רמקולים רכישת מערכת קולונע

EldadK

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי
לכולם חדש בתחום וקצת מבולבל ולכן מחפש עזרה
נותן את כל הפרטים בשביל שתוכלו לעזור לי לקבל החלטה נבונה ונכונה! תודה לכולם

אני גר בשכירות יש לי סלון בינוני קטן 3 על 4 מטר עם ספה צמודת קיר,
יש לי מערכת ישנה מאוד ריסבר JVC שלא תומך בשום פורמט ולכן להחליף + מערכת ישנה 5.1 של ימאהה Yamaha NX-E130 (רמקולים 6 אום)

קניתי לאחרונה מסך OLED 65 של LG ועם שידרוג חווית הצפייה אני רוצה לשדרג את חווית השמע בשאיפה לקבל סראונד ולנצל את חווית דולבי אטמוס (בעיקר סרטים בנטפליקס).

אני לא אדם עם חוש סאונד מפותח מאוד ששומע כל צליל ואות ויכול להבחין בכל תדר אבל כן הייתי רוצה לדעת שאני קונה מערכת איכותית עד איכותית מאוד (תקציב בין 0-15,000)

מבחינת ריסבר להבנתי Denon AVR-X1600H יהיה מספק וטוב עבור הרעיון

האפשרויות שאני רואה כרגע הם לקנות ריסבר חדש בוודאות ולגבי הרמקולים קנייה של חדש או משומש + שילוב אפשרי עם רמקולים ימאהה שיש לי כרגע לקבלת 5.1.2 (דולבי אטמוס) - ההנחה שלי שהתצורה הטובה ביותר עבורי מכיוון שהסלון לא כזה גדול (3 על 4 מטר עם ספה צמודת קיר) 5 רמקולים + 2 תלויים בגובה (יש לי תקרה גבוהה)

חשוב! מכיוון שהסלון והדירה לא גדולים מחפש רמקולים בהתאם - מדפיים קטנים או סטליטים עם עדיפות גבוה לצבע לבן (חשוב לי גם נראות ואסטטקיה של המערכת)

מערכות שראיתי/קראתי ביקורת/המליצו לי:
Eole 4 CABASSE
Q Acoustics 3010i 5.1
Wharfedale DX-2
FOCAL דגם SIB EVO 5.1.2
אולי מערכת כלשהי של Klipsch
אולי של MOREL
אולי בכלל להתחיל ממשומש (מישהו המליץ לי להתחיל מיד שניה bose acoustimass ואז לחשוב מה אני אוהב הלאה בעתיד בהמשך הדרך)
אולי משהו אחר שכלל לא ציינתי

מבחינת תקציב 0-15,000 אך השאלה האם יש צורך להשקיע כל כך בדירה שכורה, אין בעיה של להשקיע אפילו עד 15,000 אך השאלה האם יש טעם בהשקעה גבוהה?
אולי בכלל לקנות רמקולים משומשים?
או להתחיל מרמקולים סטליטים באיכות טובה וגבוהה, של חברה נחשבת, כך שבעתיד שאעבור דירה כבר אוכל לשדרג רק את הרמקולים הקידמיים לרמקולים באיכות גבוהה והסטליטים ישמשו רק לאפקט הסראונד (המהות העיקרית זה קולנוע ופחות מוזיקה),
או אולי לקנות רק שני קידמים + סנטר + סאב ולהשתמש עם 4 רמקולים שיש לי של Yamaha NX-E130 (רמקולים 6 אום) לצורך השלמה לסראונד?

וכדאי למקד את הדיון - השאלה מה אתם הייתם עושים בהתחשב התקציב והנתונים לעיל

אודה לעזרתכם ופורום נכבד! תודה רבה ושנת 2021 מוצלחת!

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
כל אחד ממותגי הרמקולים שציינת עשוי להיות בחירה מתאימה בשבילך.
מומלץ שתקשיב להם בעצמך ותגבש לך החלטה ראשונית מי מהם נעים יותר לאוזן שלך.
בחנויות המתמחות יש בד"כ את מגוון המוצרים הללו בתצוגה, ולכן תוכל להתרשם מהצליל של כל אחד מהם. כתבת שאתה לא אדם עם חוש סאונד מפותח מאוד ששומע כל צליל ואות. תתפלא, אבל כשיחליפו לך בין הרמקולים, יש סיכוי רב שתתחל לחוש את ההבדל בין המותגים ולפתח לך טעם בסאונד.
המלצתי שתיקח את זה כחוויה. תשקיע זמן בלהקשיב, וכך תחליט באופן המיטבי.
בהצלחה!

EldadK

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה!
שאלתי בעוד פורום וגיבשתי משם את העצות הבאות
1. לך תקשיב בעצמך ותראה מה נשמע לך יותר טוב. תקשיב לכמה שיותר רמקולים ולאט לאט תצמצם למה שנשמע לך הכי טוב

2. תתחיל עם שני רמקולים קידמים (מדפיים)+ סנטר (מדפי) + סאב ותשתמש ברמקולים הישנים שיש לך לסראונד, בעתיד תוכל לשדרג את רמקולי הסראונד או להעביר את הרמקולים הקידמיים שקנית אחורה ולקנות קידמיים ברמה גבוהה יותר (עדיף להישאר על אותה חברה שמשדרגים)

3. לבקש את המערכת לניסיון בבית במידת האפשר

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
היי
לכולם חדש בתחום וקצת מבולבל ולכן מחפש עזרה
נותן את כל הפרטים בשביל שתוכלו לעזור לי לקבל החלטה נבונה ונכונה! תודה לכולם

אני גר בשכירות יש לי סלון בינוני קטן 3 על 4 מטר עם ספה צמודת קיר,
יש לי מערכת ישנה מאוד ריסבר JVC שלא תומך בשום פורמט ולכן להחליף + מערכת ישנה 5.1 של ימאהה Yamaha NX-E130 (רמקולים 6 אום)

קניתי לאחרונה מסך OLED 65 של LG ועם שידרוג חווית הצפייה אני רוצה לשדרג את חווית השמע בשאיפה לקבל סראונד ולנצל את חווית דולבי אטמוס (בעיקר סרטים בנטפליקס).

אני לא אדם עם חוש סאונד מפותח מאוד ששומע כל צליל ואות ויכול להבחין בכל תדר אבל כן הייתי רוצה לדעת שאני קונה מערכת איכותית עד איכותית מאוד (תקציב בין 0-15,000)

מבחינת ריסבר להבנתי Denon AVR-X1600H יהיה מספק וטוב עבור הרעיון

האפשרויות שאני רואה כרגע הם לקנות ריסבר חדש בוודאות ולגבי הרמקולים קנייה של חדש או משומש + שילוב אפשרי עם רמקולים ימאהה שיש לי כרגע לקבלת 5.1.2 (דולבי אטמוס) - ההנחה שלי שהתצורה הטובה ביותר עבורי מכיוון שהסלון לא כזה גדול (3 על 4 מטר עם ספה צמודת קיר) 5 רמקולים + 2 תלויים בגובה (יש לי תקרה גבוהה)

חשוב! מכיוון שהסלון והדירה לא גדולים מחפש רמקולים בהתאם - מדפיים קטנים או סטליטים עם עדיפות גבוה לצבע לבן (חשוב לי גם נראות ואסטטקיה של המערכת)

מערכות שראיתי/קראתי ביקורת/המליצו לי:
Eole 4 CABASSE
Q Acoustics 3010i 5.1
Wharfedale DX-2
FOCAL דגם SIB EVO 5.1.2
אולי מערכת כלשהי של Klipsch
אולי של MOREL
אולי בכלל להתחיל ממשומש (מישהו המליץ לי להתחיל מיד שניה bose acoustimass ואז לחשוב מה אני אוהב הלאה בעתיד בהמשך הדרך)
אולי משהו אחר שכלל לא ציינתי

מבחינת תקציב 0-15,000 אך השאלה האם יש צורך להשקיע כל כך בדירה שכורה, אין בעיה של להשקיע אפילו עד 15,000 אך השאלה האם יש טעם בהשקעה גבוהה?
אולי בכלל לקנות רמקולים משומשים?
או להתחיל מרמקולים סטליטים באיכות טובה וגבוהה, של חברה נחשבת, כך שבעתיד שאעבור דירה כבר אוכל לשדרג רק את הרמקולים הקידמיים לרמקולים באיכות גבוהה והסטליטים ישמשו רק לאפקט הסראונד (המהות העיקרית זה קולנוע ופחות מוזיקה),
או אולי לקנות רק שני קידמים + סנטר + סאב ולהשתמש עם 4 רמקולים שיש לי של Yamaha NX-E130 (רמקולים 6 אום) לצורך השלמה לסראונד?

וכדאי למקד את הדיון - השאלה מה אתם הייתם עושים בהתחשב התקציב והנתונים לעיל

אודה לעזרתכם ופורום נכבד! תודה רבה ושנת 2021 מוצלחת!

http://www.dtown.co.il/articles/4535.html

EldadK

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה קראתי, את הכתבה שלך כמה פעמים, עזרה לי מאוד להבין מה אני רוצה
אם אפשר בהמשך לכתבה שאלה:
מרחק שלי מהטלוויזיה הוא 3.2 מטר מרחק מקסימילי שאני יכול להציב רמקולים קידמיים אחד מהשני הוא 1.9 מטר - מהכתבה נובע שעדיף לוותר על סנטר- האם אני מבין נכון?
תודה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תודה קראתי, את הכתבה שלך כמה פעמים, עזרה לי מאוד להבין מה אני רוצה
אם אפשר בהמשך לכתבה שאלה:
מרחק שלי מהטלוויזיה הוא 3.2 מטר מרחק מקסימילי שאני יכול להציב רמקולים קידמיים אחד מהשני הוא 1.9 מטר - מהכתבה נובע שעדיף לוותר על סנטר- האם אני מבין נכון?
תודה

במידה ואתה רוכש רמקולים בעלי מיד משובח, אין צורך ברמקול סנטר במרווח של 1.9 מטר ביניהם

EldadK

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
במידה ואתה רוכש רמקולים בעלי מיד משובח, אין צורך ברמקול סנטר במרווח של 1.9 מטר ביניהם
תודה, ואיך בוחנים מיד משובח? אני מניח שזה על ידי קנית רמקולים קידמיים מחברה מוכרת וידועה בתחום הרמקולים + האזנה בחנות, נכון?
תודה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תודה, ואיך בוחנים מיד משובח? אני מניח שזה על ידי קנית רמקולים קידמיים מחברה מוכרת וידועה בתחום הרמקולים + האזנה בחנות, נכון?
תודה

השאלה מהי מסגרת התקציב שלך. 10-15k
ישנם רמקולים בעלי מיד משובח.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ממליץ לך לעשות סבב חנומות מתמחות כדי להבחין בין הגוינים.. לדוגמה קליפש 8000 מול b&w סדרה 6

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור