סאונד אנליטי /נייטרלי vs סאונד חם

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
הכי פשוט ו"נוח" זה פשוט להתעלם מדעותיו/כתביו/פעילותו

מה יבוא אחרי/במקביל היוזר הזה, יכול רק לנחש.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
חברים,אתם שוב נפלתם באותו פח ומתרוצצים על 13 עמודים כמו מלצרים סביב הטרול ומאכילים אותו בכל טוב. כל עוד אתם מגיבים,כאשר ברור כמו שמש, שמדובר על ראינקרנצייה חדשה של שרון100 אנחנו לא נפטר מהם לעולם.:בכי: נ.ב. מתנוש הגדיר את זה במדוייק עוד בעמוד הראשון ובערך שם הפסקתי לקרוא ואיבדתי עניין.;)

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
צריך לפתוח פה אופטופיק ולזרוק את כל השרשורים ההזויים חסרי המשמעות האלה לשם.
זו תוצאה של גסיסת התחום.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ציפור קטנה הציעה להציץ בפוסטים של ER1000 הזה, ואכן מתברר שבניגוד לאלוהים בעיני עצמו, EB1000 כן מבין משהו.

אז כנראה שאכן הזיהוי שגוי.

נראה שאכן הגיע (עבר) הזמן להפסיק להתייחס אליו.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ציפור קטנה הציעה להציץ בפוסטים של ER1000 הזה, ואכן מתברר שבניגוד לאלוהים בעיני עצמו, EB1000 כן מבין משהו.

אז כנראה שאכן הזיהוי שגוי.

נראה שאכן הגיע (עבר) הזמן להפסיק להתייחס אליו.
אני דווקא בטוח שזה הוא
והוא דווקא יכול לדבר בהיגיון
רק שהתפקיד שלו כאן זה להוציא את כולם מפגרים

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
זה הוא.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יכול להיות. לי נמאס מההתעסקות בזה
מההה? לא יכול להיות שתיתן לו לומר את המילה האחרונה, ולא לאף אחד אחר אם כבר.
אין סיבה לעוד ממנת הבאושים של שרשור כמו הנ"ל דבר שכבר הוסכם מזמן באימרה: לא להאכיל את הטרול וזה יגמר.
אני מאמין במדידות אין בושה בכך אבל אם טוויטר מתכתי שחותך את האוזן נמדד קצת יותר טוב מטוויטר משי שאפשר להאזין איתו שעות אבחר באחרון.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מההה? לא יכול להיות שתיתן לו לומר את המילה האחרונה, ולא לאף אחד אחר אם כבר.
אין סיבה לעוד ממנת הבאושים של שרשור כמו הנ"ל דבר שכבר הוסכם מזמן באימרה: לא להאכיל את הטרול וזה יגמר.
אני מאמין במדידות אין בושה בכך אבל אם טוויטר מתכתי שחותך את האוזן נמדד קצת יותר טוב מטוויטר משי שאפשר להאזין איתו שעות אבחר באחרון.
קשקשן

• Like
Reactions: gds

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
מדוייק

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בעצם מה "מדוייק" כאן? מה אם טוויטר מתכתי שחותך את האוזן נמדד הרבה יותר טוב מטוויטר משי שאפשר להאזין איתו שעות, האם לא תבחרו באחרון? :מבולבל:

זה נשמע כמו מזוכיזם למען ה"אמת" התיאורטית.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
בעצם מה "מדוייק" כאן? מה אם טוויטר מתכתי שחותך את האוזן נמדד הרבה יותר טוב מטוויטר משי שאפשר להאזין איתו שעות, האם לא תבחרו באחרון? :מבולבל:

זה נשמע כמו מזוכיזם למען ה"אמת" התיאורטית.
מדוייק במובן שאם כל הכבוד למדידות מה שקובע הוא האוזן

תתפלא, אבל כנראה יש אנשים "ששומעים" את המדידות וככה ממליצים לבחור ציוד

issi

אוהב את התחום
מעורבות
180
נקודות
43

המתודה שלי כמובן עם ROOM CORRECTION היא ארבע שלבים:
1. מדידה וזיהוי תידרי ועוצמות גלים עומדים (ROOM MODES)
2. טיפול אקוסטי על פי המדידות תוך שמירה על אסטטיות החדר.
3. כיול ROOM CORRECTION על סמך המדידות להגעה של גרף SPL רצוי ודיכוי מספק של גלים עומדים.
4. כיול סופי של ROOM CORRECTION על סמך האזנה להקלטות אכותיות.
בהדגשה המדידות מביאות אותנו קרוב לתוצאה הרצויה אבל התיקון הסופי הוא על סמך ההאזנה ולא סמך שהגרף יראה טוב.
אם כל זה לא עזר, לשקול החלפת רכיבים או שינוי בטיפול האקוסטי.
בברכה,
איסי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113

אבל זה לא מדויק שזה מה שנאמר:
נאמר שהאוזן קובעת רק לגבי המצב הספציפי של:
  • טוויטר מתכתי שחותך את האוזן מצד אחד
  • נמדד קצת יותר טוב
  • טוויטר משי שאפשר להאזין איתו שעות מצד שני
זו אמירה מסוייגת מאוד ושונה לחלוטין ובאופן מהותי מלומר "עם כל הכבוד למדידות מה שקובע הוא האוזן"!!

• Like
Reactions: gds

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נראה לי שהבחור התייאש. הלאה...

• Like
Reactions: web

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63

מי ששומע את המדידות וככה בוחר ציוד, הוא זה שיבזבז הכי הרבה על שדרוגים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לצערי יש צורך בעוד איך במדידות ,בעיקר כאשר הרמקול מוצב בחדר , הרי כשאנו שומעים רמקול מסוים בחדרנו ההשפעה של החדר על הצליל גדולה יותר או לא פחותה מצליל הרמקול , מעבר לזה רוב החברות הסבירות לא מוכרות רמקולים עם אנומליות מטורפות בכיול ,בנוסף צריך למדוד לא רק בנקודת הישיבה ,אפשר למדוד גם את הרמקול עצמו בחדר!!!!!!
כלומר ,מדידות אינם מיותרות בכלל , הם עוזרות מאוד למקם את הרמקול במקום האופטימלי (בתנאי שאין לך אישה גרזן ) ,
כמובן שנעזרים גם באזניים בכדי לתת פיין טיונינג בהתאם לטעמך ,
איך מתחילים
שמים בתחילה בנקודת הישיבה איזה רמקול ,לא חשוב מוניטור ,רצפתי ,ומסתובבים בלי מדידה בחות או יותר בו צריך להיות אחד הרמקולים ,קדימה אחורה ולצדדים שהרמקול שנמצא בנקודת הישיבה מנגן ולפי האוזניים ברגע ששומעים צליל סביר בלי קפדנות יתרה מסמנים על הריצפה את המיקום לאחר מכן אותו דבר ברמקול השני ,
גוררים הרמקולים הרמקולים הראשיים למקומות הללו בערך (יש לטרוח לפני לסלק כל אקוסטיקה למעט ריהוט לא נייד ) ,מחברים אותם ומסלקים המוניטור מנקודת הישיבה ויושבים שם ככה בחדר ריק לראות באם העסק סביר !
לאחר מכן מכן קובעים את ה TOE IN ,יש לדעת שככל שהרמקול מוטה אליכם יהיו יותר גבוהים יחסית לבס ולהפך , אחרי שאיזנתם חפיף את העסק
מתחיל שלב המדידות ,
מחברים מקרופון יעודי מכויל (שעולה 100 דולר בערך ),בעזרת תוכנה יעודית חינמית (לא זוכר השם ) משדרם צליל לבן כשהמיקרופון נמצא בנקודת הישיבה בערך בגובה 95 סמ בדיוק באמצע ,
התוכנה תתן לכם גרף של כל רמקול בנפרד וגם איך העסק ביחד ,בודקים דיפים והגברים ואז ניתן להזיז הרמקולים טיפה מפה לשם באם משפר המצב ?
בהמשך מתחילים להחזיר האקוסטיקה במידה ויש לאט לאט בהתאם למדידה , בשלב זה יש לשים לב לפינות הקיר שאחרי הרמקולים שלא יוצרים איזה התאבכות בבס ומודדים שוב , ככה הרבה פעמים עד שרוב הדיפים וההגברים נעלמים , רציתי להוסיף פה שאחת הבעיות העיקריות היא נקודת ישיבה קרוב מדי עם הראש לקיר האחורי שזה משכנו הטיבעי של בס מחורבן ונפוח (גם על זה צריך לדבר עם האישה ) ולמשוך הספה קדימה לפחות 40 סמ אם לא יותר ,
בשלב זה יש להסתובב טיפה בין הרמקולים בכדי לשמוע איפה יש בעיות בס או אחרות ,בעיקר בפינות החדר ,והיכן שיש בעיה יש להניח משהו שיקלוט אותה ויבטל אותה ,או סופג אקוסטי או אפילו כורסת טלויזיה , משהו !!
ואז כמובן למדוד שוב בפעם המאה :D ,מתוך תקווה שנוצר שיפור קטן בגרף ,
מותר בשלב הזה לדאוג להטיה של הרמקולים או אפילו להזיז אותם כזה מגובה במדידה לראות את השינוי ,
זה השלב להכניס לאט לאט עוד אקוסטיקה כזה מגובה ממדידות תוך לקיחה בחשבון שיכול לקלקל בקלות ואז צריך לסלק (למשל יש קולטי בסים שקולטים בעיקר מיד בס ) זה כדאי לזרוק !
בקיצור מדובר בהמון מדידות בהתאם לרמקול ולחדר ולוקח ימים עד שמצליחים להתקרב למשהו סביר ,והתיקון לעולם לא נגמר ,
אפשר כמובן להרחיב בקשר לציוד ,לגיין הנכון ,להטייה הנכונה בהתאם לפיזור הרמקול ,סוג השטיח אפילו , (שטיח פרסי דקיק בגודל 2מטר על מטר עשרים לא יעשה כלום אפילו הוא לטעמה של הגסטפו )
ועדיין לא דיברנו על תיקון אקטיבי, כמו RC ,או כל מיני קולטים עם ממברנות אקטיביות או מכשירים שמשדרים גל הפוך לבעיה כמו בלק בוקס ודומים ,
כמו כן יש כמובן את זמן הדעיכה שאותה רואים בגרף של הWATER FALL למי שיודע מה זה ,
לסיכום מדובר בעשרות אם לא מאה מדידות בכדי לחבר הרמקולים המחורבנים שלנ לחדרים המעופשים שבו אנחנו ממקמים אותם ,
לכן לא ברור לי בכלל מה אתם מתנפלים על הבחור שלנו שמדבר על מדידות ,או סתם מרגיזה אותכם עקשנותו ,או פשוט חוסר מודעות לצורך במדידות בכדי לאזן חדר רמקול אפילו באם הרמקול לא מושלם ,
זה כתבתי על קצה המזלג ומדובר בבעיה שהינה קצה הקרחון בקבלת צליל נכון והתאמה לטעם האישי ,
תרשו לי להוסיף שבמידה והעסק גדול עליכם (רובנו ) אפשר לפנות לאקוסטיקאי מקצועי שעולה כמה גרושים ,שיוכל גם לספק לכם את אשר צריכים בחדר וכמובן למדוד בצורה מקצועית (דן נגר, שדמה ,קרני ועוד ) ,
וזו הסיבה בדיוק שינני רואה צורך בביטויים הגסים שלכם כלפי פותח השרשור , קצת הבנה לא תזיק פה !

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור