על מה נדבר היום - מגברים.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יפה

(Y)

3. מדידות

אבל גם ולא רק, כמו שקודמי אמר - אין להשליך את האוזניים. אם מסתכלים טוב במדידות של מגברי D כולל ICEPOWER, רואים שיש בעיה בגבוהים.
(Y)(Y)(Y)
:)

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, אתה מפספס את מה שלמה אומר

אנחנו נמצאים כאן לא כדי לעשות חיים קלים ולא בגלל שנוח לשמוע יותר מדיה סנטר.
אנחנו נמצאים כאן כי חשוב לנו איך זה נשמע.

אם זה נשמע טוב יותר דרך מחשב, או מנורות זו הדרך ולא המטרה.
ולדעתי הגברת מנורות נשמעת יותר טוב מהחלופות בתקציב שפוי.

לא פיספסתי כלל.

זה לא עניין של נוחות. כאחד שהמקור העיקרי שלו הוא פטיפון הנוחות היא ממני והלאה. אני מדבר על שמירה של צליל לאורך שנים. במנורות זה לא קורה. כל מנורה שונה מחברתה אפילו בקצת. וגם אם רוכשים סט מותאם סביר להניח שהסט הבא ישמע שונה.

יש לזה יתרון בכך שאתה יכול לקחת את הצליל לאן שאתה רוצה אבל אני נניח מאוד "מקובע" ומעדיף לשחק עם הקדמגבר כאשר שם המנורות נשמעות זהה לאורך שנים.

לגבי מנורות או טרנזיסטור.
גם כאן אני לא מסכים איתך ידידי. זו סטיגמה שנכנסה לפיהם של המון אודיופילים. בפועל, לאחר ששמעתי אין סוף מגברים מכל טופולוגיה שרק תבחר העובדות שונות.
ישנם מגברי מנורות שנשמעים רע וישנם שנשמעים מעולה וכך גם בטרנזיסטור.

קח אחד.
שכחתי להוסיף שבכל כלל יש יוצא מהכלל.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני חושב שבחירת ההגברה אינה תלויה בסופו של דבר בסוג ההגברה (שפופרתי או טרנזיסטורי), אלא בשילוב עם הרמקולים ועם מה שקודם להגברה.
לא מעט פעמים מגבר שפופרתי, גם אם הוא מאוד מאוזן, צלול ולא מנופח, עלול להישמע כבר "יותר מדי שפופרות" במערכת עם מקור וקדם שפופרתיים ורמקולים הנוטים לחמימות. ולהפך.
בחירת ההגברה תלויה כמובן גם בסוג המוזיקה שאדם שומע ואיך הוא אוהב לשמוע אותה.

אכן.

כאשר אני בוחן מגבר, בהנחה שמחירו הוא בהישג ידי, חשוב לי רק דבר אחד: כיצד הוא נשמע על המערכת שלי. החומרים ממנו בנוי המגבר הם לא שיקול, מבחינתי. בכל מקרה, כאשר מדובר בהגברה, מדובר בהתאמה לשאר רכיבי המערכת. חשובה ביותר התאמה של מגבר ההספק לרמקולים ושל הקדם מגבר למקור מחד למגבר ההספק מאידך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אכן.

כאשר אני בוחן מגבר, בהנחה שמחירו הוא בהישג ידי, חשוב לי רק דבר אחד: כיצד הוא נשמע על המערכת שלי. החומרים ממנו בנוי המגבר הם לא שיקול, מבחינתי. בכל מקרה, כאשר מדובר בהגברה, מדובר בהתאמה לשאר רכיבי המערכת. חשובה ביותר התאמה של מגבר ההספק לרמקולים ושל הקדם מגבר למקור מחד למגבר ההספק מאידך.

אני מבין ומסכים לחלוטין לגישה שלך - אבל נמר מעלה כאן טענה, שאישית אני לא מסכים איתה, אבל יש לה בסיס לדיון.

מגבר מסוג מסוים מחייב תחזוקה מסוימת ועבור אנשים מסוימים היא פשרה שהם לא מוכנים לחיות איתה למרות שיכול להיות שהאיכות כן תתאים להם. 

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני מבין ומסכים לחלוטין לגישה שלך - אבל נמר מעלה כאן טענה, שאישית אני לא מסכים איתה, אבל יש לה בסיס לדיון.

מגבר מסוג מסוים מחייב תחזוקה מסוימת ועבור אנשים מסוימים היא פשרה שהם לא מוכנים לחיות איתה למרות שיכול להיות שהאיכות כן תתאים להם. 

הצורך בהחלפת שפופרות מדי פעם לא מרתיע אותי.
כאשר מגבר הוא במחיר שבהישג ידי, הדבר היחידי שמעניין אותי הוא איך הוא נשמע על המערכת שלי – אלא אם מדובר במגבר הספק בעל שפופרות מוצא יקרות מאד – במקרה כזה יש להחשיב את עלות השפופרות במחיר המגבר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בואו נדבר על אודיו ולא נריב מכות בפורום. רוצה דיון נקי, דיון טהור על אודיו. בלי הוכחות ובלי בלבולי מוח של הוא אמר פעם ועכשיו הוא אומר ככה ואחר כך יגיד אחרת. אנשים משנים את דעתם תמיד, זה חלק מהתחום וזה בסדר גמור.

הודעה לכולם.
אני פתחתי את הדיון ואני רוצה אותו נקי!!!

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בואו נדבר על אודיו ולא נריב מכות בפורום. רוצה דיון נקי, דיון טהור על אודיו.
...
אני פתחתי את הדיון ואני רוצה אותו נקי!!!

מתאים לי מאד לדבר רק על שמע, בלי התייחסויות אישיות כלשהן.
נראה לי שזאת גם ההעדפה של מרבית המשתתפים כאן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעולה.

אז נמשיך?:)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אם מטרת השרשור היא הנצחת דעות קדומות נטולות בסיס, הוא הצליח בגדול.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אם מטרת השרשור היא הנצחת דעות קדומות נטולות בסיס, הוא הצליח בגדול.

על מה אתה מדבר?
הובעו כאן דעות שונות ומנוגות.
לבד מזה, מישהו עוצר אותך מלהביע את דעתך?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
האם מישהו שמע ומכיר את הקלאס D המדוברים וזוכי הפרסים, כמו ה VIRTUE וה WIRED4SOUND ? הכצעקתה ? האם שווים את ההמולה סביבם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הסיפור של מגבר קלאס D מלא בהרבה יתרונות מעבר לצליל וכולם מצפים ומקווים שהצליל שלהם יהיה מדהים גם כן. האם הם כבר הגיעו לשם - לי אישית לא יצא לשמוע מגבר כזה איכותי, אבל לא שמעתי הרבה מגברים כאלו, כך שאני לא יודע.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
נמר, יש אי דיוק בנתונים היבשים שנתת לגבי הגברת מנורות, ללא ויכוח על איכות או טעם:
1. במגברי מנורות יש כיוון Bias , לעיתים לכל מנורה בנפרד, ולעיתים אוטומטי
במגבר מנורתי טוב ויציב המנורות ידעכו בצורה שווה פחות או יותר, ואת התיקון הקל אתה עושה ע"י כיוון הBias אחת לכמה חודשים, או שהמגבר עושה באופן אוטומטי
כך שהטענה שמנורות עובדות בצורה לא זהה לאורך השנים היא אינה נכונה.
2. הדעיכה של מנורות שונות בצליל היא למעשה בשליש/רבע האחרון של חייהן
יש לך אינדיקציה לכך לפי הBias במכשיר, בכל מקרה, מנורות מודרניות שווה להחליף כל -3000-2000 שעות בערך. יש גם דרך לדעת מה מצבן בבדיקה על מכשיר מדידה.
3. יש מנורות ישנות שעובדות 30 ו40 שנה, אם תשים במגבר שלך NOS טובות, תוכל להנות מהן גם 10000שעות ללא בעיה, לי יש EL34 של Mullard בנות 40 משומשות מאוד שנשמעות עדיין מצוין על הסנאפרים
חבר אחר עובד כבר אלפי שעות עם RCA6550 שעל המכשיר המדידה הראו קריאה כאילו הן חדשות לא מזמן...

הבעיה במגברי מנורות הן המנורות שעושים היום, שחלקן לא אמין או לא נשמע מספיק טוב.
אך כמובן יש גם יוצאים מין הכלל, רק הם די יקרים

נערך לאחרונה ב:

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לא שמעתי שמע, רק שמעתי שמועות

האם מישהו שמע ומכיר את הקלאס D המדוברים וזוכי הפרסים, כמו ה VIRTUE וה WIRED4SOUND ? הכצעקתה ? האם שווים את ההמולה סביבם?

וראיתי התיחסויות. אם זה
Wyred4Sound SX1000 - $1,199 per channel

אזי זהו מגבר שמשתמש ב- ICEModule של B&O, כמו עוד 4 חברות, רוטל, ג'ף רולנד, סיימור ובל קנטו.

הבדלי המחירים על אותו הדבר מגיעים מעל 3K דולרים לערוץ - ראה את הקישור על כך

http://www.audioholics.com/education/amplifier-technology/clone-amplifiers

תמונות מצורפות

• 1000asp.jpg
    1000asp.jpg
    KB 31.5 · צפיות: 394

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז מה היה לנו בינתיים בדיון.

האמת שלא מעט גישות שונות ומעניינות בכל הנוגע למגברים וההתאמה שלהם לרמקולים.
הגישה שלי היא קודם כל שליטה. אין שליטה אין רכישה. השליטה ברמקול היא החשובה ביותר עבורי. על מנת לבדוק שליטה צריך לבחון את המגבר על מוסיקה תובענית וקשה. אם המגבר יפקד על הרמקול והרמקול לא יעשה צעד ללא פקודה ישירה מהמגבר זו כבר התחלה טובה. מדוע? משום שאם במוסיקה קשה ותובענית הוא מחזיק את הרמקול ללא רבב במוסיקה קלה הוא יהפוך לברבור מדהים.

חוסר שליטה פוגע בהמון פרמטרים כאשר החשוב מבניהם הוא ההפרדה והפרדה היא חלק בלתי ניפרד משליטה טובה ברמקול ובצלילים שהוא אמור להעביר אליו.

לאחר מכן ההתאמה לרמקול מבחינת גוון הצליל. זה כמובן אישי מאוד, כל אחד אוהב גוון צליל שונה. אבל צריך לדעת עדיין להבחין באיכיות. הכוונה באיכות היא ההפרדה {שהיא חלק בלתי נפרד משליטה עליה דיברנו קודם}, במה ותמונת סטריאו, פוקוס, מהירות, מיידיות, איזון טונאלי וכ"ו.

אבל כמו שאמרתי בהתחלה. מגבר ששולט באופן אבסולוטי ברמקול הוא התחלה הכרחית ועליה אסור להתפשר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אז מה היה לנו בינתיים בדיון.

האמת שלא מעט גישות שונות ומעניינות בכל הנוגע למגברים וההתאמה שלהם לרמקולים.
הגישה שלי היא קודם כל שליטה. אין שליטה אין רכישה. השליטה ברמקול היא החשובה ביותר עבורי. על מנת לבדוק שליטה צריך לבחון את המגבר על מוסיקה תובענית וקשה. אם המגבר יפקד על הרמקול והרמקול לא יעשה צעד ללא פקודה ישירה מהמגבר זו כבר התחלה טובה. מדוע? משום שאם במוסיקה קשה ותובענית הוא מחזיק את הרמקול ללא רבב במוסיקה קלה הוא יהפוך לברבור מדהים.

חוסר שליטה פוגע בהמון פרמטרים כאשר החשוב מבניהם הוא ההפרדה והפרדה היא חלק בלתי ניפרד משליטה טובה ברמקול ובצלילים שהוא אמור להעביר אליו.

לאחר מכן ההתאמה לרמקול מבחינת גוון הצליל. זה כמובן אישי מאוד, כל אחד אוהב גוון צליל שונה. אבל צריך לדעת עדיין להבחין באיכיות. הכוונה באיכות היא ההפרדה {שהיא חלק בלתי נפרד משליטה עליה דיברנו קודם}, במה ותמונת סטריאו, פוקוס, מהירות, מיידיות, איזון טונאלי וכ"ו.

אבל כמו שאמרתי בהתחלה. מגבר ששולט באופן אבסולוטי ברמקול הוא התחלה הכרחית ועליה אסור להתפשר.
תפסיק לבלבל המוח כל מה שאמרת נכון מבחינה פרקטית, אבל מה עם הקסם , מה עם הפתיחות בגבוהים ֿ מה עם גודל הבמה , מה עם המיד, מי בכלל רוצה לשמוע פרנק סינטרה דרך טרנזיסטור , נטקין קול דרך טרנזיסטור זה כמו סקס עם גומיֿ ,אבל מה מקור ההתיחסות הזו,בגלל שבארצנו הקטנטונת מגבר שפופרתי טוב וחזק עולה הרבה משכורות, ובגלל שרמקול נציל וטוב גם עולה הרבה משכורות , קונים כאן הרוב מגברי שפורפרות חלשים מידי לרמקולים הלא מתאימים אליהם שגם הם עולים הרבה, מגבר שפורפרתי חזק כמו הדואצנטו (200w ) יזיז רמקול הרבה יותר קשה מאשר הטרנזיסטורי , גם באם הדמפינג פקטור שלו 50 ושל הטרנזיסטור1000 ' מעבר לכך מגברי שפורפרות באותו הספק של הטרנזיסטור מנגנות בקול רם יותר כמה שזה נשמע משונה , אבל אלו העובדות ,
אז מה שקורה אצלנו הוא שחלק גדול מהזמן אנו מאזינים למגברים שפופרתיים חלשים מידי יחסית לרמקול שאיליו הם משודכים , ואילו אצל החברים עם הטרנזיסטורים המצב יותר טוב , אפילו רסיברים טרנזיסטורים מעופשים מוציאים הספק יפה , ואז מופיע לנו נמר ומדבר על שליטהֿ של הטרנזיסטור ברמקול ,בטח שהוא ידבר ככה אם מישהו מספר לנו שחיבר יוניסון 30 וואט לרמקול 86 db , אבל באם נחבר נניח איזה מגבר 150 ואט שפורפרות לרמקול 94 db , נשמע אז את יתרונות הקונטרול של הטרנזיסטור, האמת היא שיש חריג בטרנזיסטור , וזה class a ,זה כבר סיפור אחר , אבל מי יכול להרשות לעצמו 150 ואט קלס אי טוב?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
לספי (ולמי שעוד מתעניין) - הוואיירד+הסיימור+הרוטל נעים בין 1200-1500$, הבל קנטו כפול והרולנד פי 3. השאלה אם מישהו שמע, ואם במחיר של פחות מ 1500$ מקבלים מגבר באיכות של SS או מנורתי מקביל שיעלה בוודאי -5000$ וצפונה ויהיה עם הספק קטן יותר.
בקיצור - מעניין ? לא מעניין ? זה העתיד או לא ? ואני רואה שגם הנמר וגם השניצל וגם שאר חברים מתחמקים באלגנטיות מלהזכיר את הקלאס D ... כאילו זה בן המשפחה הקצת מוזר ששולחים לחצר האחורית כשבאים אורחים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לספי (ולמי שעוד מתעניין) - הוואיירד+הסיימור+הרוטל נעים בין 1200-1500$, הבל קנטו כפול והרולנד פי 3. השאלה אם מישהו שמע, ואם במחיר של פחות מ 1500$ מקבלים מגבר באיכות של SS או מנורתי מקביל שיעלה בוודאי -5000$ וצפונה ויהיה עם הספק קטן יותר.
בקיצור - מעניין ? לא מעניין ? זה העתיד או לא ? ואני רואה שגם הנמר וגם השניצל וגם שאר חברים מתחמקים באלגנטיות מלהזכיר את הקלאס D ... כאילו זה בן המשפחה הקצת מוזר ששולחים לחצר האחורית כשבאים אורחים.
מעדיף class a

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כנראה שעלינו לפתוח שרשור על

D בנפרד.
כבר אמר לי מישהו שדנו בענין האם היה דיון מעמיק?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור