פטיפונים חדשים, ישנים ומה שבינהם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתם מגיעים למסקנות בעייתיות:

מסתבר שלנקו לא ידעו לעשות זרועות, על זה כנראה יש קונצנזוס.
מסתבר שלנקו לא ידעו לעשות שיכוך, יש כבר כמה שטוענים ששיכוך הקפיצים שלהם בעייתי.
מסתבר שלנקו לא ידעו לעשות תיבות - כולם מסכימים שהתיבות שלהם לא מוצלחות.

בקיצור, מסתבר שכל מה שאפשר להחליף שם נשמע יותר טוב ממה שהמהנדסים המקוריים תכננו..

אז אולי תחליפו גם את המנוע והפלטה, מדוע את אלו נראה לכם שהם עשו כמו שצריך ??? (lol)

איל,
אני מזכיר לך שאסור לך להתיחס למוצרים שאתה לא משווק בארץ
יש שוק של אנשים שמוכרים או רוכשים מוצרים אלו

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
הי אייל,

לנקו, טורנס, AR ודומיהם מכרו את הפשרה הטובה ביותר לימיהם שאפשרה להם לייצר פטיפונים במחיר סביר.

לנקו עשו זרועות לא רעות לתחילת שנות ה- 70, לא פחות טובות מה- TP16 של טורנס. בוודאי יותר טובות מהתוצרת היפנית הממוצעת דאז. אין ספק שהיו בסביבה זרועות טובות יותר תמורת יותר כסף, כפי שיש גם כיום. בדיעבד, לנקו (בניגוד לטורנס) ייצרו זרוע לא עמידה לאורך זמן - זו בעיה אחרת.

הם ידעו לעשות שיכוך. גם טורנס ידעו. Linn ידעו לעשות שיכוך טוב יותר בפי שלוש המחיר. אנחנו כיום, יודעים לשדרג את השיכוך הקיים, או להחליף אותו בפתרונות חלופיים.

כן יש וויכוח אם התיבות שלהם טובות או לא. אני, ורבים אחרים, חושבים שהתיבות של ה- L75/78 טובות למדי (אני לא מכיר את התיבות של סדרות ישנות יותר). אחרים חושבים אחרת...

בפועל, טורנס, לנקו, AR ואחרים התגלו כבסיס נהדר לשדרוגים כמעט אינסופיים, שמביאים אותם לאיכות צליל מדהימה, בהנתן ידע, יכולת ומשאבים לא מועטים - גם על זה אין ויכוח.

האם כדאי/רצוי? האם עדיף לקנות חדש ומוכר? על זה בעצם הדיון, אין ולא יכולה להיות כאן הסכמה, לכל אחד תשובה שונה הנכונה לו, אבל נראה לי שהוכחנו שמעניין וכיף לנהל את הדיון הזה (ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איל, הגעת למסקנות מוטעות ובדיוק על זה אנמחנו מדברים. דווקא המנוע והפלטה הם העסק המוצלח ובגלל זה הוא בסיס טוב לשיפורים.
למעשה עכשיו אני לא חייב להחליף כלום, כרגע הוא עובד נהדר. מבחינתי השיכוך היווה כנראה בעיה של רעידות מרגיזות במחט וקפיצות לא מוסברות. צריך לשבת ולשמוע כמה ימים טובים כדי להגיע למסקנות האם להמשיך בשדרוג או לא.

ומה הופך את המנוע והפלטה לבסיס טוב לשדרוגים?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
ומה הופך את המנוע והפלטה לבסיס טוב לשדרוגים?

קטונתי מלדעת את ההסברים הטכניים בעצמי אבל מתוך שוטטות והתכתבות קבועה בפורומים שיטת ההנעה עם גלגל ההינע ומנוע חזק ואיכותי מקובל היום כבסיס מצוין לשידרוג הפטיפון ממצב אפס (ללא פלינת וזרוע) . פלטת המתכת עם המנוע של לנקו 75 בעיקר הוא מוצר מבוקש מאוד בשווקי הפשפשים/אתרי מכירות ואצל הטכנאים העוסקים בשיפוץ.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
האמת היא שזה מקרה קלאסי שבו המציאות מוכיחה את עצמה (כמה שזה נשמע הגיון מעגלי).
קיימים כל-כך הרבה פרוייקטים של שדרוג Torens, Lenco ו- Garrardים למיניהם, שהפיקו "קוטלי ענקים" של ממש, עם איכויות צליל מדהימות, שפשוט לא נותר ספק שהם בסיס טוב לפרוייקטים כאלו.

מה בדיוק בהם מאפשר להם להיות כזה בסיס טוב? אני לא בטוח, ומשוכנע שאפשר יהיה למצא פגם בכל רשימת תכונות שאני הייתי מנסה לפרט כאן.

אני אומר עוד משהו - אני בטוח, שאם היתה נולדת אופנה מתאימה, היינו היום משוכנעים שפטיפונים זולים של סוני, סניו, קנווד, וכיו"ב גם הם יכולים להיות בסיס טוב לשדרוג. ככל הנראה, עם ידע, ידיים טובות וכסף ניתן להתחיל "פרוייקט" מכמעט כל נקודת פתיחה :)

נערך לאחרונה ב:

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
ממש כמו שאתה כותב, ואכן היו בזמנו פטיפונים מושקעים יחסית מחברות יפניות כמו סוני וקנווד שאני בטוח שאפשר לשפר מבחינת התיבה, הזרוע, ביטול המנגנונים האוטומטיים ועוד.

הסוני הזה למשל:
500826-beautiful_high_end_sony_tts4000_turntable.jpg

או הזה:

503394-sony_tts8000_high_end_turntable.jpg

או הימהה הזה:

392085-yamaha_yp800_direct_drive_turntable_high_end_vintage.jpg

או הדנון הזה:

163055520_denon-dp-47f-vintage-high-end-turntable-mit-denon-system.jpg

כולם יכולים להיות פרויקט למי שרוצה.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
פטיפונים כמו אלה שהבאת פה בתמונות, לא בטוח שזקוקים לשיפור (או שאפשר לשפר אותם), במיוחד לא הדנון.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
מבין כל הפטיפונים, ה Lenco הוא זה שטומן בחובו את הפוטנציאל הגדול ביותר להפוך ל Giant Killer.
הוא גם עולה הכי פחות לעומת טורנסים וכו' אז כך שמי שמחפש פטיפון לפרוייקט Plinth שכבות (בצימוד ישיר), זה הפטיפון.

כמובן שתנאי מקדים והכרחי להצלחת הפרוייקט הוא שהמנוע, הציר המרכזי וה IDLER תקינים, לא רועשים ועובדים פיקס.
(אחרת לא שווה להתחיל בכלל).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור