עדיין שבויים בסטיגמה, קרמי זה כבר in...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
היי,

הנה 0.2 הסנט שלי.

כולם מסכימים שלכל חבר פורום טעם אישי משלו, הקולע לטעמו ולכיסו. כמו כן, יש מקום בעולם לכל השיטות ומהחומרים מהם עשויים הרמקולים.

יש מעט מאוד חברות רמקולים בעולם שבחרו בדרייברים של אקיוטון (חלק מתקציב נתון), בניהם אזכיר חברות משבדיה / מאיטליה / מארה"ב ומגרמניה. לאקיוטון יש אלמנטים למידרנייג' / לטוויטרים / ולסופר טוויטרים מעולים, שעשויים מיהלומים סינטטים, שנחשבים לטובים בעולם, אולי, חוץ מהדרייברים של וקסאטיב הגרמנית, שמייצרת דרייבירים לטווח מלא ומחירם בחו"ל מרקיע שחקים.

הבחברות הבולטות שבחבורה הן גאודר אקוסטיק / טידל / מרטן, גם למחירם היקר (אלמנטים) ולתכנון הקפדני של הרמקולים, יש מחיר גבוה מאוד.
הם בד"כ מתוארות בגלל הדרייבירים, כבעלות צליל "גרמני", בעלות אופי מסוים משל עצמן (קולעת לטעמך?), כחסרות חמימות, בעלות רזולוציה ופתיחות שאפשר ל"מות בשבילה".

בנוסף, הדרייבירים של אקיוטון רגישים יותר ללחץ אטמוספרי נמוך של טיסות בגובה רב.

להשיג צליל מעולה מהרמקולים, אתה צריך להשקיע הרבה כסף בהם (50 אלף וצפונה לזוג בישראל), גם על ההגברה טרנזיסטורית טובה, חזקה ובריאה.

לא כל אחד מוכן להשקיע ברמקולים, או פשוט לחכות לירושה (הס מלהזכיר את המילה אישה!), כדי לקנות רמקולים שלהם.

לסיכום, לאקיוטון דרייבירים מעולים אבל: פוקאל, דינאודיו, סקאן ספיק, סיאס מילניום, דייטון, אורום קנטוס, בוהלנדר, פירלס, מוראל, סלישן, אמיננס, B&W ואלמנטים אזוטריים מסוג ריבונים ושופריים ועוד, יודעים לייצר דרייבירים מצוינים.
את כל הרמקולים הקרמיים מספקים באוניות.....?
אפשר לחשוב שמג'יקו, או ווילסון או דיינאודיו או פוקאל ועוד מוכרים את הרמקולים הבכירים שלהם בחצי מחיר מרמקול קרמי מקביל.
ממש לא נכון ושטות לכתוב דבר כזה.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
שלמה חברי
כנראה שמשעמם לך בימים של קורונה משתוללת.
הדלקת מדורה לפני ל״ג בעומר(סיכוי שגם אז נהיה בסגר:()
עברו דרכי מספר סוגי רמקולים,לכולם היו יחידות מהירות.
למי שאוהב לשמוע פירוט ולאו דווקא צליל מנופח אלה הרמקולים עבורו.
אחרי שנאלצתי למכור את ה-Vivid שהיו לי,היום אני עם רמקולים שיש להם יחידות של אוקוטון(cassiano).
למרות מהירות התגובה שלהם,מוכרח לציין שהמיד רך וחלומי,יכול להיות שזה כוחו של הרגל אך אני מכור.
איך כתב המשורר ״מי שנידפק פעם אחת כבר לא יכול להיגמל מזה״ :)

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ארמה צודק 100% במה שהוא כתב.
לפי דעתי: הבעיה, ברגע שהמושג קראמיקה נכנס לראש הוא לא ירפה, הרבה נופלים בזה. לומדים בדרך הקשה, ואחרי כמה שנים מבינים ו חוזרים אחורה.
לסיכום(שלי): רק לבעלי יכולת ויצא לי לשמוע כמה רמקולים כאלה כנראה לא על ציוד מתאים(ברמות שארמה מתאים להם) צליל דק ומדוייק, חד כ תער, מתחת ל 60 הרץ אין כלום, מיד מתיישב עם הגבוהים = חד ולא עגול, בשמיעה ראשונית זה וואו כי זה מגיע לגבהים שרמקול קונבנציונאלי לא מבליט כי יש לו את כל הטווח בנוסף, לחיות עם זה זה כבר סיפור אחר, קידוחים למוח, מלבד גאז ווקאל שנשמע וואו, לשמוע איתם למשל רוק, זה ממש פטישים דופקים.
אתה לא יודע כלום!!!!!איפה אתה גר ? תבוא עכשיו ! תחזור ותערוך מהר:בכי:, הטלפון 0524066617 , תגיד לשוטר הולך לרופא שיניים דחוף כדי לא לדבר שטויות :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה לא יודע כלום!!!!!איפה אתה גר ? תבוא עכשיו ! תחזור ותערוך מהר:בכי:, הטלפון 0524066617 , תגיד לשוטר הולך לרופא שיניים דחוף כדי לא לדבר שטויות :)
אלדר, חבל הזמן. זה LOST CAUSE
לא ברור לי עד היום אם האיש כותב את האמת שלו או שסתם אוהב לכתוב שטויות.
אני מקווה בשבילו שהוא אוהב לכתוב שטויות

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אלדר, בחיאת,
כמה אנשים פה אתה חושב יכולים או רוצים לקנות רמקול במחיר שהרמקולים שלך עולים??
אז מה בעצם אתה תוכיח לבחור שהזמנת עכשיו? שאפשר לממש טופולוגיה קרמית בצורה מדהימה במחיר של חצי מיליון שקל?
נראה לי מובן מאליו.
חבל על הקנס שהוא יקבל מהשוטר;)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני אשלם, לא יכול לשמוע השטויות האלה , חוץ מזה שבאים עוד חברים תותחים, שיכיר , מה יש ? 74 , יאללה תתלבש!

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
467
נקודות
83
עזוב שניצל זה הזרקת טוויטרים למוח, המקרה אצלך שונה (ממקור ראשוני).

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אספרסו ובורקס יש

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
467
נקודות
83
תודה שניצל, אני יודע ששומעים אצלך סוף, זה בסדר. אבל אם תקרא שוב, זה תואם את מה ש ארמה כתב.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
טוב , קורא שוב , האמת ארמה בין המנוסים פה , אוהב אותו מאוד , אפילו נתן לי מתנה ספיידים , אכלה גבר

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
בשבילך אמיר
מגבר מנורות די קונבציונאלי (כנראה לא זול)
צפה בקובץ המצורף 51182

ועוד אחד, מגבר טרנזיסטורי ישן (פיוניר 717 A) ולא ממש יקר
צפה בקובץ המצורף 51183

בשני המקרים היה סאונד חם ודינאמי. בלי שמץ של בהירות
אחד מההדגמות הכי טובות ששמעתי בחיי.

המקור הוא אייזה קומפקט של סיירוס שאניברוב נפיחותי אפילו לא מחבר למערכת.
הכבלים, .... לא סילטק ולא משהו יקר יותר מ 30 דולר למטר.

מי שלא מזהה, הטמבל שמחבר את הציוד הזה לרמקולים קרמיים הוא ד"ר גאודר.

היי רוזי
בשום מקום לא אמרתי שרמקולים קרמיים לא טובים , כל מה שאמרתי וסיכמתי זה שלדעתי
יש להם חותם סאונד מיוחד במינו שאתה ועוד רבים אוהבים ( וגם אני) אולם גם יש רבים שלא מתחברים אליהם.

לגבי התמונות שסיפקת לנו , ותסלח לי , ההדגמה בתמונה הזו בלי לשמוע , שוברת את כל המוסכמות בענף .
רמקולים ברמה כזו שמחירם עשרות אלפי יורו על עגלה מעץ עם גלגלים ? כבל ב 30 שח למטר ? מקור של סיירוס ישן בשקל וחצי ? מגבר וינטאג ששווה כמה מאות שקלים ? וכל הסט יושב אחד על השני על שרפרף של איקיאה שחור שעשוי מקרטון דחוס ב 50 שח ?
אני מבטיח לך שאין בעל רמקול קרמי בגלובוס שיש לו מערכת כמו בתמונה שבמקרה הטוב ,כל המערכת המוצגת בתמונה , עולה אולי כמו מחיר הספייקים של הרמקולים המופלאים הללו .
ובטח שעם ציוד ברמה ,כבילה וסטנד יעודי , זה היה נשמע אחרת לגמרי .

ואתה אומר שזה הסאונד הטוב ביותר ששמעת בחייך ?
אז אני באמת מאמין לך !
רק שזה רק מוכיח בפעם המי יודע כמה , שמדובר בטעם אישי ושכל אחד שומע אחרת ואוהב משהו אחר .

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
היי רוזי
בשום מקום לא אמרתי שרמקולים קרמיים לא טובים , כל מה שאמרתי וסיכמתי זה שלדעתי
יש להם חותם סאונד מיוחד במינו שאתה ועוד רבים אוהבים ( וגם אני) אולם גם יש רבים שלא מתחברים אליהם.

לגבי התמונות שסיפקת לנו , ותסלח לי , ההדגמה בתמונה הזו בלי לשמוע , שוברת את כל המוסכמות בענף .
רמקולים ברמה כזו שמחירם עשרות אלפי יורו על עגלה מעץ עם גלגלים ? כבל ב 30 שח למטר ? מקור של סיירוס ישן בשקל וחצי ? מגבר וינטאג ששווה כמה מאות שקלים ? וכל הסט יושב אחד על השני על שרפרף של איקיאה שחור שעשוי מקרטון דחוס ב 50 שח ?
אני מבטיח לך שאין בעל רמקול קרמי בגלובוס שיש לו מערכת כמו בתמונה שבמקרה הטוב ,כל המערכת המוצגת בתמונה , עולה אולי כמו מחיר הספייקים של הרמקולים המופלאים הללו .
ובטח שעם ציוד ברמה ,כבילה וסטנד יעודי , זה היה נשמע אחרת לגמרי .

ואתה אומר שזה הסאונד הטוב ביותר ששמעת בחייך ?
אז אני באמת מאמין לך !
רק שזה רק מוכיח בפעם המי יודע כמה , שמדובר בטעם אישי ושכל אחד שומע אחרת ואוהב משהו אחר .
אמיר

אם לא הבנת, אז התמונות הם מביקור שלי במפעל של GAUDER. בחדר הדגמה שלו.
והסאונד היה אחד מהטובים (לא אמרתי הכי טוב)
גם אני שאלתי את אותם שאלות כמו שאתה העלית.
הוא רק צחק ואמר שהכי חשוב זה הרמקול והאקוסטיקה (באותה נשימה הוא המליץ לא פעם על מגברים טובים לרמקולים שלו;))
היה אחלה סאונד, יכול לשלוח לך וידאו מאותה הדגמה (כמה שוידאו כזה משקף).
שמעתי קצת בחיים (אומנם לא כמוך ורבים אחרים), ואני יכול להבטיח לך שהסאוד היה, מלא, דינאמי, ברור בלי בהירות.

זה ממש לא עניין של טעם אישי, לא מאמין בזה.
20170815_125704.jpg

תמונות מצורפות

• 20170815_125704.jpg
    20170815_125704.jpg
    KB 122.1 · צפיות: 316

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
זה ממש לא עניין של טעם אישי, לא מאמין בזה.

אז פה לדעתי אני חושב שאתה טועה ,אבל זכותך לחשוב כך .
עובדה מוצקת היא , שפה בארץ , מהמבחר הכמותי הלא גדול שנמכר בארץ ,
מכרו אנשים בלוחות גם גאודר, גם מרטן, וגם טידל קרמיים ,וזה רק מראה לך שלא כולם חושבים כמוך.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אז פה לדעתי אני חושב שאתה טועה ,אבל זכותך לחשוב כך .
במה אני טועה?
ברגע שקובעים שכל דבר כפוף לטעם אישי, אז מסתיימים הדיונים במה טוב יותר ומה פחות.
זה נכון לכל תחום.
אם משהו אוהב את הסאונד שלו שונה לחלוטין ממה שנשמע אותו סאונד בחיים האמיתיים, זה לא עניין של טעם.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
במה אני טועה?
ברגע שקובעים שכל דבר כפוף לטעם אישי, אז מסתיימים הדיונים במה טוב יותר ומה פחות.
זה נכון לכל תחום.
אם משהו אוהב את הסאונד שלו שונה לחלוטין ממה שנשמע אותו סאונד בחיים האמיתיים, זה לא עניין של טעם.

אז לפי טענתך אם אני מבין אותך נכון , אין פה דבר כזה טעם וחתימת צליל אישי , אלא כולם טועים.
וברור שכל דבר כפוף לטעם אישי , אחרת לכולם היה את אותו הרמקול , המכונית , וכו.

אתה יודע כמה פעמים הוזמנתי לחברים שמבחינתם הרמקול והמערכת שלהם מושלמת , ואני וחברים נוספים לא הסכמנו איתם ?

וליהפך , אם לא היה לכל אחד טעם אחר ברמקולים = סאונד ,וכולם היו חושבים כמוך, אז באמת הדיונים היו מסתיימים , כי אין על מה לדון.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אז לפי טענתך אם אני מבין אותך נכון , אין פה דבר כזה טעם וחתימת צליל אישי , אלא כולם טועים.
וברור שכל דבר כפוף לטעם אישי , אחרת לכולם היה את אותו הרמקול , המכונית , וכו.
וליהפך , אם לא היה לכל אחד טעם אחר ברמקולים = סאונד ,וכולם היו חושבים כמוך, אז באמת הדיונים היו מסתיימים , כי אין על מה לדון.
לקחת משהו שכתבתי ברמה התיאורטית והפכת אותו באופן לא הוגן לאמירה דטרמניסטית וחסרת הגיון.

נכון, אני מאמין שאם תיאורטית לכולם היה את אותם אוזניים ואותו ניסיון ואותו חלל האזנה ואותו כסף ואותם חברים שמשפיעים, אז כן - היה מעט מאוד טעם אישי מעורב בבחירת רמקול.
נכון באנלוגיה גם למכוניות ואוכל.

אין במה שכתבתי לקבוע שרמקולים קרמיים הם הדבר הכי טוב, יש רמקולים רבים וטובים אחרים.
לכל אחד מהרמקולים הטובים יש חתימת צליל, שלפעמים מועצמת ע"י המערכת אליהם מחוברים הרמקולים והחדר בו הם נמצאים.

ברמקול הקרמי שלי יש, זה נודד לפעמים בין סאונד עגלגל ומנומס לבין מהיר מאוד ודק (תלוי במערכת ובחדר)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
היי,

הנה 0.2 הסנט שלי.

הם בד"כ מתוארות בגלל הדרייבירים, כבעלות צליל "גרמני", בעלות אופי מסוים משל עצמן (קולעת לטעמך?), כחסרות חמימות, בעלות רזולוציה ופתיחות שאפשר ל"מות בשבילה".

.
שלום תומר....את זה אני באמת יכול להפריח לך בהאזנה של לא יותר מ 4 שניות.
אז זהוא שזו כנראה הסטיגמה שכנראה עדיין קיימת אצל הרבה אודיופילים.
כשהגיעו אלי המרטנים אני זוכר וזיו יעיד....אמרתי לו "אם אני לא מקבל בס כמו ברוקפורט ,הרמקול חוזר אליך לתצוגה"....השאר הסטוריה...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
דיגיטלי ממש לא עולה בכל מדד על אנלוג. אם היית יושב באולפן ומבין את הפער בהקלטה אנלוגית מול דיגיטלית, כנראה שלא היית כותב את זה.

אני נמצא בכל הפורומים. אבל המקום הכי חשוף למערכות היי אנד של אודיופילים מנוסים הוא אודיוגון, דגוגו ועוד כמה. עשיתי פעם (לפני 5 שנים) בדיקה בעניין לצורך כתבה שמשום מה גנזתי. מהם המוצרים הנפוצים. כלומר: לכמה מהחובבים יש פטיפון כמקור, כמה עם שופר, כמה עם אלקטרוסטטי וכמה עם קרמי. אולי משהו השתנה מאז, אבל אז, לפני 5 שנים (בערך), הקרמים ביחס לאלפי המערכות שהיו שם, במחלקת ההיי אנד (לא קולנוע), וביחס להיצע שהיה אז בדוק, שלטו בענק במערכות היקרות ביותר. האם זה הכי טוב? לא. האם הם אתגר אודיופילי? כן. האם הם יתאימו למישהו שהמטרה שלו היא לקנות מערכת יקרה ומהר? ברור שלא. רמקול מהסוג הזה דורש קצת יותר מארנק וקשרים - הוא דורש חלל ראוי, חשמל אולטרה נקי, אוזניים, נסיון וסבלנות. ומה לעשות, חלק מהחובבים קונים ואחר כך בודקים מה קנו.

באיזה מדד נתון אנלוג טוב יותר מדיגיטל...SNR, אולי טווח DB ואולי עמידות המדיה?
רשמתי ולא בכדי, במדדים בהכול או ברוב דיגיטל יקח בהליכה, אממה זה לא קשור למה תעדיף להאזין.

אין לי מושג אצל מי ומה בדקת ומה הרלוונטיות לבדיקות שעשית לפני 5 שנים.
פתח אינסטגרם ודבר איתי כמה מערכות קרמיות אתה רואה כשמדובר בסטאפים של 1- 1.5 מיליון דולר ואף צפונה מזה רוב המערכות בסכומים הללו אינם כוללים רמקולים עם דרייבירים קרמיים וחלקם הגדול בכלל בנוי סביב רמקולים עם דרייברים.

לך טוב עם קרמיקה סבבה, רק אל תקבע שזו ה"טכנולוגיה" משום שהיא אצלך בבית - אין טכנולוגיה הכי טובה בטח לא כשמדובר במערכות שרק המאיון העליון יכול להרשות לעצמו שם השמיים והדמיון הם הגבול.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,433
נקודות
113
לא ברור
אך בכלל אפשר לשים אקסיומות בתחביב הנל שכל כולו סובייקטיבי לחלוטין.
וכל מקרה לגופו, סופר לגופו !

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור