רמקולים Tannoy Cheviot במבחן

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
רמקולים בד"כ מובילים דרך הים.

רמקולים זולים, שעולים כדוגמא כמה מאות דולרים ומביאים בכמות- דרך הים.
רמקולים יקרים, שעולים עשרות אלפי יורו או דולר ומביאים בבודדת או על משטח (שיכול להכיל יותר מאחד-תלוי באריזה) מביאים באוויר.

וכמובן- ארץ המוצא.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
באופן כללי, כמעט כל היבואנים בתחום שלנו מתמחרים הוגן מאוד. למעשה, הלוואי ותחומים אחרים היו מתומחרים בארץ ביחס לחול כפי שמתומחר השוק הזה של האודיו.

מאחר וכתבת כמעט השאלה המתבקשת היא
מי לא הגון ?

* אני חושב שאתה צודק בהגדרה זו

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אתה ועוד מפספסים את הפואנטה שלי.
אני לא מלין על המחיר הספציפי. אפילו לא נכנסתי לפרטים מה ההפרש מול מחיר אנגליה. אני מתנגד לטענה שלך שהמחיר הוא ממש לא חשוב גם אם הוא יקר באופן לא הגיוני. כי יש מומ.

אתה רכשת פעם AUDI או BMW ?
אין קשר בין המחירון למחיר שאתה משלם.
יש את העניין של המיתוג של המוצר כיוקרתי, ובמקרה שלנו כ- HI END
למחיר של סגירת העיסקה בפועל.
חלק מהפסיכולוגיה (בגרוש?) שעומדת מאחורי זה הוא ששני הצדדים יוצאים מרוצים מהעיסקה.
הרי אם תכנס לחנות והמוכר ינקוב במחיר ואתה תשלם אותו, תחזור הביתה ותרגיש שיכלת "להוציא" מחיר יותר טוב. (וזה כך במציאות)
ואילו המוכר ירגיש גם הוא שיצא פראייר כי יכל "לדפוק" מחיר גבוה יותר בבחינת "הלקוח הוא כמו זונה,כמה שדופקים אותו יותר ,הוא יותר מרוצה"*

*לא מקורי שלי אלא של אינסטלטור

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה רכשת פעם AUDI או BMW ?
אין קשר בין המחירון למחיר שאתה משלם.
יש את העניין של המיתוג של המוצר כיוקרתי, ובמקרה שלנו כ- HI END
למחיר של סגירת העיסקה בפועל.
חלק מהפסיכולוגיה (בגרוש?) שעומדת מאחורי זה הוא ששני הצדדים יוצאים מרוצים מהעיסקה.
הרי אם תכנס לחנות והמוכר ינקוב במחיר ואתה תשלם אותו, תחזור הביתה ותרגיש שיכלת "להוציא" מחיר יותר טוב. (וזה כך במציאות)
ואילו המוכר ירגיש גם הוא שיצא פראייר כי יכל "לדפוק" מחיר גבוה יותר בבחינת "הלקוח הוא כמו זונה,כמה שדופקים אותו יותר ,הוא יותר מרוצה"*

*לא מקורי שלי אלא של אינסטלטור
כנראה אף פעם לא אבין את הטכניקה הזאת.

דוגמא רעה לא מצדיקה דוגמא רעה אחרת.

(טכניקה שבשימוש כרגע בעיקר ע"י אנשי השילטון וילדי בית ספר יסודי)

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
מאחר וכתבת כמעט השאלה המתבקשת היא
מי לא הגון ?

* אני חושב שאתה צודק בהגדרה זו
רק לחדד, כתבתי תמחור הגון ולא סוחרים לא הגונים.
כל אחד יכול לדרוש כמה שבא לו, אנחנו לא חייבים לקנות.

לשאלתך, מתי ראית בעשור האחרון פוסט התחדשתי בפרואק?
תמחור מזעזע קבר את אחד המותגים הנפלאים והאהובים עליי. כשבדקתי בזמנו מה המחיר תכלס שניתן לרכוש פרואק בארץ, גם בעלי החנויות שמוכרים פרואק הודו שהמחיר לא תחרותי בגלל היבואן ואין להם מה לעשות בנידון.
גם מיילים לפרואק, בניסיון להסביר להם שנעשה כאן עוול למותג לא עזרו לי.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
ידוע לגבי המשלוחים..
יש עניין עדין שאנשים נבוכים לדבר עליו: לא כל אחד חש בנוח לנהל משא ומתן. יש חבר'ה שזה בא להם בטבעיות, ויש חבר'ה שזה ממש קשה להם משום מה.
הקבוצה השניה נוטה יותר לברוח מזה לכיוון של התנשאות (חפשו מילים כמו 'שוק', 'לבנטי', 'ישראלי טיפוסי' וכו..), והקבוצה הראשונה באמת שלא מבינה מה הביג דיל.
אישית, מעולם לא היתה לי בעיה לחתוך לכיוון "יאללה, אבא'לה, לעסק, דבר אלי בשקלים".
אני רואה את זה גם במקומות עבודה: יש אנשים שאין להם שום בעיה לנהל משא ומתן על התנאים, מחליפים מיילים, מבקשים זמן לחשוב.. ויש גם כאלה שלא מסוגלים, ואפילו מבקשים פחות ממש שהם שווים. נתקלתי בזה לא מעט.
אולי יהיה מי שיגיב לדברים האלה בזעם כלשהו, אך אני לא מאמין שיש מישהו שלא יודע בדיוק על מה אני מדבר.

אגב, אני מניח שכולנו מודעים לעובדה שגם בחו"ל נהוג לנהל משא ומתן על מחיר במסחר (כוס קפה בסטארבקס זה לא מסחר). יש בארה"ב עולם מונחים שלם "street price" , "minimum advertised price" וכו.
אפילו בחנויות online יצא לי לפנות לנציג במייל ולשאול what's your best price.
כמי שבעוונותיו כי רבו משתייך כנראה לסוג השני ועושה מאמצים, כנים בחלקם, לעבור לראשון אז ובמטותא מבקש להבין האם השימוש ב " אבא'לה " חיוני למעבר הזה. קצת קשה לי.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
כמי שבעוונותיו כי רבו משתייך כנראה לסוג השני ועושה מאמצים, כנים בחלקם, לעבור לראשון אז ובמטותא מבקש להבין האם השימוש ב " אבא'לה " חיוני למעבר הזה. קצת קשה לי.

הוא שאמרתי: בריחה להתנשאות :D
תנוח דעתך ולא תוטרד מהתסכול המתלווה לחשד שפלוני מקבל מחיר יותר טוב ממך על אותו מוצר (כי זה ורק זה מה שבאמת מקציף את הבריות. שנית, כולם יודעים זאת אך לא חשים בנוח לדבר על זה), בסופו של דבר הסוחר יודע כמה הוא צריך להרוויח מכל עיסקה, והפערים לא משמעותיים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה ועוד מפספסים את הפואנטה שלי.
אני לא מלין על המחיר הספציפי. אפילו לא נכנסתי לפרטים מה ההפרש מול מחיר אנגליה. אני מתנגד לטענה שלך שהמחיר הוא ממש לא חשוב גם אם הוא יקר באופן לא הגיוני. כי יש מומ.

מי שמתמחר בפערים של מכפלות, או שימכור פחות או שלא ימכור כלל. לא טענתי שהמחיר לא חשוב, כן טענתי שהמחיר הנקוב והמחיר במעמד הרכישה הוא שונה. לפעמים לחלוטין, לפעמים במקצת. אתה מכנה את זה ג׳ונגל ואני מכנה את זה מסחר. יש אחד שרוצה לקנות, יש אחד שרוצה למכור. זה רוצה לשלם פחות והשני רוצה להרוויח כסף (קטע כזה של מסחר).

כמובן שלא תתחיל משא ומתן כאשר מוצר עולה בחו״ל 100 ש״ח והמחיר לצרכן בישראל יעמוד על 100,000 ש״ח. שוב, אל תשטח את הדיון. זה לא או ביבי או טיבי, יש אמצע והגיון בריא.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מי שמתמחר בפערים של מכפלות, או שימכור פחות או שלא ימכור כלל. לא טענתי שהמחיר לא חשוב, כן טענתי שהמחיר הנקוב והמחיר במעמד הרכישה הוא שונה. לפעמים לחלוטין, לפעמים במקצת. אתה מכנה את זה ג׳ונגל ואני מכנה את זה מסחר. יש אחד שרוצה לקנות, יש אחד שרוצה למכור. זה רוצה לשלם פחות והשני רוצה להרוויח כסף (קטע כזה של מסחר).

כמובן שלא תתחיל משא ומתן כאשר מוצר עולה בחו״ל 100 ש״ח והמחיר לצרכן בישראל יעמוד על 100,000 ש״ח. שוב, אל תשטח את הדיון. זה לא או ביבי או טיבי, יש אמצע והגיון בריא.
מסכים איתך בהכל חוץ מהקטע הקטן הזה שזה מחיר שפורסם בביקורת שלך ואז היה צריך להיות מחיר סופי, לא כמו מחיר שיבואן מפרסם באתר שלו ששם הוא חייב להשאיר קצת מקום למשא ומתן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מסכים איתך בהכל חוץ מהקטע הקטן הזה שזה מחיר שפורסם בביקורת שלך ואז היה צריך להיות מחיר סופי, לא כמו מחיר שיבואן מפרסם באתר שלו ששם הוא חייב להשאיר קצת מקום למשא ומתן.

בביקורת מתפרסם המחיר הרשמי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור