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
תמיר
תודה על הסקירה.
אין שאלה !!

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
180
נקודות
43
תמיר
תודה על הסקירה.
איציק,
זה רק אחד ההבדלים בינינו.
אני פחות פסקני ובודק הכל ללא הסתמכות על הנחות שאחרים כתבו.
יש לי כרגע גם 2 סאבים, ולאחר התנסות של שילוב סאב עם הקידמיים האימתניים שבמערכת, בחרתי שלא לחבר סאב.
הדנון מאפשרים להעביר ה- LFE גם דרך הקידמיים, ולאוזני זה נשמע לא פחות טוב.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק,
יש לי כרגע גם 2 סאבים, ולאחר התנסות של שילוב סאב עם הקידמיים האימתניים שבמערכת, בחרתי שלא לחבר סאב.

1. אין כאן ענין של פסקני, סאבוופר הוא פריט חובה, אבל חובה בשמע רב ערוצי. ואין כאן שום הסתמכות על מה שאחרים כותבים, רצועת LFE תוכננה בקפידה כדי להעביר את התדר הנמוך מבלי לשרבב אותו עם הקדמיים.
2. שוב אין שום קשר לקדמיים וגודלם, רמקול קדמי אינו מהווה תחליף לסאבוופר.
3. אין שום בלעדיות לדנון, כל רסיבר ברגע שאתה מגדיר אותו ללא סאבוופר מעביר את התדר הנמוך לקדמיים, רק שזה יוצר "סלט" חוסר הפרדה בין האירועים המתרחשים בסרט.
4. התובנות שלך לגבי אי שידוך סאבוופר כנראה נובעת מגודלו ויכולותיו של הסאב שעומד ברשותך שהוא קטן מימידים לעומת רמקולי החזית שלקחו חלק בבחינה.
5. פרופוציות, לעולם אין לחבר סאבוופר למערכת שמע רב ערוצית שהוא קטן בקוטרו מרמקולי החזית.
אך זה אינו מעיד על כך שאין צורך בערוץ LFE.

העיקר שזה נשמע טוב לאוזניך.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
איציק,

היי תמיר.

מה זה בעצם אומר נשמע פחות טוב לאוזניך, באיזה אופן?

מה היו החסרונות של המערכת ביחד עם סאבוופר, לעומת המערכת בלי סאבוופר?

החסרונות הללו היו ברורים במוזיקה, או בקולנוע, או גם וגם?

רן

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
180
נקודות
43
הי רן,
לטעמי, הרמקולים הקידמיים סיפקו תדרים נמוכים בעוצמה ובדיוק מתאימים בקטעי הסרטים והמוסיקה שעימם בחנתי הרסיבר. על מנת לבחון את התוספת השולית של סאב, ניתקתי וחיברתי לחליפין במהלך השמע, ומצאתי שהיא לא הכרחית.
חשוב לי לציין שיתכן שלאחרים זה יהיה מחויב המציאות, כתוצאה מהרגל או טעם אישי, אולם אני חשתי שהשילוב עם ה- XLS-215 שסקרתי בקישור הבא, היה מספק לאוזני.
http://www.dtown.co.il/articles/5233.html
תמיר

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
היי תמיר,

הרמקולים הקידמיים - טובים ככל שיהיו לא יוכלו לעולם להחליף סאב במערכת קולנוע ביתית.
אתה למעשה מעמיס את כל ה REDIRTECTED BASS (הבאס מכל הרמקולים המודרים לא ב FULL TANGEׂ) פלוס כל ערוץ ה LFE על זוג רמקולים.

ההגברה אותה תספק כל רסיבר בעולם - לעולם לא תוכל להתחרות בהגברה של סאב יעודי ו- אין ברשותה מספיק כוח כדי להניע את הרמקולים ל SPL הנדרש (במידה וכן - הרמקולים גם לא היו יכולים לעמוד בזה - אף רמקול).

הסאונדטרקים החדשים יורדים למחזות שאין סיכוי לרמקול להגיע אליהן.

מעבר לזה - השילוב של סאב וופר ,הוא טריקי ודורש הרבה תשומת לב - אבל היה בטוח כשהוא משלב נכון הוא יקפיץ לך את החוייה לגבהים חדשים.

1.ההגברה תשתחרר מנטל רב

2.הרמקולים ישתחררו מנטל רב

3.המוד שמייצרים הרמקולים הקידמיים -והם תמיד מייצרים - יתמתן או יבוטל - סאב וופר הוא סוג של מלכודת באס לכל דבר.

4.כל המערכת תנגן בצורה הרבה יותר המוגנית עם הרבה פחות עיוות.

כל זה בהנחה שהסאב מוגדר היטב.

ס

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
180
נקודות
43
הי דן,
הטיעונים הללו מוכרים לי, אבל בסופו של יום אני מקבל החלטה רק בהתאם לאוזניים שלי וכך עשיתי גם במקרה זה.
כמובן שלסאב וופר יש מקום של כבוד במערכת, אבל להבנתי כדאי לבחון את הוספתו בכל מקרה לגופו, ולא לצרפו כאקסיומה על מנת לרצות מאן דהוא.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
הי דן,
הטיעונים הללו מוכרים לי, אבל בסופו של יום אני מקבל החלטה רק בהתאם לאוזניים שלי וכך עשיתי גם במקרה זה.
כמובן שלסאב וופר יש מקום של כבוד במערכת, אבל להבנתי כדאי לבחון את הוספתו בכל מקרה לגופו, ולא לצרפו כאקסיומה על מנת לרצות מאן דהוא.
זה העניין - אלו לא טיעונים ואין פה שיקולים אישיים.
מה שכן אישי - שזה במקרה הספציפי הזה ,כאשר הסאב לא ניגן טוב עם המערכת , העדפת להיות בלעדיו וזה לגיטימי.

פשוט מה שהשתמע עבורי מדבריך הוא שיש מצב שעדיף מערכת קולנוע ללא סאב - וזה פשוט לא קיים.כאשר הסאב מוגדר ,ממוקם טוב - וכמובן שהוא טוב מלכתחילה.

אני לא מדבר ממקום של טיעונים או קריאת בלוגים - אני מדבר מאין סוף חדרים כולל מדידות בתוך אותם חדרים.חלקם מסביר בדיוק למה השלכת סאב לחלל - לא נשמעת ולא נמדדת טוב. לאחר תיקונים כאלו ואחרים שמתחילים בשינוי מקום וכו - התוצאה הסופית נמדדת ונשמעת הרבה יותר טוב.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
הי דן,
אגב - גם אני מקבל החלטה לפי האזניים שלי - אני פשוט מזהה מהר שהסאב לא נשמע טוב,לא ממוקם טוב וכו

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
הי דן,

1. אין כאן שום ענין של טיעונים.
2. לגבי החלטותך האישיות, כבודם במקומם מונח, כל עוד שמדובר בפתיחת פוסט של רכישה פרטית.
3. צירוף סאב למערכת שמע רב ערוצית אין בה שום ענין של בחינה לגופו. אין כאן שום ענין של ריצוי, ערוץ LFE הוא חלק בלתי נפרד במערכת שמע רב ערוצית!

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
הי רן,
לטעמי, הרמקולים הקידמיים סיפקו תדרים נמוכים בעוצמה ובדיוק מתאימים בקטעי הסרטים והמוסיקה שעימם בחנתי הרסיבר. על מנת לבחון את התוספת השולית של סאב, ניתקתי וחיברתי לחליפין במהלך השמע, ומצאתי שהיא לא הכרחית.
חשוב לי לציין שיתכן שלאחרים זה יהיה מחויב המציאות, כתוצאה מהרגל או טעם אישי, אולם אני חשתי שהשילוב עם ה- XLS-215 שסקרתי בקישור הבא, היה מספק לאוזני.
http://www.dtown.co.il/articles/5233.html
תמיר

אני מבין.
שמעת מה ששמעת ורק אתה יכול לחוות דיעה על מה שקרה שם ואני מקבל את זה לגמרי.

תמיד קיימים מקרים אישיים ו/או חריגים לכלל מסוים ואני דווקא מאלו שלא חושב שזו טעות יסודית, בסופו של יום, אתה זה שצריך לחיות עם המערכת ולפעמים בסיטואציות מסוימות עובדים דברים שעלולים להפתיע אותנו.

עם זאת, יתכן והתוצאות שלך היו משתנות, לו היית משתמש במערכת כיול קצת יותר מתוחכמת מאודיסי ולא חסרות כאלה (למעשה, כמעט כל מערכת כיול תניב תוצאות יותר טובות ממנה) אשר תדע למקסם טוב יותר את השילוב הדרמטי הזה של רמקול פלוס סאב.

בנוסף, היתרונות הברורים של סאבוופר לא נוגעים בכלל ליכולות הבאס של הקדמיים, הם נועדו לזרוק לחלל עוד יחידות באס, אשר יכולות וצריכות להתמודד עם הבעיות האקוסטיות שיוצר החלל (כמו כל חלל) משמעותית טוב יותר מהרמקולים הקדמיים.

וזאת למה בעצם?

כי בניגוד לרמקול קדמי שאין אפשרות בעצם להזיז אותו, כי אנחנו צריכים לשמור על תמונת הסטריאו, את הסאבוופר אנחנו יכולים לזרוק איפה שנרצה בחלל, כאשר נבחר בנקודה מאוד ספציפית, אשר ביחד עם הקדמיים, יפעלו כמקשה אחת, תוך ניטרול הבעיות האקוסטיות.

תודה על הסקירה.

רן

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
180
נקודות
43
עם זאת, יתכן והתוצאות שלך היו משתנות, לו היית משתמש במערכת כיול קצת יותר מתוחכמת מאודיסי ולא חסרות כאלה (למעשה, כמעט כל מערכת כיול תניב תוצאות יותר טובות ממנה) אשר תדע למקסם טוב יותר את השילוב הדרמטי הזה של רמקול פלוס סאב.
הי רן,
מכיוון שאנו בשירשור של סקירת רסיבר דנון 8500HA, מצאתי לנכון להציג אותו ולמקסם את יכולתו ללא אמצעים חיצוניים כמו מיקרופון שנרכש בנפרד ובאמצעות תוכנת עזר חיצונית, אלא אך ורק באמצעות העזרים שמסופקים עימו או מומלצים על ידי דנון.

קיימות כמובן תוכנות שמתממשקות לאודיסי, כגון "ratbuddyssey" שיתכן ועשויות לשפר את התוצאה, אולם הן לא של היצרן, לא נתמכות על ידו ולכן לא מצאתי לנכון להציגם בסקירה זו. בחרתי להפיק המיטב באמצעות העזרים שמספק היצרן ללקוחותיו כאשר הם רוכשים רסיבר זה, כדי שיכירו את היכולות שמגיעות עימו.

האם אני זוכר נכון, וגם כשאתה השוות בזמנו ביצועים של מספר רסיברים בביתך, שיתפת שעשית זאת עם מערכת הכיול של כל אחת מהם, ולא ניסית לשפר אותה עם עזרים חיצוניים?

נראה לי שכתבה נפרדת שעוסקת במיקסום תוצאה של רסיבר עם תוכנות חיצוניות יכולה להיות רעיון מעולה. רשמתי!

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
במרוצת השנים, היו לי מספר שירשורים על שווט אאוטים בין מספר רסיברים , כך שאני לא יודע לאיזה אתה מכוון.

באחד מהשווט אאוטים אפילו "הלבשתי" על כל רסיבר mini dsp שכלל דירק וניסיתי להבין אם באותו רגע נוצרת זהות בין כולם (בתאכלס כן..).

לחלוטין מסכים איתך, בסקירה שכזו אין שום הגיון להתחיל להתעסק עם עזרים חיצוניים, הסקירה היא על הדנון וצריך להתעסק בו בלבד ומה שיש בקופסא.

ההערות שלי נאמרו בקונטקסט המסקנה שלך והדיון שהתעורר אם נדרש סאב או לא וההערות נחלקו ל 2:

1. יתכן ושימוש ברסיבר אחר, הכולל מערכת כיול אחרת, היה מוביל למסקנה שונה, קרי, הוספת הסאב היא מהותית.

2. וההערה השנייה, נגעה ליכולות האקוסטיות של סאבוופר ביחס לקדמיים ובשל כך הנחיצות להשתמש במוצר כזה, ללא שום קשר/רלוונטיות, ליכולות הבאס של הקדמיים.

כל זאת, מבלי להמעיט, או לערער, על התוצאות האישיות שהגעת אליהן, במקרה הפרטי והספציפי שלך.

רן

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
180
נקודות
43
ההערות שלי נאמרו בקונטקסט המסקנה שלך והדיון שהתעורר אם נדרש סאב או לא
אם כבר עלה נושא הסאב, קבלו טיזר:
קיבלתי 2 סוכריות של EarthQuake.
הסקירה בקרוב..

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
1. יתכן ושימוש ברסיבר אחר, הכולל מערכת כיול אחרת, היה מוביל למסקנה שונה, קרי, הוספת הסאב היא מהותית.

רן

מה הקשר למערכת כיול כזו או אחרת לבין זה שסאבוופר הוא ערוץ חובה במערכת שמע רב ערוצית?

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
יש בהחלט מצב, שבסיטואציה מאוד מסוימת, בחדר מאוד מסוים, עם רמקולים וסאבוופר מאוד מסוימים וכן, עם מערכת כיול מאוד מסוימת, זו הייתה התוצאה הטובה יותר, קרי ללא שימוש בסאב.

אז מה? מה זה אומר?

לא ראיתי שתמיר כתב שהמסקנה מהאמור היא: ...סאבוופר מיותר במערכת רב ערוצית.

ציינתי את מערכת הכיול בהקשר של המסקנה אליה תמיר הגיע.

היכולות של אודיסי הן מוגבלות, העבודה שעשתה אודיסי בשידוך של הסאב לרמקולים היה ברמה כזו, שתמיר העדיף לוותר על סאב.

לו הייתה שם מערכת כיול אחרת, למעשה כמעט כל מערכת אחרת, ניתן להניח בסבירות לא נמוכה, כי המסקנה שלו הייתה שונה.

אין דבר כזה שנקרא "חובה" בתחביב הזה, יש דבר כזה שנקרא תוצאה.

ישנם אנשים החושבים שסנטר זה חובה, והראיה, שיש לו ערוץ אודיו נפרד ועוד כל מיני טיעונים הקשורים למילה:..חובה...

אתה משתמש בסנטר?

רן

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
180
נקודות
43
לטעמי לפחות, השימוש במילה "חובה" לא אמור להיות בלקסיקון של אדם שסוקר ציוד.
אדם כזה כדאי שיחשוב שוב האם הוא באמת מוכן לחקור ציוד לעומק, או הגיע לסמן V על מסקנה שבא איתה מוכן מראש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור