עוד התלבטות של צלם חובב

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,

ראשית - הפורום הזה פשוט רמה אחת מעל כולם בעזרה ובמקצועיות שלו, סחטיין ענק.

אני אקצר ואגש לעניין.
כיום יש לי מצלמה של FUJI, מדגם FinePix F72EXR.
אולי אני ממש חובבן - אבל היא ממש ממש גרועה. בתמונות מאוד גרעיניות, וזה למרות שאני מוריד ידנית את ה ISO. וזה עוד דבר שמאוד מציק לי - כדי לצלם תמונות משפחה אני נאלץ להיות חצי מקצוען ולשחק עם הגדרות בלי הפסקה.
גם השירות שלה היבואן ממש גרוע - וכמובן שלא עזרו לי עם התלונות מעולם.
בקיצור, נפלתי.

לאחותי יש את ה G12 של CANON - מצלמה מדהימה, שמאוד נהנתי ממנה ומהתמונות שלה. אבל היא דיי יקרה.

הצרכים שלי פשוטים. תמונות משפחה בעיקר (IN HOUSE בדר"כ), קצת טיולים וזהו. וידאו לא קריטי, הגלאקסי S3 עושה בזה יופי של עבודה.
מאוד חשוב לי שתהיה פשוטה להפעלה, בלי יותר מידי צורך בהגדרות (לא מפחד מזה, פשוט אינני צלם מקצועי).

כעת אני רוצה להבין - האם יש דרך פשוטה להוציא מהפוגי שלי תמונות סבירות במאמץ נורמלי, או שעדיף ללכת כבר על משהו חדש וזהו.

אם חדש... גלשתי הרבה כאן בפורומים ובסקירות. ברור לי שדברים כמו ה G 12 tu v S100 מעולים, אבל לא בטוח שאני צריך כזה תותח. אני מניח שאני יכול להסתפק בחיות כמו ה SX230.

אשמח לדיעה.

תודה רבה ושבת שלום

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא ברור לי התקציב שלך - בכל אופן

הקנון S100 תספק איכות תמונה טובה יותר מה G12, אפשר לרכוש את הדגם הקודם שלה ה S95 (אם מוצאים אותו עדיין) שמספק איכות תמונה זהה ל G12 וכעת שדגם חדש נמצא בשוק הוא אמור להיות זול יחיסית. יש רק לקחת בחשבון שיש לו טווח זום יחסית קטן.

כמובן שה SX230 היא מצלמה נהדרת עם יכולות צילום גם בתאורה חלשה בצורה לא רעה כלל היא לא ברמה של ה S100, אבל היא גם זולה יותר וכן מגיעה עם טווח זום X14 שרבים רואים בכל יתרון.
ראה סיקור על SX230
http://www.dtown.co.il/articles/1740.html

היות ואתה מגדיר את עצמך כצלם פשוט אני חושב שהיא תספק אותך מעל ומעבר לדרישות שלך - אם אתה חושש שהיא לא תספק את הדרישות שלך, אני מבין אותך ואין לי תשובה חד משמעית עבורך רק לראות לך תמונות מהדגמים האלו ב ISO 400

של G12
http://216.18.212.226/PRODS/G12/FULLRES/G12INBI0400.JPG

S100
http://216.18.212.226/PRODS/PS100/FULLRES/PS100INBI0400.JPG

S95
http://216.18.212.226/PRODS/PS95/FULLRES/PS95INBI00400.JPG

SX230
http://216.18.212.226/PRODS/SX230HS/FULLRES/SX230HSINBI0400.jpg

כמו כן ראה SX230 ב ISO 200
http://216.18.212.226/PRODS/SX230HS/FULLRES/SX230HSINBI0200.jpg

וב ISO 100
http://216.18.212.226/PRODS/SX230HS/FULLRES/SX230HSINBI0100.jpg

אחרי פתיחת הקישור לחץ על התמונה להגדלה - ראה אם איזה תמונה אתה יכול לחיות (כך בחשבון שתמיד, תמיד יש טוב יותר ויקר יותר.. )

כל בחשבון שב ISO נמןך יותר המצלמות תספק תמונות עם פחות רעש - כמו כן רעש ניתן לביטול ברמות מסוימות בעזרת הגדרות במצלמה או יותר טוב בתוכנה במחשב לאחר הצילום בתוכנה כדוגמת LITGHROOM

כמובן שאנחנו כאן עבור כל שאלה נוספת שיש לך

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה... תשובות

בקשר לתקציב, אני ממש מעדיף שלא לטפס לכמעט 2000 שח שבהם מתאפיינת ה G12, ה S100 וכמו שאני רואה כעת, גם ה S95 (זה משהו כמו 1700 במקום הכי זול' ו 1500 באילת).

עברתי לעומק על הסקירה המלאה של ה SX 230, ונראה לי שאני יכול לחיות עם התמונות שלה, אבל האם הכל אוטומטי (כלומר אם אני מצלם את הבן שלי בחדר מואר או את האשה בשטח פתוח לחלוטין - אני צריך לשחק עם ההגדרות) ?
אגב, ברור לי כעת ההבדל בין ה G12 לבין ה SX230. על איכות צריך לשלם...

יש עוד מצלמות דמויות SX 230 שכדאי לי לשקול?

ולסיום - האם לדעתך יש לי מה לעשות עם הפוג'י ? אני מבין שהיא בכלל לא בסטנדרט של מה שאני קונה כעת, אבל בכל זאת, יש מה לעשות איתה?

תודה רבה על התשובות המעמיקות והמאוד מהירות

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
האמת שאם אתה עומד ב2165 ש"ח , כי זה פחות מ 10% מהתקציב, תוכל לקנות canon 1100d+18-55 .
שזה מצלמת DSL ועדשת קיט.
שזה בטוח יתן לך איכות תמונה גבוהה מכל מה שאמרת.

אם אתה ממש לחוץ, אפשר אפילו לרדת לדגם ישן יותר, ה 1000 שהוא עם עדשת קיט נמכר ב 1900.

בתקציבים כאלו, כבר אפשר לקנות היום DSLR.

כמובן שצריך לקחת בחשבון את הגודל והמשקל.

אגב, הייתי שוקל בחום את האולימפוס XZ1 .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורי, להבנתי הוא רוצה מצלמה אוטמטית ולא להיכנס לתחום לכן אני חושב של DSLR לא הפתרון עבורו כמו כן ב 1700 ש"ח ניתן לרכוש כבר מצלמות PEN של אולימפוס, אבל לדעתי זה לא הכיוון שלו.
כחובב של ה XZ1 אני חושב שה S100 טובה יותר.

ה SX230 מאפשרות שימוש במצבי הפעלה שונים כולל אוטמטי ועם יכולת שליטה על הגדרות ברמות שונות - ה G12 מאפשרת יכולת שילטה טובה יותר.
בתקציב של ה SX230 אני לא מכיר מצלמה נוספת ששווה לה - אם עולים קצת קצת כבר יש דברים אחרים - השאלה היא לאיזה כיון אתה רוצה להתמקד?

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מתמקדים

אורי, תודה רבה - אבל מצלמת DSL היא מעבר לכיוון כרגע. אני לא מתיימר להיות צלם סמי מקצועי כרגע (אולי בעתיד, זה פשוט תחביב דיי רציני).

אז כרגע אני "תקוע" בין 2 אלטרנטיבות - ה SX230 שהיא זולה משמעותית, משהו כמו 1200 שח כולל אחריות, ובין המצלמות ה יקרות יותר, ה S100, ומעלה (קצת) יש את ה G12 - שמתקרבות ל 1800-2000 שח.

מעבר לזה - ה SX230 היא קומפקטית, ה G12 קצת (הרבה) פחות, אבל האיכויות שלה ברורות.

סיכמתי את זה נכון?
האם יש משהו אחר באמצע? הייתי מעדיף שלא לעבור את ה 1500 שח... (ואגב, זה המחיר של ה G12 בארה"ב. יש מישהו שיכול להביא אותה משם - אתם ממליצים? אני מודע לזה שאין אחריות, אבל אולי זה שווה את זה).

האם יש מישהו שרוצה את הפוג'י הנפלאה שלי :) ?

המון תודה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מכרתי כמה מצלמות כאלה (G10, LX3) בערך שנה אחרי שקניתי אותם במצב אידאלי באזור כ-1000 ש"ח
אני ממליץ לבדוק. יש לוח גדול באתר d-spot

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
צודק...

אבל יש הבדל של 100 שח בין אחריות יבואן ל 3 שנים ובין אחריות חנות לשנה, כבר נראה לי שעדיף לשלם קצת פרמיה.

מעבר לזה צודק - הS100 קומפקטית מאוד.

טוב, נקבל החלטה בימים הקרובים ונעדכן.

מיכאל, תודה על העצה בקשר למכירה - אנסה שם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
גם אתה צודק - בהצלחה

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
חברים, אני לפני סיום והחלטתי ללכת על הקומפקטית.
הייתי בחנות, ראייתי את ה SX230, נראה מצויין. העניין הוא שיש את הדגם המעט יותר חדש, SX260, עם המעבד היותר חדש, ואם קונים אותו באילת (קאמרה אילת) - הוא יוצא ב-100 שח הפרש בלבד, כשהם נותנים 4 שנות אחריות - 1300 שח באתר שלהם.

מה דעתכם? שווה ללכת על זה וזהו?
מישהו מכיר את קאמרה אילת ויכול לומר שהאחריות שם "טובה" (כשאני מבין שאני אאלץ לנסוע לאילת אם וכאשר, יש לי פתרון לזה)?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קמרה זו רשת של היבואן המקביל 4H - צריך לבדוק זאת, אבל אני מאמין שנתן לממש את האחריות שלהם גם במקומות אחרים בארץ
אני אישית לא התנסתי עם האחריות שלהם ויש ברשת ביקורות לכאן ולכאן על החברה.

ההפרש במחיר קטן מול ה SX260 - אבל לדעתי זה בגג שהמחיר שלהם ל SX230 קצת יקר מול המחירים בשאר הארץ שלכוללים מעמ.

כמו כן לדעתי ההבדל בין ה SX230 ל SX260 הוא של SX260 טווח זום גדול יותר שאומנם מגיע עם מעבד חדש יותר (אבל החישן נשאר אותו אחד) - אבל איכות התמונה של ה SX230 טובה יותר - ואני עדיין ממשיך להמליץ על ה SX230.

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הלכתי על זה, ה SX230

עם אחריות 3 שנים של קראט, ב 1101, כולל כרטיס זיכרון 4G. יצא מחיר לא רע בכלל, ואני בטוח שאהנה ממנה מאוד.

אשתדל מאוד לתת ביקורת, ובכל מקרה, הפורום הזה מדהים, והתגובות המהירות והסופר מקצועיות באמת מאוד יעילות וברורות. אין ספק שאהיה שגריר של הפורום, ואקפוץ לביקור מידי פעם. תודה רבה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש, אנחנו כאן לעזור

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אז קצת ביקורת ועזרה

קיבלתי את המצלמה אתמול, הלך באמת מהר.

כעת אני מצלם איתה בתוך הבית, והתמונות לא מספיק טובות בעיני. מגורענות. אני עובד על מצב אוטומט, בלי שום הגדרות מיוחדות, עם פלאש אוטומטי.

אני כבר מאוד מבולבל. אולי אני ממש ממש קיצוני בדרישות שלי, ואולי המצלמה לא בסדר, אבל האיכות אפילו לא מתקרבת למשהו סביר - הן ממש מגורענות.

למישהו יש רעיון?
נפלתי על מצלמה דפוקה סתם ככה?
:בהלם::בהלם::בהלם:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש :בעד:

גרעון בתמונות נובע בדרך כלל מ ISO גובהה צריך להגדיר למצלמה לצלם עם ISO עד 400 - יש לך חסרונות סביר שזמן החשיפה יהיה ארוך יותר ותזוזות ירגשו. רכשת מצלמה מעולה למחירה - אבל יכול להיות שאתה מצה ממנה להיות קסם.
גם מצלמת רפלקס DLSR עם ISO גבוהה תספק תמונות פחות חדות.

כמו כן עוד כמה נקודות:

מצב אוטמטי בדרך כלל עושה עבודה טובה, אבל הוא לא בחירה הטובה ביותר לכל מצב

אם אתה מצלם עם פלאש למרחק גדול של כמה מטרים - הפלאש לא מסוגל להאיר את האזור והמצלמה מנסה להגדיל את ה ISO לפצות על כך.

הכי פשוט יהיה אם תוכל להביא כאן את התמונות עם נתוני הצילום (http://www.dtown.co.il/articles/1824.html) וכך נוכל לנתח את התמונה ותת לך

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה

אני מודע לכך שאת הגרעון פותרים עם ISO נמוך, אבל לתומי חשבתי שמצלמה כזאת אמורה לעשות AUTO נורמלי. כשאני מצלם על AUTO התמונות מצטלמות ב ISO 400 (בחלקן, ואת זה אני למד מלבדוק את ה Properties של התמונות) - אבל חלק גם ב ISO של 800. זה פשוט מוזר. אגב, ב מצב ה AUTO אי אפשר בכלל לקבוע ISO.

הצילומים שעשיתי הם צילום נסיון בבית למחק של 3 -5 מטר.

כשאני מנסה לצלם ב P אז ברור שאני יכול להביא תמונות טובות בהרבה - אבל זאת לא המטרה. המטרה היא שאשתי ואחותי וכל הדיוט יוכל לקחת, לצלם ולא להתבאס שהתמונה מגורענת או שהפלאש לא עבד כראוי...

המון תודה על העזרה

תמונות מצורפות

• IMG_0061.jpg
    IMG_0061.jpg
    KB 168.3 · צפיות: 228
  • IMG_0063.jpg
    IMG_0063.jpg
    KB 165.4 · צפיות: 378

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
התמונות שספקת הן מוצלחות מאוד

במצב AUTO אין אפשרות לשנות כלום כך זה בכל המצלמות
יש למצלמה מצבים שונים עבור מצבים שונים נסה את זה.

גם במצלמת DSLR מצב אוטומטי לא יספק את התמונות הטובות ביותר

אני לא בטוח שאני מבין מה בדיק אתה רוצה

sfridman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
OK, אחדד

אולי לא הבהרתי, וכנראה שגם לא שמתי את התמונות הכי מוצלחות לעניין, אבל...

בתמונות ששמתי יש גרעון קל עד בינוני (באתר הם מובן מכווצות וזה בקושי נראה).
מעבר לזה שמצלמים אנשים זה בולט יותר.

אני אתן לזה עוד כמה ימים, אצלם קצת יותר ואעדכן אם אני עדיין "בבעיה" (ואולי הכל בראש, אני לא פוסל).

תודה בכל מקרה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תראה דוגמה של תמונה ב ISO 800 מצלמה מקצועית (7D) שעולה רק הגוף 6000 ש"ח (תוסיף עד כמה אלפים למחיר עדשה) לחץ להגדיל את התמונה ותראה שגם כאן זה קצת מגורען וזה צולם בתאורה טובה יחסית

http://216.18.212.226/PRODS/E7D/FULLRES/E7DINBI00800.JPG

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור