סאונד אנליטי /נייטרלי vs סאונד חם

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עדיין לא ראיתי מישהו שכותב על דרך פרקטית איך לעשות מדידות ולמה הן חשובות ,למעט תגובות של טיפוסים זבי אגו חסרי נסיון פרקטי ,
מעבר לזה "ואהבת לרעך כמוך " , אז מה זה לעזאזל מה שמתחולל פה ?
טרול ? בוט ? תפסיקו עם זה , רציתי לספר לכם שאנחנו קבוצה של חברים עם פורום קטן בוואטס , שלא מזלזלים בדברים הללו בכלל , וכל אחד מומחה בתחומו כמו מיכאל , רן ,דן נגר ,ועוד כמה מוממחים לאנלוג כמו דורון , וכל אחד מוסיף לשני ,ללא קללות ועם דרך ארץ וכבוד לזולת ,
תסלחו לי שאני נוזף בכם ביום שבת בבוקר עם הנג אובר קשה ,הרי כולנו רוצים שהמקום הזה שהקים נמר בעמל רב יהיה מועיל ונעים ,קצת כבוד למקום ,ושדעו שקוראים אותנו גם בחו"ל ואני ממש מתבייש בתגובות שלהם לאגרסיות של חלקנו , סליחה!!!!!!!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
השבוע היה אצלי איזה "אודיופיל צעיר " כפי שהוא מכנה את עצמו , ואני טרחתי להראות לו המ המשמעות של המרחק של הספה מהקיר האחורי , הבחור לא האמין שהדבר יתכן ,פשוט כי לא ניסה בגלל האישה ,ואני מאמין שיש עוד רבים שצריכים להבין שרמקול מנגן בחדר כיחידה אחת ,והעניין ניתן לכוון גם אם לא מדובר בטופ של הציוד .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
וזו הסיבה בדיוק שינני רואה צורך בביטויים הגסים שלכם כלפי פותח השרשור , קצת הבנה לא תזיק פה !
הסיבה שאתה לא רואה צורך בזה היא שאתם לא מדברים על אותן מדידות, להיפך.

אלוהי האודיו טוען שמה שהכי חשוב זה המדידות של הציוד במעבדה, לא אצל המאזין בביתו.

הוא מתעלם מזה שהחדר והאקוסטיקה משפיעים לאין שיעור יותר מהבדלים בחלקי dB ושברי אחוז של מדידות המעבדה, וחושב שאם הוא מרכיב מערכת מרכיבים שכל אחד מהם נמדד flat ועם מינימום THD וכו', ברגע שהוא שם את זה אצלו בביית, הוא מקבל את הצליל הקרוב ביותר למה ששמע הטכנאי שבישל את ההקלטה. יש לציין שבזה הוא מתעלם גם מהשפעת החדר והציוד ששימשו לצורך הבישול, ומזה שין לו מושג איך הבישול נשמע בחדר האמור, ובאיזו מידה הוא קרוב או רחוק ממנו.

אי אפשר להזיז אותו מהשטויות האלה אפילו מילימטר, לא משנה בכמה סבלנות ופירוט כותבים לו הסברים ענייניים -- אליהם הוא לא מגיב.

אז נשבר כבר מלשמוע את אותן קלישאות מטופשות על זה שהוא שומע את הצליל הקרוב ביותר למקור עאלק, ואחרים "מסתפקים" בזה שטוב להם באוזן וכד'. חוצמזה, אין לו מערכת, לא נראה שיש לו ניסיון או הבנה בסאונד, השמיעה שלו דפוקה (לפי הודאתו), אבל הוא מספר לכולם איך צריך לבנות מערכת.

יומרנות והתנשאות מתמשכים וחסרי כיסוי מכל זווית שתסתכל על זה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
@שניצל -- מה שמגוחך פה הוא זה שאתה יוצא להגנתו של מישהו שמבחינתו אין מה לדבר על כבוד הדדי. הוא מזלזל באופן עקבי ומופגן בכל מי שאינו בתוך המסגרת המאוד צרה של אמונותיו, ואתה אישית קרוב להיות האבטיפוס של מה שהוא מזלזל בו -- כזה שמאמין שכבלים וחומרים יכולים להשפיע, כאלה שמכניסים מגברי מנורות הביתה ומבזבזים זמן וכסף על טיפול בחשמל, ואני כבר לא זוכר מה עוד, ולא שזה משנה.

כן, הוא טרול לכל דבר ועניין. התרומה שלו היא בדיוק אפס, הוא רק מדקלם ותוקע את אותן קלישאות שחוקות בכל מקום, החל בדיעותיו על מדידות (מעבדה), כולל זה שמנורות וויניל זה גרוע, וכו'. אני בטוח שאם היית עוקב אחר כתביו, לא רק שלא היית מגן עליו, אלא באיזשהו שלב היית פותח עליו מקלדת כמו שרק אתה יודע, וזה היה קורה הרבה לפני שאנחנו התחלנו להגיב בהתאם.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
עמיר
יש לו מערכת
ומניתי אותה כבר לפני.
וכולם יודעים שזה אותו טרול רב פרצוף
גם בעלי האתר.

פשוט יש לו מעין אג'נדה
לא להשקיע מעבר לאזור ה"שהשקיע" שנמצא אצלו.
ולכן מחפש תירוצים להטעות ולהצדיק את הציוד שאותו מחזיק.
שאין לו שום דרך ו/או רצון להחליף
מעולם לא שמע ציוד ברמה גבוהה משלו

מתווכח עם כל העולם ואשתו ומחפש כל דרך להצדיק את דרך חשיבתו והציוד שיש לו

אגב אחלה מערכת יש לו, כבר אמרתי
אבל המערכת ברמה שלא מתאימה לשרשורים פה בפורום בשביל לייצר דיונים "חזקים" והתדיינות עם אנשים שעברו כברת דרך אדירה וניסיון.
וניסיון עלוב להמציא הגלגל מחדש.
פשוט לא מתאים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר
יש לו מערכת
ומניתי אותה כבר לפני.
וכולם יודעים שזה אותו טרול רב פרצוף
גם בעלי האתר.

פשוט יש לו מעין אג'נדה
לא להשקיע מעבר לאזור ה"שהשקיע" שנמצא אצלו.
ולכן מחפש תירוצים להטעות ולהצדיק את הציוד שאותו מחזיק.
שאין לו שום דרך ו/או רצון להחליף
מעולם לא שמע ציוד ברמה גבוהה משלו

מתווכח עם כל העולם ואשתו ומחפש כל דרך להצדיק את דרך חשיבתו והציוד שיש לו

אגב אחלה מערכת יש לו, כבר אמרתי
אבל המערכת ברמה שלא מתאימה לשרשורים פה בפורום בשביל לייצר דיונים "חזקים" והתדיינות עם אנשים שעברו כברת דרך אדירה וניסיון.
וניסיון עלוב להמציא הגלגל מחדש.
פשוט לא מתאים.
אני לא בטוח שזה אותו אדם, אבל זה לא משנה.

אם כבר אז להיפך, להדגיש שזה אותו אדם הופך אותו למיוחד, כאילו אין עוד ליצנים כמוהו, העוד שלדעתי יש, לא חסרים כאלה. כבר היו לנו כמה מקרים דומים, אם כי כאלה שהפגינו קצת יותר ידע, גם אם לא תמיד הם הבינו את מה שהם ידעו, מעבר לרמת הנוסחה.

אני מתייחס רק לדברים שהוא אמר לגבי עצמו, שיכולים להיות גם שקריים ועיוותים, גם זה לא ממש משנה לי.

אני מציע לעזוב את העיסוק בו ובאישיותו. הוא וזהותו לא מעניינים את הסבתא.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
ברור שלא מעניין הסבתא
ויחד עם זאת מתדיינים עליו
ללא הפסקה.

הייתה לי תגובה באחד השרשורים שפתח לפני שבועיים, עם image ששמתי "dont feed the Trols"
ובכל זאת מאכילים אותו והוא אותנו בהרבה קש.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
עדיין לא ראיתי מישהו שכותב על דרך פרקטית איך לעשות מדידות ולמה הן חשובות ,למעט תגובות של טיפוסים זבי אגו חסרי נסיון פרקטי ,
מעבר לזה "ואהבת לרעך כמוך " , אז מה זה לעזאזל מה שמתחולל פה ?
טרול ? בוט ? תפסיקו עם זה , רציתי לספר לכם שאנחנו קבוצה של חברים עם פורום קטן בוואטס , שלא מזלזלים בדברים הללו בכלל , וכל אחד מומחה בתחומו כמו מיכאל , רן ,דן נגר ,ועוד כמה מוממחים לאנלוג כמו דורון , וכל אחד מוסיף לשני ,ללא קללות ועם דרך ארץ וכבוד לזולת ,
תסלחו לי שאני נוזף בכם ביום שבת בבוקר עם הנג אובר קשה ,הרי כולנו רוצים שהמקום הזה שהקים נמר בעמל רב יהיה מועיל ונעים ,קצת כבוד למקום ,ושדעו שקוראים אותנו גם בחו"ל ואני ממש מתבייש בתגובות שלהם לאגרסיות של חלקנו , סליחה!!!!!!!
תודה רבה על הכל
מעריך מאוד
נחמד מאוד לחוות אנושיות כאן :בעד::)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הרוב כאן ככה ,רק יותר ביישנים ופחות כותבים , לך תתמודד עם עמיר וארז ,הם חדים וקצת מזלזלים , בקיצור ,מי צריך את התגובות שלהם כלפיך ,אני מכיר רק תרנגול הודו אחד שלא איכפת לו (בעצם שתיים אבל אחד הוא בעל האתר )

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
הרוב כאן ככה ,רק יותר ביישנים ופחות כותבים , לך תתמודד עם עמיר וארז ,הם חדים וקצת מזלזלים , בקיצור ,מי צריך את התגובות שלהם כלפיך ,אני מכיר רק תרנגול הודו אחד שלא איכפת לו (בעצם שתיים אבל אחד הוא בעל האתר )
לדעתי, עמיר לא מזלזל באף תגובה להיפך! עמיר תמיד באופן מאוד סבלני ומעמיק לוקח סעיף סעיף מכל פוסט שהוא מגיב לו ובמידה והוא לא מסכים עם הכתוב הוא מביא טיעונים לוגיים והגיוניים, כשעונים לו הוא תמיד ולעולם יחזיר תגובה מנומקת גם אם יצטרך לחפור במקומות אחרים, לראות סרטונים משעממים ומעייפים, לחפש פוסטים עתיקים ולהגיב עיניינית. גם אני כבר יצאתי פיתה מולו.
כאשר הוא בטוח הוא ימשיך לענות עד אין קץ…
האם לזה אתה קורא זילזול?
אודיוגוד (ואחרים שמתווכחים עם עמיר על כל נושא) לא תמיד מצליח לתת תשובה מספקת עם טיעונים אמיתיים אל מול הטיעונים המוכחים של עמיר ואז הוא יתעלם מהתגובה דבר שיכול לעצבן. אבל אני חייב לציין ששניהם מיצו כמה נושאים לעייפה ויכולים לשחרר.
המסכנה שלי היא שאודיוגוד הוא לא טרול אלה מישהו שבאמת ובתמים מאמין שהדרך שלו תביא אותו לנירוונה אודיופילית, על הדרך הוא נהנה להתריס אל מול האודיופילים העתיקים פה בפורום וזה סבבה, לא קרה כלום…

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לצערי יש צורך בעוד איך במדידות ,בעיקר כאשר הרמקול מוצב בחדר , הרי כשאנו שומעים רמקול מסוים בחדרנו ההשפעה של החדר על הצליל גדולה יותר או לא פחותה מצליל הרמקול , מעבר לזה רוב החברות הסבירות לא מוכרות רמקולים עם אנומליות מטורפות בכיול ,בנוסף צריך למדוד לא רק בנקודת הישיבה ,אפשר למדוד גם את הרמקול עצמו בחדר!!!!!!
כלומר ,מדידות אינם מיותרות בכלל , הם עוזרות מאוד למקם את הרמקול במקום האופטימלי (בתנאי שאין לך אישה גרזן ) ,
כמובן שנעזרים גם באזניים בכדי לתת פיין טיונינג בהתאם לטעמך ,
איך מתחילים
שמים בתחילה בנקודת הישיבה איזה רמקול ,לא חשוב מוניטור ,רצפתי ,ומסתובבים בלי מדידה בחות או יותר בו צריך להיות אחד הרמקולים ,קדימה אחורה ולצדדים שהרמקול שנמצא בנקודת הישיבה מנגן ולפי האוזניים ברגע ששומעים צליל סביר בלי קפדנות יתרה מסמנים על הריצפה את המיקום לאחר מכן אותו דבר ברמקול השני ,
גוררים הרמקולים הרמקולים הראשיים למקומות הללו בערך (יש לטרוח לפני לסלק כל אקוסטיקה למעט ריהוט לא נייד ) ,מחברים אותם ומסלקים המוניטור מנקודת הישיבה ויושבים שם ככה בחדר ריק לראות באם העסק סביר !
לאחר מכן מכן קובעים את ה TOE IN ,יש לדעת שככל שהרמקול מוטה אליכם יהיו יותר גבוהים יחסית לבס ולהפך , אחרי שאיזנתם חפיף את העסק
מתחיל שלב המדידות ,
מחברים מקרופון יעודי מכויל (שעולה 100 דולר בערך ),בעזרת תוכנה יעודית חינמית (לא זוכר השם ) משדרם צליל לבן כשהמיקרופון נמצא בנקודת הישיבה בערך בגובה 95 סמ בדיוק באמצע ,
התוכנה תתן לכם גרף של כל רמקול בנפרד וגם איך העסק ביחד ,בודקים דיפים והגברים ואז ניתן להזיז הרמקולים טיפה מפה לשם באם משפר המצב ?
בהמשך מתחילים להחזיר האקוסטיקה במידה ויש לאט לאט בהתאם למדידה , בשלב זה יש לשים לב לפינות הקיר שאחרי הרמקולים שלא יוצרים איזה התאבכות בבס ומודדים שוב , ככה הרבה פעמים עד שרוב הדיפים וההגברים נעלמים , רציתי להוסיף פה שאחת הבעיות העיקריות היא נקודת ישיבה קרוב מדי עם הראש לקיר האחורי שזה משכנו הטיבעי של בס מחורבן ונפוח (גם על זה צריך לדבר עם האישה ) ולמשוך הספה קדימה לפחות 40 סמ אם לא יותר ,
בשלב זה יש להסתובב טיפה בין הרמקולים בכדי לשמוע איפה יש בעיות בס או אחרות ,בעיקר בפינות החדר ,והיכן שיש בעיה יש להניח משהו שיקלוט אותה ויבטל אותה ,או סופג אקוסטי או אפילו כורסת טלויזיה , משהו !!
ואז כמובן למדוד שוב בפעם המאה :D ,מתוך תקווה שנוצר שיפור קטן בגרף ,
מותר בשלב הזה לדאוג להטיה של הרמקולים או אפילו להזיז אותם כזה מגובה במדידה לראות את השינוי ,
זה השלב להכניס לאט לאט עוד אקוסטיקה כזה מגובה ממדידות תוך לקיחה בחשבון שיכול לקלקל בקלות ואז צריך לסלק (למשל יש קולטי בסים שקולטים בעיקר מיד בס ) זה כדאי לזרוק !
בקיצור מדובר בהמון מדידות בהתאם לרמקול ולחדר ולוקח ימים עד שמצליחים להתקרב למשהו סביר ,והתיקון לעולם לא נגמר ,
אפשר כמובן להרחיב בקשר לציוד ,לגיין הנכון ,להטייה הנכונה בהתאם לפיזור הרמקול ,סוג השטיח אפילו , (שטיח פרסי דקיק בגודל 2מטר על מטר עשרים לא יעשה כלום אפילו הוא לטעמה של הגסטפו )
ועדיין לא דיברנו על תיקון אקטיבי, כמו RC ,או כל מיני קולטים עם ממברנות אקטיביות או מכשירים שמשדרים גל הפוך לבעיה כמו בלק בוקס ודומים ,
כמו כן יש כמובן את זמן הדעיכה שאותה רואים בגרף של הWATER FALL למי שיודע מה זה ,
לסיכום מדובר בעשרות אם לא מאה מדידות בכדי לחבר הרמקולים המחורבנים שלנ לחדרים המעופשים שבו אנחנו ממקמים אותם ,
לכן לא ברור לי בכלל מה אתם מתנפלים על הבחור שלנו שמדבר על מדידות ,או סתם מרגיזה אותכם עקשנותו ,או פשוט חוסר מודעות לצורך במדידות בכדי לאזן חדר רמקול אפילו באם הרמקול לא מושלם ,
זה כתבתי על קצה המזלג ומדובר בבעיה שהינה קצה הקרחון בקבלת צליל נכון והתאמה לטעם האישי ,
תרשו לי להוסיף שבמידה והעסק גדול עליכם (רובנו ) אפשר לפנות לאקוסטיקאי מקצועי שעולה כמה גרושים ,שיוכל גם לספק לכם את אשר צריכים בחדר וכמובן למדוד בצורה מקצועית (דן נגר, שדמה ,קרני ועוד ) ,
וזו הסיבה בדיוק שינני רואה צורך בביטויים הגסים שלכם כלפי פותח השרשור , קצת הבנה לא תזיק פה !
אתה פספסת את כוונת המשורר. האיש בעל מיליון הזהויות טוען שצריך לקנות ציוד לפי מדידה של הרובוט. כוונתו היתה לא לפי איך שרמקול ששמעת ואתה אוהב נמדד בממ"ד, בסלון ריק או במרתף.

כלומר צריך לרכוש רמקולים רק לפי המדידה של רובוט ניפל. לא צריך לשמוע. רק לקרוא גרפים. זה לא פחות מהזיה ומתכון לנפילה וודאית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתה פספסת את כוונת המשורר. האיש בעל מיליון הזהויות טוען שצריך לקנות ציוד לפי מדידה של הרובוט. כוונתו היתה לא לפי איך שרמקול ששמעת ואתה אוהב נמדד בממ"ד, בסלון ריק או במרתף.

כלומר צריך לרכוש רמקולים רק לפי המדידה של רובוט ניפל. לא צריך לשמוע. רק לקרוא גרפים. זה לא פחות מהזיה ומתכון לנפילה וודאית.
@שניצל לא עקב אחרי מה שקרה, והוא לא יודע שהוא מגן על מי שמזלזל בו ובכל מה שהוא מייצג

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
שניצל גבר גבר
ולכל ה"פרשנים" כאן אני מבקש לא לפרש את דבריי בצורה שנוחה לכם
ואני בטח שלא אסביר את עצמי שוב בפעם ה1000

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור