נגן צעד אלכסוני

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
עשיתי לאחרונה move הצידה קצת למעלה עם הזדמנות שנקרתה בדרכי לדאק יד שניה חמוד, שעולה כמעט כמו מה שהיה לי אבל נשמע משמעותית יותר לטעמי.
גורם לחשיבה מחודשת על התפקידים השונים של כל רכיב.
המערכת שלי נשמעת עכשיו חיה אחרת. הרבה יותר מתאימה לצרכים שלי.
מה שהזוי שהדאק הזה שעלה לפני כמה שנים בערך $6500 חדש, מכניס לי "אמת" חדשה שדאקים שעולים פי 3 לא הצליחו.
מה שעוד הזוי הוא שהמערכת הרבה פחות סלחנית עכשיו.
אני תמיד לא הסכמתי להנחה שאומרת שמערכת טובה יותר היא באופן גורף פחות סלחנית.
התובנות עד כה:

1. גם התאמה בין מקור למגבר היא חשובה ולא צריך לזלזל בה. לא כל מקור ישב טוב על כל מגבר.

2. החלפת דאק? מברוק. זה מעמיד בסימן שאלה את כל הכבלים שנכנסים אליו ויוצאים ממנו. הייתי צריך לעשות פה אירגון מחדש של הכל. הזוי.

3. יש סיטואציות שבהן מהלך צידי דווקא עושה היגיון. לעתים נדירות אבל זה קורה.

4. סלחנות- אחת מהתכונות של מערכת, שבפני עצמה לא אומרת הרבה על האיכות, והיא מדד שצריך להתייחס אליו בחשדנות.

5. Playback designs חברה מעניינת :)

6. הפרשנות של המקור למוסיקה לא ניתנת להשגה ברכיבים אחרים. כאילו כל מה שבא אחרי הדאק משרת אותו. כמה פרקטי ההגיג הזה? אני מניח שלא מאד. אבל הוא עוזר לכל הפחות להבין את החשיבות של כל רכיב.

הגיגים לשבת. סופ"ש נעים

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
לדעתי מהלך צידי לעיתים מאוד הגיוני, אם מרגיש לא לגמרי בכיוון, או שהשתנו ההעדפות.

המערכת פחות סלחנית או יותר סלחנית עכשיו?

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
אין לי מושג מה זה "סלחני"... רק יודע שאם ישנו שיפור אמת במערכת אז כל דיסק שהיה "טוב" מתחיל להיות "מצוין" וכל מה שהיה "בינוני" מתחיל להיות "טוב". אם אין אפקט כזה אז לא היה שיפור במערכת-אולי שינוי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש מתן, מניח שמדובר בממיר מדגם Merlot
Playback design חברה עם מוצרים מצויינים.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
תתחדש
הבנתי מהרמזים שלך על מה מדובר (והקישור של מיכאל)
רק אם זה נשמע יותר טוב , למה לקרוא לזה תזוזה הצידה
עלות היא לא המדד היחיד, בטח ברמות האלו

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
עשיתי לאחרונה move הצידה קצת למעלה עם הזדמנות שנקרתה בדרכי לדאק יד שניה חמוד, שעולה כמעט כמו מה שהיה לי אבל נשמע משמעותית יותר לטעמי.
גורם לחשיבה מחודשת על התפקידים השונים של כל רכיב.
המערכת שלי נשמעת עכשיו חיה אחרת. הרבה יותר מתאימה לצרכים שלי.
מה שהזוי שהדאק הזה שעלה לפני כמה שנים בערך $6500 חדש, מכניס לי "אמת" חדשה שדאקים שעולים פי 3 לא הצליחו.
מה שעוד הזוי הוא שהמערכת הרבה פחות סלחנית עכשיו.
אני תמיד לא הסכמתי להנחה שאומרת שמערכת טובה יותר היא באופן גורף פחות סלחנית.
התובנות עד כה:

1. גם התאמה בין מקור למגבר היא חשובה ולא צריך לזלזל בה. לא כל מקור ישב טוב על כל מגבר.

2. החלפת דאק? מברוק. זה מעמיד בסימן שאלה את כל הכבלים שנכנסים אליו ויוצאים ממנו. הייתי צריך לעשות פה אירגון מחדש של הכל. הזוי.

3. יש סיטואציות שבהן מהלך צידי דווקא עושה היגיון. לעתים נדירות אבל זה קורה.

4. סלחנות- אחת מהתכונות של מערכת, שבפני עצמה לא אומרת הרבה על האיכות, והיא מדד שצריך להתייחס אליו בחשדנות.

5. Playback designs חברה מעניינת :)

6. הפרשנות של המקור למוסיקה לא ניתנת להשגה ברכיבים אחרים. כאילו כל מה שבא אחרי הדאק משרת אותו. כמה פרקטי ההגיג הזה? אני מניח שלא מאד. אבל הוא עוזר לכל הפחות להבין את החשיבות של כל רכיב.

הגיגים לשבת. סופ"ש נעים

מתחבר מאוד למה שאתה אומר.
תתחדש!

גם אני לאחרונה התחדשתי בממיר ;)(ועוד כמה דברים)

יכול לומר שאנשים נוטים "לזלזל" או להוריד חשיבות ארכיטקטונית בבניית המערכת ותשומת לב אדירה שחייבים לקחת למקור (וזה לא רק "ממיר", אלא הטרנספורט/סרבר והכבלים שמחברים אותו ומקשרים אותו לשאר השרשרשת שלמעשה מתחילה מהמקור)

יכול לומר שמאז שהממיר נכנס והכבילה שהותאמה לו,
אמנם זה לא הצידה אלא זינוק למעלה,

מרגיש שכל מה שהיא רק חכתה (המערכת) וציפתה לו עד היום
זה "מקור" (מכלול של פריטים המרכיבים את המושג מקור) שינהל אותה, ינער אותה, ישלוט בה ותדאג לי בחיים, תגרום לי להאריך מחדש מוסיקה !

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
מתנוש, תתחדש..
יש כאלה שהיו מגיעים למסקנה הזו כבר מזמן. היית צריך לעשות רק מדידות...
בשחמט, לסוס יש תפקיד מפתח.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
תתחדש כפרה (ורד)
(בתכלס אחלה תובנות)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
האמת שסעיף 1 היה נראה לי ברור לגמרי
איך שלא נסתכל על זה, המעגל האנלוגי בחלק של הדאק מתפקד כסוג של pre
גם בלי volume control
כמו שאין ויכוח שצריך להתאים בין פרה לפאוור כך גם בין הדאק למגבר

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
תתחדש מתנוש.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
תתחדש מתנוש . . .

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
תתחדש מתן!
ממש מתחבר לדברים שכתבת אם כי אצלי הקפיצה הייתה ממש גבוהה ביחס לדאקים הקודמים, מרגיש שהכל השתנה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא יודע למה מתנוש התכוון ב"מערכת פחות סלחנית".
לדעתי כמה שהמערכת יותר טובה, הרבה יותר נעים לשמוע את כל סוגי ההקלטות וכל סוגי המוזיקה.
אם הקלטות מסוימות נשמעות בלתי נסבלות לאחר השינוי, סימן מבחינתי שהמערכת לא שופרה אלא רק זזה הצידה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
תתחדש! אחלה חברה ודאק ספציפי הזה, לפני כמה שנים חשבתי עליו אבל היה יקר מאוד ולא היה ביד2… תהנה

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
תתחדש מתנוש! הכל נכון חוץ מסעיף 4 (איך שהבנתי אותו). מערכת טובה מראה בבירור הבדל בין הקלטה טובה לבין הקלטה טובה פחות, אבל היא לא צריכה להבליט חסרונות של הקלטה בינונית. בדיוק כפי שרוזי1 כתב:
לא יודע למה מתנוש התכוון ב"מערכת פחות סלחנית".
לדעתי כמה שהמערכת יותר טובה, הרבה יותר נעים לשמוע את כל סוגי ההקלטות וכל סוגי המוזיקה.
אם הקלטות מסוימות נשמעות בלתי נסבלות לאחר השינוי, סימן מבחינתי שהמערכת לא שופרה אלא רק זזה הצידה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
תתחדש מתנוש! הכל נכון חוץ מסעיף 4 (איך שהבנתי אותו). מערכת טובה מראה בבירור הבדל בין הקלטה טובה לבין הקלטה טובה פחות, אבל היא לא צריכה להבליט חסרונות של הקלטה בינונית. בדיוק כפי שרוזי1 כתב:

כאשר משדרגים כלפי מעלה קורה משהו
שנראה בתחילה כפרדוקס הקלטות שקודם
נשמעו כטובות אחרי השידרוג נשמעות פחות טוב, ולכן זה גם עובד הפוך הקלטות שנשמעו פחות טוב ישמעו אחרי השדרוג יותר טוב, השדרוג לטובה חושף את האמת
בהקלטה זה גם עושה הגיון, המערכת עתה
חושפת יותר אינפורמציה שלא באה לביטוי
לפני השדרוג.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
הקלטות שקודם
נשמעו כטובות אחרי השידרוג נשמעות פחות טוב, ולכן זה גם עובד הפוך הקלטות שנשמעו פחות טוב ישמעו אחרי השדרוג יותר טוב, השדרוג לטובה חושף את האמת
לפני השדרוג.
איך מערכת טובה יכולה לחשוף אינפורמציה אם היא נשמעת גרוע?
הרי לפני השדרוג ההקלטה נשמעה טוב
יש פה משהו לא ברור

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ככל שהמערכת יותר טובה חושפת את
החולשות של הקלטות לא טובות ואת החוזקות של הקלטות טובות, כל זאת
אחרי השדרוג, לכן שומעים דברים ופרטים
שלא שמעת לפני השידרוג, הרי לא מדובר
בהשוואה לאותו דיסק אלא דיסקים שונים,
שלא ידעת שהוא נשמע מוקלט טוב וההפך
דיסקים שחשבת שמוקלטים טוב ישמעו
פחות טוב.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כאשר משדרגים כלפי מעלה קורה משהו
שנראה בתחילה כפרדוקס הקלטות שקודם
לפני השדרוג.

במערכת לא טובה יהיו הקלטות שישמעו (לכאורה) נהדר (בדרך כלל לא רבות), כיוון שהחסרונות של אותן הקלטות עושות טוב לחסרונות של אותה מערכת ( למשל הקלטה רזה מושמעת במערכת שמנמנה). לעומת זאת הרבה הקלטות, אילו שמוקלטות מאוזן, ישמעו לא טוב עד בלתי שמיעות באותה מערכת.
ככל שהמערכת טובה יותר, מהניסיון שלי -רוב ההקלטות נשמעות בסדר ומעלה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור