רמקול פולק אודיו RTI-10

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הרמקול הבא אותו בוחן נמר לוי הוא ה- POLK AUDIO RTI 10

ה- RTI 10 הוא רמקול ריצפתי ענק ומסיבי, בתחתית הרמקול 4 רגליים בולטות מחוברות לספייקים.
המשך ביקורת על Polk Audio RTI 10

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
נמר אל תהיה חלבי
כשאני שמעתי את הרמקול הזה הוא נשמע לי פשוט כמו רמקול מדבקה זול.
פולק פנו פה לאלמנט הנמוך ביותר למשיחת לקוחות מראה עניים חוץ מזה (וזה לא משנה מה הסיבה ) אן ברמקול הזה כלום !!!!!
ועוד 10500 שח נפלו על הראש.

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
בוא לא נשכח שעל סט-אפ אחר העניין יכול להניב פירות ותובנות אחרות אני לא מאמין שישתפרפלאות אך סינרגיה אחרת כן יכולה לשנות לו כיוון ,לדעתי הוא נראה זוועה.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
ואני

עוד זוכר למתיו פולק-סדרות אגדיות כמו ה SRA,רמקולים מדהימים-באמת הי-אנד.

שנאמר:"זיקנתו מבישת את בכרותו" (N)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהחלט יכול להיות שלא הייתה סינרגיה עם האלקטרוניקה שלי וכך גם כתבתי, יכול להיות שעם אלקטרוניקה אחרת ישמע טוב יותר, לכן כאשר מישהו ירכוש פולק אודיו RTI10 אני לא ממליץ על האלקטרוניקה שלי.

העיניין השני הוא שאני מכיר את האלקטרוניקה שלי ויכול בהחלט גם להיות שהרמקול הספציפי הזה פשוט פחות מוצלח. מה שכן רצוי לבחון אותו לפני רכישה על מספר הגברות על מנת שיגיע לתוצאה המיוחלת.

אגב - רמקול כזה יכול בהחלט להרשים בקולנוע ביתי.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אני זוכר את אמנון סאונד "בצעירותו"שהיה
מוכר פולק אודיו ואותי כנער מיתלהב שמשאת נפשו
היו הרמקולים של פולק.
"איך נפלו גיבורים אהה סליחה רמקולים..." (ורד נבול)
z.s

רדנקו

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ואני זוכר איך בצעירותי שמעתי רמקולים של החברה אצל אמנון סאונד ולא הבנתי למה מוכרים אותם. פשוט צליל של טרנזיסטור.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
יצא לי אי שם בסוף שנות השמונים להתארח במעבדת ההדגמה של פולק אדיו- בבולטימור, להשמעה / להדגמה את 3 הרמקולים הענקיים והיקרים שהיו לחברה. (וכמו כולנו בארץ הקודש, אז הם נראו לי פסגת האדיופיליה).

אחרי כ 4 שעות- יצאתי משם מאוכזב טוטלית, ועם 'הארה' להפסיק להתרשם ממגזינים. רמקולים עם צליל מתחת לבינוני, שהבעלים השכיל ליצור יחסי סימביוזה עם העיתונות הכתובה. במשך השנים השתנו מטרות החברה ויעדיה- אבל נשאר שם מותגי מוכר ומושרש שניתן לנצלו עד היום.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אילן אתה צודק בהחלט, למגזינים מסויימים ישנו "דיל" מול היצרן ולכן הם נימנעים מביקורת רעה ואפילו לא מעט פעמים אני קורא ביקורות שנוגדות את שלי , במבחן המדפיים שלי סקרתי רמקול אחד מפורסם ובעל שם טוב שקיבל ציונים מדהימים במגזינים נחשבים, ואף ניבחר לרמקול השנה בטווח מחירו. כאשר בחנתי בזמנו את המתחרים שלו ראש בראש באותו טווח מחירים הגעתי למסקנה ברורה. משהו לא כשר אי שם בכמה מגזינים מסויימים, משום מה הם פוחדים להגיד את האמת על מוצרים לא מוצלחים. אני אישית עקרוני בכתבות שלי ולא יהיה מצב בו לא אכתוב את מה שאני חושב, זו האמינות שלי מול הקורא ומול הצרכן.

מה שכן ב-6MOON אני מוצא לא מעט ביקורות שליליות ואני מכתיר אותו {מבחינתי} כמגזין אינטרנטי הכי אוביאקטיבי שיצא לי להכיר {חוץ מהאתר הזה כמובן}.

כיום הייתי רוצה לבחון מוצרים יקרים יותר ו"מעניינים" יותר אך אני "מוגבל אלקטרונית" כרגע ואוטוטו יגיע השידרוג באלקטרוניקה ואז אבחן סדרות גבוהות משמעותית של יצרנית זו.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
חבל לך על הזמן- חברה מתחתית איכות הצליל ביחס לחברות אחרות, באותם המחירים.

לדעתי- כמובן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה אילן, אני מאוד מחשיב את דעתך אך המטרה שלי היא אחת בלבד - לשמוע ולכתוב על כל המוצרים שאצליח לשים ידי עליהם, זהו רפרנס טוב בשבילי באופן אישי ואף יעזור ויכוון את הצרכן שעדיין לא מכיר את המוצרים.

אחרי הכל זו השאיפה שלנו כאתר, לתת את כל המידע שאפשר לתת וכמובן להעביר אותו באופן אוביאקטיבי ונטול אינטרס.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הרמקולים של פולק כבר זמן רב לא מה שהיו לפני כעשרים שנה +, החברה נשענת על תדמית העבר ויחסי ציבור בהווה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
רדנקו כתב-"ואני זוכר איך בצעירותי שמעתי רמקולים של החברה אצל אמנון סאונד ולא הבנתי למה מוכרים אותם. פשוט צליל של טרנזיסטור."
מה אני אומר לך,בשנות השמונים בארצנו הקטנה לא היו מי יודע מה חברות ונציגויות של
ציוד אודיו כמו שיש היום.רמקולים היו KEF,JBL שנחשבו כמעט לפיסגה ועוד חברות שאפשר לספור על כף יד אחת.והרמקולים האלה http://www.polkaudio.com/homeaudio/specs/monitor10/
של פולק אודיו היו רמקולים טובים ואני מבטיח לך שהם לא נישמעים כמו טרנזיסטור.
ישנם היום הרבה רמקולים של חברות מיובאות לארץ שלא מדגדגות את הרמקול הזה.
ואם אתה רוצה השמעה של הרמקול הזה, אני מוכן לסדר לך .

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
גם לנמר אני מוכן לסדר השמעה של הרמקול (שלמעלה)
זה יכל להיות רעיון בסיגנון "אז והיום"ושיביע את דעתו כחובב וכתב אודיו ,
על רמקול שליפני 20 שנים ויותר.
z.s

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
z.s

מסכים איתך.
היו להם סדרות מצוינות פעם.
כולל הדגם שאותו צינת.
לי היה את ה+crs של פולק-הדגם הקטן ביותר של סידרת ה sra שלהם,הוא נשמע מצוין - אני ממש זוכר.
הוא התאפיין בבס רך ונעים,וכך לגבי כל היתר.

פשוט החברה שינתה אסטרטגיה-בתחום העליון-והיא מכוונת ליצור המוני.

רדנקו

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
רדנקו כתב-"ואני זוכר איך בצעירותי שמעתי רמקולים של החברה אצל אמנון סאונד ולא הבנתי למה מוכרים אותם. פשוט צליל של טרנזיסטור."
מה אני אומר לך,בשנות השמונים בארצנו הקטנה לא היו מי יודע מה חברות ונציגויות של
ציוד אודיו כמו שיש היום.רמקולים היו KEF,JBL שנחשבו כמעט לפיסגה ועוד חברות שאפשר לספור על כף יד אחת.והרמקולים האלה http://www.polkaudio.com/homeaudio/specs/monitor10/
של פולק אודיו היו רמקולים טובים ואני מבטיח לך שהם לא נישמעים כמו טרנזיסטור.
ישנם היום הרבה רמקולים של חברות מיובאות לארץ שלא מדגדגות את הרמקול הזה.
ואם אתה רוצה השמעה של הרמקול הזה, אני מוכן לסדר לך .

אני מדבר על סוף שנות השמונים. היו בארץ מישן שנשמעו פי עשר ועוד כמה חברות רמקולים. לא כל כך נורא. פולק היו לטעמי גם אז מחרידים יחסית לחברות האחרות.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
הרמקול הנ"ל עלה כ-370$ סה"כ,
שום רמקול היום בארץ עד 1000$ ,
לא נותן את מה שהוא מוציא.
מפה אתה יכל לעשות איזה חשבון
שאתה רוצה.

aviv

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
polkaudio rti 10 רשמים אישיים

ראשית כל הכבוד על הסקר. טוב שיש אתר שהחל לסקר באפן מקצועי את נושא הסאונד. ישר כח!

יש לי את הרמקול הזה מעל לשנה. הוא מחובר אצלי להרמן קרדון 635, די וי די של הרמן קרדון, חיבורי אודיוקווסט לרמקולים וחיבור מונסטר בין היחידות.
אלקטרוניקה הרבה יותר פשוטה מבמבחן אולם אני מניח כי ממצה חלק ניכר מהיכולת של הרמקולים האלו.
אפתח ואומר שאני מסכים עם תוצאות המבחן כי אחד החסרונות של הרמקולים האלו הינו תחום המיד בס. יש חור מסוים בין המיד היי לבין התדרים הנמוכים ברמקולים האלו. ניסיתי את אשר בוצע במבחן, הווה אומר, סתמתי את הפורט הקדמי של הרמקול (מזל שיש לי תינוקת וחיתולים...) והרמקול אכן נשמע יותר מאוזן.
כמו כן אני מסכים כי הסאונד של הרמקול הוא באפיו בהיר.
כשהתחלתי להשתמש בו התאכזבתי מעט. היה נשמע שלרמקול הזה יש הדגשה מוגזמת בבס ובצלילים הגבוהים. אפילו שדרני רדיו גבריים עם טון דיבור נמוך נשמעו חזק דרך הטוויטרים.
מה שעשיתי הוא שעברתי לחבר את הרמקולים ב-BI WIRE, אני מודע לכך שיעילות סוג החיבור הזה מוטלת בספק אל מול החיבור הרגיל אולם במקרה הזה זה עבד. ככל הנראה הג'מפרים של הרמקולים האלה הם מאיכות נמוכה.
התוצאה היתה שהצליל "התיישב" יותר על המיד ופחות על הטוויטרים. זה עזר לאיזון של הצליל וגם תרם רבות לבמה שהרמקולים נותנים.
בתחום הווקלי הרמקולים מספקים צליל מעט רזה, תוצאה של הבהירות שלהן ושל חוסר מסוים במיד בס, אבל מדויק ואמיתי והבמה המתקבלת כשמשמיעים אותם מצוינת. כבר כמה פעמים בדקתי שהסנטר לא עובד על מנת לוודא שלא יוצא משם צליל. סך הכל כיף להקשיב להם.
לעניין מוסיקה קלאסית, הרמקול הזה לא מצטיין בה, אולי בגלל הבהירות שלו, הוא לא מספק את החום הדרוש, (אם כי שכן שלי שהוא נגן בתזמורת אהב אותם בקלאסי). שמעתי אותם מנגנים את הסימפונית של לונדון שמבצעת שירים של סטינג והתוצאה לא רעה בכלל וגם הבמה לא רעה. כלי הנשיפה בהחלט עוברים למרכז וקדימה.הפירוט שמתקבל הוא טוב אם כי ליחידות הבס קצת קשה יותר להיות מפורטות (הן מנגנות נהדר תופים גיטרות בס ופסנתר אבל משום יותר קשה להן עם כלי קשת בתדרים הנמוכים).
בכל מה שקשור במוזיקה קלה הרמקולים האלו עושים עבודה מצוינת.
דבר נוסף שאני אוהב בו זה שהוא נשמע "גדול" כלומר, לצלילים שלו יש נוכחות והרבה, זה לא סאונד קופסתי, והוא פתוח למעלה ולמטה וגם בפרטים ביחס לרמקולים אחרים שהאזנתי להם.
בסרטים (יס ודי וי די) הם עובדים אצלי יחד עם הסנטר של פולקאודיו CSI3, והתוצאה נהדרת, פשוט תענוג.
לסיום אומר כי לפני שקניתי אותם הסתובבתי הרבה ושמעתי לא מעט דגמים ולא מעט חברות. מנסיוני, לפחות בטווח המחירים הזה (הם עולים הרבה פחות מהמחיר שציינתם) אין רמקול מושלם. לכל אחד ישנו חסרון/חסרונות.
אני מפיק מהם הנאה צרופה וממליץ.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אף פעם לא יצא לי לשמוע POLK טובים....

התוודעתי לחברה הזו במיוחד בין השנים 91-93 כשהתגוררתי בארה"ב, בבלטימור, בה המפעל מייצר. טרחתי והלכתי לשמוע. אחר כך האזנתי כמה פעמים לדגמים שונים נוספים של החברה, בתהליך בחירת המערכת דאז. מצטער, כולם היו בלתי ראויים להאזנה. אם יש משהו שאני זוכר ברור זה "עמימות". הרמקולים הכי עמומים שיצא לי לשמוע.......אלה רמקולים שגם בארה"ב מתומחרים נמוך ונמכרים גם ברשתות החשמל, לצד מכונות כביסה ומקררים. לא מכיר את הדגמים "המיתולוגים" של החברה, אז קשה לי לתת לה קרדיט כלשהו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור