עזרה בקניית מצלמה

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני חובב צילום מתחיל ממש, ואני רוצה לקנות מצלמה שתוכל לשמש אותי גם כשאני אתקדם עוד בנושא הצילום.
מה שאני רוצה שיהיה לי במצלמה לפי סדר עדיפויות:
1) כיוון צמצם, תריס וISO ידניים, ושיהיה להם טווח גדול (למשל צמצם:3F עד 17F או משהו בסגנון, תריס:2 שניות עד 1/1600 בערך ובקשר ל ISO אני עוד לא מבין כ"כ בזה).
2) עדשה רחבה, גם בזה אני לא מבין כ"כ.
3) זום ידני (לא בעזרת לחצנים).

מחיר: כמה שיותר זול, עדיף שלא יעבור את ה1500 ש"ח.
אם אתם לא מוצאים משהו בדרישות האלה וגם במחיר הזה, אפשר זום בעזרת הלחצנים של ה T ו-W במקום ידני.
הסתכלתי קצת באינטרנט ואני חושב שאני כנראה מחפש DSLR אבל אני לא בטוח...

*אפשר גם מחו"ל*

תודה מראש לעוזרים!!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת DSLR (או מצלמה ללא מראה) מספק את כל הדרישות שלך עבר חדשה תיהיה קצת יותר יקרה עבור התקציב שלך

אם אתה מוכן על זום ידני אז כבר יש מבחר אפשרויות

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
א) תודה
ב) זום ידני יותר זול או יותר יקר מזום רגיל?
ג) מה הכוונה ללא מראה?
ד) ביד שנייה אני אמצא מצלמה כזאת בהתאם לתקציב שלי?
ה) כמה זה יותר יקר מהתקציב שלי בערך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות עם זום ידני קיים היום במצלמות ללא מראה או במצלמות DSLR שהן יקרות יותר.
מצלמות ללא מראה אלו מצלמות דומות ל DSLR אבל עדיין רואים במסך ולא דרך עינית אופטית - לכן אין להם מראה לעינית והן גם דקות וקטנות מצלמות DLSR, אך לא זולות יותר.

ביד שניה אפשר למצוא מצלמות DSLR ועדשות מעולות במחיר שגם יתאים לך - אבל ממולץ לבדוק במעבדה שהן תקינות ולא כל אחד בנוי ליד שניה

מצלמת כניסה של קנון לדוגמה היא 1100D עם עדשת קיט 18-55 IS
ראה ביקורת:
http://www.dtown.co.il/articles/1809.html

ניתן למצוא מחיר יותר זול ביבוא מקביל - ראה בזאפ מחירים

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אם אין הבדל במחיר בין DSLR למצלמות ללא מראה אז אני אלך על ה DSLR, וכמה בדיקה במעבדה עולה?
בקישור שהבאת לי המצלמה עולה 2800 ש"ח, שזה יותר מדי... חיפשתי הרבה באינטרנט ויש הרבה מאוד מצלמות שכמעט מתאימות לדרישות שלי, הבעיה היחידה היא הצמצם, ברוב המצלמות זה 3.5-5.6 F.
אני אתייעץ עם מומחה לצילום שאני מכיר ואני כבר אבחר מצלמה מספיק טובה בשבילי.
תודה רבה לך

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בשורות טובות!! התקציב עלה ל3000 ש"ח!!
בקשר ל1100D, מצאתי בזאפ ב1800 ש"ח עם משלוח חינם מאילת במקום ב2800 ש"ח, אבל אני מעדיף אחת יותר טובה.
יש לי מספר שאלות חשובות:
כשאני קונה מצלמת DSLR היא באה עם עדשה? ואם כן היא איכותית? ואם לא כמה יעלה לקנות או לקנות ולהחליף? ומה שכתוב על העדשה f1:3.5-5.6 זה הצמצם נכון? ואם כן זה הטווח שלו עם העדשה הזאת ואני יכול להחליף עדשה ואז הצמצם יהיה יותר טוב? וצריך מצלמה עם עדשה מתפרקת כדי שאני אוכל להחליף? מייצב תמונה זה חשוב? איפה הוא עדיף, בחיישן או במקום אחר? יש איזשהו קישור שאתה יכול להביא לי שמסביר הרבה על עדשות? ובהתאם לתקציב החדש יש לך מצלמה טובה שמתאימה למה שביקשתי?
מה אתה אומר על ה nikon d3100? קישור:
http://www.cameraeilat.co.il/Sale.asp?pid=5760&salenum=
במצלמה הקומפקטית הנוכחית שלי הצמצם הוא 3.5-5.6 ויש לי תמונות שבנתונים שלהם כתוב F6.3 ו F7.3 ו F8.8 וכו', איך זה יכול להיות?
תודה רבה שוב....

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת DSLR יכולים לרכוש רק גוף ויכולים לרכוש גם עם עדשה - אבל אני לא בטוח שמצלמה כזו היא המתאימה לך.
אם מה שחשוב לך זה הצמצם אז האולימפוס XZ-1 תספק אותך.

עם יש לך את התקציב קנון 550D או ניקון D3100 הן מצלמות עם איכות תמונה טובה, אתה יכול לרכוש את המצלמה עם עדשת קיט 18-55 עם צמצם 3.5-5.6 . העדשה הזאת (ניקון או קנון) הינה זולה כ 500 ש"ח וספקת איכות אופטית לא רעה כלל.
כמובן שניתן לרכוש גם עדשות טובות יותר לדוגמה של טמרון 17-50 עם צמצם 2.8 לכל אורך בכ 1700 ש"ח

השאלה הגדולה כאמור האם אתה צריך DSLR?

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
א) לא ענית לי על מספר שאלות:
אני צריך מצלמה עם עדשה מתפרקת כדי שאני אוכל להחליף אם בעתיד אני ארצה? מייצב תמונה זה חשוב? איפה עדיף שמייצב התמונה יהיה? הצמצם של המצלמה הקומפקטית שלי הוא 3.5-5.6 ולפעמים היא מוציאה לי תמונות עם צמצם של יותר מ 5.6, איך?
ב) למה לא DSLR?
ג) האולימפוס xz-1 עם זום של פי 4 בלבד, והiso שלה הוא או אוטומטי או 800, והרזולוציה היא רק 10 מגה פיקסל, זה הורס את כל המצלמה לדעתי, אני מעדיף להתמקד בניקון D3100 או בקנון 550D.
ההבדלים ביניהם: לניקון יש טווח iso יותר גדול, לקנון יש רזולוציה יותר גבוהה ורזולוציית מסך יותר גבוהה, והקנון יותר יקרה. מה עדיף?

assaffa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מבקש להצטרף לשאלות:
1. אם העלויות זהות 1800 ש"ח מה עדיף במבחינת איכות המצלמה ה NIKON3100 או CANON1100D
מבחינת רמת צילום מאחר ורמת הטוידאו זהה בשני המצלמות (צילום מבחינת איכות ,אפשרויות וכו" בהנחה שאיכות עדשה זהה ניתן לצרף בנפרד לכל מצלמה).
2. למה ההצעה למצלמה XZ1 שעלותה זהה ומעלה ל DLSR וניתן להפיק ממנה פחות ברמת העתיד אם רוצים להתקדם בשלב כל שהוא?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
א) לא ענית לי על מספר שאלות:
אני צריך מצלמה עם עדשה מתפרקת כדי שאני אוכל להחליף אם בעתיד אני ארצה? מייצב תמונה זה חשוב? איפה עדיף שמייצב התמונה יהיה? הצמצם של המצלמה הקומפקטית שלי הוא 3.5-5.6 ולפעמים היא מוציאה לי תמונות עם צמצם של יותר מ 5.6, איך?
ב) למה לא DSLR?
ג) האולימפוס xz-1 עם זום של פי 4 בלבד, והiso שלה הוא או אוטומטי או 800, והרזולוציה היא רק 10 מגה פיקסל, זה הורס את כל המצלמה לדעתי, אני מעדיף להתמקד בניקון D3100 או בקנון 550D.
ההבדלים ביניהם: לניקון יש טווח iso יותר גדול, לקנון יש רזולוציה יותר גבוהה ורזולוציית מסך יותר גבוהה, והקנון יותר יקרה. מה עדיף?

א) אם אתה רוצה להחליף עדשות ברור שצריך מצלמה שמאפשרת זאת כמו DSLR.
היום ברוב מצלמות ה DLSR המיצב הוא בעדשה (בטוח שאצל ניקון וקנון זה כך).
כאשר עדשה עם עם צמצם 3.5 על 5.6 (נגיד 18-5) זה אומר שהצמצם הגדול ביותר שלה בטווח הרחב (18) הוא 3.5 והצמם הגדול ביותר שלה בטווח הצר (55) הוא 5.6, כמוכן שהעדשה יכול להיות עם צמצם קטן יותר מ 5.6 בכל הטווח, אבל כותבים את הצמצם הגדול ביותר.

ב) מצלמת DSLR יש הרבה יתרנות, אבל גם חסרונות (כמו גדול, משקל, עלות, ועוד,...), אם אתה מוכן לחיות עם DSLR ברור שהיא עדיפה, אבל כאמור לא כל אחד צריך ורצה DSLR - אני אישית כן רוצה DLSR, אבל זה לא נכון לכולם, אני רק לא בטוח לגבי הצרכים שלך היות ואצה מחפש צמצם גדול ושליטה ורק בגלל זה לשלם על גוף גדול ומשקל זה לא תתמיד משתלם - אבל זו החלטה שלך לא שלי.

ג) קנון הוציע כעת מצלמת דגל חדשה 1DX והרידה את הרזלוציה ממצלמת הגדל הקודמת והיא עשוה כך לאחרונה במספר מצלמות נוספות. כךגם חברות אחרות עושות לאחרונה כדי לספק מצלמות עם איכות תמונה טובה יותר ולא רק עם רזולציה גבוהה יותר. האוימפוס מסוגלת לספק תמונות מרשימות מאוד בתאורה חלשה וכן עם צמצם מאוד גדול ולכן המצליתי לבדוק אותה - היא אחת המצלמות הקומפקטיות הטובות שהחזקתי ביד לאחרונה. בקשר לזום כפול 4 - אז עדשצ קיט 18-55 זה זום כפול 3 בלבד :) ובגדול ככלול שהטווח הזום בידשה גדול יותר כך האיכות האופטית שלה יורדת.

כאשר אתה הולך לרכוש מוצר מול מוצר אחר אתה בודק את הנתונים שמספקים לך, אבל אתה צריך גן לדעת מה חשוב ומה לא חושב - מה חשוב לך לאיזה מצלמה יש טווח ISO גובהה יותר חשוב לך איך היא מצלמת ב ISO גובהה מול מצלמנה אחרת, זה שהיא יכולה לצלם ב ISO מאוד כבוהה אבל תקבל תמונה שהיא ממש לא שימשה לא עוזר לך בכלל. שוב הבדל קטן ברזולציה הוא לדעתי ממש חסר משמעות.

לדעתי את ה 550D יותר מתאים להשוות ל D5100 של ניקון, כאשר בוחרים במצלמת DSLR של ניקון או קנון לא מדובר על בחירה רעה. ואת הנשוא הכי חושב במצלמה לא בדקת איזה מהן ישובת לך יותר נוח ביד - כדי גם לבדוק זאת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מבקש להצטרף לשאלות:
1. אם העלויות זהות 1800 ש"ח מה עדיף במבחינת איכות המצלמה ה NIKON3100 או CANON1100D
מבחינת רמת צילום מאחר ורמת הטוידאו זהה בשני המצלמות (צילום מבחינת איכות ,אפשרויות וכו" בהנחה שאיכות עדשה זהה ניתן לצרף בנפרד לכל מצלמה).
2. למה ההצעה למצלמה XZ1 שעלותה זהה ומעלה ל DLSR וניתן להפיק ממנה פחות ברמת העתיד אם רוצים להתקדם בשלב כל שהוא?

אני לא חושב שיש הבדלים מאוד גדולים בין מצלמות הכניסה (DSLR) של ניקון וקנון
לא כל אחד רוצה וצריך DSLR ולמי שלא חייב או רוצה DLSR גדולה וכבגה ה אולימפוס מספקת יופי של תמונה עם צמצם רחב - אני אישית מעדיף DSLR, אבל זה אישי ואני גם מציג את האופציות הנוספות שיש

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אם כבר מדברים על קנון 550d או ניקון d5100 אז הניקון הרבה יותר טובה, אבל בכל זאת אני צריך ללכת לחנות ולבדוק את זה עליי, כמו שאמרת, אם זה נוח או לא ואם התמונות יוצאות טובות בiso גבוה וכו'.
וכתשובה למה שכתבת ב ב) אני מוכן לחיות עם DSLR.
אילו עדשות יש רמה אחת מעל עדשות קיט (שעדיין יהיו די זולות)?
ודבר אחרון, לא מצאתי בזאפ את הקנון 1dx.
שוב תודה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קנון רק הודעו על ה 1DX והיא תצא ב מרץ 2012 לשוק במחיר שצפוי להיות 6800 $

הניקון D5100 היא מצלמה מעולה וההשווא שלה צריכה להיות מול
ה 600D של קנון (שהחליפה את ה550D) שבמבחינת איכות תמונה היא זהה ל 550D וקרובה מאוד ל 60D ול 7D

יש הרבה מאוד עדשות וצריך לדעת איזה סוג של צילום אתה רוצה כדי להתאים עדשה - רבים קונים את ה טמרון 17-50 F2.8 שעולה בסביבות 1700 ש"ח ונותנת תמורה נהדרת למחיר עם עדשה חדה וצמצם גדול של 2.8 לכל אורך הטווח.

אם אתה בוחר בניקון אני קצת חלש בעדשות של ניקון - אבל יש כאן מספר חברים עם נסיון בניקון שיכולו לעזור

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עכשיו ראיתי את זאת: אולי יש שם באתר אפילו הצעות יותר טובות אני ממשיך לבדוק:
http://getit.co.il/Prod/65964/#description

זו לא מצלמת DSLR 0 - זו מצלמה שרק נראת כך, יש לה חישן קטן, כמו כל קומפקטית אחרת.
ל G12 של קנון או אולימפוס יש חישן יותר גדול ואיכות תמונה טובה יותר.

היתרון של מצלמה זו זה הזום הגדול - אם אתה יכול לחיות עם זום קצת יותר קטן ממליץ לך לבדוק את הקנון SX220 או SX230 (כאשר ל 230 זהה 220 ויש לה גם GPS) שהן יותר זולות ומספקות איכות תמונה לא פחות טובה.

כאמור - אין לי מושג מדויק של הדברים החשובים לך במצלמה? נראה לי שאתה בוחר בדברים הלא נכונים - קודם צריך להראות מה סוגי הצילום שאתה מתכנן לעשות אז לראות מה התכונות החשובות לך, לדעתי את בוחר בתכנות לפני שאתה יודע באמת אם אתה צריך אותם (וסליחה על הישירות שלי)

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שאתה צודק.
בוא נסדר את מה שחשוב לי במצלמה:
עדשה רחבה, זום של 8 לפחות, מצב ידני מלא, זום ידני, תמונות טובות בiso גבוה וחיישן גדול, אם יהיה לי מה להוסיף אני אכתוב את הכל בצורה מסודרת בתגובה אחרת.
אני מתכוון לצלם תמונות מכל מיני סוגים, תמונות של אנשים, של נוף וכו', חשוב לי שהצמצם יתאים גם לצילום אנשים, שהאנשים יהיו בחדות מלאה ושאר התמונה פחות חדה עד אפילו לגמרי לא חדה (עומק שדה רדוד), וגם שיתאים לי לצילום נוף, שכל התמונה תהיה חדה (עומק שדה מלא). חשוב לי שהתריס יהיה מספיק מהיר כדי לצלם אובייקטים בתנועה יחסית מהירה ללא טשטוש, ובצד האיטי שלו מספיק לי 3 שניות, אני גם ככה כמעט לא משתמש בזה.
בתגובה הבאה כמה תמונות שצילמתי עם הקומפקטית שלי כדי להמחיש קצת יותר את התמונות שאני מתכוון לצלם.

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לצערי אין לי אפשרות כרגע להעביר את התמונות למחשב בגלל שאני לא מוצא את הusb, כנראה שהיום בערב אני אוכל כשאח שלי יחזור מטיול ויביא לי את המחשב הנייד שלו (יש בו אפשרות לשים כרטיסי זיכרון).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שוב אתה מגדיר את התכונות הטכניות לפני הצרכים :)

לדעתי אין עדשה ל DSLR עם זום כפול 8 עבור ה D5100 או 550D לא ששוה לדבר עליה בגלל איכות אופטית שלא תנצל את המצלמה. יותר מכך אני לא מכיר עדשה עם צמצם גדול עם טווח כזה.

אני לא מבין למה אתה חייב זום כפול 8 - אתה בטוח שאתה חייב את זה?
אני כמה אפשרויות:
א) לרכוש מצלמת DSLR עם עדשה עם צמצם גדול כמו טמרון 17-50 F2.8 בכ 1700 ש"ח, אבל אז לא יהיה לך זום כפול 8
ב) לרכוש DSLR עם עדשה עם זופ גדול כמו 18-135 או 18-200 ללא צמצם גדול (עלות עדשה היא 1400 ל 2000 ש"ח)
ג) לרכוש DSLR עם עדשת קיט 18-55 F3.5-5.6 (עלות העדשה 500 ש"ח) ובעתיד להשקיע יותר כסף על עדשה
סים לב אתה חייב עדשה עם התחום רחב של 17 או 18 כדי לצלם נוף (17 או 18 במצלמות שאתה מדבר זה בעצם כפול 1.5 בניקון או כפול 1.6 בקנון)
ד) לרכוש מצלמה קומפקטית בפחות כסף

יש עוד אופציות שנראות לך?

1dan The King

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אתה באמת חושב שלא צריך זום? אם כן, אז אני אוותר על זה ואני אלך על אפשרות ג.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור