סטרימר DAC חדש - Cary DMS 500

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
התחדשתי היום בסטרימר DAC מדגם DMS 500 של חברת Cary.

התלבטתי בין מספר סטרימרים ברמת מחיר של 20K +/-

לאור ניסיון עם ה N50A שברשותי הבנתי שארצה להמשיך להשתמש בחיבור ישיר של כונן HDD חיצוני וכמו כן אני לא מוכן לוותר על שלט רגיל ולהשתמש "רק" בשליטה דרך אפליקציה (אין מה לומר ה N50A מפנק בדברים האלו ועוד).

לאור ה"בקשות" הבחירה שהחלה בין מספר מכשירים ובינהם PS Audio, Aurender A10 or N100h, Moon 380DSD, Cary DMS 500, ואחרים הצטמצמה מהר מאוד לסטרימר היחיד שענה על כל ה"בקשות" שלי שכללו בין השאר; תמיכה ב DSD, DAC עדכני, חיבור דיסק קשיח חיצוני, שלט רגיל ושליטה נוספת דרך אפליקציה, תמיכה בתוכנות מוזיקה כמו Roon, מסך המציג את ה Cover ומידע על השירים המתנגנים, ווליום עצמאי, חיבור רשת אטרנט ו WIFI.

שמח שמצאתי מכשיר שעונה לכל ה"בקשות" שלי ומעבר לכך נשמע נפלא וטוב באופן אבסולוטי מהסטרימר הקודם שלי שאינו קוטל קנים בעצמו. על הדרך התחדשתי בזוג קונקטורים בחיבור מאוזן.

תודה רבה לברוך מ BG Sound על הסבלנות, העזרה והשירות האדיב מעבר למחוייב.

IMG_20170801_201236.jpg IMG_20170801_201253.jpg IMG_20170801_201321.jpg IMG_20170801_201333.jpg IMG_20170801_175815.jpg IMG_20170801_201309.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_20170801_201236.jpg
    IMG_20170801_201236.jpg
    KB 79.4 · צפיות: 697
  • IMG_20170801_201253.jpg
    IMG_20170801_201253.jpg
    KB 75.1 · צפיות: 755
  • IMG_20170801_201321.jpg
    IMG_20170801_201321.jpg
    KB 101.9 · צפיות: 700
  • IMG_20170801_201333.jpg
    IMG_20170801_201333.jpg
    KB 75.2 · צפיות: 731
  • IMG_20170801_175815.jpg
    IMG_20170801_175815.jpg
    KB 135.8 · צפיות: 698
  • IMG_20170801_201309.jpg
    IMG_20170801_201309.jpg
    KB 75.9 · צפיות: 728
נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נשאלתי על ידי מספר חברים לגבי המכשיר, קבלו את הרשמים שלי מהימים האחרונים בהם לא הפסקתי להאזין ולהתפעל מה DMS

נעים להכיר, Cary DMS-500

מי אני?, סטרימר (מזרים מדיה) ו DAC הממוקם כמכשיר קצה של חברת Cary.
חזרה מהירה בזמן לאמצע שנות התשעים עת נכנס לשימוש נרחב פורמט ה MP3 היה ברור כי ימי האודיו לא ישובו להיות כפי שהיו, היו מי שחזו כי ימיו של הדיסק הוותיק ספורים (כנראה אלו אותם אנשים שחזו עשור וחצי לפני כן את העלמות הווניל), שני עשורים מאוחר יותר שלושת הפורמטים (דיגיטאלי, אופטי ואנלוגי) עדיין נמצאים איתנו. הבשורה הטובה, אם לפני שני עשורים סאונד דיגיטאלי היה מילה נרדפת לצליל רזה, מקומפראס ומטאלי הימים הללו חלפו ובשנים האחרונות הפורמט הדיגיטאלי הגיע לבשלות ועימו השינוי המתבקש בצליל.

מזרימי מדיה (סטרימרים מעתה) אינם חדשים לי, הניסיון שלי עם מכשירים כאלו הל לפני עשור, לרוב בתחום הווידיאו אך בשנה האחרונה גם עם מכשירים ייעודיים לתחום האודיו שמבטיחים רמת צליל גבוהה ושימוש ללא תלות במסך הגדול. כמו כן אנו עדים לשימוש הולך וגובר בשירותי מוזיקה מהרשת דוגמת טידל, שירותים אלו מבטיחים הזרמת מדיה באיכות גבוהה ועבור רבים מהווים תחליף לספריית המוזיקה הביתית.

עד לא מזמן שימש אותי סטרימר מסוג Pioneer N50A, מי שרוצה מוזמן לקרוא עליו בקישור הבא:

http://www.dtown.co.il/articles/4116.html

טוב ככול שהיה הפיוניר היו לו מספר חסרונות, ראשית האפליקציה שלו "רזה" מידי ואינה מבצעת חיתוכים חכמים או מאפשרת שליטה מלאה במכשיר, שנית ביחס לשאר רכיבי המערכת שברשותי הפיוניר היווה את החוליה החלשה. חמוש ברצון וברשימת בקשות שנראתה לחלק בלתי אפשרית (איכות סאונד מהרמה הראשונה, מסך שיכול להציג Album Cover, חיבור ישיר ל HDD, חיבור רשת, יכולת לנגן כל פורמט נפוץ וגם MQA, חיבור אטרנט ו WIFI,שלט רגיל + אפליקציית הפעלה חכמה, כניסות ויציאות מאוזנות ועוד...) יצאתי לחפש את הסטרימר הבא שלי, בדרך נתקלתי בכמה סטרימרים ידועים יותר או פחות מהשורה הראשונה, לצערי אף אחד מהם לא הכיל במלאו את רשימת המכולת שלי. כך הגעתי די במפתיע להיחשף לסטרימר הבכיר של חברת Cary, ה DMS-500 .

המכשיר ענה על כל משאלה שהצבתי הוא אף עבר אותה בפיצ'רים כמו יכולת המרה בזמן אמת של PCM ו DSD ל DSD 256 (ניתן לנגן גם קובצי DSD 512), יכולת המרה ל 768 khz, מסך ענקי אין סוף חיבורים ועוד... כל זה כמובן לא רלוונטי אם איכות הצליל לא תעמוד ראש בראש למול המתחרים המובילים, בנושא הזה אני שמח לבשר כי ה Cary עומד בשורה אחת עם מכשירים מחברות מכובדות אחרות.

את חברת Cary Audio אין באמת צורך להציג; החברה נוסדה בארה"ב (צפון קרולינה) בשנת 1989 ומאז ועד היום שמה הולך לפניה בתחומי המקור והגברת מנורות.

Cary Audio DMS-500 תכונות

ה DMS-500 הוא סטרימר שבנוי עם הפנים לעתיד, תמיכה במגוון רחב של פורמטים, תמיכה ב Roon וב MQA, תפעול בעזרת אפליקציה חכמה, יכולת קצב דגימה של עד 768 קילו הרץ ואין ספור חיבורים ויציאות הופכים את המכשיר ל future proof ככול האפשר, עבור קבצים שאינם MQA, ה- DMS-500 יכול להזרים או לנגן קבצי PCM מקומיים עד 32 ביט 384 קילו-הרץ (קובצי WAV עד 768 קילו-הרץ), בתוספת DSD 64, 128, 256 ו- 512 *. חיבור ה- DMS-500 לרשת הביתית הקווית או האלחוטית ולפתוח עולם חדש של הנאה מוסיקלית, בקלות ניתן להזרים קבצים מכל מחשב ( MAC או PC ), כונני NAS, שירותי אינטרנט כמו ספוטיפי, TIDAL, ו vTuner. .

ה- DMS-500 יכול להפוך קבצי אודיו דיגיטליים ללא מאמץ למוסיקה עשירה ויפה, תוך המרת כל קובץ PCM ו DSD ל DSD DSD 64, 128, 256, או לבצע דגימה עד 768 קילוהרץ על פי בחירתך.
תכונות נוספות כוללות: Qualcomm AptX, Bluetooth , AirPlay, קואקסיאלי (x2), אופטי (x1), AES / EBU (x1) כניסות דיגיטליות, יציאות קואקסיאליות ואופטיים, RCA ו- XLR יציאות מאוזנות לחלוטין, OSO Re-Clocking, ה DMS-500 מכיל שליטה על הווליום ובכך מאפשר עבור אלה שרוצים לוותר על preamplifier לחבר את DMS-500 ישירות למגבר.

סאונד -אחרי הכל עבור זה המכשיר נרכש

התיאור הקצר ביותר שניתן לומר על ה DMS-500 – "וואו", לא ייאמן איך סאונד של קובץ דיגיטאלי יכול להישמע כל כך טוב, אפילו קובצי MP3 נשמעים עליו טבעיים ולא מקומפרסים – בהחלט הפתעה.
בשונה לחוויות משתמש אחרות שהעליתי במהלך החודשים האחרונים, לא אלאה בכמויות או בתיאור קבצים והשוואתם למקורות אחרים ששמעתי בימים האחרונים. אומנם המכשיר אצלי פחות משבוע אך עבד הוא עבד קשה מרגע שחובר, לא משנה אילו קבצים זרקתי לעברו וגם אם לא ביצעתי המרה של הקובץ ל DSD 256 ה Cary הצליח להפתיע כל פעם מחדש בצליל אוורירי, מפורט מוסיקאלי וללא החסרה של אף תחום. בהשוואה למכשירים אחרים ברמתו ה Cary מאופיין במוזיקליות עם גוון קליל לכיוון צליל חם ומלא שלא בה על חשבון פירוט ואווריריות, דבר שהופך אותו מבחינתי לבן זוג מושלם היות וזהו הטעם שלי מבחינת צליל.
ביצעתי השוואות של קבצים שונים חלקם לעומת דיסקים או SACD זהים שיש ברשותי, ה Cary בכל המקרים (קובצי WAV, FLAC, HI Res ואפילו DSD ) נשמע טוב יותר גם עם לא תמיד בפער גבוהה לעומת מקורות אחרים, המסקנה שלי ה DAC שלו פשוט טוב יותר מזה שבמקורות אחרים שלי

חווית משתמש

לטעמי אחד הדברים שיש לשים אליו לב ברכישת מוצר כסטרימר הנו חווית המשתמש וקלות התפעול, אחרי הכול הרבה יותר פשוט לגשת לארונית הדיסקים או התקליטים ולשלוף מתוכם את המבוקש. במדיה דיגיטאלית מסוג קבצים הדברים שונים ורצוי מאוד שהסטרימר שלכם יהיה מסוגל לקבל קבצים ממקורות שונים (רצוי כמה שיותר) ושהגישה שלכם לאותם קבצים תהיה קלה ככול האפשר.
התפעול של ה Cary מאוד אינטואיטיבי ומבלי לפתוח את חוברת ההוראות תהליך החיבור והתיצור של המכשיר עבר בקלות ובמהירות (חיבור לרשת הביתית, חיבור HDD חיצוני וסריקתו, עדכון Firmware שינוי צורת הדגימה וכו).
לאחר חיבור מקור המדיה ה Cary יבצע קיטלוג של קובצי המדיה הזמינים, דבר שיאפשר לכם גישה מהירה לקבצים בחיתוכים שונים (ספריה, אומן, מחבר, ז'ארנר וכו....), ליצור Play List ועוד...

הגישה לכול אחת מאופציות שיש במכשיר אפשרית הן מהשלט או מהאפליקציה (יש לאנדרואיד ולאפל), בשל המסך הגדול של המכשיר אצלי אין בעיה לבצע את כל הפעולות מהשלט הרגיל (שבעצמו מאורגן בצורה נוחה אך חבל שאינו מואר) ולהצליח לקרוא את הפרטים בקלות מנקודת האזנה שלי (בערך כ 3 מטרים ממיקום המערכת), בשל יישום מוצלח אינטואיטיבי ומתוחכם של האפליקציה (בטח לעומת הסטרימר הקודם שהיה ברשותי) מצאתי את עצמי בפעם הראשונה נהנה להשתמש באפליקציה יותר מאשר בשלט.

הפחות טוב

שום דבר בחיים אינו מושלם וגם ה DMS-500 אינו יוצא דופן.

א. העיצוב, אומנם המכשיר בנוי לעילה אבל ב 2017 אני מניח שמגיעה לנו שמכשירים יראו קצת יותר יפים מקופסת ברזל גדולה ומשעממת – כאן המתחרים בקטגוריה מבריקים.

ב. השלט, איכות הבניה טובה ותו לו, ברמות מחיר כאלה אפשר לתת ללקוח משהו יותר איכותי ביד. מעבר לכך בסטאפ שלי שכולל פרוססור Marantz AV7703 השלט מתנגש בין המכשירים כך שהדלקה מאחד מהשלטים (Cary, Marantz ) או שינויי ווליום יבצע את אותה פעולה בשני המכשירים.... קצת מרגיז אבל מכיוון ש 99% מהזמן אני שומע בסטרימר כשהוא מחובר למגבר סטריאו שגם כך מצריך אותי להדליק אותו באופן ידני אין לי בעיה על הדרך להדליק את הסטרימר ידנית או דרך האפליקציה , היה נחמד לו Cary היו נותנים לשנות את התדר של השלט, מצד שני בשל האפליקציה הטובה אני מוצא שאני כמעט ולא משתמש בשלט כך.

סיכום

כל מי שנמצא בחיפוש אחרי סטרימר אודיו מהקצה העליון חייב לעצמו בדיקה של ה DMS-500 , שילוב נדיר של טכנולוגיה עדכנית צופה פני עתיד ואיכות סונית מהשורה הראשונה, תוסיפו על זה קלות תפעול וממשק משתמש ראוי וקיבלתם מתכון מנצח ואיכותי.

goe1951

חבר משקיען
מעורבות
142
נקודות
43
תענוג לקרוא ולהשכיל.
כל הכבוד על ההשקעה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@goe1951

תודה רבה על המילים, שמח לשתף במידע

sarbel

אוהב את התחום
מעורבות
16
נקודות
8
איזה יופי של סקירה

Dtown מציע ביטוח מנהלים...

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
גיא
תתחדש, רכשת מכשיר איכותי, מאחל לך ליהנות ממנו כל רגע אפשרי.
אהבתי מאוד את האפשרות הטמונה בו לחבור כונן קשיח ישיר.
מה שלא קיים בסטרימרי אודיו איכותיים ממותגים שונים.

האם הוא קורא את כל סוגי הקבצים דרך חיבור כונן ישיר?

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא
תתחדש, רכשת מכשיר איכותי, מאחל לך ליהנות ממנו כל רגע אפשרי.
אהבתי מאוד את האפשרות הטמונה בו לחבור כונן קשיח ישיר.
מה שלא קיים בסטרימרי אודיו איכותיים ממותגים שונים.

האם הוא קורא את כל סוגי הקבצים דרך חיבור כונן ישיר?

איציק, נגעת בנקודה טובה. אחרי השוואה למכשירים דומים ברמת המחיר והצליל התמקדתי ב Cary כי מבחינתי זו היתה דרישה שקשה לי לוותר עליה (למרות שה NAS שהזמנתי מאמזון כבר בדרך לכאן).

לגבי שאלתך, למיטב ידיעתי הנגן מנגן את כל סוגי הקבצים בין אם הם מהרשת או על כונן קשיח מקומי, בכל אופן אצלי לא נתקלתי בבעיה עם הקבצים שלי שרובם הם FLAC, WAV, DSD ומעט MP3 (בכל המקרים המכשיר מבצע המרה ל DSD256 כך שגם MP3 נשמע ערב לאוזן)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק, נגעת בנקודה טובה. אחרי השוואה למכשירים דומים ברמת המחיר והצליל התמקדתי ב Cary כי מבחינתי זו היתה דרישה שקשה לי לוותר עליה (למרות שה NAS שהזמנתי מאמזון כבר בדרך לכאן).

סטרימר אודיו שאין לו אפשרות חיבור כונן קשיח חיצוני.. הוא די מוגבל.

האם הוא מצליח לקרוא קבצי DSD 5.6 בחיבור ישיר של הכונן הקשיח.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
סטרימר אודיו שאין לו אפשרות חיבור כונן קשיח חיצוני.. הוא די מוגבל.

האם הוא מצליח לקרוא קבצי DSD 5.6 בחיבור ישיר של הכונן הקשיח.

ע"פ אתר הייצרן כן "DMS-500 can stream or playback native PCM files up to 32 bit 384 kHz (.WAV files up to 768 kHz), plus DSD 64, 128, 256, and 512*".

כל הפורמטים נתמכים מהרשת ומדיסק קשיח, המגבלה היחידה היא המרה ל DSD 512 עם תוכנת Roon

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ע"פ אתר הייצרן כן "DMS-500 can stream or playback native (.WAV files up to 768 kHz), plus DSD 64, 128, 256, and 512*".

כל הפורמטים נתמכים מהרשת ומדיסק קשיח, המגבלה היחידה היא המרה ל DSD 512 עם תוכנת Roon

גיא.

הנתונים די מרשימים. נדיר למצוא סטרימר אודיו בעל יכולת המרה של PCM files up to 32 bit 384 kHz דרך חיבור כונן קשיח בחיבור ישיר.

את האמת .... עשית לי חשק:בעד:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תודה על השיתוף
תתחדש :בעד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תתחדש חביבי. אתה לא נח לרגע...:בעד::שתוי:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא.

הנתונים די מרשימים. נדיר למצוא סטרימר אודיו בעל יכולת המרה של PCM files up to 32 bit 384 kHz דרך חיבור כונן קשיח בחיבור ישיר.

את האמת .... עשית לי חשק:בעד:

אתה מוזמן לבוא ולהתרשם, יש מצב שתתאהב בו, היחיד שעשה לי חשק אמיתי מלבדו ה היה ה PS Audio's NuWave DSD DAC, חוסר היכולת לחבר ישירות דיסק, מסך קטן ועד מספר הבדלים היו בין הגורמים שגרמו לי להעדיף את ה Cary על פניו ועל פני שאר המתחרים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה על השיתוף
תתחדש :בעד:

תודה לך חבר (ורד)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אתה מוזמן לבוא ולהתרשם, יש מצב שתתאהב בו, היחיד שעשה לי חשק אמיתי מלבדו ה היה ה PS Audio's NuWave DSD DAC, חוסר היכולת לחבר ישירות דיסק, מסך קטן ועד מספר הבדלים היו בין הגורמים שגרמו לי להעדיף את ה Cary על פניו ועל פני שאר המתחרים.

תודה על ההזמנה.
יכולת חיבור דיסק ישיר לנגן מאוד חשובה. מעניין שחלק נכבד מהחברות לא מיחסות לזה חשיבות.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה על ההזמנה.
יכולת חיבור דיסק ישיר לנגן מאוד חשובה. מעניין שחלק נכבד מהחברות לא מיחסות לזה חשיבות.

תמוהה מה הסיבה לדבר, עבורי זה Must.
ל Aurender בחלק מהדגמים דיסק פנימי אבל חיבור לדיסק חיצוני אין - חצי נחמה.
לעומתו ל PS Audio DSD אין אף אחד מהאופציות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור