פנל שניצל – ביקור אצל אלדר

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
גישתי לביקורת הפוכה משלך: לא רק שיש חשיבות להבעת הרגש כלפי המערכת, אלה שהבעת הרגש היא החלק החשוב, הרלוונטי והמעניין ביותר בביקורת. הבעת הרגש היא הפאנץ של הביקורת.

הסיבה פשוטה- תפקידה של מוסיקה ליצור רגשות. תיתכן בהחלט מערכת מושלמת מבחינת מדידות. מושלמת מבחינת שמע. אבל נופלת ביצירת רגשות. מערכת שכזו יש לכנות "עקרה" שכן היא אינה נושאת פרי רגשי.

וואלה לקחת לי את המילים מהפה, ויפה סיכמת את כל הביקור של הפנל הזה.

מסכנות: זה לא ממש מעניין כמה כסף נשפך על הציוד ועוד פחות מעניין איך הוא נמדד או איך הוא נראה. לא ממש מעניין עם הפירוט הוא מקסימלי או שהבס נותן מקסימום אוויר או כל דבר אחר שאינו מרגש כשהמוזיקה מתנגנת נקודה.

מערכת אודיו מושקעת צריכה (חייבת) לרגש את המאזין גם אם אין לו בבית מערכת יקרה או שלא שמע מערכת כזו בחיים שלו. אם זה לא קרה לאחד מיושבי הפאנל זה מעיד שבסט הזה משהוא היה להם חסר וזה בכלל לא משנה אם זו בעיה אקוסטית או בעית סינרגיה בין הרכיבים או כל בעיה אחרת.

יצא לי לשמוע עשרות מערכות יקרות מאד בחמש שנים האחרונות ומערכות באותו סדר גודל של מחיר ואפילו יקרות יותר. אני יכול לומר שעם רובם שלא נגיד כמעט עם כולם חוץ מכמה בודדות לא הייתי חי שבוע. הסיבה העיקרית לכך היא שברובן הגדול פשוט לא היה רגש למוזיקה ובעיני זו המטרה של כל מערכת קצה.

אדם שמדליק את המערכת שלו וזו מרגשת אותו כל יום מחדש זכה בכל הקופה גם אם המערכת שלו שווה כמה עשרות אלפי שקלים בלבד!

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
תופעה משונה מאד התרחשה בשירשור הזה: באו שלושה מבקרים נטולי אינטרסים לשמוע מערכת ויצאו עם שלוש דעות דומות זו לזו. והנה, במקום הפקת לקחים קונסטרוקטיבית ע"י בעל המערכת, ע"י המבקרים וע"י שאר חברי הפורום, נרתמו כמעט כל יושבי הפורום (כולל המבקרים עצמם, למרבה האבסורד) להתנצלויות רפות ולפיתוח מערכת טיעונים ענפה שמטרתה להוכיח שהביקורת עצמה היתה מוטעת.

90% מהעץ הזה הפך לביקורת על המבקרים חחח

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אני מסכים איתך ב 100%

(Y)
אני חושב שהביקור אצל שניצל היה צריך להיות שונה לגמרי.
אני חושב שהיה צריך ללכת אליו ולהראות לאנשים מהי מערכת מושקעת.

אני חושב שהיה צריך לצלם את עליית הגג שממנה מתחיל החשמל ושם יושבים השנאים המבדלים, להסביר מה רואים שם, לשאול את אלדר שאלות כמו "איך הגעת לתחום" וכדומה, לשאול מה הכי חשוב לו במערכת ומדוע בחר במוצרים שבחר.

.

זה היה מעניין/תורם/מלמד יותר מאשר הגיגים של מבקרים שלא תורמים לי באופן אישי
כלום. זולת במקרה שאני מכיר את המערכת אז אני יכול (גם אולי) להצליב את זה
עם דעתי.

חבל באמת שלא ניסו ללמוד איך בונים מערכת מלוטשת ומשקעת בפרטי פרטים
מאשר לחפש ריגושים...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תופעה משונה מאד התרחשה בשירשור הזה: באו שלושה מבקרים נטולי אינטרסים לשמוע מערכת ויצאו עם שלוש דעות דומות זו לזו. והנה, במקום הפקת לקחים קונסטרוקטיבית ע"י בעל המערכת, ע"י המבקרים וע"י שאר חברי הפורום, נרתמו כמעט כל יושבי הפורום (כולל המבקרים עצמם, למרבה האבסורד) להתנצלויות רפות ולפיתוח מערכת טיעונים ענפה שמטרתה להוכיח שהביקורת עצמה היתה מוטעת.

90% מהעץ הזה הפך לביקורת על המבקרים חחח

כל מילה בסלע (Y).

תומר

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
2 האגורות שלי:

המערכת שלי הכי מרגשת. המערכת שלי הכי מענגת. המערכת שלי הכי מוזיקלית. המערכת שלי הכי אמיתית.

מדוע?

על המערכת שלי עמלתי ימים, שבועות, חודשים. החלפתי כבלים, קבלים, שפופרות, מגברי שרת, מעגלים דיסקרטים. שיניתי מיקומים. העמדתי על מעמדים, הוספתי ספייקים. העברתי קו מתח נפרד and so on.

המערכת שלי נמצאת בבית שלי, בסביבה האינטימית שלי שמוכרת רק לי. אליה אני הכי רגיל.

חישבו כמה זה הגיוני לכל אחד מאיתנו.

עכשיו, צאו רגע מההרגל ומאיזור הנוחות שאתם רגילים לשהות בו ותקשיבו למערכת של שניצל שהיא הדבר שכמעט הכי קרוב לדבר האמיתי ששמעתי.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
(Y)

זה היה מעניין/תורם/מלמד יותר מאשר הגיגים של מבקרים שלא תורמים לי באופן אישי
כלום. זולת במקרה שאני מכיר את המערכת אז אני יכול (גם אולי) להצליב את זה
עם דעתי.

חבל באמת שלא ניסו ללמוד איך בונים מערכת מלוטשת ומשקעת בפרטי פרטים
מאשר לחפש ריגושים...

תגידו, אתם בסדר?
מה נסגר איתכם?
רציתם כתבה טכנית שמתארת את נושא החשמל? או את הציוד? למה לא אמרתם?

לי השמיעו קטעי מוזיקה וביקשו שאכתוב מה שאני חושב.
כתבתי שנשמע לי מעולה אבל לא מושלם. מותר לי? או שהפורום הדיקטטורי הזה גם יערוף את ראשי על הדרך?
לא טענתי ששלי יותר טוב. התייחסתי לחוויה עצמה.
היו לי חוויות מוזיקליות בקונצרטים ובהופעות ג'אז אז תאמינו לי שאני יודע טוב מאוד איך דברים נשמעים במציאות.

לאור ההתנהלות עד כה (גם בפרטי) אני לא חושב ששווה בכלל לכתוב בפורום הזה.
אם זה פורום אודיופילים אז אני צנצנת.

את אף אחד כאן לא מעניינת החוויה והסאונד, מעניין אתכם הציוד וכמה הוא עולה.
לא שומעים מערכת מהתחת אלא מהאוזניים.
אני אישית ישבתי שם ולא עניין אותי בכלל הציוד אלא איך שהוא נשמע, המותגים, הקופסאות הנוצצות מעניין אותי כשלג דאשתקד.
חצי גם מהפורום חרש ובקושי שומע משפטים בעברית.

העיקר שכולם כאן נזהרים לא להרגיז את יקירי הפורום...
נמאס.

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני בהחלט מבין את הכעס שעולה פה, והוא מוצדק. ה"ביקורת" לא הוגנת בעליל. מצד אחד המבקרים (תרתי-משמע) השמיעו סופרלטיבים על דברים יחסית "אובייקטיבים" כגון פירוט, במה, טונליות, וכו' אבל אז באו עם טענות מעורפלות על חוסר רגש. לי זה מרגיש כמו מכה מתחת לחגורה... אם יש לכם משהו שלילי להגיד (מותר), אז לפחות תנסו לנמק את הביקורת. מה במוסיקה לא ריגש אתכם? מה בדיוק הפריע? אם קשה לכם להגיד משהו שלילי באופן יחסית אובייקטיבי אז אולי כדאי שתשמרו את הביקורת לעצמכם? מה באמת אכפת לי ממה שניתאי כתב: "וההרגשה מוזרה לגמרי.... הפרזנטציה שונה לחלוטין מאצלי.... ולמען האמת פחות מרגשת ממה שאני רגיל אצלי בביתי....." כאילו - דאאאאאא באמת הפרזנטציה שונה?? וואלק, אני בשוק שמערכת מפלצתית כמו של אלדר בחדר ענק תציג מוסיקה אחרת ממערכת יחסית קטנה בחלל קטן.... באמת אכפת למישהו שניתאי הרגיש "מוזר" (בטוח שזה לא היה גזים?)? מדוע להשמיע תחושות כאלה? למי זה תורם משהו, חוץ מלאגו של הכותב? אם היה הסבר הגיוני, ניחא. אבל סתם ככה - מדוע???? אלדר רוצה מערכת גדולה בחדר גדול - תחיו עם זה, תגידו תודה על האירוח הלבבי, ואם יש ביקורת אז תנמקו אותה עם הבנה מראש לתנאים שבעל הבית מכתיב - חלל גדול עם מערכת גדולה.
באופן כללי הפורמט הזה בעייתי מאוד: אנשים מוזמנים כאורחים לביתם של אחרים, ע"מ לתת סקירה על מערכת אישית של אדם בביתו - זו לא ביקורת ציוד אובייקטיבית. כ"כ קשה להיות רגישים ולהבין שאם מבקרים, אז שלפחות הביקורת תהיה סבירה ובונה? הרי אף אחד לא אמר לאלדר שאולי המגבר לא הכי מתאים לרמקול, שאולי טיפול אקוסטי מסוים יכול לשפר קצת, וכו'. סתם הביעו "חוסר רגש" - סתם. נקודה אחת לציון הייתה הביקרות של יהושוע, שכתב שהיו כלים שנשמעו לו לא נכונים. טענה כזו אולי באמת אפשר לבדוק, למשל אם הרום קורשקן פוגע פה, וכו. שאר הבקורת השלילית הייתה לא ראויה לטעמי ונדפה קצת חוסר נימוס וטעם.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תגידו, אתם בסדר?
מה נסגר איתכם?
רציתם כתבה טכנית שמתארת את נושא החשמל? או את הציוד? למה לא אמרתם?

לי השמיעו קטעי מוזיקה וביקשו שאכתוב מה שאני חושב.
כתבתי שנשמע לי מעולה אבל לא מושלם. מותר לי? או שהפורום הדיקטטורי הזה גם יערוף את ראשי על הדרך?
לא טענתי ששלי יותר טוב. התייחסתי לחוויה עצמה.
היו לי חוויות מוזיקליות בקונצרטים ובהופעות ג'אז אז תאמינו לי שאני יודע טוב מאוד איך דברים נשמעים במציאות.

לאור ההתנהלות עד כה (גם בפרטי) אני לא חושב ששווה בכלל לכתוב בפורום הזה.
אם זה פורום אודיופילים אז אני צנצנת.

את אף אחד כאן לא מעניינת החוויה והסאונד, מעניין אתכם הציוד וכמה הוא עולה.
לא שומעים מערכת מהתחת אלא מהאוזניים.
אני אישית ישבתי שם ולא עניין אותי בכלל הציוד אלא איך שהוא נשמע, המותגים, הקופסאות הנוצצות מעניין אותי כשלג דאשתקד.
חצי גם מהפורום חרש ובקושי שומע משפטים בעברית.

העיקר שכולם כאן נזהרים לא להרגיז את יקירי הפורום...
נמאס.
הביקורים האלה מזכירים לי משהו: יש מגישת חדשות בארה"ב (קייטי קוריק) שבעלה נפטר מסרטן מעי, שלפני כמה שנים החליטה להעלות את מודעות הציבור לבדיקות מקדימות, ועברה קולונוסקופיה בשידור חי. אז נכון - היא הסכימה לפרסם ויזואלית בדיקה פולשנית ביותר לגופה. זה לא אומר למשדרים יש זכות להגיד או להראות הכל לציבור. מדובר בפלישה מוזמנת, אבל תהיו רגישים יותר.... ביקורת שלילית מסבירים באובייקטיביות עד הניתן או לא אומרים, ומכבדים את תנאי המארח - הבית שלו לא כמו הבית שלכם.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
הרי אף אחד לא אמר לאלדר שאולי המגבר לא הכי מתאים לרמקול, שאולי טיפול אקוסטי מסוים יכול לשפר קצת, וכו'. סתם הביעו "חוסר רגש" - סתם.

תמיד טיפול אקוסטי יכול לשפר קצת.
תמיד יכול להיות שהמגבר לא מתאים לרמקול.

הם טענות שתמיד נכונות ולכתוב אותם כנראה באמת היה מוציא אותנו "בסדר".

מצד שני, מאחר שאני לא יועץ אקוסטי ושיקולי בניית המערכת משתנים לפי העדפות סובייקטיביות, הרבה יותר הגיוני להתייחס לתוצאה ולחוויה כשלם בביקור כזה ולא לטעון טענות שטוחות.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
פעם נוספת:

1. איני מוצא צורך להצטדק על כך שהבעתי בכנות את התרשמותי.

2. אין לי שום בעיה עם זה שהתרשמותי לא מוצאת חן בעיני אנשים מסוימים. באתי להביע את התרשמותי, לא לנסות למצוא חן בעיני קהל זה או אחר.

3. אין לי שום כוונה להגיב ולהתייחס לכל מיני טיעונים של פסיכולוגיה בגרוש. אני משאיר את כל הבמה לאותם פסיכולוגים חובבים. כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה ומה שהוא חושב, מה שאחרים כותבים לא מחייב אותי.

4. מי שרוצה לשבור את המראה משום שהתמונה המשתקפת בה לא מוצאת חן בעיניו – זאת בעיה שלו.

5. אם כוונת המארח הייתה שהפנל יתייחס לדברים מסוימים ולא לאחרים, או שלחברי הפנל תהיה גישה מסוימת, או טעם מסוים – היה עליו להגיד את זה מראש.

6. במערכת של אלדר יש כמה וכמה דברים מעולים ומדהימים – וכתבתי את זה. אז אולי יש מקום שהמבקרים את הפנל יתייחסו למכלול.

7. אם יש אנשים הגורסים שמי שניחן בגדולה מתלהב מהמערכת הזאת, בעוד מי שלא מתלהב ממנה ניחן בבינוניות, או נחיתות – אל לגדולים להתרגש מדבריהם של הבינוניים, או הנחותים. אבל כאשר אנשים מתרגשים מדעה השונה מדעתם, לי זה אומר דרשני – ואיני מוצא צורך להרחיב בעניין.

8. אני לא מבקר מערכות שמע ולא בוחן מערכות שמע. אין לי לא יומרה להיות כזה ולא רצון להפוך להיות כזה בעתיד.

9. לא ביקשתי מאף אחד שילמד אותי כיצד לבקר או לבחון מערכות שמע. כל מי שמנסה ללמד אותי עושה את זה על דעתו בלבד, מתוך מניעיו שלו.

10. אין לי ספק שהמערכת המסוימת הזאת תפורה כמו כפפה ליד לטעמו והעדפותיו של בעליה. התבקשתי להביע את התרשמותי שלי מהמערכת, לא את דעתו של בעליה עליה.

11. אני לא מתרשם ממותגים ולא ממחירים. כאשר אני שומע מערכות בתערוכה, למשל, מה שמעניין אותי הוא איך המערכת נשמעת לי, לא כמה היא עולה. רק כאשר יש משהו שמוצא חן בעיני ואני שוקל אפשרות לרכוש אותו, רק אז אני שואל למחירו. עם זה, אני לא מנסה להגיד שניתן להרכיב מערכת חלומות בתקציב נמוך. מאידך, לא כל מה שיקר יותר הוא בהכרח טוב יותר.

12. אין לי שום עניין להתברג למוסכמה כלשהי, או לקונצנזוס כלשהו. גם אין לי עניין לבעוט במוסכמות רק לשם הבעיטה. אני לא במשחקים האלה, אני מביע את דעתי ומבטא את טעמי – נטו, ללא שיקולים זרים, לטוב ולרע.

13. בעיני זה נלעג כאשר מישהו מביע דעה על מערכת שהוא לא שמע אותה, כמו גם על רמקול, או מגבר, או כבל, או שקע חשמל שהוא לא שמע אותם. זה דומה להבעת דעה על יצירה מוסיקאלית שאדם לא שמע.

14. למען הסר ספק – המערכת שלי היא בשום פנים ואופן לא המערכת הטובה ביותר בעולם. כל פריט ופריט מפריטי המערכת שלי – יש טובים יותר, בוודאות. רק אין לי אפשרויות כספיות לטוב יותר מה שיש לי כרגע. מאידך, במסגרת אפשרויותיי הכספיות ובמגבלות גודל הדירה בה אני חי, אני מרוצה מאד מהתוצאות שהגעתי אליהן עם המערכת שלי.

15. יש שתי גישות באודיופיליה, האחת מנתחת את מרכיבי צליל המערכת, בעוד האחרת מתייחסת בראש ובראשונה למוסיקה שהמערכת מפיקה. אני שייך לגישה השנייה. דהיינו, כאשר אני שומע מערכת, אני מקשיב למוסיקה שהמערכת משחזרת, לא למערכת כשלעצמה.

יתכן שההבדל בין שתי גישות אלה הוא המקור, או אחת הסיבות, לתגובות הקוטביות בשרשור זה.

איני בא להגיד שגישה אחת עדיפה על אחרת. כל מה שאני אומר הוא שזאת היא גישתי. מתוך גישה זאת, כל מה שאני עושה במערכת שלי, כל שינוי וכל שדרוג, מוכוון לתכלית אחת בלבד – להעצים את החוויה שלי בהאזנה למוסיקה דרך המערכת. כן, אני מתייחס למרכיבים מסוימים שמביא שדרוג זה או אחר, כמו דינאמיות, פירוט, גודל במה ועוד – אבל אני מתייחס בעיקר לתמונה הכוללת, לשינויים בחוויית האזנה למוסיקה דרך המערכת.

גם איני בא "לחנך" אחרים מהי הגישה הטובה יותר, או הנכונה יותר. גם צדיק וגם אחד העם, כל אחד באמונתו יחיה. כל עוד אדם לא עובר על החוק ולא מזיק לאחרים, כל אחד חופשי לעשות את הישר בעיניו.

מתוך זה, איני מתרגש כלל כאשר המערכת שלי לא מוצאת חן בעיני מישהו. המערכת שלי באה לשרת את טעמי והעדפותיי האישיים, במסגרת אפשרויותיי הכספיות – לא את טעמם והעדפותיהם של אחרים.

בכלל, נראה לי שאין אמת מוחלטת אחת בכל הקשור למערכות שמע. מה שתמוה לי הוא שאנשים מסוימים מנסים לשכנע אחרים שטעמם, או גישתם, הם הנכונים ואין בלתם.

בכל מקרה לא ביקשתי מאף אחד ללמד אותי איך להאזין למערכות ולא איך להאזין למוסיקה. כאשר אני רוצה ללמוד משהו, אני פונה ביוזמתי לאותם אנשים מהם אני רוצה ללמוד.

מתוך ניסיון העבר נראה לי שמה שאכתוב ומה שלא אכתוב – כל אחד ממילא ימשיך בדרכו.
לא נותר לי אלא לאחל בהצלחה, לכל אחד בדרכו הוא.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
בתקווה שזה יהיה הפוסט האחרון שלי בשרשור האווילי הזה.

על "ביקורות וסקירות אודיו"
משלב כולשהו בחיי (מתישהוא לפני כ-10 שנים)
הפסקתי לייחס חשיבות יתר לסקירות אודיו באשר הם .
רוב אם לא כל הסקירות שקראתי לאחרונה ובכלל מהללות
ומשבחות , אפשר להחליף בין הסקירות והציודים
ותראו שהכל מסתדר כלומר סקירה שנכתבה על ציוד
א' תתאים גם ל-ב' ג' והלאה .
אם כל הציודים כולם כאלו פנטסטים ,מי בכלל צריך
סקירות?

דוגמא קטנה, בשעתו טען ארתור סלבדור שראש
Shelter 901 הינו אחד הראשים הטובים בשוק
בכל רמת מחיר ועולה לאין שיעור בביצועיו על ראשים
יקרים בהרבה, את הראש הזמנתי דרך דילר
יפני (ולכן המחיר משמעותית נמוך מהעלות בארץ
כולל המיסים)
הראש אכן היה סביר למדי ותו לא ,ודאי לא
התאים לתאורים שהורעפו עליו ולבטח
נפל בביצועיו יחסית ל- Koetsu Black
שהיה לי לפניו..

כמה ביקורות שאנו קוראים הן אינטרסנטיות?
והכי חשוב, כל סקירה הינה רלוונטית במקרה הטוב
במקום בו נעשתה כלומר בסביבה האקוסטית
הספציפית בה נעשתה הסקירה ושם בלבד.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

סקירות?

כולל המיסים)
שהיה לי לפניו..

בחיים לא רכשתי משהו על פי ביקורת.
ברור שביקורת מהווה רפרנס רק למי שכתב אותה.
המקסימום שביקורת יכולה לגרום לי זה ללכת לשמוע בעצמי את המוצר הנבחן.
מי לא חווה האזנה לציוד שקיבל ביקורת מצוינת בפורום/מגזין, ובפועל לא אהב אותו?
גם כאן, באתר, תראה איזה פער גדול יש בין הגישות השונות של המשתתפים.
לכתוב תמיד קל. ובאינטרנט קל גם לייצר תדמית, לעיתים רבות ללא שום כיסוי: אנשים כותבים בפורום, חלקם מציינים ללא הרף שאצלהם שומעים מדהים, והרמקול שלהם מדהים, וכבלים כאלה הם אף פעם לא שמעו ובלה בלה בלה. יש כאן כמה שמהללים ללא הרף ציוד שאמנם לא שמעתי אצלהם, אבל בהרכבים שונים אחרים הוא נשמע לי בינוני, אולי במקרה הטוב. לעומת זאת בכתיבה שלהם זה מצטייר כמערכת החלומות שאפשר להשיג בתקציב הנתון.
אז הם כותבים. לא צריך להתרגש.

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18

סקירות?

כולל המיסים)
שהיה לי לפניו..

יש צדק בדבריך . אני יקצין מעט אפילו ואומר שבדרך כלל הסקירות הן טכניות ולא מוזיקליות, כך שכששומעים את המוצר ישנה אכזבה לפעמים גדולה .

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
מה קשה איזה קשה? לא קשה בכלל עופר, אפילו קל. שים כסף גדול והחלל יתמלא.

אני טוען ועדיין טוען שהבוחנים {מלבד גיא} שבחנו את המערכת של אלדר אינם מסוגלים לעכל את התוצאה הזו.
פתאום הם מקבלים פירוט מבהיל, אנרגיה מטורפת, דינמיות וכוח מתפרץ, פתיחות ואווריריות, במה ענקית ומדוייקת וציוד שרובם רואים פעם ראשונה בחייהם שהוא בכלל לא הסטנדרט שהם רגילים אליו. כל זה מבהיל אותם, מוזר להם והם מחפשים את הנימוס שבמערכת, העצלות או הבומיות שהם מכנים אותם "נשמה" או "רגש".

אני עד היום לא התערבתי כלל בשירשורים הללו ברמה של לתת את דעתי. מבחינתי אני נותן במה לרצונות הגולשים. אבל בחייאת ראבק, ללכת ולשמוע את אחת מהמערכות הכי מושקעות בארץ, בחלל כמו שצריך, עם יתרונות סונים שאין ולא יהיה אצל רוב היושבים כאן, בתקציב מטורף, עם תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר וזה לא "לטעמם"????

וואלה, סלחו לי אבל כאן אני ממש לא מבין מה קורה. הרי האודיופיל המצוי לא מסוגל להגיד שמה שהוא שומע אצל האחר הוא גם טוב וגם לטעמו מפני שאם יעשה כך יקטין אוטומטית את התוצאה אצלו.

אני בטוח ב-100% שמערכות הבוחנים אינה מגרדת את התו הראשון של המערכת המדוברת, נחותות ממנה במליוני מונים ואם היא לא מספיק טובה עבורם או אם אף אחד מהבוחנים לא היה מתחלף איתו בזה הרגע ראש בראש {כולל החדר} אז אני מתקשר למוהל שלי ומבקש ממנו לחתוך עוד.

בקיצור.
מי שחי עם מערכת טובה לא מסוגל להבין מערכות כמו זו.

נמר ידידי

לא לכבודך שאענה על מה שכתבת

תחשוב

תערוך

ואז אגיב

:cool:

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
זה נכון באופן כללי אבל לא במקרה של שניצל.
אני בטוח ששניצל, עם ניסיונו הרב שנים, לא ציפה לקבל טיפים לשיפור המערכת שלו והוא מוזמן לתקן אותי אם אני טועה.

אני הבנתי את ההזמנה של שניצל לביקור התרשמות של פנל זמני על מנת להראות לחברים שגם אצלו לא הכל מושלם ולכל אחד יש התרשמות סוביקטיבית שונה אבל יחד עם זאת לא ניתן להתעלם מאיכות של מערכת כאשר הדברים נעשים נכון לאורך שנים.

ארז

יפה אמרת
(Y)(Y)(Y)

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
ניתאי,
מה לא ברור?
כתבת כנראה ביקורת שהיא בניגוד למוסכמות כאן.
כנראה שאתה לא מסוגל לעכל זאת (מלבד גיא) אבל בכל זאת החלטתי לכתוב לך...
כשתחזור הביתה, אל הבינוניות והבומיות, אל נא תטעה ותחשוב בטעות שמדובר ב"נשמה" או "רגש" כי זה גבול שמתעתע בנו הנחותים יום-יום.

בפעם הבאה, אם בכלל מישהו ירצה בכך, קח digest - אנזימים לשיפור העיכול - ראה לינק.
http://www.academics.co.il/Articles/Article30476.aspx

עליך לשנות גישה והיא לפרק את הסאונד ל 100 מרכיבים ולהכין טבלה (אם תרצה אשלח לך במסר פרטי).
כך יידעו כל חברי הפורום המכובדים מה באמת אתה חושב, כי הרי אי אפשר בלי לומר משהו על המיד באס.

אהה שכחתי... יש מערכות שאת הטבלה שלהם אפשר למלא רק בדרך אחת - פרטים אצל נמר.
שלא תטעה במילוי הטבלה, אחרת אתה צפוי לתגובות נרעשות שפרוסות על פני 16 דפים.

אה, פרט חשוב נוסף, אל תוסיף שום דבר שקשור לטעם אישי או לתחושותיך, כי זה לא רלוונטי.

ככה זה, זה לא קל, אבל כל אתר והחוקים שלו ועלינו לציית.
בהצלחה.
יובל

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אפשר לכתוב ביקורת על ספה לסלון (ולקטול או להלל אותה כמה שרוצים), ואפשר לבוא לבקר אצל מישהו בבית, לראות את הסלון עם הספה, ולכתוב את ההתרשמויות. שני הדברים שונים לחלוטין, ומי שלא מבין זאת אינו מבין קודים בסיסיים של התנהגות אנושית. אינני חושב שהסיטואציה פה שונה מלהתרשם מביתו של אדם. אם הייתם כותבים על הבית ולא על המערכת אז לא מאמין שהיתם כותבים "הספה נהדרת, השטיח מהמם, אבל לא התרגשתי, זה לא כמו אצלי בבית." כמה שזה נשמע אווילי לגבי ריהוט, זה אווילי לגבי מערכת שמע. אם היה מדובר בריהוט אולי כן הייתם כותבים "הייתי מציע לו לשים וילונות מבד דק, אולי ספה פינתית תעזור לו לנצל את החדר יותר טוב, וכו." או אם לא הייתם יודעים מה להוסיף אז אולי הייתם כותבים רק דברי נימוס - זו תמיד אופציה. תחשבו על זה קצת....

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
פעם נוספת:

1. איני מוצא צורך להצטדק על כך שהבעתי בכנות את התרשמותי.

2. אין לי שום בעיה עם זה שהתרשמותי לא מוצאת חן בעיני אנשים מסוימים. באתי להביע את התרשמותי, לא לנסות למצוא חן בעיני קהל זה או אחר.

3. אין לי שום כוונה להגיב ולהתייחס לכל מיני טיעונים של פסיכולוגיה בגרוש. אני משאיר את כל הבמה לאותם פסיכולוגים חובבים. כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה ומה שהוא חושב, מה שאחרים כותבים לא מחייב אותי.

4. מי שרוצה לשבור את המראה משום שהתמונה המשתקפת בה לא מוצאת חן בעיניו – זאת בעיה שלו.

5. אם כוונת המארח הייתה שהפנל יתייחס לדברים מסוימים ולא לאחרים, או שלחברי הפנל תהיה גישה מסוימת, או טעם מסוים – היה עליו להגיד את זה מראש.

6. במערכת של אלדר יש כמה וכמה דברים מעולים ומדהימים – וכתבתי את זה. אז אולי יש מקום שהמבקרים את הפנל יתייחסו למכלול.

7. אם יש אנשים הגורסים שמי שניחן בגדולה מתלהב מהמערכת הזאת, בעוד מי שלא מתלהב ממנה ניחן בבינוניות, או נחיתות – אל לגדולים להתרגש מדבריהם של הבינוניים, או הנחותים. אבל כאשר אנשים מתרגשים מדעה השונה מדעתם, לי זה אומר דרשני – ואיני מוצא צורך להרחיב בעניין.

8. אני לא מבקר מערכות שמע ולא בוחן מערכות שמע. אין לי לא יומרה להיות כזה ולא רצון להפוך להיות כזה בעתיד.

9. לא ביקשתי מאף אחד שילמד אותי כיצד לבקר או לבחון מערכות שמע. כל מי שמנסה ללמד אותי עושה את זה על דעתו בלבד, מתוך מניעיו שלו.

10. אין לי ספק שהמערכת המסוימת הזאת תפורה כמו כפפה ליד לטעמו והעדפותיו של בעליה. התבקשתי להביע את התרשמותי שלי מהמערכת, לא את דעתו של בעליה עליה.

11. אני לא מתרשם ממותגים ולא ממחירים. כאשר אני שומע מערכות בתערוכה, למשל, מה שמעניין אותי הוא איך המערכת נשמעת לי, לא כמה היא עולה. רק כאשר יש משהו שמוצא חן בעיני ואני שוקל אפשרות לרכוש אותו, רק אז אני שואל למחירו. עם זה, אני לא מנסה להגיד שניתן להרכיב מערכת חלומות בתקציב נמוך. מאידך, לא כל מה שיקר יותר הוא בהכרח טוב יותר.

12. אין לי שום עניין להתברג למוסכמה כלשהי, או לקונצנזוס כלשהו. גם אין לי עניין לבעוט במוסכמות רק לשם הבעיטה. אני לא במשחקים האלה, אני מביע את דעתי ומבטא את טעמי – נטו, ללא שיקולים זרים, לטוב ולרע.

13. בעיני זה נלעג כאשר מישהו מביע דעה על מערכת שהוא לא שמע אותה, כמו גם על רמקול, או מגבר, או כבל, או שקע חשמל שהוא לא שמע אותם. זה דומה להבעת דעה על יצירה מוסיקאלית שאדם לא שמע.

14. למען הסר ספק – המערכת שלי היא בשום פנים ואופן לא המערכת הטובה ביותר בעולם. כל פריט ופריט מפריטי המערכת שלי – יש טובים יותר, בוודאות. רק אין לי אפשרויות כספיות לטוב יותר מה שיש לי כרגע. מאידך, במסגרת אפשרויותיי הכספיות ובמגבלות גודל הדירה בה אני חי, אני מרוצה מאד מהתוצאות שהגעתי אליהן עם המערכת שלי.

15. יש שתי גישות באודיופיליה, האחת מנתחת את מרכיבי צליל המערכת, בעוד האחרת מתייחסת בראש ובראשונה למוסיקה שהמערכת מפיקה. אני שייך לגישה השנייה. דהיינו, כאשר אני שומע מערכת, אני מקשיב למוסיקה שהמערכת משחזרת, לא למערכת כשלעצמה.

יתכן שההבדל בין שתי גישות אלה הוא המקור, או אחת הסיבות, לתגובות הקוטביות בשרשור זה.

איני בא להגיד שגישה אחת עדיפה על אחרת. כל מה שאני אומר הוא שזאת היא גישתי. מתוך גישה זאת, כל מה שאני עושה במערכת שלי, כל שינוי וכל שדרוג, מוכוון לתכלית אחת בלבד – להעצים את החוויה שלי בהאזנה למוסיקה דרך המערכת. כן, אני מתייחס למרכיבים מסוימים שמביא שדרוג זה או אחר, כמו דינאמיות, פירוט, גודל במה ועוד – אבל אני מתייחס בעיקר לתמונה הכוללת, לשינויים בחוויית האזנה למוסיקה דרך המערכת.

גם איני בא "לחנך" אחרים מהי הגישה הטובה יותר, או הנכונה יותר. גם צדיק וגם אחד העם, כל אחד באמונתו יחיה. כל עוד אדם לא עובר על החוק ולא מזיק לאחרים, כל אחד חופשי לעשות את הישר בעיניו.

מתוך זה, איני מתרגש כלל כאשר המערכת שלי לא מוצאת חן בעיני מישהו. המערכת שלי באה לשרת את טעמי והעדפותיי האישיים, במסגרת אפשרויותיי הכספיות – לא את טעמם והעדפותיהם של אחרים.

בכלל, נראה לי שאין אמת מוחלטת אחת בכל הקשור למערכות שמע. מה שתמוה לי הוא שאנשים מסוימים מנסים לשכנע אחרים שטעמם, או גישתם, הם הנכונים ואין בלתם.

בכל מקרה לא ביקשתי מאף אחד ללמד אותי איך להאזין למערכות ולא איך להאזין למוסיקה. כאשר אני רוצה ללמוד משהו, אני פונה ביוזמתי לאותם אנשים מהם אני רוצה ללמוד.

מתוך ניסיון העבר נראה לי שמה שאכתוב ומה שלא אכתוב – כל אחד ממילא ימשיך בדרכו.
לא נותר לי אלא לאחל בהצלחה, לכל אחד בדרכו הוא.

לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר

תודה יהושע

(Y)(lol)(Y)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יובל.
אתה לוקח את העניין הזה רחוק מידי. הרי זה ברור לך שאם אתה יכול לכתוב את מה אתה כותב כאן אז כנראה שכן מותר לכל אחד להביע את דעתו גם אם היא נוגדת את שלי.

לא אמרתי לרגע שאיש מכם "נחות" מאדם אחר. אינני מדבר על אנשים והמילה "נחות" או כפי שנכתבה "נחותות" קשורה למערכות שלכם {ושלי} מול המערכת המדוברת.

לי משום מה נראה שלכם יש בעיה עם ביקורת. הרי שימו לב לאן הגעתם כאשר טענו {לא רק אני} שפספסתם שם. מיד נכנסתם להאשמות בדיקטטורה, קו האתר, שיטות בדיקה מכריחות וכ"ו. נראה לך לעניין? הרי יש אתרים שאם לא תשבח את בעליהם השכם וערב תעוף משם כמו טיל או שיעשו עלייך עליהום שלא תצא ממנו אפילו עם שריון. אז מה, זה עדיף?

יש אתרים שאם לא תמחא כפיים על כל פוסט שנכתב תגלה מהר את הדלת החוצה. אז מה, זה עדיף?

האתר הזה נותן לכולם להתבטא. אתם טענתם טענה, טענו טענה נגדית ויש לכם את האופציה לענות עליה במקצועיות. בחרתם ליבב ולצעוק "עבדתי קשה וכתבתי וזה מה שמגיע לי???" אז סלח לי יובל, אתה כתבת התרשמות רשמית באתר וקיבלת תגובות. תחשוב על אדם שכותב כתבות כאלה מידי שבוע. עכשיו תבין שצריך עור של פיל בשביל לקבל ביקורת, אסור להתעצבן כי אף אחד לא עושה זאת בגלל שהוא שונא אותך, לא בגלל קינאה, לא בגלל זה שהוא חושב שאתה טיפש ובטח לא בשביל להקניט אותך. הטענות שלי ושל כמה מהחברים כאן הן חלק בלתי נפרד מאופי הפורומים בעולם. אדם טוען ומקבל תגובה. אם אתה לא בנוי לדיון מהסוג הזה רק תגיד וננהג בך בעדינות יתרה. אם אתה מוכן להבין שהדיון הזה הוא דיון על אודיו ועל מסקנות אז תשתתף בו ותהנה מהדיון.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני מודה שמאד שיעשע אותי לעבור על השרשור הזה. בהתחשב בזה שהייתי שם ושמעתי את המערכת הנ"ל בשתי הזדמנויות שונות, ביקור שלא פעל לטובה ברמה האישית, אני חייב להודות שזאת אחת המערכות הטובות ביותר ששמעתי בארץ.
גם אם העלויות שלה חורגות מכל פרופורצייה סבירה. זהו אינו אוסף מקרי של מכשירים אולטרא-יקרים שנקנה דרך ארכיטקט תאב-בצע בשביל איזה נובוריש חסר הבנה, אלא הרכב שנבנה בהרבה יזע ודמעות (לא בטוח לגבי הדם - אין לי ראיות בנושא), תוך השקעת מחשבה אינסופית לגבי מה מתאים ומה לא. אז נכון - לד זפלין לא נשמע שם כמו משהו שגורם לי להזיל דמעה, אבל זאת לא הייתה המטרה מלכתחילה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור