ניקון טובה יותר מקנון?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
האתר DXO בדקו את 3 המצלמות האולטימטיביות המסקנה היא...
http://www.dxomark.com/index.php/Ca...rand2)/Nikon/(appareil3)/767|0/(brand3)/Nikon

כל הכבוד לקנון, מעניין מה הנביא יגיד על זה.

תומר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אין דבר כזה ניקון טובה יותר מקנון.
אין דבר כזה קנוון יותר טובה מניקון.

יש דגם נתון הטוב מדגם מקביל לו, מה שהופך את זה לעניין זמני.
בנוסף, יש חשיבות לחשיבות הניתנת לפרמטרים המושווים.

מה שהרבה יותר יציב ופחות מושפע מתכונות חדשות (המעניקות יתרון זמני למי שמאמץ קודם) הן עדשות.

השוואה שיטתית של העדשות העיקריות הייתה עוזרת.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מה זה ניקון יותר טובה? מאיזו בחינה? חיישן? נוחות תפעול? מערכת מיקוד? עדשות טלפוטו? עדשות זווית רחבה? מערכת מדידת אור? עיבוד פנימי ל JPEG? מהירות? עינית? גודל, משקל? יש כל כך הרבה פרמטרים וכל כך הרבה מבחר, ולכן אין היום "יותר טוב".
(אופס - יואל היה זריז ממני, לא ראיתי)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אתה מוכן להודות (שנכון לעכשיו), ניקון D800, D800E, D4, D600 ו-D3200 יותר טובות?
אז אתה אומר את זה? http://www.dxomark.com/index.php/Lenses/Camera-Lens-Ratings/Optical-Metric-Scores

תומר

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ללא מילים...

post-19429-133493678063.jpg

תומר

תמונות מצורפות

• post-19429-133493678063.jpg
    post-19429-133493678063.jpg
    KB 130 · צפיות: 410

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
לא מבין איזו בעיית מבחר עדשות יש לניקון מול קנון. למעט 70-200 f/4 שחסרה בליין לשתי החברות יש מבחר עדשות כמעט זהה. אבל... מבחר עדשות DX בניקון לפורמט APS-C לחובבים רחב בהרבה מזה של קנון וכחבילה לצלם חובב ניקון מציעה את הליין הגדול ביותר שנותן פתרון מהטווח הרחב של 10מ"מ עד 300 מ"מ הכולל עדשות מאקרו ייעודיות, עדשות פריים, ועדשת פישאיי. אין לאף חברת צילום מבחר עדשות כה רחב לשוק החובבים ואף חברה בשוק לא משקיעה בפורמט הזה כמו שניקון משקיעה. רק היום היא הכריזה על עדשה חדשה ה 18-300 כך שאני ממש לא מבין מאיפה באה הטענה שלניקון יש בעיה במבחר עדשות...
רשימת עדשות חובבים בפורמט DX של ניקון
(בחלק מהעדשות הוספתי את שנת יציאת העדשה לשוק של קנון ושל ניקון)

Wide Zoom
AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED
AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED - Nikon 2003 \ Canon 2004

Normal Zoom
AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED II
AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR - Nikon 2008 \ Canon 2009
AF-S DX Zoom-Nikkor 17-55mm f/2.8G IF-ED - Nikon 2003 \ Canon 2006
AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II - Nikon 2005 \ Canon 2008
AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-5.6G ED VR - New Lens!

Telephoto Zoom
AF-S DX Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G ED
AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G IF-ED
AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR

Single-Focal Length

Normal
AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

Micro
AF-S DX Micro NIKKOR 40mm f/2.8G
AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR

Fisheye
AF DX Fisheye-Nikkor 10.5mm f/2.8G ED

אני לא פאן בוי של ניקון כי צילמתי בעברי עם מצלמות קנון DSLR בעידן הדיגיטלי כ 3 שנים ואני מכיר את המצלמות של החברה הזו ואת ליין העדשות כי אני נחשף לציוד שלהם ברמה יום יומית אבל אם יש משהו שלא ניתן להתעלם ממנו זו ההתקדמות האדירה של ניקון ב 4 שנים האחרונות בכל מה שקשור לביצועי חיישן (טווח דינאמי, רעש, עומק צבע) ומי שטוען שטווח דינאמי זה נתון טכני שניתן לדלג עליו או לא להתייחס אליו לדעתי לא מבין את החשיבות של הנתון הזה... הבדל של 3 סטופים בטווח דינאמי בין ה MKIII לבין ה D800 זה לא משהו שהולך ברגל. זה רק אומר שהניקון מסוגלת להוציא הרבה יותר פרטים בתמונה מה MKIII באיזורים הבהירים והאיזורים הכהים וזה ברגישות בסיס של 100-3200 שאלו טווחי הרגישות השמישים ביותר.
וה D3200 הקטנה והפשוטה מציגה ביצועי חיישן שמביישים את ה 7D בכל מה שקשור לטווח דינאמי, עומק צבע, ורעש. וזו מצלמה של 650$...

אם יש מצלמה שחסרה כרגע בליין של ניקון זאת מצלמת FF עם רזולוציה מופחתת מזו של ה D800 וגבוהה יותר מזו של ה D4 בשביל להתמודד עם ה 5D MKIII (לטובת אלו שלא רוצים חיישן של 36MP) ואם השמועות נכונות אז ה D600 שתצא תשלים את החסר ואם השמועות שהמחיר שלה יהיה 1500$ היא הולכת להיות להיט היסטרי מבחינת מכירות.
לשתי החברות יש ליין מצלמות ועדשות מצויין ברמות מחיר המתאימות לחובבים וגם למקצוענים. צריך להסתכל על שיקולים בבחירת מערכת צילום ולא משנה של איזו חברה מבחינת יחס עלות תועלת, צרכים, מבחר פתרונות לסגנונות צילום שונים, נוחות וכמובן שירות ותמיכה ללקוח. בחירת מערכת צילום של חברה מסויית כמוה לחתונה קתולית שלא מתגרשים ממנה בקלות.

ליאור

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ללא (הרבה) מילים...

hairy-tits.jpg

פפפשששררר...

תומר

תמונות מצורפות

• hairy-tits.jpg
    hairy-tits.jpg
    KB 50.7 · צפיות: 412

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
תומר, ייתכן שאיבדת עניין באודיו?
מזה זמן רב שאתה כותב רק על סמרטפונים ומצלמות.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום רונן,

לא איבדתי עניין באודיו, אין לי עם מי לדבר :בכי:. אבל יש 1,500 דיסקים להאזין להם.
אני כותב על התחום (סמארטפונים ומצלמות DSLR) מכוון שאני חובב את התחום.

תומר

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא מבין איזו בעיית מבחר עדשות יש לניקון מול קנון. למעט 70-200 f/4 שחסרה בליין לשתי החברות יש מבחר עדשות כמעט זהה
יחי ההבדל הקטן...... זו עדשת הטלפוטו זום הטובה ביותר לחובב המתקדם - הפשרה הכי טובה בין איכות ומשקל בתחום הטלפוטו. נקודה. בכל מערכת שקיימת היום. יש עוד הבדלים כנראה שכל מני אנשים ימצאו - עבורי זה ההבדל הכי גדול. לא מבין מדוע החברות האחרות לא משכפלות עדשה מוצלחת ופופולרית זו - אבל זה המצב.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יחי ההבדל הקטן...... זו עדשת הטלפוטו זום הטובה ביותר לחובב המתקדם - הפשרה הכי טובה בין איכות ומשקל בתחום הטלפוטו. נקודה. בכל מערכת שקיימת היום. יש עוד הבדלים כנראה שכל מני אנשים ימצאו - עבורי זה ההבדל הכי גדול. לא מבין מדוע החברות האחרות לא משכפלות עדשה מוצלחת ופופולרית זו - אבל זה המצב.
ואוסיף שעדשת הטלפוטו השנייה בטיבה לחובבים היא הגרסה הלא מיוצבת שלה. ואח"כ יש את כל ה 70-300 למיניהן.....

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לא לריב, בבקשה ;).

post-5225-133493806688.jpg

תומר

תמונות מצורפות

• post-5225-133493806688.jpg
    post-5225-133493806688.jpg
    KB 28.7 · צפיות: 399
נערך לאחרונה ב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28

אין ספק שזאת הנקודה שבגללה קנון טובה יותר מניקון... מי שלא רוצה לקנות את ה 70-200 היקרה של ניקון יש לו את האופציה לקנות את ה 80-200 שעולה כמו גירסאת ה f4 של קנון ולהרוויח סטופ שלם של אור. כך שלא הייתי קורא לזה יתרון מוחץ... מה גם שעדשת 70-200 f4 צפוייה לצאת כי ניקון חידשו את ליין עדשות ה f4 בשנתיים האחרונות וגירסת 70-210 f4 הייתה קיימת בליין של ניקון הרבה מאד שנים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אין ספק שזאת הנקודה שבגללה קנון טובה יותר מניקון... מי שלא רוצה לקנות את ה 70-200 היקרה של ניקון יש לו את האופציה לקנות את ה 80-200 שעולה כמו גירסאת ה f4 של קנון ולהרוויח סטופ שלם של אור. כך שלא הייתי קורא לזה יתרון מוחץ... מה גם שעדשת 70-200 f4 צפוייה לצאת כי ניקון חידשו את ליין עדשות ה f4 בשנתיים האחרונות וגירסת 70-210 f4 הייתה קיימת בליין של ניקון הרבה מאד שנים.
זאת נקודה למי שרוצה עדשת טלפוטו באיכות מקצועית שלא שוקלת קילו וחצי............ כן............... הסטופ הנוסף הזה עולה בכאבי גב וצוואר.... וגם מפסידים 10 ממ כשגם ככה 70 זה ארוך לקרופ (דיברנו על חובבים - נכון?)...... לא תודה, גם ככה ה 70-200 4 מיוצבת שוקלת 750ג ויותר מזה זה סבל. (והנה תכף באה התגובה שאני מצפה לה מהדוקטור.......)
ואני אמרתי שקנון טובים מקנון?????? הבנת הנקרא איש...... הבנת הנקרא..... כתבתי שזה עניין של טעם. אני לא מצדד באף אחת מהחברות. אני כן חושב שעבורי עדשות קנון יותר מתאימות - בעצם רק מסיבת העדשה הזו.

נערך לאחרונה ב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
זאת נקודה למי שרוצה עדשת טלפוטו באיכות מקצועית שלא שוקלת קילו וחצי............ כן............... הסטופ הנוסף הזה עולה בכאבי גב וצוואר.... וגם מפסידים 10 ממ כשגם ככה 70 זה ארוך לקרופ (דיברנו על חובבים - נכון?)...... לא תודה, גם ככה ה 70-200 4 מיוצבת שוקלת 750ג ויותר מזה זה סבל. (והנה תכף באה התגובה שאני מצפה לה מהדוקטור.......)

אני בכוונה מצטט אותך לא כי אני נהנה לקרוא את גיבובי השטויות שלך אלא כדי שלא תערוך את ההודעה ושתשאר עדות מי פה מתקיף את מי. ולמה אני מגיב אליך בחריפות.
אז גוגל בוי הנה שיעור בחשבון עבור טרול אינטרנטי ברמה של כיתה ב'
קנון = קרופ פאקטור 1.6. 70 * 1.6 = 112 מ"מ
ניקון = קרופ פאקטור 1.5. 80 * 1.5 = 120 מ"מ
אם הצדקנות החולנית שלך עושה עניין מ 8מ"מ הבדל זה כניראה שחסרים לך כמה מילמטרים בתחתונים. כי 8 "מ זה חצי צעד.
אבל סטופ שלם של אור זה כבר הבדל הרבה יותר גדול גם לחובבן... צילום במצלמת קאנון ב ISO 3200 בגלל צמצם 4 יתן תמונה גרועה ביחס לצילום עם מצלמת ניקון בצמצם 2.8 וב ISO 1600. ואם מ 8 מ"מ אתה עושה עניין ולא בכל מה שקשור לטווח דינאמי ב ISO גבוה או רעש או טווח של גוונים אז חביבי אתה לא מבין כלום בצילום.

וכן אני דוקטור בשבילך, את מה שאתה יודע בצילום אני כבר מזמן שכחתי בניגוד אליך כל תשובה שלי פה מנומקת ומוסברת ברמה כל כך גבוהה שרק אתה לא מסוגל להבין ולהפנים. תמשיך תמשיך בהתנהגות הזו שלך כלפי חוסר הידע וחוסר הביטחון שלך קופצים פה בכל הודעה שאתה כותב ומפנה אותה אלי באופן אישי.

ותומר,
המונח לא לריב היה נחמד לכמה שניות עד שגוגל בוי פה פתח ג'ורה של בורות וחוסר ידע. ניקון *** חברה והכל בגלל עדשה אחת...

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני בכוונה מצטט אותך לא כי אני נהנה לקרוא את גיבובי השטויות שלך אלא כדי שלא תערוך את ההודעה ושתשאר עדות מי פה מתקיף את מי. ולמה אני מגיב אליך בחריפות.
אז גוגל בוי הנה שיעור בחשבון עבור טרול אינטרנטי ברמה של כיתה ב'
קנון = קרופ פאקטור 1.6. 70 * 1.6 = 112 מ"מ
ניקון = קרופ פאקטור 1.5. 80 * 1.5 = 120 מ"מ
אם הצדקנות החולנית שלך עושה עניין מ 8מ"מ הבדל זה כניראה שחסרים לך כמה מילמטרים בתחתונים. כי 8 "מ זה חצי צעד.
אבל סטופ שלם של אור זה כבר הבדל הרבה יותר גדול גם לחובבן... צילום במצלמת קאנון ב ISO 3200 בגלל צמצם 4 יתן תמונה גרועה ביחס לצילום עם מצלמת ניקון בצמצם 2.8 וב ISO 1600. ואם מ 8 מ"מ אתה עושה עניין ולא בכל מה שקשור לטווח דינאמי ב ISO גבוה או רעש או טווח של גוונים אז חביבי אתה לא מבין כלום בצילום.

וכן אני דוקטור בשבילך, את מה שאתה יודע בצילום אני כבר מזמן שכחתי בניגוד אליך כל תשובה שלי פה מנומקת ומוסברת ברמה כל כך גבוהה שרק אתה לא מסוגל להבין ולהפנים. תמשיך תמשיך בהתנהגות הזו שלך כלפי חוסר הידע וחוסר הביטחון שלך קופצים פה בכל הודעה שאתה כותב ומפנה אותה אלי באופן אישי.

ותומר,
המונח לא לריב היה נחמד לכמה שניות עד שגוגל בוי פה פתח ג'ורה של בורות וחוסר ידע. ניקון *** חברה והכל בגלל עדשה אחת...
לא אמרת כלום לגבי המשקל, שזו טענתי העיקרית. דוקטור. תמשיך, אני נהנה מלקרוא אותך :)

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
את הדיון הזה ודיונים עתידיים איתך גמרתי. זה נתון עכשיו להחלטה של ליאור קורן המקום הזה צר מידי מלהכיל את שנינו.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
............. הב הב

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור