עזרה בקניית מצלמה

אליה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם חדשה כאן...
אני מעוניינת לרכוש מצלמה ונראה לי שהבעיה שלי היא לא המצלמה אלה העדשה אני לא מבינה כלום במצלמות לצערי.... וגם לא בעדשות
אני צריכה לצלם עבודות שאני מכינה לתיק עבודות אני צריכה להכניס לתמונה מיטת קומותיים שאני מצלמת בתוך חדר ממרחק של מטר בערך שכל המיטה תכנס לי לתמונה ממה שקראתי הבנתי שאני צריכה עדשה רחבה אבל איזה? בנוסף אני צריכה לצלם גן שעשועים שכל הגן גם יכנס לי לצילום ושזה יהיה מקרוב אני צריכה שיראו את כל הפרטים בעיקרון אלו הצילומים שחשובים לי ...
אשמח לעזרה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה לא יצא טוב, כי העדשה איכותית מאוד יקרה
את צריכה כנראה 17mm (ע"ג גוף FF)

אליה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קראתי את המאמר לפני ששאלתי פה אבל לא ממש הבנתי לכן נכנסתי לפורום בוא נגיד שהתקציב הוא לא מאוד גדול אבל אני גם לא שוללת לקנות יד שניה... מה שהכי חשוב לי זה ששתי הצילומים שאני צריכה יצליחו לי.... קראתי הרבה מאמרים אבל עולם הצילום ככ רחב שהצלחתי להתבלבל לגמריייי

אליה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ודרך אגב תודה על התגובות המהירות:אצבע מורמת

אליה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה שבעיקר הבנתי זה שאני צריכה עדשה רחבה ומצלמת פול פריים אבל איזה מצלמה ואיזה עדשה ? המגוון עצום:מבולבל:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא מדיוק - מסיבות היסטריות העדשות נמדדות לי זווית ראיה של חיישן FF - FULL FRAME.
כך אם יש לנו לדוגמא מצלמות אולימפוס שבה החיישן יותר קטן ביחס של 1 ל 2 - זה אומר שעדשת 7 ממ על אולימפוס תיהיה שווה כאילו היא 14 על מצלמת FF. בגלל היחס שמכפילים ב 2.

דומגא נוספת מצלמה של ניקון עם יחס חיישן 1.5 אומר שעדשת 10ממ עד 20ממ שנרשמת כעדשת 10-20 תיהיה בעצם עדשת 15ממ עד 30ממ (כאילו נרשמת 15-30) בגלל שהכפלנו את 10 ב 1.5 ואת ה 20 ב 1.5.

כך שאם רוצים עדשה רחבה על חיישן יותר קטן צריך לבדוק לפי היחס מה מקבלים - נכון עבור מצלמת FF נוכל למצוא עדשות שהערך שרשום על העדשה זהה לזווית ראיה - אבל זו לא אומר שבגלל זה נרכוש מצלמת FF.

מצלמות FF עם חיישן גדול הן מצלמות מעולות אבל הן מצלמות לא זולות כלל וגם העדשות שלהן לא זולות כלל

לדוגמא מצלמת קנון 6D שהיא אחת ממצלמות ה FF הזולות ביותר שיש
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=839282

עם עדשה רחבה יחיסית זולה סיגמא 12-24
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=805595

יצוא מעל 6000 ש"ח - לדעתי זה ממש לא זול, האם זה בתקציב שלך?

אפשר למצוא סטים זולים יותר עבורך - לכן אני שואל מה התקציב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דרך אגב מצלמת פנסוניק GM1 עם עדשת 12-32 שמספקת טווח זום אמיתי (לפי FF) של 24-64 שיכול להיות ש 24 ממ מספק זה סט במחיר הרבה יותר זול (פחות מ 2000 ש"ח עם העדשה)
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=862894

אליה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב אין ספק שהצלחת לבלבל אותי לגמרייי..:confused:
התקציב שלי הוא בסביבות ה3000 שח אבל אם אני אקנה יד שניה אז אולי אוכל לקנות מצלמה יוצר טובה בתקציב זול יותר בגלל זה אני לא שוללת גם את היקרות...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בתקציב של 3000 ש"ח גם ביד שנייה יהיה קשה למצוא מצלמת FF עם עדשה רחבה.

ביד שנייה תוכלי לקבל גוף יותר מוצלח, אבל ישן יותר - לא תקבלי איכות תמונה טובה יותר, אלה מצלמה עם יכולות תפעול מתקדמות ונוחות יותר שהן לא חשובים עבור סוג הצילום שלך

אפשר לרכוש מצלמת קנון 1300D
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735

ולהוסיף עדשה רחבה כמו סיגמא 10-20 עבור קנון
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=703858

לדעתי יש סיכוי שגם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור קנון תספק - אבל אני לא בטוח בכך
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517
אומנם זויית פחות רחבה, אבל עדשה טובה עם יכול לפתוח צמצם גדול (כן, יש כאן סיכון שהיא לא תיהיה מספיק זווית רחבה)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
סליחה (וממש לא בציניות) למה אתם חושבים שעדשה רחבה תיתן פיתרון לצרכים. אם הבנתי נכון הצורך הוא לתפוס פריטים די קטנים (מיטת קומותיים,גן שעשועים) ממרחקים קצרים ולקבל חדות ובהירות בתמונה - זו הבנתי.
ומשכך:עדשה רחבה לא ממש תיתן תמונות כאלה אלא יותר תמונות די מעוותות בעין הבלתי מיומנת ובעין המיומנת,אולי,משהו יותר לכיוון האומנותי - אם בכלל.

אני,דווקא,חושב יותר לכיוון מצלמת הכניסה (קנון/ניקון) ואליה לשדך עדשת פריים 50 MM F1.8 שאצל שני היצרנים (קנון וניקון) הן זולות מאוד (ונכנסות בתקציב) וגם מעולות אופטית....

נכון,עדשת פריים דורשת הסתגלות וגם קצת "ספורט" כדי להכניס את האוביקט לתמונה אבל אני חושב שזה פיתרון הרבה יותר ראלי נוכח התקציב והצרכים. אבל...:זה רק אני.

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
טוב. השאלה הקודמת שלי אתגרה אותי אז,...עשיתי ניסוי,קצר ולא מושקע ואצרף את התמונות - לשיפוטכם.

אין לי מיטת קומתיים,וגן השעשועים הסמוך מוחשך. במקום מיטה בחרתי כיסא ועליו זוג אוזניות מהאוסף שלי. התמונות נלקחו כשהעדשה בגובה הכיסא,והכיסא,עצמו,הוכנס לפריים במלוא גודלו ותפס את מקסימום מקומו בפריים.

לפני לקיחת הצילום מדדתי,עם סרט מדידה,את המרחק מקצה העדשה למרכז האוזניות,הפוקוס של המצלמה כיוון למרכז האוזניות.

אין לי קנון 1300D אבל יש לי את אחותה ה"זקנה" יותר ה 1000D.

כל המונות נלקחו במצב Close up של הקנון,מצב אוטמטי,ללא התערבות הצלם בפרמטרים של התמונה.

התמונות צולמו,וזה גם סדר הופעתן פה בהמשך,כך
1. ה 1000D ואליה מחוברת עדשה 10-20 של סיגמא התמונה הראשונה צולמה ב - 10 מ"מ. המרחק בין קצה העדשה למרכז האוזניות היה 80 ס"מ.
2. אותה המצלמה אותה העדשה אבל הפעם טווח 20 מ"מ. המרחק,בין קצה העדשה למרכז האוזניות,הה 130 ס"מ.
3. אותה מצלמה אבל הפעם עדשת 50 מ"מ F1.8 של קנון. המרחק,מקצה העדשה למרכז האוזניות,היה 310 ס"מ.

לפני angkv את התמונות לשיפוטכם: בחדר תאורה צהובה והמצלמה,כאמור במצב Close up אוטומטי,המצלמה החליטה להפעיל את הפלאש הפנימי שלה. תאורה טובה יותר תיתן יותר פרטים אבל חשוב לי לציין:שימו לב לעיוות/חוסר העיוות בכיסא עצמו.

ועכשיו: התמונות להתרשמותכם.

תמונות מצורפות

• IMG_0001.JPG
    IMG_0001.JPG
    KB 58.4 · צפיות: 265
  • IMG_0002.JPG
    IMG_0002.JPG
    KB 79.3 · צפיות: 243
  • IMG_0005.JPG
    IMG_0005.JPG
    KB 82.7 · צפיות: 245

אליה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
וואו מנחם לזה לא ציפיתי....כל הכבוד לך
:כל-הכבוד: אבל נראה לי שמיטת קומותיים וגן שעשועים זה פריטים די גדולים...וקצת קשה להכניס אותם לצילום ממרחק של מטר...
טוב אני צריכה לחשוב מה עושים

אליה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא נעים לי ככ אבל כרגע בן זוגי היקר הראה לי שהוא הצליח לצלם את המיטה דרך הפלאפון....:eek::eek::eek: בא נגיד שזה לא ממש מוצלח אבל עושה את העבודה... צרפתי תמונה...
בכל מקרה מצלמת הפנסוניק די קורצת לי...

תמונות מצורפות

• IMG-20181119-WA0007.jpg
    IMG-20181119-WA0007.jpg
    KB 83.9 · צפיות: 231

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לא עשיתי את ה"ניסוי" הזה כדי לציין את המרחק הנדרש לצילום האוביקט ועד לעדשת המצלמה. ציינתי אותם כדי לקבל מימד של פרקטיות שכן מיטה,כפי שמופיעה בתמונה שצירפת,בעדשת ה 50 מ"מ יכול להיות שהייתי צריך לצאת מהבית כדי להכניסה לפריים.
אלי (כרמי) הציע חלופה של עדשת 17-50 שנותנת גמישות הרבה יותר גדולה מכל מה שקשור למרחק הצלם מהאוביקט. נעזוב את זה לרגע.
החלק החשוב,לטעמי,ב"ניסוי" הוא ההבדל בין עדשת פריים והעדשה הרחבה שהמליצו פה. תשימי לב לעיוות של הכיסא בשתי התמונות מהעדשה הרחבה לעומת המראה שלו בעדשת הפריים.
אני חושב שהכיוון הוא יותר לכיוון מצלמה (קנון פאנסוניק ניקון - מה שיכנס בתקציב) ועדשת זום 17-50. בקנון זו העדשה שאלי הציעה מעלי,בפנסוניק...אני לא יודע ונמתין שמשהו יאיר את פנינו.
למה עדשת זום? כי לא יהיה העיוות שהראתי בתמונות בפוסט הקודם,וגם טווח הזום רחב יותר ככה שהמרחקים שעליהם מדובר משתנים מתקצרים או מתארכים עם הרבה מאוד אפשרויות.
מצרף שתי תמונות,הפעם: אותה 1000D באותו מצב אוטמטי של Close up אבל עם עדשת סיגמא 17-70 אבל,מאחר ומדובר ב 17-50 (שגם קצת זולה יותר מה 17-70) אז התמונה הראשונה היא ב 17 מ"מ והשנייה ב 50 מ"מ.
וישפטו העיניים....
מנחם.

תמונות מצורפות

• IMG_0002.JPG
    IMG_0002.JPG
    KB 74.9 · צפיות: 254
  • IMG_0003.JPG
    IMG_0003.JPG
    KB 67.9 · צפיות: 231

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מנחם אתה ממשיך להגיד כל הזמן שבעדשת פריים יש יותר עיוות מעדשת זום - זה לא נכון בכלל, תמתין לשיחת טלפון שלי בנושא :)
אבל לא קשור לנושא, לפי מה שאני רואה, אני מסכים איתך מצלמת קנון 1300D עם עדשת סיגמא 17-50 הוא סט מעולה שיתאם להם

מצלמת קנון 1300D
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735

עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור קנון
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
לא נעים לי ככ אבל כרגע בן זוגי היקר הראה לי שהוא הצליח לצלם את המיטה דרך הפלאפון....:eek::eek::eek: בא נגיד שזה לא ממש מוצלח אבל עושה את העבודה... צרפתי תמונה...
בכל מקרה מצלמת הפנסוניק די קורצת לי...

הי אליה
לא צריך לקנות עדשה בשביל שני צילומים, אפשר להשכיר, בפוטו יוגנד או במקום אחר.
אבל היום יש פתרונות נוספים, אם את יודעת קצת פוטושופ או מוכנה להשקיע טיפה זמן בללמוד כמה פונקציות אז אפשר במקום לצלם פריים אחד רחב, לחלק את הצילום לכמה פריימים שיש חפיפה של לפחות שליש פריים ביניהם ואז לתת לתוכנה לחבר בדיוק כמו שמצלמים נוף פנורמי. אחר כך צריך לתקן את העיוותים שנוצרים ועדיף לחתוך את החלקים הריקים מאשר לנסות לתקן.
זה יכול להצליח אם זה יותר מדי קיצוני כי בעיקרון פנורמות עובדות טוב יותר עם נוף אבל שווה בדיקה.
יש כאן סרטון הסבר

חוץ מזה הנה הצילום שלך עם תיקון פרספקטיבה קליל עד כמה שניתן כי חסר חלק מהמיטה..
גוד לאק

תמונות מצורפות

• IMG-20181119-WA0007.jpg
    IMG-20181119-WA0007.jpg
    KB 329.5 · צפיות: 250

אליה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוהד אתה אלוף!!!
תודה לכולכם עזרתם לי מאוד,:שתוי:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור