על מה נדבר היום ? קלאס D !!

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
..... הסתעפות משרשור המגברים.
אני מופתע לפעמים מחוסר ההתייחסות, ואם כבר התייחסות אז בדרך כלל מזלזלת משהו, שאני מרגיש בארץ לתחום הגברת קלאס D. מקריאה בעיתונות חוץ נראה שמיטב הסוקרים והעורכים משתמשים בציוד "דיגיטאלי", וציוד כזה זוכה שם להערכה רבה. ראה למשל בחירת העורכים של פוזיטיב פידבק ועוד. לי יש חולשה מסויימת לנושא, ואם אני מנסה לחשוב על זה אז מכמה סיבות :
1. אני אוהב סיפורי דוד מול גוליית. ומגבר ששוקל חצי קילו ש"מנצח" בהמות כבדות מוצא חן בעיני.
2. אני אוהב מינימליזם וחסכנות, וגם חדשנות. הקסם הנוסטלגי של פטיפונים, מנורות וכדומה לא מדבר אלי - אם בכל זאת אבחר ברכיב שכזה (הפרה אצלי הוא מנורות לדוגמה) זה יהיה עבור הצליל ולא עבור הערך הנוסטלגי.
3. כמו הנמר, אני מרגיש ששליטה הוא פקטור חשוב מאד במגבר. וכנראה שהדיגיטליים מספקים את הסחורה. ויחד עם פירוט רב מצד שני.
אם כן - אז למה לא ? אני בזמנו השוויתי הגברה דיגיטלית (ניופורס) להיברידית (קדם מנורות + פאואר SS קלאס A + AB), ובסוף בחרתי באלטרנטיבה השמרנית יותר. אהבתי את הצליל של שניהם והבחירה לא היתה קלה. אני חושב שלמרות הכל בכל זאת היה קשה לי ללכת על הדיגיטלי בדיוק בגלל ההרגשה שמדובר בצעצוע שעלול להישבר בכל רגע (ואכן, למרות התישבחות הרבות של ניופורס למשל, יש גם דיבורים על בעיות אמינות, שלא קיימות בציוד מסורתי יותר). בדיגיטלי יש כל מיני בעיות מובנות אחרות, כמו הרגישות הרבה ל RF למשל.
הייתי רוצה לראות ולשמוע יותר ציוד דיגיטלי בארץ. הייתי רוצה שהטכנולוגיה תתפתח ותתגבר על מחלות הילדות שלה. הייתי רוצה להאמין שיש שם עוד המון מקום להתפתח - בניגוד להגברה מסורתית, שיכולה להיות מעולה ומדהימה אבל תמיד תחזור לאותם מקומות מוכרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה צודק. לניופורס היו בעיות אמינות בגרסאות הראשונות. כיום פתרו אותן לחלוטין.

אני השוואתי בזמנו כמה וכמה מגברים דיגיטלים ובסוף גם אני הלכתי על טרנזיסטור משלל סיבות שלא כולן קשורות אחת לשניה. אבל בהחלט התרשמתי גם מה-CI AUDIO שהיה פשוט ניפלא אבל מכוער כמו הלילה, הגף רולנד הדוגמן שהיה נשמע הכי פחות טוב והניופורס שהתחרה יפה מאוד ב-CI עם יתרון קל ל-CI בכל הנוגע לטבעיות. אין לי מושג איך הניופורסים החדשים יהיו מול ה-CI החדשים אך בזמנו אהבתי אותם יותר.

יצא לי להאזין גם למגברים דיגיטלים תוצרת בית כמו המגברים של פורמן שהיו טובים מאוד, הטקט מלניום המעולה שהשאיר אותי פעור פה עד שהבנתי שהטרנזיסטור היה יותר לטעמי, נורא נהנתי מהמגברים הדיגיטלים של קמבריג' אודיו שהם בהחלט נחמדים {לא על המערכת שלי אך על מערכת שאני מכיר היטב}, המגבר הדיגיטלי של מיקרו מגה היה נשמע שום דבר מול הטרנזיסטורי שלהם {הם פשוט יודעים לעשות טרנזיסטור טוב} ועוד כמה שאני לא זוכר אותם כרגע אך כנראה שאם אני לא זוכר אותם אז הם היו סתמיים.

בכל מקרה, הטכנולוגיה בהגברה הדיגיטלית מתחילה להראות אותות מעניינים בשוק ואני מאמין שבעוד כמה שנים היא תפרוץ לתודעה האודיופילית במלוא הדרה.

תדי פרדו.
קדימה, תחשוב על משהו בכיוון!!!

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
לא ידעתי שיש לקיימברידג' דיגיטליים .....
הייתי שמח לשמוע עוד על ה"שלל סיבות" ועל מה שהכריע בסוף את הכף לטובת הSS על פני הדיגיטלי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
1- משום שכאשר רכשתי את המגבר שלי {לפני 3 שנים} הדיגיטלים לא היו מפותחים כמו היום.
2- רציתי מגבר גדול וחזק שישמש אותי לביקורות
3- התחברתי לצליל של אודיו אנלוג יותר מאשר לשלושת האחרים {או 4 האחרים}.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אין ספק שהמערכת של עופר עם CI ומקור ורמקולים מצוינים נשמעה טוב מאוד, אבל עם מגבר טרנזיסטורי היא נשמעת הרבה יותר טוב.
כבר כמה שנים טובות אני שומע על מחלות הילדות של CLASS D - אז אולי זה לא מחלות ילדות, אלא פשוט שיטה נחמדה לכל מיני שימושים, אבל לא לאודיו?

guyb

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
אתם קצת מתבלבלים...

מגברי CLASS D אלו לא מגברים דיגיטליים,המגברים הדיגיטליים אלו מגברי CLASS T!

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
יש שתי שיטות

CLASS D ו CLASS T

ההבדלים הם שב Class D המעגל כולו דיגיטלי.ב T יש המרת אות מאנאלוגי
לדיגיטלי בתוך המכשיר.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אין שום הבדל, Class T זה סתם שם מותג של חברת Tripath.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אין קשר בין ציוד מנורות לנוסטלגיה.
מאיפה הבאת את זה? זה ציוד אודיו.
גם מכשיר דיגיטלי הוא ציוד אודיו, וזה שאתה מקשר אותו לדויד וגוליית זה גם
הכנסת עלילה לציוד אלקטרוני שמיועד לשמיעת מוזיקה.
הדרך הנכונה לדעתי למצוא ציוד בשבילך זה ע"י האזנה אמיתית ללא תוספות כאלה.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
לא צריך להתעקש על טכנולוגיה. צריך להתעקש על צליל טוב.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא צריך להתעקש על טכנולוגיה. צריך להתעקש על צליל טוב.
נכון , אבל מה לעשות שלטכנולוגיות יש צליל אופיני, נניח שולחים אותך לאי בודד לשנתיים עם מגבר רמקולים אוהל ושק אורז , האם היית נוטל עמך מגבר קלס d?
טרנזיסטורי, או רחמנה לצלן מגבר שפורפרתי ?

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ואללה כמה שאתה צודק.

אין שום הבדל, Class T זה סתם שם מותג של חברת Tripath.

אם כי ישנה גם אפשרות שהמימוש הוא קצת אחרת. אם תבדוק טוב את ה- TAMP (או את מה שנאמר בכמה סקירות) הם תדר הפולסים אינו קבוע כמו למשל בICE אלא משתנה.

כללית איך בדיוק עובדים הרכיבים שלהם נשמר בשעתו בסוד, ובינתיים הם פשטו את הרגל.

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
Virtue Audio

נתקלתי לאחרונה בחברה הזו, הם עושים מגברים "קלאס T" מעניינים ולא יקרים מדי, לפחות סידרת VIRTUE שאני ממש סקרן לשמוע ולהשוות לאיזה בהמת CLASS A מבית טוב.

נערך לאחרונה ב:

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
נכון , אבל מה לעשות שלטכנולוגיות יש צליל אופיני, נניח שולחים אותך לאי בודד לשנתיים עם מגבר רמקולים אוהל ושק אורז , האם היית נוטל עמך מגבר קלס d?
טרנזיסטורי, או רחמנה לצלן מגבר שפורפרתי ?

האמת? הייתי לוקח איתי את המקור והרמקול שאני הכי אוהב (כי שניהם הכי חשובים)
ואת ההגברה הכי מתאימה לרמקול, לא משנה מה...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הייתי לוקח איתי מגבר דיגיטלי.

אחרי הכל להפיק חשמל זה לא ממש קל, מגבר דיגיטלי לא יצרוך הרבה זרם.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
הייתי לוקח מטוס ימי עם מספיק דלק לחזור.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מטוס דיגיטלי, מנורות או טרנזיסטורי?

בכל אופן. אין להכליל, התחום הדיגיטלי מתפתח באופן שלא ניתן להתעלם ממנו. זו טופולוגיה שכיום מתחרה בכולן ומשווה קו במהירות מצמררת.

יכול להיות בהחלט שהמגבר הבא שלי, אם יהיה לטעמי, יהיה דיגיטלי.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
האמת? הייתי לוקח איתי את המקור והרמקול שאני הכי אוהב (כי שניהם הכי חשובים)
ואת ההגברה הכי מתאימה לרמקול, לא משנה מה...

גמאני.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
הייתי לוקח מגבר מנורות עם שפופרות גדולות במיוחד, כדי שיהיה אפשר לשים פתקים בפנים ולשלוח Message in a bottle...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור