חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

דעתו של גולש - מזרים מדיה Pioneer N50A | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

דעתו של גולש - מזרים מדיה Pioneer N50A

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Pioneer N50A Pioneer N50A

גיא חורש, חובב ותיק ומנוסה, סוקר את מזרים המדיה של פיוניר ומדווח לנו על מסקנותיו. כשהעלה זאת לפורום, לא מצאתי סיבה מוצדקת שלא להעלות זאת לעמוד הראשי.

השנים האחרונות הביאו עימם טכנולוגיות חדשות לתחום האודיו, בסוף שנות השבעים היו אלה מכשירי הקומפקט שלקחו את עולם האודיו למרחב הדיגיטלי, בתחילת שנות ה-90 נולד פורמט ה-MP3 ומוזיקה דיגיטאלית מצאה את דרכה בצורה המונית אל המחשב הביתי.
התפתחות רשת האינטרנט אפשרה לראשונה הפצת שירים שלא דרך מדיה פיזית והשאר כבר היסטוריה.

מדוע אני מגולל את הסיפור, אומנם באיחור מה אך הזרמת המדיה הגיע בשנים האחרונות גם לאודיו הביתי ויצרה את הצורך למזרימי מדיה אודיופילים (נכון שניתן להזרים מדיה ממחשב שיחובר למערכת אבל כמה מכם רוצים לראות מחשב בסלון, נכון שמחשב גמיש יותר אבל מצריך בד"כ תחזוקה שוטפת מה שלרוב מתייתר ב appliance).

אחת ההחלטות שלי בחידוש רכיבי המערכת השונים היתה רכישתו של מזרים מדיה ייעודי, מכיוון שמדובר בהתנסות ראשונה בתחום העדפתי לרכוש מוצר שהוא גמיש ביכולות החיבור, תמיכה מרבית בפורמטים, לא יקר במיוחד ובנוסף על כל אלה שיהיה קל לתפעול.

כשגוזרים את הנוסחה לעיל מספר המכשירים מצטמצם (קיימבירדג', פיוניר), כך הגעתי ל Pioneer N50A, מזרים מדיה שקיבל אין ספור ביקורות אוהדות ברשת. ביקור קצר באתר של אמזון וארבע ימים לאחר מכן המכשיר נחת אצלי בבית.

Pioneer N50A
על המכשיר

פתיחת הארגז מגלה מכשיר בעל בניה דומה לקומפקט דיסק עם הבדל ברור אחד, אין פתח מגש להכנסת דיסקים.

ל-N50A מבנה בגודל של רכיב אודיו רגיל, כך שבין רכיבי האודיו השונים הוא ישתלב היטב, פני המכשיר עשויים מאלומיניום מוברש, ההרכבה איכותית ומוצקה למרות מחירו הנגיש – הפתעה לטובה.

 
בחזית נמצא כפתור הפעלה, מספר נוריות חיווי לגבי מצב ההפעלה, חיבור USB עבור דיסקים, מסך בגודל 3.5" המציג את רשימות השירים ואף את תמונת האלבומים במידה וקובץ תמונה מצורף לסיפריה בה נמצאים השירים, מצידו השמאלי של המסך נמצאים כפתורי ההפעלה של המכשיר.
מאחור נמצאים חיבורי RCA לצערי רק בדגם ה N70A יש חיבור מאוזן מסוג XLR), כניסות דיגיטליות מסוג אופטי וקואוקסלי, חיבור USB אסינכרוני למחשב, חיבור USB נוסף לדיסק (הערה – דיסקים חיצוניים מחוייבים להיות מפורמטים ב FAT32, ניתן להתגבר על מגבלת הגודל ע"י תוכנות חיצוניות).
בצד היציאות יש יציאה קואוקסלית ואופטית. עבור חיבור רשת ישנו חיבור מסוג אטרנט, לצערי המכשיר נעדר חיבור WIFI מובנה, אך ניתן לרכוש אחד בנפרד.

שלט המכשיר מאורך, קל מאוד לאחיזה ביד והכפתורים מחולקים ע"פ פעולתם לאורך השלט, השלט אינו מואר למי שתהה.

הפורמטים הנתמכים על ידי המכשיר רבים Mp3, WAV, LPCM, WMA, AAC, FLAC, Apple lossless, AIF, DSD, למעט תמיכה ב DSD בקצב 11.2 הרץ נראה שהמכשיר תומך בכל הפורמטים העיקריים.

מלבד היותו סטרימר הפיוניר הוא גם DAC, העושה שימוש בשבבים מתוצרת ESS (Sabre Ultra ES9011S) המסוגל לבצע up sampling ולהשתמש בפילטרים שונים.

מעבר לכל המצוין לעיל, המכשיר יכול להתחבר לרדיו אינטרנטי וכן לשירות Spotify.


Pioneer N50A

סטאפ

מגבר Unison Research Unico 90
רמקולים Opera Quinta SE
דיסק קשיח WD בנפח 2TB מחובר ישירות לכניסת ה USB האחורית

האזנה

את ההאזנה התחלתי עם אחד האלבומים האהובים עלי 97th & Columbus של Doc Powell.
זהו אלבום ג'אז רגוע החושף את הכישרון של Powell לרגש בנגינת גיטרה.
ברשותי עותק SCAD של האלבום, עניין אותי עד כמה יכול הסטרימר לקחת קובץ mp3 ב 320 ק"ב ולהידמות למקור.

האזנה בוצעה במצב Direct, בשיר The Flavour מצאתי לשמחתי שלמרות המגבלות של mp3 הסטירמר מצליח לחלץ מהקבצים את המיטב, אומנם אין את האווריריות שקיימת בהקלטת ה SCAD אבל הסאונד לא מרגיש מקומפרס, צלילי הגיטרה עדינים הבאס עמוק מספיק (שוב לא כמו ה SCAD) והמיד מפתיע בצלילות. מבחינת רזולוציה מרגישים שיש הבדל בין ה SCAD לגרסת ה MP3, הראשון מצליח לחלץ יותר פרטים מההקלטה.
לסיכום, למרות שמדובר בפורמט בעייתי במקצת עדיין הפיוניר צולח את המבחן בהצלחה והצלילים המתקבלים נעימים, לא מרגישים מקומפרסים או צורמים, בהחלט הפתעה לטובה.

שימוש בפילטרים וב up sampling של המכשיר מצליח להכניס יותר נפח להאזנה, לרגע זה נשמע נחמד אבל קצת סינטטי ולא נאמן להקלטה שאני מכיר מה SCAD. בכלל מוד האזנה המועדף עלי במכשיר הוא מצב Direct.

Brother in arms של להקת dire straits

השתמשתי בקובץ DSD 128, ההבדל בין קובץ ה MP3 שנוגן מקודם ל קובץ ה DSD קופץ מיד, הפיוניר מתגלה כפרטנר נהדר לניגון קובצי DSD, ניתן לשמוע היטב כל צליל, השיר נפתח בקצב איטי ובשקט ולאט לאט צובר תאוצה, הפיוניר מצליח להעביר את העוצמה והדומיננטיות של צלילי הגיטרה של קנופלר, קולו של הזמר פתוח, צלול ונטול גרעיניות בהקלטה בהחלט לא משהו שציפיתי ממכשיר ברמת המחיר הזו.
בהשוואה ל SCAD של אותו אלבום שברשותי הפיוניר עומד בכבוד.

אבישי כהן – Continuo

אלבום ג'אז משנת 2006, את אבישי כהן נגן הבאס והקונטרה באס אין צורך להציג שכן מדובר באחד מאומני הג'אז הישראלים המצליחים שיש.

האזנה כאן הי לקובץ Flac 192 kHz, האלבום נפתח בצליל קופצני של קונטרבס, הצלילים הבוקעים מהמערכת ברורים, תקיפים ובאותו הזמן מצליחים לשמור על מידה של נימוס וריסון.
הפיוניר מצליח להעביר רזולוציה נהדרת של ההקלטה, לאוזניי האזנה לפיוניר אינה נופלת במאום מה CD המקורי שברשותי. הצלילים בעלי נפח ורזולוציה. הבאס כמובן דומיננטי אבל לא מסתיר את המיד והגבוהים, כול הצלילים מקבלים מקום של כבוד על הבמה.


Pioneer N50A

רדיו אינטרנט

 מניסיוני לא ציפיתי לנצורות בתחום הזה היות ובד"כ מדובר בהעברת מידע מקומפרס להחריד. אחרי האזנה קצרה לפיוניר דעתי בנושא לא השתנתה, אומנם בניגון קבצים הפיוניר התגלה כהפתעה לא קטנה אך כשהמידע המועבר כל כך רזה גם הקוסם הקטן לא יכול להשלים יש מאין, בסופו של דבר מדובר באלטרנטיבה שאני כמעט ולא עושה בה שימוש.

הערה: לצערי לא ניסיתי את שירות Spotify היות ואין לי מנוי בשירות.

סיכום

מדובר במכשיר המהווה תמורה מדהימה למחיר, פיוניר הצליחו להוציא תחתם סוכריה אמיתית.

המכשיר בנוי היטב, תומך בשלל חיבורים ופורמטים תחת שרוולו אך כל אלו לא היו שווים אם לא היו נשמעים טוב, כאן הפיוניר הפתיע אותי בגדול, הצלילים שה N50A מצליח להפיק ממקורות שונים לא נופלים ממכשירים העולים פי כמה וכמה ממנו.
הצלילים הגבוהים ברורים מפורטים מבלי להיות חדים לאוזן, צלילי המיד דינמיים, שקופים וצלולים והבאס תקיף מהיר ובעל משקל נכון.

קשה מאוד להתחרות ב N50A גם למכשירים יקרים ממנו פי כמה, מדובר בחבילת כניסה לעולם הסטירמינג שיכולה ללוות ולגדול עם המשתמש שנים קדימה. בעיני ה N50A הוא הקניה עם התמורה הכי גבוהה לשקל מבין רכישות רכיבי האודיו אותן ביצעתי, הוכחה לכך שגם במחיר שפוי ניתן עדיין להוציא ציוד מעולה.

מחיר: 4300 ש״ח

יבואן: ט.ר אלקטרוניקה

גילוי נאות: הגולש רכש את המכשיר.

 


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (22 תגובות פורסמו):

avatar
exupgh12 2017-07-06 13:56:05
קוריוז, אחת הדמויות המצולמות עם המכשיר שווה בערכה פי 4 מה N50A.....
avatar
איציק ירקוני 2017-07-06 14:16:32
יפה. נהניתי לקרוא:בעד: מכיר את המכשיר.. לדעתי סטרימר אודיו ודאק ברמת היי אנד! הוא מתעלה על מכשירים יקרים ממנו משמעותית! יצא לי להאזין גם לאחיו הגדול ה-N70A. והוא טוב ממנו משמעותית בכל פרמטר.
avatar
exupgh12 2017-07-06 15:47:49
יפה. נהניתי לקרוא:בעד: מכיר את המכשיר.. לדעתי סטרימר אודיו ודאק ברמת היי אנד! הוא מתעלה על מכשירים יקרים ממנו משמעותית! יצא לי להאזין גם לאחיו הגדול ה-N70A. והוא טוב ממנו משמעותית בכל פרמטר. תודה רבה איציק, מודה שטרם יצא לי להאזין לאח הגדול, אבל מסקירות ברשת מדובר במכשיר מצויין
avatar
נמר 2017-07-06 23:29:03
גיא. אני מגלה בך כישרונות שהחבאת אותם עד עכשיו. תענוג לקרוא חביבי. כתוב מעולה.:בעד: ממש בא לי להעלות את זה לעמוד הראשי כ״דיעה אישית״ שלך.
avatar
exupgh12 2017-08-06 00:06:57
גיא. אני מגלה בך כישרונות שהחבאת אותם עד עכשיו. תענוג לקרוא חביבי. כתוב מעולה.:בעד: ממש בא לי להעלות את זה לעמוד הראשי כ״דיעה אישית״ שלך. הרשות נתונה, תרגיש חופשי לשתף כל חומר שאני מעלה - בדיוק בשביל זה הוא כאן. בנימה אישית, תודה רבה על הפידבק המקסים (ורד)
avatar
itay123 2017-08-06 08:38:30
כתיבה יפה גיא, בניגוד לכמה כתבים שיצא לקרא כתביהם - גם אמינה ובהחלט באה מהלב ומראה כיוון חיובי.
avatar
איציק ירקוני 2017-08-06 08:42:09
תודה רבה איציק, מודה שטרם יצא לי להאזין לאח הגדול, אבל מסקירות ברשת מדובר במכשיר מצויין לאור כל השינויים והשידרוגים האיכותיים שביצעת בתקופה האחרונה. לדעתי ה N70A יניב תוצאות טובות יותר עם הסטאפ החדש שברשותך.
avatar
exupgh12 2017-08-06 10:17:01
לאור כל השינויים והשידרוגים האיכותיים שביצעת בתקופה האחרונה. לדעתי ה N70A יניב תוצאות טובות יותר עם הסטאפ החדש שברשותך. איציק, עכשיו אתה מסבך אותי, עוד יאמרו שהעליתי את הסקירה רק כדי שאוכל למכור את הסטרימר שלי :p אפשרות נוספת היא לשרשר את הN50A ל DAC של ה UR Uno, למרות שאני מתוודה שכנראה אהיה האדם האחרון שיש לו כוח לבצע שירשורים שכאלו, אחרי הכל זו בדיוק הסיבה למה רכשתי קומפקט עם DAC מובנה במקום להישאר עם הקומפקט הישן ולרכוש DAC בלבד.
avatar
exupgh12 2017-08-06 10:24:19
כתיבה יפה גיא, בניגוד לכמה כתבים שיצא לקרא כתביהם - גם אמינה ובהחלט באה מהלב ומראה כיוון חיובי. איתי, תודה רבה על הפידבק, מחמם את הלב. (ורד) אומנם אני כותב אך ורק על מוצרים שברשותי וכתיבתי רחוקה מלהיות מקצועית (הבנתי בחלק מהנושאים גם מוגבלת). בעניין אודיו\ווידאו הגישה שלי קצת שונה מרוב האודיופילים, אני לא מחפש דיוק, נאמנות למקור כי אלה בעיני מושגים אמורפיים, איש מאיתנו לא היה בזמן ההקלטה ובטח לא בזמן העריכה, כך שלבוא ולומר ש X או Y מדוייקים יותר או נאמנים יותר למקור זו אמירה בעייתית בעיני (כמובן לא הכל שחור או לבן....יש יותר מחמישים של גוונים של אפור ביניהם ;)). מבחינתי מוזיקה היא חוויה ורגש (כנ"ל ווידאו), אחרי הכל אנחנו מאזינים למוזיקה באוזניים וראוים ווידאו בעיניים (חושים) ותפקידה לרגש אותי וליצור חוויה, רצוי חוויה שתשאיר בי רצון עז לעוד....
avatar
dtown 2017-08-06 10:48:28
שרשור תגובות לכתבה: דעתו של גולש - מזרים מדיה Pioneer N50A
avatar
איציק ירקוני 2017-08-06 11:03:40
איציק, עכשיו אתה מסבך אותי, עוד יאמרו שהעליתי את הסקירה רק כדי שאוכל למכור את הסטרימר שלי :p אפשרות נוספת היא לשרשר את הN50A ל DAC של ה UR Uno, למרות שאני מתוודה שכנראה אהיה האדם האחרון שיש לו כוח לבצע שירשורים שכאלו, אחרי הכל זו בדיוק הסיבה למה רכשתי קומפקט עם DAC מובנה במקום להישאר עם הקומפקט הישן ולרכוש DAC בלבד. גיא. אין שום קשר בין הסקירה שלך, למכירה כל שהיא. את ה N50A ניתן למכור בלי שום מאמץ. למה אני מכוון, ב N70A שוכנים דאקים איכותיים. יציאות XLR מלאות. . ואיכות בניה כפי שמוצאים במכשירי הייאנד אמתיים. לטעמי, שדרוג מתבקש לסטאפ שברשותך.
avatar
partner11 2017-09-06 08:32:58
סקירה כפית לקריאה בתור בעלים של המכשיר אני יכול להזדהות עם רוב הדברים הכתובים כאחד ששמע עד היום רדיו אינטרנט עם מזרימים אחרים, אני יוכל להעיד שהם נתנו קפיצה באיכות התוצר. אומנם לא CD אבל בהחלט שמיע ומהנה. אגב, במחירי אמזון בכלל מדובר בעסקת המאה
avatar
exupgh12 2017-09-06 09:25:30
הפיוניר במחיר אמזון מהווה תמורה נפלאה לכסף, איכות אודיו ובניה מצויינים במחיר מציאה. לגבי רדיו אינטרנטי, זה תלוי התחנה אליה אתה מתחבר, כיום רוב התחנות לא משדר ב 128ק"ב ולכן האיכות אינה במיטבה.
avatar
partner11 2017-09-06 12:49:40
אני משתדל לשמוע ב 128 והתוצאה מספקת גם ב 96 משום מה הפיוניר מצליח ליצר צליל סביר +
avatar
arix 2017-10-06 11:02:20
סקירה יפה! עושה לי חשק לקנות מכשיר כזה :) שאלה, האם יש תמיכה בעברית בתצוגה? הכוונה אם מנגנים כאשר שמות הקבצים בעברית או ID של MP3 בעברית
avatar
exupgh12 2017-10-06 12:07:36
סקירה יפה! עושה לי חשק לקנות מכשיר כזה :) שאלה, האם יש תמיכה בעברית בתצוגה? הכוונה אם מנגנים כאשר שמות הקבצים בעברית או ID של MP3 בעברית תודה רבה על הפידבק שלך, לצערי הרב אין תמיכה ב"א-ב" העברי
avatar
partner11 2017-10-06 21:00:47
למען האמת, מכשיר כגון זה לא נועד לעבוד עם המסך הקטן הקטע שלו זה אפלקציה בסמארטפון או בטאבלט שם יש תמיכה מלאה בעברית
avatar
exupgh12 2017-11-06 01:00:36
למען האמת, מכשיר כגון זה לא נועד לעבוד עם המסך הקטן הקטע שלו זה אפלקציה בסמארטפון או בטאבלט שם יש תמיכה מלאה בעברית האפליקציה עושה את החיים קלים יותר
avatar
איציק ירקוני 2017-11-06 17:55:40
האפליקציה עושה את החיים קלים יותר אפליקציה נוחה ואיכותית.
avatar
exupgh12 2017-11-06 18:27:17
אפליקציה נוחה ואיכותית. נוחה לתפעול המוצר ולא מעבר. חבל שהאפליקציה אינה מתוחכמת ויודעת לסדר את השירים על פי ז'ארנרים, זמרים וכו....
avatar
איציק ירקוני 2017-11-06 18:34:36
נוחה לתפעול המוצר ולא מעבר. חבל שהאפליקציה אינה מתוחכמת ויודעת לסדר את השירים על פי ז'ארנרים, זמרים וכו.... באיזו אפליקציה של פיוניר אתה משתמש?
avatar
exupgh12 2017-11-06 21:33:27
באיזו אפליקציה של פיוניר אתה משתמש? control app
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: