מגבר עזרה בחיבור רסיבר ימאהה 673 לפלזמה פנסוניק st30

shindi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום, יש ברשותי מגבר ימאהה 673 ופלזמנה פנסוניק st30 חדשים , כמו כן משתמש בממיר מקליט של yes max. אני רוצה לראות ולשמוע בעיקר דרך הטלוויזיה ורק כשאחליט רוצה לעבור לראות טלוויזיה ולשמוע דרך המגבר והרמקולים בסאונד. משום מה כנראה ששרשור החיבורים שלי שגוי כיוון שאם אני רוצה לשמוע ולראות דרך הטלוויזיה אני מחבר את הממיר ב hdmi ישירות לטלוויזיה ואז המגבר והרמקולים לא פעילים. וכשאני רוצה לראות ולשמוע דרך המגבר והרמקולים עלי להעביר את הכבל hdmi של הממיר מהטלוויזיה למגבר ואז השמע בטלויזיה אינו פעיל.

1. האם ישנה דרך לבצע זאת בלחיצת כפתור מבלי להתעסק בהעברת כבלים בכל פעם מחדש? וכיצד עלי לבצע את חיבורי הכבלי hdmi בין הטלוויזיה ממיר ומגבר?
2. בזמן שהמגבר פועל השמע ברמקולים אינו אחיד ויש בו עליות וירידות העוצמת השמע באופן אוטומטי, האם זה קשור לכיול הרמקולים עם המגבר?
3. האם יש במגבר אפשרות להתחבר לאינטרנט באמצעות wifi ולא רק דרך כבר רשת?
4. האם יש מפצל יציאת hdmi ל 2 יציאות hdmi ? וגם מפצל כניסת רשת לשתי כניסות רשת?

אשמח לקבל תשובה/עזרה בהקדם
תודה מראש
שלומי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש יציאת אודיו דיגיטלית מהטלוויזיה לרסיבר. את הממיר חבר לטלוויזיה וממנה תוציא כבל נוסף לרסיבר.

shindi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור תודה
חיברתי את הממיר לטלוויזיה ב hdmi.
את הטלוויזיה חיברתי ביציאת hdmi arc l למגבר ביציאת hdmi out (יציאת אודיו וידיאו דיגיטלי לטלויזיה)
ועדיין אני לא מצליח לראות ולשמוע דרך המגבר ורק כאשר אני מחבר את הממיר למגבר בhdmi (במקום לטלוויזיה) אז אני רואה אך ורק דרך המגבר והרמקולים ותסכים איתי שלא תמיד נוח לשמוע דרך המגבר והרמקולים.
יש פיתרון אמצע לשתי האפשרויות ?

shindi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הוצע לי לשים מפצל hdmi בממיר ולמשוך חיבור אחד לטלויזיה וחיבור שני למגבר.
האם אפשרי והאם הדבר אינו פוגע באיכות השידור וידיאו/אודיו?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תבדוק אם יש בטלוויזיה יציאת אודיו אופטית.

shindi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
האם הכוונה ליציאת digital audio out?
כי כל שאר היציאות הן RCA ו component או hdmi

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן.

shindi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה ליאור, ואני מניח שעדיין צריך חיבור HDMI ARC לוידאו ?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לרסיבר? למה אתה צריך להעביר וידאו דרכו?

shindi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כי כך מופיע בהוראות הפעלה של הרסיבר: חיבור בכבל hdmi out ברסיבר ל hdmi Arc בטלויזיה
ואם הבנתי אותך נכון אז פשוט ניתן לפתור זאת בחיבור בכבל אודיו אופטי מהטלויזיה לרסיבר וחיבור hdmi מממיר של יס לטלויזיה , וכך אוכל להנות משני העולמות: לראות ולשמוע בטלויזיה ביומיום, וכשארצה אוכל להדליק את הרסיבר ולשמוע דרך הרמקולים.
למעשה הכבל אופטי פותר לי את הבעיה של פיצול יציאת hd של הממיר אחד לטלויזיה ואחד לרסיבר.
הבנתי נכון או שעשיתי סלט בכל היציאות/כניסות ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור