רמקולים Tannoy Cheviot במבחן

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא נשמה. זה לא הג'ונגל אם כי המסחר. ככה זה עובד אלה אם אתה רובוט. המחיר המומלץ לצרכן משתנה כשאתה מגיע לחנות. בחנות תמיד מקבלים הנחה. ככה היה, ככה עכשיו, ככה יהיה בעתיד. למה זה ככה? כי ככה זה. האם גם אתה קיבלת הנחה מעבר למחיר הרשמי? ברור. למה שלא?
מה שאתה מתאר זה לא מסחר זה סחר סוסים.
המחיר למומ אמור להיות מחיר סביר למחיר המוצר.
לפי גישתך אפשר להפריח כל מחיר בלי קשר למחיר המוצר באיזורים אחרים, וכשתבוא תקבל מחיר בהתאם לרמת המיקוח שלך או הצעקות/בכי/קירבה משפחתית/ מכרים /מזג האוויר.
זה ג'ונגל עבורי, לא מסחר.
אני לא מתחיל במומ אם המוצר מתומחר לא סביר מבחינתי.

מהו מחיר סביר למוצר, שאלה טובה...
במקרה של רמקול - המחיר המומלץ ע"י היצרן בניכוי מעמ ארץ היצרן בתוספת מעמ מקומי כפול שע"ח של המט"ח מול השקל.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
משהו מבין משהו בנושא עלויות השילוח (ימי/אווירי) בשנה האחרונה ?
תשכחו מכל מה שידעתם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אתה בעל אינטרס ?
מה שידידנו כבר שכח בתמחור, יבוא ויצוא ברחבי העולם, הרבה יבואנים עוד לא למדו.
אתה מבין שאתה מוציא את דיבתי פה כן?

אני בעל אינטרס? אינטרס של מה?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק, ההשוואה לשוק הרכב כלל לא במקומה, תנאי שוק שונים.
יש יבואנים נוספים המביאים לארץ תוצרת בריטית ו/או אחרת במחיר זהה לתוצרת חו"ל.

נכון יש ויש... ויש יבואנים שאינם מביאים רק 3 פריטים כדי להתחמק ממכון התקנים (עלות בדיקה + נזק בלתי הפיך לאותו מוצר) ועוד שלל הוצאות על הדרך מה שאותם יבואנים פרטיים לא מרגישים על בשרם. לכן, כל אחד יעשה את החשבון של עצמו מה ומי כדאי עבורו. מכאן להחליט מה יקר, איך התמחור בחו"ל הדרך ארוכה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אתה בעל עסק?
לא!
אל תיקח את מה שכתבתי למקום לא נכון, מבין את הבעיות של עסקים ויודע שבזמן סגירה קורים דברים אבל יש בתחום כמה הסכמות ונקודות פתיחה. עכשיו זו ביקורת ואני בטוח שנמר רשם את המחיר שנאמר לו ע״י היבואן וספציפית מהסיבה הזו המחיר שצריך להיות מצויין בכתבה הוא המחיר שכולנו יודעים שצריך להיות מחיר חול.
אתה פתאום הוספת טרייד שבהחלט יש על מה לדבר אבל זה לא קשור לביקורת והאזנה כאילו באנגליה הלקוח לא יושב בחנות ומאזין וכבלים שזו עוד רכישה שמגדילה את העסקה ועל כן יש מצב לתת עוד הנחה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
גם דיעה צריכה להסתמך על שמץ מינמאלי של עובדות.
הודעת הזאת לא עומדת בנ"ל:
תימחור הרמקול ע"י היצרן אינו הויכוח בשירשור זה, אלא התימחור השונה באיזורים שונים, לכן טענתך היא לא לעניין והסטת הנושא.
תמיד לפני סגירת עיסקה קיימת אפשרות להוריד מחיר. עדיף להתחיל במומ במחיר נמוך יותר.
מחירי רוב המכוניות בארץ מועמסים בכ 80% מס קנייה ולכן מחירם בהחלט גבוה ממחיריהם במדינות בהם אין מיסים או יש מיסים נמוכים יותר.
אתה יודע... צריך להשוות תפוחים לתפוחים....

על רמקולים אין מיסים בארץ.
המס היחיד הוא מעמ בשיעור של 17% בעוד שמחיר הרמקול באנגליה כולל מעמ בשיעור 20%, דבר שאף מגדיל את התייקרות הרמקול בארץ לעומת אנגליה.

תגיד... יבואן פרטי שעובד מהבית ומייבא 3 מוצרים כדי לחמוק מעלות בדיקה של מכון התקנים+הפסד המוצר לאחר הבדיקה שווה ליבואן שעובר את כל התהליך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שאתה מתאר זה לא מסחר זה סחר סוסים.
המחיר למומ אמור להיות מחיר סביר למחיר המוצר.
לפי גישתך אפשר להפריח כל מחיר בלי קשר למחיר המוצר באיזורים אחרים, וכשתבוא תקבל מחיר בהתאם לרמת המיקוח שלך או הצעקות/בכי/קירבה משפחתית/ מכרים /מזג האוויר.
זה ג'ונגל עבורי, לא מסחר.
אני לא מתחיל במומ אם המוצר מתומחר לא סביר מבחינתי.

מהו מחיר סביר למוצר, שאלה טובה...
במקרה של רמקול - המחיר המומלץ ע"י היצרן בניכוי מעמ ארץ היצרן בתוספת מעמ מקומי כפול שע"ח של המט"ח מול השקל.

אני לא אכנס לדיון על יכולות של משא ומתן. אבל אני בהחלט יודע (לא חושב, לא מנחש - יודע) שהמחיר המומלץ לצרכן במקרה הזה הוא הוגן מאוד. זה מחיר חו״ל + מיסים.

עכשיו נחזור אחורה לתגובות שעניתי כבר לכמה וכמה אנשים שברור לי, מתוך אופן הכתיבה שלהם, שאין להם מושג ירוק במסחר ובתמחור מוצר.

קח יבואן שמביא קולקציה של מוצרים (לא חמישה מוצרים). הוא פותח רמקול לתצוגה, הרמקול הזה מת. הוא ימכר בחצי מחיר. יש לו מחסנים ומלאי על מנת לספק לך את המוצר מיד, אתה גם יכול להאזין לו לפני, הוא נותן לך אחריות, שירות, ביטוחים, עובדים ועוד ועוד ועוד. בקיצור ימבה הוצאות לפני שמוצר מגיע אלייך. התמחור שלו נוגע גם באפשרות של לתת הנחה על מנת למכור נניח במחיר חו״ל בדיוק. ושוב, זה לא רק בישראל, זה בכל העולם. אדם מגיע לחנות, מכוון לרכישה, מבקש מחיר טוב יותר, ברוב המוחלט של המקרים מקבל וקדימה, קח את הארגז ולך הביתה. ככה אתה איציק עשית עם כל מוצר שאי פעם רכשת. הפער במקרה הזה, מחיר באנגליה מול ישראל, הוא פער הוגן בהחלט בהתחשב במה שכתבתי למעלה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תגיד... יבואן פרטי שעובד מהבית ומייבא 3 מוצרים כדי לחמוק מעלות בדיקה של מכון התקנים+הפסד המוצר לאחר הבדיקה שווה ליבואן שעובר את כל התהליך?

איציק, הבנת בדיוק למה התכוונתי, אחרי הכול לא חסרים כאן יבואנים כולל כאלה של מוצרי אולטרה היי אנד הפועלים על פי חוק, עוברים דרך מכון התקנים ומוכרים את מרכולתם במחירי חו"ל... אם אתה צריך ריענון ו/או הכרות עם כאלה, אשמח.

אגב מכון התקנים, לאני ודעתי הפרטית גוף מיותר, על ישראל לאמץ את התקן האירופאי ולהפסיק להחזיק בגוף מיותר שכל תפקידו גביית מס נוספת לטובת קופת האוצר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה מבין שאתה מוציא את דיבתי פה כן?

אני בעל אינטרס? אינטרס של מה?
לכאורה אינך מבין סימני פיסוק - האם ראית את סימן השאלה בסוף המשפט, אין מדובר בקביעת עובדה אלה שאלה.
עשה לעצמך טובה ואל תנפנף באקסיומות משפטיות אם אין לך מושג איך קושרים ביניהם ובין הכתוב.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני לא אכנס לדיון על יכולות של משא ומתן. אבל אני בהחלט יודע (לא חושב, לא מנחש - יודע) שהמחיר המומלץ לצרכן במקרה הזה הוא הוגן מאוד. זה מחיר חו״ל + מיסים.

עכשיו נחזור אחורה לתגובות שעניתי כבר לכמה וכמה אנשים שברור לי, מתוך אופן הכתיבה שלהם, שאין להם מושג ירוק במסחר ובתמחור מוצר.

קח יבואן שמביא קולקציה של מוצרים (לא חמישה מוצרים). הוא פותח רמקול לתצוגה, הרמקול הזה מת. הוא ימכר בחצי מחיר. יש לו מחסנים ומלאי על מנת לספק לך את המוצר מיד, אתה גם יכול להאזין לו לפני, הוא נותן לך אחריות, שירות, ביטוחים, עובדים ועוד ועוד ועוד. בקיצור ימבה הוצאות לפני שמוצר מגיע אלייך. התמחור שלו נוגע גם באפשרות של לתת הנחה על מנת למכור נניח במחיר חו״ל בדיוק. ושוב, זה לא רק בישראל, זה בכל העולם. אדם מגיע לחנות, מכוון לרכישה, מבקש מחיר טוב יותר, ברוב המוחלט של המקרים מקבל וקדימה, קח את הארגז ולך הביתה. ככה אתה איציק עשית עם כל מוצר שאי פעם רכשת. הפער במקרה הזה, מחיר באנגליה מול ישראל, הוא פער הוגן בהחלט בהתחשב במה שכתבתי למעלה.

נמר, הדברים שרשמת תקפים כלפי 99% מהיבואנים בארץ ועולם, אם כך כיצד חלקם מצליחים למכור במחיר זהה למדינת המקור גם כאשר עלות השילוח האווירי עלה בשנה האחרונה?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
רמקולים בד"כ מובילים דרך הים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, הדברים שרשמת תקפים כלפי 99% מהיבואנים בארץ ועולם, אם כך כיצד חלקם מצליחים למכור במחיר זהה למדינת המקור גם כאשר עלות השילוח האווירי עלה בשנה האחרונה?

מאוד פשוט. מביאים מעט מוצרים, בדרך כלל בטווח מחיר שונה לחלוטין, לא מוכרים לחנויות אם כי ישירות לצרכן, אין עובדים מחסנים ולוגיסטיקה. בשביל לסבר לך את האוזן. כל הליין של טנוי בארץ. מהאולפן ועד שני דגמים מתחת לדגל שלהם. יש דיבור גם שרמקול הדגל יגיע לתצוגה להדגמה ממש.

ולליאור. גם המשלוח בים הוכפל.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
ידוע לגבי המשלוחים..
יש עניין עדין שאנשים נבוכים לדבר עליו: לא כל אחד חש בנוח לנהל משא ומתן. יש חבר'ה שזה בא להם בטבעיות, ויש חבר'ה שזה ממש קשה להם משום מה.
הקבוצה השניה נוטה יותר לברוח מזה לכיוון של התנשאות (חפשו מילים כמו 'שוק', 'לבנטי', 'ישראלי טיפוסי' וכו..), והקבוצה הראשונה באמת שלא מבינה מה הביג דיל.
אישית, מעולם לא היתה לי בעיה לחתוך לכיוון "יאללה, אבא'לה, לעסק, דבר אלי בשקלים".
אני רואה את זה גם במקומות עבודה: יש אנשים שאין להם שום בעיה לנהל משא ומתן על התנאים, מחליפים מיילים, מבקשים זמן לחשוב.. ויש גם כאלה שלא מסוגלים, ואפילו מבקשים פחות ממש שהם שווים. נתקלתי בזה לא מעט.
אולי יהיה מי שיגיב לדברים האלה בזעם כלשהו, אך אני לא מאמין שיש מישהו שלא יודע בדיוק על מה אני מדבר.

אגב, אני מניח שכולנו מודעים לעובדה שגם בחו"ל נהוג לנהל משא ומתן על מחיר במסחר (כוס קפה בסטארבקס זה לא מסחר). יש בארה"ב עולם מונחים שלם "street price" , "minimum advertised price" וכו.
אפילו בחנויות online יצא לי לפנות לנציג במייל ולשאול what's your best price.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

אתה ועוד מפספסים את הפואנטה שלי.
אני לא מלין על המחיר הספציפי. אפילו לא נכנסתי לפרטים מה ההפרש מול מחיר אנגליה. אני מתנגד לטענה שלך שהמחיר הוא ממש לא חשוב גם אם הוא יקר באופן לא הגיוני. כי יש מומ.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
באופן כללי, כמעט כל היבואנים בתחום שלנו מתמחרים הוגן מאוד. למעשה, הלוואי ותחומים אחרים היו מתומחרים בארץ ביחס לחול כפי שמתומחר השוק הזה של האודיו.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כמובן שאינך משיב לתוכן הודעתי על אף שציטטה אותה.
אתה בטוח שמכון התקנים בודק רמקול פאסיבי?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לכאורה אינך מבין סימני פיסוק - האם ראית את סימן השאלה בסוף המשפט, אין מדובר בקביעת עובדה אלה שאלה.
עשה לעצמך טובה ואל תנפנף באקסיומות משפטיות אם אין לך מושג איך קושרים ביניהם ובין הכתוב.

כדי לא להפריע למנוחת האנשים אני שולח לך את תגובתי זאת בפרטי.

אתה מוזמן לעשות איתה מה שבא לך.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק, הבנת בדיוק למה התכוונתי, אחרי הכול לא חסרים כאן יבואנים כולל כאלה של מוצרי אולטרה היי אנד הפועלים על פי חוק, עוברים דרך מכון התקנים ומוכרים את מרכולתם במחירי חו"ל... אם אתה צריך ריענון ו/או הכרות עם כאלה, אשמח.

אגב מכון התקנים, לאני ודעתי הפרטית גוף מיותר, על ישראל לאמץ את התקן האירופאי ולהפסיק להחזיק בגוף מיותר שכל תפקידו גביית מס נוספת לטובת קופת האוצר.

לא טענתי שמישהו אינו פועל לפי החוק.
לגבי מוצרי אולטרה היי אנד. אינני רואה שום צורה שייבואן שכזה יכניס את אותו מוצר למכון תקנים כדי להשמיד מוצר.. השכל הישר אומר שלאחר מכן הוא יצטרך למכור הרבה מוצרים דומים רק כדי לכסות את הנזק של אותו מכשיר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור