נגיף הקורונה והשפעתו בעולם...

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
עכשיו ? כשהבנאדם דיבר איתי על קוסטיצה ? .......קוסטיצה יכולה לאחד אותנו ואת הפלסטינים ......את שרה'לה ואיילת שקד

לא רק שלא לוקח את ה- (ורד) גם מוסיף כוס :שתוי:

יאללה פגישה במעיין הבירה בחיפה על מגש קוסטיצה הספיישל של המקום.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
יאללה יאללה.
שברתי לך מיתוס המקשר בין מחבקי כבלים לעובדי אלילים/מנשקי קמעות? אני שמח.

באחרית הימים נפתח קוסטיצה מעושנת ביחד. אבל לא יהיו שם דיבורים על אודיו.
matanoosh, כדי לתת חיזוק נוסף ל- Bonding שנוצר בינינו בשעות האחרונות ......כנס בבקשה לשירשור על ClassD ותן ל- EB1000 בראש על הזחיחות שלו בנושא ההתחממות הגלובאלית....תן לו את 100% מתנוש שאנו מכירים ואוהבים ;).

אל תחסוך ממנו מאומה......וקבל ממני כבר פרח מראש(ורד).......צחוק, צחוק אבל זה נושא באמת חשוב !!!.

ושאף אחד לא יגיד לי שכל הטכנוקרטים כאן באתר "צבועים בגוון בודד".......

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
היהדות הרבה יותר מורכבת.
מצד אחד לאדם חופש בחירה ומצד שני האלוהים יודע הכל.
הידיעה האלוהית פוגמת בחופש הבחירה בין טוב לרע של האדם כי כיצד יתכן שהאדם ישנה את החלטתו, ללא פגיע בידיעה האלוהית?
לא מעט פילוסופים דנו בשאלה הזו.
ובגדול ההסבר הוא שאי אפשר להבין את התפיסה האלוהית במונחים אנושיים.
מצד שני אך אלוהים הקשה את לב פרעה ואחר כך העניש אותו?
כי פרעה נשתרש בחטא, הוא במילים אחרות הוא כבר היה גמור.
הפרט לא יכול לטעון שאינו אחראי על המעשים שלו בגלל הידיעה האלוהית.
מצד שני לאלוהים תוכנית גדולה, ואנחנו פיונים במהלכים שלו.

המשפט "הכל צפוי והרשות נתונה" הוא אחד המשפטים הכי אוויליים שאני מכיר......וכל הנסיונות האלעק פילוסופיים ואינסוף ההתפלפלויות כדי לישב את הסתירה שנכתבה ע"י רבי עקיבא לפני אי אלו אלפי שנים פשוט מגוחכים.

אפשר היה פשוט להגיד - כבוד הרב טעה.......התבלבל בלשונו......Typo......ולסיים את הפרשה.

איינשטיין בכבודו ובעצמו טעה והודה בטעותו מול תורת הקוונטים, אז עם כל הכבוד..........

נערך לאחרונה ב:

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
הנחיה חדשה: אין לנשק מזוזות או לגעת בהן:

https://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-5688832_184,00.html

אגב הנגיף עבר מוטציה ועכשיו הפך לקטלני פי 4!

https://www.dailymail.co.uk/health/...iller-coronavirus-spreading-study-claims.html

עד שימצא חיסון יקח שנה וחצי לפחות, ולכן כ 20% מהאוכלוסיה תדבק וכ 10% לא תשרוד. יש המון מקרים שבהן חולה ש"החלים" נמצא שוב חיובי לאחר שבועיים. בהתחלה הניחו שזה בגלל טעויות בדיקה, אבל עכשיו בודקים שייתכן שמדובר בזן משני שעמיד בדיוק כמו נגיף ה HIV. זה אומר מרגע הדבקות לא ניתן להרפא ואפשר לחלות שוב ושוב עד המוות.

בקיצור, למי שמאמין, שיתחיל להתפלל, רק מבלי לגעת במזוזות :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
הוא אנטישמי בטח, ישר לפורום שנאה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
הנחיה חדשה: אין לנשק מזוזות או לגעת בהן:

https://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-5688832_184,00.html

אגב הנגיף עבר מוטציה ועכשיו הפך לקטלני פי 4!

https://www.dailymail.co.uk/health/...iller-coronavirus-spreading-study-claims.html

עד שימצא חיסון יקח שנה וחצי לפחות, ולכן כ 20% מהאוכלוסיה תדבק וכ 10% לא תשרוד. יש המון מקרים שבהן חולה ש"החלים" נמצא שוב חיובי לאחר שבועיים. בהתחלה הניחו שזה בגלל טעויות בדיקה, אבל עכשיו בודקים שייתכן שמדובר בזן משני שעמיד בדיוק כמו נגיף ה HIV. זה אומר מרגע הדבקות לא ניתן להרפא ואפשר לחלות שוב ושוב עד המוות.

בקיצור, למי שמאמין, שיתחיל להתפלל, רק מבלי לגעת במזוזות :)

הפוך.

Now an older, milder strain seems to be becoming more common.

היום זה פחות קטלני

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
https://m.ynet.co.il/Articles/5688834

אין ספק שאין לנשק מזוזות ואין לגעת בהם כלל

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
matanoosh, כדי לתת חיזוק נוסף ל- Bonding שנוצר בינינו בשעות האחרונות ......כנס בבקשה לשירשור על ClassD ותן ל- EB1000 בראש על הזחיחות שלו בנושא ההתחממות הגלובאלית....תן לו את 100% מתנוש שאנו מכירים ואוהבים ;).

אל תחסוך ממנו מאומה......וקבל ממני כבר פרח מראש(ורד).......צחוק, צחוק אבל זה נושא באמת חשוב !!!.

ושאף אחד לא יגיד לי שכל הטכנוקרטים כאן באתר "צבועים בגוון בודד".......

רוברט, עוד לא הבנת שלפי דעותיו והשקפותיו EB הוא אחיו התאום של יורם שפטל ? לא יעזור כלום.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט, עוד לא הבנת שלפי דעותיו והשקפותיו EB הוא אחיו התאום של יורם שפטל ? לא יעזור כלום.
למה ככה? .....אני בנאדם עם תקווה אני........קצת מילים פה ושם ונמצא את EB1000 מלטף עץ וחובש רגל של קואלה פצועה.........אמונה בצדקת הדרך חברים.(ורד)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
למה ככה? .....אני בנאדם עם תקווה אני........קצת מילים פה ושם ונמצא את EB1000 מלטף עץ וחובש רגל של קואלה פצועה.........אמונה בצדקת הדרך חברים.(ורד)

שכחת בעניין הליטוף להוסיף שמאלן וערבי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
א. אני משתדל רק לכתוב דברים שאני בטוח בצדקתם. לכן אחוז הדברים שאני טועה בהם, שאותם אני כותב באתר, הוא נמוך.

איך אומרים בביטוח הראל, "נמוך, אבל לא נמוך מספיק" ......תובנות האודיו שלך באות בסתירה עם הציטוט מדבריך.......אבל אני מרגיש שלאור הפוסטים האחרונים המצויינים שלך בנושא המדע "יש על מה לעבוד איתך" ........אני צופה לך עתיד מזהיר, תן לי קצת זמן(ורד)

נערך לאחרונה ב:

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
המשפט "הכל צפוי והרשות נתונה" הוא אחד המשפטים הכי אוויליים שאני מכיר......וכל הנסיונות האלעק פילוסופיים ואינסוף ההתפלפלויות כדי לישב את הסתירה שנכתבה ע"י רבי עקיבא לפני אי אלו אלפי שנים פשוט מגוחכים.

אפשר היה פשוט להגיד - כבוד הרב טעה.......התבלבל בלשונו......Typo......ולסיים את הפרשה.

איינשטיין בכבודו ובעצמו טעה והודה בטעותו מול תורת הקוונטים, אז עם כל הכבוד..........

רוברט
אתה מצליח לתבלן כל דיון בטעמים של מגעיל.
לא הדתיים ולא החילוניים בקבוצה ניסו לשכנע את האחר. היה דיון פלוסופי נחמד.

אבל אתה באופן שיטתי מצליח לחרב כל דיון בכתיבה יפה ורהוטה בכל אחד שחושב אחרת ממך.

אתה כל כך עף על זה שאתה מהנדס.
כל דבר שאתה כותב אתה מתיימר להציג כאילו הוא כליל החוכמה.
אינסוף שחצנות.
כולם מטומטמים ורק אתה החכם.

למה אתה מתנהג ככה?
סתם, כי אתה אוהב לעצבן ולקבל קצת צומי ממטאנוש?

מדהים בעניי אך אפשר לזלזל בפילוסופים שהם קצת יותר חכמים ממך, שכתבו קצת יותר ספרים ממך ושנקראו ונשתמרו לאורך אלפי שנים.

אבל אתה כזה בנאדם ממורמר עם אפס כבוד לאנשים אחרים.
חבל...

והסיבה שאנחנו כאן בארץ הזאת היא בגלל אותם הרבנים המגוחכים ששמרו על הצביון היהודי במשך אי אלו אלפי השנים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,574
נקודות
113
איך אומרים בביטוח הראל, "נמוך, אבל לא נמוך מספיק" ......תובנות האודיו שלך באות בסתירה עם הציטוט מדבריך.......אבל אני מרגיש שלאור הפוסטים האחרונים המצויינים שלך בנושא המדע "יש על מה לעבוד איתך" ........אני צופה לך עתיד מזהיר, תן לי קצת זמן(ורד)
פה אתה מניח שאתה צודק ואני טועה. וכאן אתה טועה. אז בוא נסכים שלא להסכים. ואני מניח שאתה לא באמת חושב שיש כאן מסלול המרה כלשהו, נכון? כי אין.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
פה אתה מניח שאתה צודק ואני טועה. וכאן אתה טועה. אז בוא נסכים שלא להסכים. ואני מניח שאתה לא באמת חושב שיש כאן מסלול המרה כלשהו, נכון? כי אין.
הפוסט הקודם שלי היה כמובן דאחקה ובאמת ברוח טובה..... אבל עכשיו ברצינות, אני חושב שאם היינו גרים אחד בסמוך לשני, והיינו חברים, אני באמת חושב שהיית חושב אחרת....עדיין היית אומר "זה מה שאני אוהב ואני נהנה מזה" אבל היית יודע את האמת.

אני לא יודע עם שמת לב אבל אין לי שום בעיה עם כל הציוד האיכותי והיפה שהאודיופילים אוחזים, זה באמת אסטטי וכיף אמיתי........אבל יש את האמת, תהיו מודעים לה, ותאהבו ותהנו בלי שום קשר מהציוד שלכם.

ותמיד תזכור שלפני כ-25 שנה השקעתי את כל חסכונותי במערכת סטריאו שהייתה עולה עם המיסים המטורפים של אז כ 150-200 אלף שקל והייתה באותה תקופה אחת המערכות היקרות (והאכותיות) בארץ........ולדעתי מבחינת איכות (לא מחיר) היא עדיין עומדת בכבוד מול "המערכות הצעירות".

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,574
נקודות
113
ועכשיו, ברצינות, יש מספיק מקרים שבהם אנשים שומעים הבדלים כדי להראות שיש דברים בגו'. אם אתה טוען שכולם טועים, חובת ההוכחה היא לא עליהם.
השיחה שלנו תיגמר במבחן עיוור לצערי, כי אני חושב שהוא לא נכון ואתה חושב שכן. וכל דבר אחר לא מקובל עליך. אז אין איך להתקדם. אז יש מבוי סתום. ויתירה מכך וחשוב בהרבה, זה לא מענין אף אחד.
לא אתה עושה לי טובה כשאתה עושה לי מבחן עיוור ו/או מסביר לי למה אני טועה, אלא, אני עושה לך טובה אם אני טורח להדגים לך הבדלים ברורים כשמש שאין לי ספק שתשמע. אז בוא נניח את זה בצד.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
מבקש הוכחה לכאן או לכאן מאלה שטוענים שיש או אין אלוהים, ונא לא לומר לי תסתכל על פרח ותבין שזה נס אלוהי, בתולה\עקרה שיולדת וסקאדים שמחטיאים וכו' ומאילו שלא מאמינים אבקש ללכת מיליארד שנות אור לכל כיוון ביקום , לחזור ולהגיד לי לא מצאנו אותו.
המוח האנושי, או כל מוח, לא יכול להתקיים במצב של חוסר ודאות. ההכרזה החד משמעית אם יש או אין אלוהים היא המנגנון להתמודד עם חוסר ודאות זו.
הבעיה של האנושות היא שכל צד רוצה לכפות את תפישתו על הצד שכנגד וכאן יש לנו בעיה פילוסופית האם רצון חופשי ו\או דמוקרטיה כפי שנהוגה כיום שהם מושגים יפים בהגדרתם אינם בעצם כפייה על הצד שכנגד, החברה האנושית רחוקה הרבה ממצב אוטופי ולכן מלחמות הן כאן להישאר ופה מתחילה להישאל השאלה אם לא מדובר בעצם בתהליך אבולוציוני פשוט של ניכוס אמצעי הקיום לפרט מול פרט וקבוצה מול קבוצה ובסופו של יום אנו עדיין בגדר חיות.

זה לא רציונלי להוכיח את קיומו של אלוהים
המאמינים יודעים שהוא קיים עקב קבלת רמזים או חוויות רוחניות שחשו בקיומו או נולדו לתוך משפחה מאמינה, האמונה היא חופש בחירה, אילו ידענו שאלוהים קיים לא הייתה משמעות באמונה זו הייתה עובדה,
לשאלה למה אנו חיים לאיזו מטרה, לאדם דתי ברור לעבוד את אלוהים, לעומת זאת יש לא מעט פילוסופים אקזנסטליסטים ניצ'ה אחד מהם, שאין משמעות ותכלית לחיינו ,אנחנו כולו קוף משוכלל שיחייה כרצונו ולא יחול עליו שום עונש על מעשיו
במסגרת החוק,
אך ההיסתברות להיווצרות חיים כמו על הפלנטה שלנו היא מאוד קטנה, אם השמש הייתה מרוחקת עוד 30 שניות מהירות האור
או קרובה אל האדמה קיום חיים לא היה אפשרי, אם לא הייתה פעילות וולקנית ההפרש תמפרטורה בין יום ללילה היה גדול מידי כדי לשרוד, יש לנו אטמוספרה מכילה 26 אחוז חמצן שמאפשר חיים, אם לא היה אבק האטמוספרה הקרינה הייתה חזקה מידי, האוקיינוסים מאפשרים קיום אקלים נח איוד והורדת גשם, 3 אחוז מכלל המים הם מים מתוקים מאפשרים חיים, כח המשיכה הוא לא חזק מידי,הצבעים חיוניים
הכרולופיל הוא ירוק מאפשר תהליך הטמעה בצמחים בעזרת אור השמש סופג דו תחמוצת הפחמן ומשחרר חמצן, ואפשר
להרחיב עוד בתנאים שחסרונם להמשך החיים לא היה אפשרי, גם המדענים מגרדים את הראש משתהים לכל רצף הלוגי שקיים בטבע, זה נראה תכנון אינטלגנטי מאוד ומפתיע לכל התנאים שמאפשרים קיום חיים על כדור הארץ,שפינוזה אמר אלוהים הוא הטבע, חוקי פיזיקה חלים בכל מקום ביקום, הכל מחזורי בטבע,אך אנחנו מקבלים את הכל כמובן מאליו,
אין הוכחה על קיומו של אלוהים כמתואר בספרי הקודש שהוא מושג מופשט, אך לעשות לא נכון אפשר במאה דרכים לעשות נכון יש רק דרך אחת.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ועכשיו, ברצינות, יש מספיק מקרים שבהם אנשים שומעים הבדלים כדי להראות שיש דברים בגו'. אם אתה טוען שכולם טועים, חובת ההוכחה היא לא עליהם.
השיחה שלנו תיגמר במבחן עיוור לצערי, כי אני חושב שהוא לא נכון ואתה חושב שכן. וכל דבר אחר לא מקובל עליך. אז אין איך להתקדם. אז יש מבוי סתום. ויתירה מכך וחשוב בהרבה, זה לא מענין אף אחד.
לא אתה עושה לי טובה כשאתה עושה לי מבחן עיוור ו/או מסביר לי למה אני טועה, אלא, אני עושה לך טובה אם אני טורח להדגים לך הבדלים ברורים כשמש שאין לי ספק שתשמע. אז בוא נניח את זה בצד.

יאללה מקובל........ולנושא אחר, הייתי שמח שתכתוב את דעתך (כי יש עליך איכויות כתיבה) בנושא ההתחממות הגלובלית בהקשר לפוסט של EB1000 בשרשור של ClassD.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט
אתה מצליח לתבלן כל דיון בטעמים של מגעיל.
לא הדתיים ולא החילוניים בקבוצה ניסו לשכנע את האחר. היה דיון פלוסופי נחמד.

אבל אתה באופן שיטתי מצליח לחרב כל דיון בכתיבה יפה ורהוטה בכל אחד שחושב אחרת ממך.

אתה כל כך עף על זה שאתה מהנדס.
כל דבר שאתה כותב אתה מתיימר להציג כאילו הוא כליל החוכמה.
אינסוף שחצנות.
כולם מטומטמים ורק אתה החכם.

למה אתה מתנהג ככה?
סתם, כי אתה אוהב לעצבן ולקבל קצת צומי ממטאנוש?

מדהים בעניי אך אפשר לזלזל בפילוסופים שהם קצת יותר חכמים ממך, שכתבו קצת יותר ספרים ממך ושנקראו ונשתמרו לאורך אלפי שנים.

אבל אתה כזה בנאדם ממורמר עם אפס כבוד לאנשים אחרים.
חבל...

והסיבה שאנחנו כאן בארץ הזאת היא בגלל אותם הרבנים המגוחכים ששמרו על הצביון היהודי במשך אי אלו אלפי השנים.

אינשטיין טעה בעניינים מסוימים (נכונות תורת הקוונטים) אז גם רבי עקיבא היה יכול לטעות (או לכתוב משפט לא ברור/סתום/לא הגיוני) ....... אלא אם כן הוא מורם מעם.....נראה לי שלגביך הוא כן.

ולעצם העניין, תסביר לי בבקשה את המשפט (הכל צפוי והרשות נתונה) בצורה ישירה, פשוטה וברורה בלי להתפלצף, להתחכם ולהתפתל.

אתה מוזמן לקרוא את המאמר הבא מאתר "חופש" (לינק) שאני מניח שהוא לא בדיוק אתר הבית שלך.
שם המאמר: "בעיית הבחירה החופשית והידיעה האלוהית" - להלן 2 קטעים מהמאמר שמתארים בצורה ברורה וחד משמעית את הסתירה הלוגית שבמשפט:

.....ובפעם הבאה כשאתה קורא קטע שאני כותב והוא לא מוצא חן בעיניך, אז תדע לך שאני לא "מפליץ אותו סתם משום מקום" אלא יש לו סימוכין של אנשים חכמים מאוד בנוסף (כמו כותב המאמר).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
הבעיה

א. כמו שאמרנו, לאלוהים יש תשובה אחת נכונה לכל שאלה עובדתית.
ב. תשובתו האחת הנכונה לשאלה "איזה יד ארים עוד דקה" תהיה, נניח, "שמאל" - שנאמר, "הכל צפוי".
ג. הגיעה השעה: אני מרים את יד שמאל (הרי לא יכול להיות שאלוהים טעה, נכון?)
ד. אם הייתי מרים את יד ימין, המסקנה הייתה שאלוהים טעה. זה בלתי אפשרי על פי ההגדרה הראשונה . לכן המסקנה היא שלא יכולתי בשום פנים להרים את יד ימין (הרשות לא נתונה!) - וזה סותר את ההגדרה השניה.

איך שלא מסתכלים על זה וכמה שלא מתפלפלים, אי אפשר לברוח מהפרדוקס. אחת מההנחות, או שתיהן, חייבת להיות מוטעית. גם אם אלוהים לא יספר לנו מה עומד לקרות, עצם הידיעה שלו מפריכה את קיום "האופציה האחרת" שהייתה כביכול לרצון החופשי. כדאי לקרוא שוב את המשפטים א' - ד' (ובעיקר את ד'), עד שזה יחלחל.

סיכום

בכל אופן, המסקנה היא ברורה: אין דרך ליישב את פרדוקס הבחירה החופשית והידיעה האלוהית מבלי לזנוח את הנחות המוצא. רוב ההתקדמויות המהפכניות במדעים ובמחשבה האנושית בכלל היו, אגב, מסוג זה בדיוק: זניחת הנחות מוצא בעייתיות והחלפתן בטובות ונכונות יותר. אם בכל זאת אדם מתעקש למרות העדויות להחזיק בהנחות מוטעות, יקרה אחד משני דברים: או עצימת עיניים והכחשה גורפת (= להתנהג כמו אידיוט), או פלפולים מפה ועד הודעה חדשה, עם אלף תירוצים והנחות נוספות שאף אחד לא יודע מאיפה באו ומה הן עושות. אוי, כמה שזה נשמע מוכר!

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור