על שאיפה צנועה ואורניום מועשר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עמיר חמוד.
זה שאתה גרפומן, וזה שאתה חובב B&W וזה שאתה מאוד מאוד בטוח בכתיבתך לא הופכים אותך בהכרח לצודק.
ה603 הוא רמקול דיי רע. הוא קצת אטום, בגבוהים, הוא לוקה בבאס נכון והוא בכללי לא מאוזן מדיי.
בתור אחד שחיי עם רמקול גדול מזה בחדר קטן, אני יודע בדיוק מה הבעיות של הכנסת רמקול גדול חדר קטן.

רמקול מוניטור טוב, עם תחום תחתון בריא, ואולי סאב קטן, יתנו פה תוצאה טובה בהרבה מלהשקיע טונה כסף במסביב.
לא תמיד צריך לחפש, אלא המשקפיים נמצאים מעל האף...

Tbashan

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
שאלה על סאאב ומוניטורים

עמיר חמוד.
זה שאתה גרפומן, וזה שאתה חובב B&W וזה שאתה מאוד מאוד בטוח בכתיבתך לא הופכים אותך בהכרח לצודק.
ה603 הוא רמקול דיי רע. הוא קצת אטום, בגבוהים, הוא לוקה בבאס נכון והוא בכללי לא מאוזן מדיי.
בתור אחד שחיי עם רמקול גדול מזה בחדר קטן, אני יודע בדיוק מה הבעיות של הכנסת רמקול גדול חדר קטן.

רמקול מוניטור טוב, עם תחום תחתון בריא, ואולי סאב קטן, יתנו פה תוצאה טובה בהרבה מלהשקיע טונה כסף במסביב.

אורי
איך מחברים סאב במגבר סטראו?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר חמוד.

שום דבר לא יכול להפוך אותי לצודק פרט לכתיבת דברים נכונים :)
זה לא קשור לגראפומאנייה, אהבת B&W ו/או ביטחון בכתיבה.

מה שנראה לי שהופך אותך במקרה הספציפי ללא-לגמרי-צודק זו ההכללה.

היית יכול לומר -- "ה603 הוא רמקול דיי רע. הוא קצת אטום, בגבוהים, הוא לוקה בבאס נכון והוא בכללי לא מאוזן מדיי" ושעדיף לדעתך מוניטור. במקרה כזה לא הייתי פצה פה ו/או מצפצף. אבל לא זה מה שאמרת. כתבת "החלף רמקול . הוא ענק מדיי לחדר הזה".

ייתכן שהרמקול הזה של B&W הוא גרוע כפי שאתה מתאר אותו. אני לא מכיר את הדגם ולא לוקח על עיוור תפקיד של סניגור חירש ל-B&W.

הקושי שלי הוא עם זה שאתה מתנסח כמי שמכליל מהרמקול הגדול שחיית איתו בחדר קטן לכל הרמקולים הגדולים בחדרים קטנים באשר הם, וטוען שזה הופך אותך לסמכות מוחלטת בעניין: "אני יודע בדיוק מה הבעיות של הכנסת רמקול גדול חדר קטן".

למול זה אני אומר שהניסיון שלי, בכמה רמקולים (של B&W :)) ובכמה חדרים קטנים שונים סותר את שלך, ואולי במקרה אתה מחסיר משהו בהכרת הייתרונות של הכנסת רמקול גדול לחדר קטן.

וכל זה -- כולל ההתנסחות הלא-לגמרי-הולמת של "עמיר חמוד" -- נעשה מעמדת סמכות של "כתב האתר".

עמיר

נ.ב., אפרופו "רמקול מוניטור טוב, עם תחום תחתון בריא, ואולי סאב קטן, יתנו פה תוצאה טובה בהרבה מלהשקיע טונה כסף במסביב" -- אני לא מציע לו להוציא טונה כסף. אם כבר, אתה זה שמציע לו למכור רמקול בהפסד ולקנות אחר, שלאו דווקא יהייה זול, ואולי להוסיף סאב -- עוד כסף ושאלת התאמה -- ולא בטוח בכלל שהתוצאה תהייה טובה יותר לטעמו.

נערך לאחרונה ב:

Tbashan

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
שניצל יקר

אתה בטוח שהאורניום שלי מאוס עליך?
רוצה לשמוע אולי מה עושים עם כספית?

שניצל היקר שלום,
אני לא יודע מי אתה ומה אתה בדיוק רוצה ממני. זו הפעם השניה שאתה עולב בי בפורום. מעולם לא כתבתי לך, עניתי לאחד הפוסטים שלך או התיחסתי אליך.
מה לך ולסוגיית האורניום. מי בכלל התייחס אליך או למעשיך. איך זה בכלל קשור אליך?!
כשהייתי ילד אמא שלי חבקה אותי ואמרה לי, טלוש כשרלף קליין עומד במחצית עם השחקנים שלו במעגל....הם לא מדברים עליך.....

אני קורא את מה שאתה כותב בפורום כבר כמה חודשים ובסך הכל חושב שאתה בר מזל על כך שאתה יכול לממש בתשוקה שכזו את התחביב שלך. אני מאמין שבורכת בשפע שמאפשר לך את כל זה. יש לך זמן, יכולת ואהבה למה שאתה עושה. במקום להודות לאל ולהשפיע את השפע הזה על אחרים אתה דורס ורומס. קראת לי משועמם,מטומטם, חסר דעת ועכשיו אתה רוצה לדחוף לי תכספית. על מה ולמה?!

יש לי אליך את מלא הכבוד, אנא הקפד לכבד בעתיד גם אותי
כל טוב
טל

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אנא הסבר לי מה הכוונה ממרכז הוופר
הוופר בעצם קעור, ומרכזו שקוע יחסית לחזית הרמקול.

כשאתה בא למדוד מרחקים מהקיר האחורי לרמקול ומהקיר הצדדי לרמקול, שאלה בייחס למה למדוד.
היית יכול למשל למדוד מרחק בין קיר מסויים לבין דופן הרמקול הקרובה לקיר הזה.
או -- הגיוני יותר -- היית יכול להתייחס למלבן העליון של הרמקול, ולמדוד יחסית לנקודה של מרכז הצלע החזיתית של המלבן.

אני מציע למדוד מרחק מהקיר יחסית לנקודה שנמצאת כמה סנטימטרים ממרכז הצלע החזיתית של המלבן, לכיוון אחורנית (כלומר לא קדימה לחזית אלא לכיוון אחורי הרמקול, על קו אמצע רוחב המלבן העליון של הרמקול), כשמספר הסנטימטרים הוא כמו עומק הוופר יחסית לחזית הרמקול.

לא טריוויאלי לקריאה, אי יודע, אבל לא נורא, אני מקווה.

עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
הי יואל. למה הכוונה בידוד המכשירים. אנא הסבר למתחילים

מכשירים עובדים הם מכשירים מווברצים. כאשר הוויברוץ מוצא מישהו - כמו המדפים שיש לך - להתווברץ אתו, הצליל נפגם, אם תרצה מווברץ בקול גדול.

מכשיר מבודד היטב מנגן נקי יותר, עם בס מסודר יותר, גבוהים פחות צווחניים, והכלים מאורגנים טוב יותר בחלל.

זה חמור יותר עם ציוד מנורות, אבל זה עדיין עניין לענות בו גם בציוד טרנזיסטורי, בייחוד עם נגני תקליטורים (שעובדים ממש)

הפתרון הזול ביותר הוא לקנות שלישייה/רביעייה למכשיר של קונוסים ממתכת המשווקים על ידי יבואנים אחדים, כאשר מחיר כל סט אמור להיות נמוך יחסית, משהו כמו עד 200 שקל או כמה שקלים יותר.

פתרונות נוספים באגף הזול של המשוואה: משטחים מגרנית עבה (לא שיש[!!!}) או בוצ'ר בלוק מעץ מייפל (5 ס"מ) או אפילו לוח אלומיניום עבה לפחות 2.5 ס"מ (אבל זה לא יפה).

הכוונה בנ"ל הוא לקנות עודפים של בעלי מקצוע מלוחות גדולים, לא להזמין עבור עצמך מלוח חדש, עניין המוסיף הרבה למחיר.

מה שאתה צריך הוא משטח בגודל המכשיר ועוד כמה סנטימטרים.

דרך אגב: גם הרמקולים שלך שווים בדיקה על משטח מהנ"ל. ייתכן וישפיע, ייתכן ולא.

לעתים, יש בלוחות יד 2 משטחים ייעודיים כאלה במחירים מוזלים.

אל תקנה מוצר מוכן בלי לשמוע אם הוא עושה הבדל.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר חמוד.

האם במסגרת "הורדת טונים", או סתם בשביל הכיף, אפשר יהייה להתכבד להזמין אותך לשמוע רמקולים גדולים בחדרי הקט, בתקווה שתיהנה?

אני גר ברמת-גן, ואת הפרטים אפשר לסגור בפרטי, אם תיענה להזמנה.

בוא נסכים מראש שהביקור לא ישמש להכרעה בנושא ה"צדק האלוהי" בעניין רמקולים גדולים בחדר קטן -- בין אם תאהב את התוצאה ובין אם לא, זה לא ייחשב לא כהפרכת ולא כהוכחת ההכללה הבלתי מוסכמת עלינו, והסטאטוס קוו יישמר כפי שהוא.

מוסכם מראש גם שבטוח וברור שהרמקולים והציוד לא יכולים לבוא לידי ביטוי מלא בחדר הקטן שלי, ובחדר גדול ומתאים צפויות תוצאות טובות יותר. הטענה שלי, שלא נתעסק בהוכחתה/הפרכתה, היא שאין סיכוי שהייתי יכול להשיג את התוצאות שייש לי עם מוניטורים, טובים ככל שייהייו, כולל המאג'יקו ב-$22K, עם או בלי סאב.

מה אתה להגיד?

בברכה!
עמיר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
עמיר - הכל מתחיל מזה שאצלך יש רמקולים שהם בכמה וכמה רמות מעל אלה של פותח השרשור . האם אישית שמעת פעם את ה 683 - בחדר גדול או קטן ? אפילו חובב B&W כמוך היה חייב להודות שזה רמקול די קקי (אפרסמון ביפנית). אצלך התוצאה טובה. כנראה יותר בגלל מזל מאשר שכל - כי חוץ ממדפים על מדפים של תקליטורים אין אצלך כמעט טיפול אקוסטי. הרמקול (ים) אצלך מצויינים, המקור והגברה בהתאם. אז אפשר להשוות ?

מזה להמליץ לאנשים לשים רמקול גדול בחדר קטן ? בוא נתחיל מזה שרמקול מדפי עולה תמיד פחות מהאח הרצפתי שלו. אז כבר באותו תקציב אתה מקבל יותר איכות אם תלך על מדפי ולא על רצפתי. דבר שני - על כל חדר קטן שבו ה"טריק" של הכנסת רמקול גדול מצליח, יש קרוב לוודאי 99 חדרים שבהם הטריק לא מצליח.

בקיצור - להסתמך על הדוגמה ה"סטטיסטית" שלך בתור עצה למישהו שמחפש פתרון, זאת די היתממות.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ברקצ,

ראשית, אתה מפר הבטחה מפורשת שנתת לי לא להתייחס לרכיבי המערכת שלי בשום צורה. מה גם שאתה מעוות ומגזים [עריכה מאוחרת: לפחות ברקצ ערך והוציא את הדברים מההודעה המקורית, ואני עידנתי את הניסוח במיקצת...]

שנית, הלוגיקה מעולם לא הייתה הצד החזק שלך. הטענה היא שרמקול גדול לא מתאים לחדר קטן, נקודה, לא שרמקול גדול מחורבן לא מתאים לחדר קטן. מי בכלל משווה משהו?

שלישית, גם בעייה עם הלוגיקה העקומה שלך, לפחות אם ב"אח" של רמקול אתה מתכוון לרמקול מאותה סידרה של אותה חברה -- נכון ש"רמקול מדפי עולה תמיד פחות מהאח הרצפתי שלו", אבל כנראה שכמעט תמיד הוא באופן מובהק ושמיע טוב יותר בכל המובנים, מעבר למשל לתוספת רכיבים נוספים לבאס יותר טוב, כך שהמסקנה "כבר באותו תקציב אתה מקבל יותר איכות" היא קישקוש.

רביעית, מאיפה הקרצת את 'על כל חדר קטן שבו ה"טריק" של הכנסת רמקול גדול מצליח, יש קרוב לוודאי 99 חדרים שבהם הטריק לא מצליח'? באותה רמה של ודאות אפשר לומר 'על כל 99 חדרים קטנים שבהם ה"טריק" של הכנסת רמקול גדול מצליח, יש קרוב לוודאי חדר אחד מסכן שבו הטריק לא מצליח'.

חמישית -- בעניין 'להסתמך על הדוגמה ה"סטטיסטית" שלך בתור עצה למישהו שמחפש פתרון, זאת די היתממות', רק אתה הקרצת סטאטיסטיקות. אני לא דיברתי על סטאטיסטיקות ולא היתממתי כלל -- אני מאמין שרמקול גדול יותר מאותה סדרה יהייה בדרך כלל טוב יותר גם בחדר קטן, גם אם לא "יממש את הפוטנציאל שלו".

נראה שהיות והחדר שלך קטן אפילו מכדי לנסות להכניס אליו רמקולים גדולים, דווקא אתה מנסה להראות בשיטת "הענבים החמוצים" שממילא אין סיכוי שזה יצליח.

בקיצור -- מתחיל בלשבור הבטחה ומסיים בעיקום המציאות למה שנוח לך.
לא לעניין.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

Tbashan

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
אפרסמון?

עמיר - הכל מתחיל מזה שאצלך יש רמקולים שהם בכמה וכמה רמות מעל אלה של פותח השרשור (אתה לא אוהב שכותבים על הציוד שלך אבל נאמר ברמז שזאת הסדרה שהיא גדולה ב 2 מהסדרה של הבחור הנ"ל). שמעת פעם את ה 683 - בחדר גדול או קטן ? אפילו חובב B&W כמוך היה חייב להודות שזה רמקול די קקי (אפרסמון ביפנית). אצלך התוצאה טובה. כנראה יותר בגלל מזל מאשר שכל - כי חוץ ממדפים על מדפים של תקליטורים אין אצלך כמעט טיפול אקוסטי. הרמקול (ים) אצלך מצויינים, המקור והגגברה עולים עשרות אלפים, וכל כבל אצלך עולה כמו כל המערכת של פותח השרשור. אז אפשר להשוות ?

מזה להמליץ לאנשים לשים רמקול גדול בחדר קטן ? בוא נתחיל מזה שרמקול מדפי עולה תמיד פחות מהאח הרצפתי שלו. אז כבר באותו תקציב אתה מקבל יותר איכות אם תלך על מדפי ולא על רצפתי. דבר שני - על כל חדר קטן שבו ה"טריק" של הכנסת רמקול גדול מצליח, יש קרוב לוודאי 99 חדרים שבהם הטריק לא מצליח.

בקיצור - להסתמך על הדוגמה ה"סטטיסטית" שלך בתור עצה למישהו שמחפש פתרון, זאת די היתממות.

1. האפרסמון שלי נעלב
2. עמיר לא המליץ לי להכניס אפרסמון גדול לחדר קטן. האפרסמון הוא נתון ועם ההעמדה שלו בקשתי עזרה 3. רק היום חצי מחיר אפרס......

Tbashan

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
מכשירים עובדים הם מכשירים מווברצים. כאשר הוויברוץ מוצא מישהו - כמו המדפים שיש לך - להתווברץ אתו, הצליל נפגם, אם תרצה מווברץ בקול גדול.

מכשיר מבודד היטב מנגן נקי יותר, עם בס מסודר יותר, גבוהים פחות צווחניים, והכלים מאורגנים טוב יותר בחלל.

זה חמור יותר עם ציוד מנורות, אבל זה עדיין עניין לענות בו גם בציוד טרנזיסטורי, בייחוד עם נגני תקליטורים (שעובדים ממש)

הפתרון הזול ביותר הוא לקנות שלישייה/רביעייה למכשיר של קונוסים ממתכת המשווקים על ידי יבואנים אחדים, כאשר מחיר כל סט אמור להיות נמוך יחסית, משהו כמו עד 200 שקל או כמה שקלים יותר.

פתרונות נוספים באגף הזול של המשוואה: משטחים מגרנית עבה (לא שיש[!!!}) או בוצ'ר בלוק מעץ מייפל (5 ס"מ) או אפילו לוח אלומיניום עבה לפחות 2.5 ס"מ (אבל זה לא יפה).

הכוונה בנ"ל הוא לקנות עודפים של בעלי מקצוע מלוחות גדולים, לא להזמין עבור עצמך מלוח חדש, עניין המוסיף הרבה למחיר.

תודה על ההסבר . החכמתי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113

יואל נותן כאן יופי של הצעות מפורטות למשהו שהתייחסתי אליו רק במשפט אחד:
חוצמזה,לא נראה לי שהמערכת עומדת על משהו ראוי -- רצוי סטנד ייעודי

ההצעה שלי יקרה יותר, ואני לא יודע (בניגוד ל"יודע שלא") אם היא תעשה יותר הבדל, כך שכנראה כדאי להתחיל ברעיונות של יואל, שבהמשך הם יכולים להתווסף לסטנד ייעודי אם בכלל יהייה צורך -- זה לא סותר, אלא הדברים משתלבים.

מה שכן, כרגע הרכיבים עומדים באמצע המדפים -- המקומות הרועדים ביותר -- אולי עדיף לשים אותם קרוב יותר לדפנות, אבל אין מה לצפות להבדלים מי-יודע-מה.

עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
יואל נותן כאן יופי של הצעות מפורטות למשהו שהתייחסתי אליו רק במשפט אחד:

ההצעה שלי יקרה יותר, ואני לא יודע (בניגוד ל"יודע שלא") אם היא תעשה יותר הבדל, כך שכנראה כדאי להתחיל ברעיונות של יואל, שבהמשך הם יכולים להתווסף לסטנד ייעודי אם בכלל יהייה צורך -- זה לא סותר, אלא הדברים משתלבים.

מה שכן, כרגע הרכיבים עומדים באמצע המדפים -- המקומות הרועדים ביותר -- אולי עדיף לשים אותם קרוב יותר לדפנות, אבל אין מה לצפות להבדלים מי-יודע-מה.

עמיר

אני יוצא מן ההנחה שסטנד ייעודי יעשה את הטובה טוב יותר (אם כי אני לא יודע כמה מזה ימצא ביטוי, אבל זה עניין אחר).

הרעיון בכל מקרה, גם בעניין הזה, גם בטיפול האקוסטי ודומיהם, הוא ללכת על משהו זול ובסיסי שעובד ועשה את עיקר הדרך. אם פותח השרשור הנכבד יעבור את השלב הזה - אתה יודע בדיוק איך זה ייגמר (כלומר, אותה דרך שלא נגמרת).

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
האם במסגרת "הורדת טונים", או סתם בשביל הכיף, אפשר יהייה להתכבד להזמין אותך לשמוע רמקולים גדולים בחדרי הקט, בתקווה שתיהנה?

אני גר ברמת-גן, ואת הפרטים אפשר לסגור בפרטי, אם תיענה להזמנה.

בוא נסכים מראש שהביקור לא ישמש להכרעה בנושא ה"צדק האלוהי" בעניין רמקולים גדולים בחדר קטן -- בין אם תאהב את התוצאה ובין אם לא, זה לא ייחשב לא כהפרכת ולא כהוכחת ההכללה הבלתי מוסכמת עלינו, והסטאטוס קוו יישמר כפי שהוא.

מוסכם מראש גם שבטוח וברור שהרמקולים והציוד לא יכולים לבוא לידי ביטוי מלא בחדר הקטן שלי, ובחדר גדול ומתאים צפויות תוצאות טובות יותר. הטענה שלי, שלא נתעסק בהוכחתה/הפרכתה, היא שאין סיכוי שהייתי יכול להשיג את התוצאות שייש לי עם מוניטורים, טובים ככל שייהייו, כולל המאג'יקו ב-$22K, עם או בלי סאב.

מה אתה להגיד?

בברכה!
עמיר

אני תמיד אשמח :).
עמיר, אתה לא רואה פשוט לפעמים שהכתיבה המאוד מוחלטת והארוכה גורמת למשתמש הלא מיומן לחשוב שרק מי שעושה זאת מבין .
אני כותב רק מניסיון בפורומים :)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני תמיד אשמח :).
אמיר, אתה לא רואה פשוט לפעמים שהכתיבה המאוד מוחלטת והארוכה גורמת למשתמש הלא מיומן לחשוב שרק מי שעושה זאת מבין .
אני כותב רק מניסיון בפורומים :)
עורי_ו, אם תוכל בבקשה לתקן ל-עמיר ב-ע', אני אתקן כאן :)

אני לא יודע מה לומר על זה -- אני לא כותב באריכות ו/או בביטחון כדי לעשות רושם.
ההתרשמות שלי היא שאם כבר, זה עושה רושם שלילי -- מרפה ידיים מבכלל להתחיל לקרוא.

גם הביטחון-לכאורה מסוייג: אני אומר בעצם: הנה, זה מה שאני חושב, אבל ה"אמת" אינה אצלי בכיס. כל מה שאני כותב הן מחשבותי האישיות בלבד, לא יותר, אבל גם לא פחות.

אני לא יודע האם/מה אני אמור לעשות בקשר ל"ביטחון", ובקשר לאריכות, זה מה יש -- ייקח לי יותר מדי זמן ועבודה שחורה לקצר פוסטים, אז אני מראש מוותר על קוראים ועומד מול מיתקפות -- עכשיו מזווית חדשה ורעננה :)

אם אתה באמת מעוניין להיפגש, אנא כתוב לי בפרטי. אין לי עניין לאלץ אותך או שייהייה לך לא נעים באיזושהי צורה מול הפורום, או whatever. לבחירתך החופשית, ואתה מוזמן ברצון.

עמיר

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
TBASHAN
יש לך באמת בעיה אקוסטית בחדר.

אין ספיגה אין פיזור,
קיים הדהוד (התאבכויות).

לפי המידות שלהחדר זה מתחיל קצת מעל 40HZ. (אזור התגובה של הפורט~)
בעצמה נמוכה התפוקה של הפורט חלשה מכדי להפריע.
כשאתה מגביר התדרים הנמוכים מתחילים להתבלט.

א. כדי לאמת את הדיאגנוזה צריך לאטום את הפורטים, ולהקשיב.
ב. שטיח גדול יכול רק לעזור (לפחות במצב הקיים).

(ורד)
R

נערך לאחרונה ב:

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
סימולציה של החדר.
tbashan-4x2.7.jpg

תמונות מצורפות

• tbashan-4x2.7.jpg
    tbashan-4x2.7.jpg
    KB 28.6 · צפיות: 341

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עמיר הטעות נובעת מ"אמיר" שהכרתי פעם...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר הטעות נובעת מ"אמיר" שהכרתי פעם...
מקור הטעות ברור :)

עם עתה יתקן שם, עני גם לתקן בציטוט והכל עיהיה בסדר :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור