פיוניר NC-50DAB במבחן - רסיבר סטריאו עם "הכל כלול"

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
"הכל כלול" לא אומר כלום -- מטוב ועד רע -- לגבי האיכות. זה רק אומר שהכל כלול, וזה לא המצב.

צודק, אלא שהשימוש השכיח הוא סוג של עסקת חבילה שיש בה פשרות.
גם בתחום האודיו מכשירים מהסוג של "הכל כלול" מייצגים ברוב המקרים עסקה מצוינת ב VFM ולאוו דווקא בנושא האיכות.
ארז

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
יופי של שאלה ....אולי לך יש תשובה?
זה בדיוק מה שכתבתי קודם:
היה מעניין להקביל אותו בכל תחום למכשיר ייעודי ואז הייתה מתקבלת פרספקטיבה ליכולותיו.
ארז

כפי שציינתי בכתבה. המגבר הפתיע אותי יותר ויותר ככול שהתעמקתי בו. ברגע שהוא הצליח להניע את רמקולי הרצפה שברשותי בצורה מכובדת. מבחינתי אין שום אכזבה.
נכון... הוא לא דומה למגבר אינטגרייטד שברשותי.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק סקירה יפה מאד :בעד:
נהנתי לקרוא .
מכשיר היכול להתאים להרבה אנשים .
כמובן אין הוא מכוון לנישה שמרבית החברים כאן סוגדים לו " האודיופיליה ".
אך יפה הדבר שיש מכשיר כזה .
עם יכולות שמי חלם עליהם לפני 5 שנים אפילו .
הכל באחד .
אני די מסכים עם החבר @ AK1
שאם כבר היו חייבים להכניס SACD/DVDA ועוד דברים .
השיקולים נשארו בפיוניר .

היכול בקלות לשמש החדר משפחתי לטלויזיה +מוסיקה .

הוא מצטרף למרנץ הרסיבר 5010 שמיועד לחברים שיתאים להם גם בכיס וגם לצרכים הבסיסים
להנות ממוסיקה טובה ומשובחת .
פיוניר קחו את הערות החבר @ AK1 ברצינות .

פיוניר NC-50 לא מכוון לנישה של אודיופילים. הוא יתאים למרבית הסלונים בישראל.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עמיר, אתה יכול למחות, אבל המכשיר הזה עונה בהחלט להגדרת "הכל כלול". אתה בטח מאלו שניגשים למלצר במלון "הכל כלול" בטענה "למה אין חביתה עם סלק, אמרתם הכל כלול!".
כרגיל, אין אצלך תפיסת מציאות נורמלית, אין פרופורציות, אתה נתפס על משהו ולא עוזב אותו. ואתה עוד מדבר על "עיוות"... זה מה שמפריע לך, SACD שהוא פורמט בלתי פופולרי לחלוטין מבין לקוחות פוטנציאליים של מכשיר שכזה?
אז לתשומת ליבך, אני כעורך נתתי את הכותרת משום שלכל אדם ולקוח ממוצע ונורמלי, מה שהרסיבר הזה מציע עונה בהחלט על הגדרת "הכל כלול".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אבל ההגחכה הזו היא בהחלט במקום.
הכל כלול הוא לכך שיש שם גם מגבר, גם נגן, גם קדמגבר וגם סטרימר.

הכל כלול הוא בליבה של המוצר. עכשיו אבוא ואגיד מה פתאום ״הכל כלול״. אין לו גם דיגיטל ומנורות בהגברה, אין לו אפשרות לשמוע תקליטים והוא לא מעביר אטמוס. ואיפה בכלל הרמקולים? יש לו? ומה עם סטנד וחדר? ואם הכל כלול אני רוצה גם דירה ומכונית במחיר הזה. הרי זה מבחינתי הכל כלול.

אם היית שואל את השאלות הללו מבלי להתייחס לכותרת שהיא נכונה בהחלט ומתארת את המוצר, היה נשמע יותר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מחקתי את כל מה שכתבתי.
תהיו צודקים ובריאים.

ביי

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כפי שציינתי בכתבה. המגבר הפתיע אותי יותר ויותר ככול שהתעמקתי בו. ברגע שהוא הצליח להניע את רמקולי הרצפה שברשותי בצורה מכובדת. מבחינתי אין שום אכזבה.
נכון... הוא לא דומה למגבר אינטגרייטד שברשותי.

מותר לשאול באיזה מגבר אינטרייטד מדובר?
ארז

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
יופי של סקירה עניינית למוצר שנראה לי שנותן יופי של תמורה לכל שקל. כן אודיופילי או לא אודיופילי, במחיר הזה אני בכלל לא רואה את הבעיה: יש פה מענה מצויין לכל כך הרבה דרישות וצרכים של מי שאוהב מוזיקה וסאונד שעושה עם המוזיקה צדק...עושה רושם של אחלה מוצר, נקודה. בל נשכח שאנחנו כאן, "האודיופילים", עוסקים ברוב הפעמים בשוליים של שולי השוליים של ההבדלים בסאונד, בעוד שהאדם חובב המוזיקה הסביר מביט בנו בתימהון.

אבל אותי מעסיקה שאלה אחרת, ומעניין אם למישהו היה כאן תשובה. רק לפני שנתיים וחצי פיוניר הודיעה בהודעה דרמטית שהיא מושכת ידיה מתחום הסטריאו והאודיו, על מנת להישאר רק בתחום האודיו לרכבים. והנה אנו רואים מוצר אודיו ביתי טרי ועדכני. מישהו יכול לתת הסבר?
http://asia.nikkei.com/Business/Companies/Pioneer-s-exit-from-stereo-components-marks-end-of-era
Pioneer's exit from stereo components marks end of era
MAYUMI HIROSAWA, Nikkei staff writer

20140916-Pioneer-change_article_thumbnail.jpg

TOKYO -- Another renowned audio equipment brand will be forever silenced when Pioneer quits the business to focus on automotive gear, a result of waning demand for high-end audio components.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
פיוניר נכנסה לקשיים כלכלים עוד מתקופת מסכי הפלזמה המדהימים שיצרה.
פיוניר הבינה במהרה שהיא חייבת לנטוש את תחום המסכים ולעבור לתחום האודיו, לאחר כמה שנים טובות בשוק האודיו, החברה הגיעה למצב שהיא לא רווחית כלל.. משמע מגלגלים כסף ללא רווח. לפני שנתיים הוצעה מניית החברה למכירה, ונרכשה ע"י אונקיו. עקב הרכישה קיבלה פיוניר זריקת מרץ כלכלית.. התוצאה המשך יצור מכשירים איכותיים חדישים.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אז בעצם פיוניר חזרה בה הן מן ההצהרה ובעיקר מן התוכנית להתמקד רק באודיו לרכבים?
לא יודע...זה נשמע לי כמו זיג זג חד מדי עבור שם כמו פיוניר - בכל זאת מותג מאוד מוכר ורציני, תאגיד גדל מימדים. מוזר קצת (לא שאני מתלונן).

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אז בעצם פיוניר חזרה בה הן מן ההצהרה ובעיקר מן התוכנית להתמקד רק באודיו לרכבים?
לא יודע...זה נשמע לי כמו זיג זג חד מדי עבור שם כמו פיוניר - בכל זאת מותג מאוד מוכר ורציני, תאגיד גדל מימדים. מוזר קצת (לא שאני מתלונן).

פיוניר הצהירה... חטיבת האודיו לרכב תישאר בבעלותה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר, אתה יכול למחות, אבל המכשיר הזה עונה בהחלט להגדרת "הכל כלול". אתה בטח מאלו שניגשים למלצר במלון "הכל כלול" בטענה "למה אין חביתה עם סלק, אמרתם הכל כלול!".
כרגיל, אין אצלך תפיסת מציאות נורמלית, אין פרופורציות, אתה נתפס על משהו ולא עוזב אותו. ואתה עוד מדבר על "עיוות"... זה מה שמפריע לך, SACD שהוא פורמט בלתי פופולרי לחלוטין מבין לקוחות פוטנציאליים של מכשיר שכזה?
אז לתשומת ליבך, אני כעורך נתתי את הכותרת משום שלכל אדם ולקוח ממוצע ונורמלי, מה שהרסיבר הזה מציע עונה בהחלט על הגדרת "הכל כלול".

הכל כלול הוא בליבה של המוצר. עכשיו אבוא ואגיד מה פתאום ״הכל כלול״. אין לו גם דיגיטל ומנורות בהגברה, אין לו אפשרות לשמוע תקליטים והוא לא מעביר אטמוס. ואיפה בכלל הרמקולים? יש לו? ומה עם סטנד וחדר? ואם הכל כלול אני רוצה גם דירה ומכונית במחיר הזה. הרי זה מבחינתי הכל כלול.

אם היית שואל את השאלות הללו מבלי להתייחס לכותרת שהיא נכונה בהחלט ומתארת את המוצר, היה נשמע יותר.
בכל זאת מפריעה לי חוסר היכולת לקבל ביקורת בלי לצאת נגדה באמצעים דימאגוגיים של הגחכה.

יש מגבר נגן ופרה ופונו סטייג והכל, יופי.

בנגן הכל כלול? לא, אין SACD ואין mp3 ואין Blu-ray audio ואין DVD audio.
נכון, גם אין חביתה עם סלק, ואין כורסת טלוויזייה, ואין עץ אשוח, למרות שייתכן שתאריך הקנייה הוא חג המולד, ואלה בדיוק הדברים הרלוואנטיים לומר על הביקורת הזו.

אז סטטיסטית לא נראה לכם שזה בעייה? לכו תסבירו את זה למישהו שקנה בדיוק אותו דיסק כמו ששמע אצל חבר שלו, והוא בא הביתה, ושם אותו בנגן של "הכל כלול" והוא לא מנגן.

בפונו סטייג' הכל כלול? לא, אין MC. לא בעייה כי אין הרבה כאלה סטטיסטית? לכו תסבירו את זה למישהו ששמע ש-MC יותר טוב וקנה כזה באינטרנט ולא עובד לו.

יש מגבר? וואלה 25W שמוצג כמו 50W? מתאים לכל סלון לא-אודיופילי בישראל? על סמך זה שהוא מפעיל רמקולים של 92dB בווליום סביר? לכו תסבירו אות זה למישהו עם סלון קצת גדול ורמקולים של 85dB שעשה מסיבה קטנה ושרף את הטוויטרים.

כאילו שאין מספיק במה לשבח את המכשיר הזה, שייש חובה של ממש להוסיף לו את דווקא את הכותרת הלא מדוייקת "הכל כלול" ולהילחם עליה, כשהיא בעצם זו שחוצה את הקו בין לשבח ולהלל לבין "אמת בפירסום".

אז תשעו אותי אם אני "לא מרפה" בזמן שנראה לכם מביקורת שלא נראית לכם מציאותית / פרופורציונאלית, או שאיכפת לי מדיוק ומפרטים, גם אם הם לא נראים לכם חשובים. זו תהייה הפגנת כוח פרופורציונאלית.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
.
את האמת, נמר, לא מבין את הגישה שלך.
גם מערכות משולבות של פעם (קדם, מגבר, טיונר, נגן דיסקים וטייפ ) היו "הכל כלול" ואני לא מאמין שהיית נותן לאף אחת מהן ביקורת אוהדת.
אתה שמטיף למצוינות בתחום מגן על מכשיר בינוני למדי ?
זה הכיוון החדש ?
יש כאלו במחסני חשמל...
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
קח לדוגמא את המשולבת בלינק , תוסיף לו סטרימר ויש לך "אחלה" VFM ....
https://www.payngo.co.il/tv-screens/stereo-home-theater/mini-and-micro-hifi/cm2760-lg.html
יש בו קדם , מגבר, נגן דיסקים , טיונר , בלוטוס להזרמת מוזיקה באופן אלחוטי , כניסת usb , כניסת aux ובנוסף גם רמקולים !
זה לא הכל כלול ?

מה שאני מנסה לומר זה שאם לא עושים השוואה למכשירים ייעודיים אז קשה להבין מה הרמה של המכשיר ולא צריך להתפלא שרוב הכותבים פה ממזמן עברו את השלב של "הכל כלול".

למי היית ממליץ על מכשיר כזה?
לאחד שמתעניין ועושה צעדים ראשונים בתחום או לאחד שלא מתעניין ומסתפק ב "משהו שינגן "?
האם הכיוון של האתר זה להגיע למכנה משותף רחב יותר (ומן הסתם נמוך יותר )?

מה קרה לגישה של עדיף לרכוש רכיבים איכותיים ייעודיים מיד 2 מאשר לרכוש מכשיר חדש בסגנון כזה ?
ארז

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
את האמת, נמר, לא מבין את הגישה שלך.
גם מערכות משולבות של פעם (קדם, מגבר, טיונר, נגן דיסקים וטייפ ) היו "הכל כלול" ואני לא מאמין שהיית נותן לאף אחת מהן ביקורת אוהדת.
אתה שמטיף למצוינות בתחום מגן על מכשיר בינוני למדי ?
זה הכיוון החדש ?
יש כאלו במחסני חשמל...
ארז

לא דיברתי מילה אחת על סאונד. דיברתי על העקרון של השימוש במונח ״הכל כלול״ וההתרכזות בכותרת (הנכונה) תוך חיפוש מה שהוא אינו עושה.

אני שואף למצוינות בהתאם לתקציב. וכך האתר הזה בכלל. ולכן, כשהמוצר הזה נבחן על ידי איציק, נאמרו עליו הרבה דברים אך ציון מצוין הוא לא קיבל.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר, בפעם הבאה כשאתה אצל הפסיכולוג, תאמר לו שהבעיה היא שהמוח שלך לא מסוגל לקבל מושג שהוא מופשט. כל הגדרה מופשטת - כזו שהאדם הסביר מבין משגעת אותך. אתה חייב שהעולם שלך יהיה מוגדר בצורה קיצונית עד לרמת הנקודה, אחרת אתה משתגע. ספר לנו מה הפסיכולוג השיב.
שני חברים נפגשו.

א: תשמע, כל הסיפרים האלה על מחלות מין מפחידים אותי עד מוות. הפסקתי לשכב עם נשים.
ב: וואו!! מה אתה עושה במקום?! :(
א: כלבים
ב: כלבים?! How low can you get?? :(
א: צ'יוואווה

עד כמה נמוך אתה יכול לרדת, ליאור?
זה פוסט שתיאורטית הייה צריך להתלונן עליו להנהלה, אבל אין למי, כשההנהלה עצמה מתנהלת כך.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא דיברתי מילה אחת על סאונד. דיברתי על העקרון של השימוש במונח ״הכל כלול״ וההתרכזות בכותרת (הנכונה) תוך חיפוש מה שהוא אינו עושה.

אני שואף למצוינות בהתאם לתקציב. וכך האתר הזה בכלל. ולכן, כשהמוצר הזה נבחן על ידי איציק, נאמרו עליו הרבה דברים אך ציון מצוין הוא לא קיבל.
האם תמליץ על המכשיר הזה המקום מכשירים ייעודיים מיד 2 ?
ארז

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
צודק עמיר, אתר נוראי! מה אתה עושה כאן?
הנה ארז (וחני) אדם עם הגיון בריא, מבין שהפיוניר הנסקר הוא המקבילה המודרנית למערכות "הכל כלול" של פעם ומכאן הכותרת. והוא בוחר לדון על נושא האיכות שזה סופר לגיטימי.
ואיתך תקועים... ואם תמשיך את הלופ החולני הזה שוב אתה תרגיז אותי בפעם האחרונה כאן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור