קצת עזרה לפורום החביב הזה !

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
בשלב זה - מיקום האזנה שלך הוא חשוב יותר .
נסה לשבת 2.5 מטרים מהקיר הקידמי ולדווח .

בלי שום eq - נמשיך משם .
בנוסף, לא ידוע מה המרחק בין שני הרמקולים...אם המרחק בניהם ,לדוגמא, הוא 2 מטר תנסה לשבת בקודקוד המשולש של 2 מטר ולא 2.5 מטר זה יכול להועיל. אצלי המרחק ונקודת האזנה הוא כזה ובכך הרווחתי פוקוס מצויין.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
היצרן ממליץ גם על מגבר 50w לרמקולים לא נצילים שזה בכלל לא מזיז אותם או שברוב המקרים
מספיק למקם אותם 20-30 סמ מקיר אחורי.

תשתדל להתעלם מהמלצות היצרן בכל הקשור למיקום קרוב לקיר ולהגברה כי היצרן רוצה למכור
ולמקסם את רווחיו ולכן המלצות היצרן הם בד״כ בלוף שיווקי.
היצרן אינו יכול לתת הנחיות מלאות ומדויקות שמתאימות לכל החדרים, אז כמובן שהוא נותן רק כללי אצבע ודברים כלליים, אבל לא הייתי ממהר להתעלם מהם או לפטור אותם כלאחר יד.

למשל לגבי מגבר 50W, הייתי בודק קודם אם בהתחשב ברגישות הרמקולים ובמרחק הישיבה מהם, אפשר נניח ב-30W לעבור במידה ניכרת את העוצמות שבהם המאזין מתכוון לשמוע מוזיקה. אם זה לא מספיק, אז זה לא מספיק, ונגמר העניין.

אחר כך הייתי בודק את ההגברה. אם זה מכשיר מצ'וקמק שמדבר על 50W בלי לציין משהו כמו both channels driven at less than, say, 0.1% distortion, כנראה שאי אפשר להתייחס אליו כאילו הוא מוציא 50W, אבל אם זה מכשיר רציני, שאפשר להניח שיכול לטפל בפיקים קצרי-מועד גם מעבר להספק RMS שלו, נניח Pass Labs XA60.8, אני מניח שלא תהיה בעייה בכלל. הרי 30W הם אותם 30W בין אם מקורם במגבר של 30W ובין אם ממגבר של 300W.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
בנוסף, לא ידוע מה המרחק בין שני הרמקולים...אם המרחק בניהם ,לדוגמא, הוא 2 מטר תנסה לשבת בקודקוד המשולש של 2 מטר ולא 2.5 מטר זה יכול להועיל. אצלי המרחק ונקודת האזנה הוא כזה ובכך הרווחתי פוקוס מצויין.

אפשר לנסות אבל מבחינת באס מסתמן כהרבה פחות טוב.תמיד אפשר לעשות יותר TOE IN ולקבל משהו דומה לישיבה קרובה יותר בלי להשפיע על הבאס

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
לרמקולים של LIVING VOICE נדרשת הטייה קיצונית פנימה.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אבל...ככל שתקרב את הרמקול לקיר כדי לקבל יותר בס אתה ״תפסיד״ את העומק של הבמה ובמילים אחרות תקבל במה שטוחה יותר.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
לרמקולים של LIVING VOICE נדרשת הטייה קיצונית פנימה.
לא חובה, אני מזוות אותם 20 מעלות וה imaging פשוט מעולה!
לאורך השנים עשיתי המון ניסוי וטעייה עם המיקום של ה LV והם תמיד נשמעים הכי טוב רחוקים אחד מהשני ורחוקים מהקיר.

מה שכן לא שיחקתי עם המיקום שלי מהקיר מה שמתברר במקרה שלי שיפור מאוד מורגש.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
אפשר לנסות אבל מבחינת באס מסתמן כהרבה פחות טוב.תמיד אפשר לעשות יותר TOE IN ולקבל משהו דומה לישיבה קרובה יותר בלי להשפיע על הבאס
אפשרי, ברם לא יעיל כמו לחפש את המשולש המושלם, לפחות מנסיוני.
כמובן שאם יש מגבלת חלל אז כבר סיפור אחר...

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
living voice ibx-rw4
אגב,
משיטוט באתר, אני רואה שקווין סקוט ממליץ על מגבר של בין 8W ל 15W, בחלל של בין 3.5X3.5 עד 7X6.5 מ"ר.
אני משער שאתה מניע אותם עם מגבר מנורות PUSH PULL בהספק הזה, כי ייתכן ומעל זה, יש מצב לחוסר שביעות הרצון שלך, מהתוצאה?

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אגב,
משיטוט באתר, אני רואה שקווין סקוט ממליץ על מגבר של בין 8W ל 15W, בחלל של בין 3.5X3.5 עד 7X6.5 מ"ר.
אני משער שאתה מניע אותם עם מגבר מנורות PUSH PULL בהספק הזה, כי ייתכן ומעל זה, יש מצב לחוסר שביעות הרצון שלך, מהתוצאה?
אני מאוד מרוצה מהסאונד.

הדיון הוא על fine tuning במקרה שלי שליטה על הבאס עקב החלל ולא האלקטרוניקה.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
היי,

לא מצאתי יותר מדי על הרמקול - אני לא יכול להתייחס לגבוהים ולמיד - פה זה אתה.

לגבי הבאס אני לא מוצא מדידה שמדברת על כיול הפורט של הרמקול.

מה שכן כנראה דיי בוודאות קיים זה פיק בינוני ב 34.5 ו ב 69 הרץ.

פילטרים להטמעה:

1. תדר 35

TYPE= PEAK
Q=10
GAIN = מינוס 4

1. תדר 69

TYPE= PEAK
Q=31.5
GAIN = מינוס 9 (תתחיל עם 4 ותקשיב למספר קטעים)

כרגע החלק האחורי של הרמקול = 75-27 = 48 ס"מ מהקיר ?

במידה וכן - הייתי מנסה עוד יותר להצמיד - ובמידה ויש אובר באס - להוריד GAIN בתדר 35 הרץ.

שים לב - זו סימולציה.אילו ערכים צפויים אך לא וודאים .אני לא בשטח. תשתמש באזניים בתהליך ובשינויים.

בהצלחה.
מדהים. יש שיפור מורגש מבלי לפגוע בבאס.

Capture.PNG

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אני לא יודע כמה טוב הפלאפון לכד את זה
ב 00:18 אני מדליק את ה Room EQ

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
לשמוע הבדלים באמצעות הקלטה וניגון של פלאפון זה קצת Wishful Thinking וזה עוד לפני שדיברנו על ההבדלים בין המכשירים, איכות ההקלטה וכיוצ"ב.

....אבל אם אתה ממש מתעקש להדגים, אז עדיף לקחת את אותו קטע ופשוט להקליט אותו פעמיים. פעם אחת עם השינוי שביצעת באקולייזר (זה לא באמת RC...) ופעם אחת בלי.

כדאי שאתה תקשיב להקלטה לפני הפרסום שלה, על מנת להבין אם זה איכשהו ממחיש מבחינתך את ההבדלים שאתה שומע.

רן

issi

אוהב את התחום
מעורבות
178
נקודות
43
ברוך הבא לעולם ה RC!!!

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
לשמוע הבדלים באמצעות הקלטה וניגון של פלאפון זה קצת Wishful Thinking וזה עוד לפני שדיברנו על ההבדלים בין המכשירים, איכות ההקלטה וכיוצ"ב.

....אבל אם אתה ממש מתעקש להדגים, אז עדיף לקחת את אותו קטע ופשוט להקליט אותו פעמיים. פעם אחת עם השינוי שביצעת באקולייזר (זה לא באמת RC...) ופעם אחת בלי.

כדאי שאתה תקשיב להקלטה לפני הפרסום שלה, על מנת להבין אם זה איכשהו ממחיש מבחינתך את ההבדלים שאתה שומע.

רן
זה סתם בשביל הספורט :)

כן קשה להבחין עם ההקלטה של הפלאפון אבל עם אוזניות אני כן מבחין שהקונטרבס קצת צורם בהתחלה וכשאני מדליק ב 00:18 את ה room equalizer הוא יותר חלק.

ה DSP הספיציפי הזה הוא לא Sound Equalizer כי יש גם כזה ה Weiss,
זה Room Equalizer נטו לשלוט בבאס שזה מושלם לבעיה שלי.

ה Weiss הזה מדהים אותי כל פעם מחדש עם היכולות שלו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה סתם בשביל הספורט :)

כן קשה להבחין עם ההקלטה של הפלאפון אבל עם אוזניות אני כן מבחין שהקונטרבס קצת צורם בהתחלה וכשאני מדליק ב 00:18 את ה room equalizer הוא יותר חלק.

ה DSP הספיציפי הזה הוא לא Sound Equalizer כי יש גם כזה ה Weiss,
זה Room Equalizer נטו לשלוט בבאס שזה מושלם לבעיה שלי.

ה Weiss הזה מדהים אותי כל פעם מחדש עם היכולות שלו.

אני ביקשתי מדניאל מזמן ודי הרבה שנים ברצף...
עד שהוא עשה את זה קניתי כבר משהו אחר
אבל אתה נהנה מזה :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
למה

למה עברתה?

אני עברתי למחשב. אני באמת כמה שנים דיברתי איתו, הייתי ביחסים טובים עם יבואן של וויס דאז ודיברתי עם דניאל ישירות. הבטיח והבטיח...

נושא של RC נכנס לאופנה לאחרונה יחסית

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אני עברתי למחשב. אני באמת כמה שנים דיברתי איתו, הייתי ביחסים טובים עם יבואן של וויס דאז ודיברתי עם דניאל ישירות. הבטיח והבטיח...

נושא של RC נכנס לאופנה לאחרונה יחסית
היה לך 501/502?
כי באמת לא יוצאים עידכוני קושחה, האחרון היה ב 26.09.22
יכול כי זו חברה ממש קטנה.

מה הכוונה למחשב? .. תוכנה ברון?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
היה לך 501/502?
כי באמת לא יוצאים עידכוני קושחה, האחרון היה ב 26.09.22
יכול כי זו חברה ממש קטנה.

מה הכוונה למחשב? .. תוכנה ברון?

היה לי משהו לניסיון

עכשיו יש לי מחשב עם Dirac, JRiver

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור