כבלים מתכת חדשה בתוך כבלים - טונגסטן

big

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
סילטק טוענים שכל המתכות נשמעות אותו הדבר, ומה שחשוב זה היישום;)
קאשי, על אפו ועל חמתו, יבוא ויתן הדגמה.
בתערוכת מיכן האחרונה הזדמן לי ולעוד כמה חברים לשבת במזנון אם אדון kobala מחברת הכבלים
KOBALA SOSNA ,כמצופה עפו באוויר המון שאלות,
בין היתר מישהו זרק שאלה:
מאיזה חומר אתם מיצרים את כבלי הרמקול והאניטרקונקטים שלכם?
לאחר שהשיב כי זו השאלה הכי לא רלוונטית השיב KOBALA בסדרה של שאלות:

1. KOBALA: לדעתך כל כבלי הכסף נשמעים זהים\דומים?
ענה הבחור לא, כאשר כולנו פה אחד מסכימים לא.

2.KOBALA: שמעת פעם כבל כסף טוב?
כולם פה אחד כן.

3.KOBALA :שמעת פעם כבל כסף שנשמע רע?
שוב כולם פה אחד כן.

4.KOBALA : כל כבלי הנחושת ששמעת נשמעים זהה דומה?
כולם פה אחד לא.

5.KOBALA :שמעתה כבל נחושת טוב?
כולם פה אחד כן.

6.KOBALA :שמעת פעם כבל נחושת שנשמע רע?
כולם כן.

7.לדעתך אם יורכב כבל נחושת כגיד אחד,או שזור זה ישמעו זהה?
כולם פה אחד לא.

לאחר סדרת השאלות שואל KOBALA את הבחור: לאחר התשובות שענית לי תחשוב בעצמך האם ומה יכולת להסיק לו הייתי עונה לך כסף או נחושת?
פתאום השאלה באמת נשמעה די לא לעניין עד טיפשית!
לדעתי ,ולפחות מנסיוני נהסיון לשיך כיוון סאונד בתאורים בדימויים השוניםכגון:סאונד חם,קר,מתכתי,שמן,רזה,
מפורט,המום וכו' לסוג החומר ממנו עשוי הכבל נובע מקיבעון שמקורו במיתוסים ללא שחר ובסיס מוצק.
אבל זו רק דעתי !
איתן

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
נמר,

אני לא ממש יודע אבל מנחש ממה שקראתי. לטונסטרם יש מולכית חשמל מאוד טובה מצד אחד,מצד שני היא מותכת בכ 3200 מעלות והופכת נוזל ב 5555 מעלות (צלסיוס מעל לאפס) זה אומר שבמקרה של כבלים יש לה יכולת העברת חשמל (האות שלנו) מאוד טובה (על דרך ההגיון). איך לא חשבו על זה קודם? די פשוט זו מתכת יקרה ומשמשת ליישומים מאוד ברורים (דברו על זה כאן מעלי לפני שנכנסו לבעיות פסיכולוגיה וגו) וכנאה שאף אחד לא חשב לנסות (בגלל מחיר ובגלל שמדובר במתכת מאוד קשיחה ולכן קשה ליצר ממנה כבל (שאיננו קשיח בד"כ).
אני לא יודע לגבי הכבל הספציפי הזה אם הוא לא קשיח אז זו תערובת עם טונגסטם ולא המתכת הטהורה וזה... זה כבר סיפור אחר לגמרי - צריך לקבל נתונים ןולשמוע באוזניים.

HIH

מנחם.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בתערוכת מיכן האחרונה הזדמן לי ולעוד כמה חברים לשבת במזנון אם אדון kobala מחברת הכבלים
בין היתר מישהו זרק שאלה:

1. KOBALA: לדעתך כל כבלי הכסף נשמעים זהים\דומים?
ענה הבחור לא, כאשר כולנו פה אחד מסכימים לא.

2.KOBALA: שמעת פעם כבל כסף טוב?
כולם פה אחד כן.

3.KOBALA :שמעת פעם כבל כסף שנשמע רע?
שוב כולם פה אחד כן.

4.KOBALA : כל כבלי הנחושת ששמעת נשמעים זהה דומה?
כולם פה אחד לא.

5.KOBALA :שמעתה כבל נחושת טוב?
כולם פה אחד כן.

6.KOBALA :שמעת פעם כבל נחושת שנשמע רע?
כולם כן.

7.לדעתך אם יורכב כבל נחושת כגיד אחד,או שזור זה ישמעו זהה?
כולם פה אחד לא.

לאחר סדרת השאלות שואל KOBALA את הבחור: לאחר התשובות שענית לי תחשוב בעצמך האם ומה יכולת להסיק לו הייתי עונה לך כסף או נחושת?
לדעתי ,ולפחות מנסיוני נהסיון לשיך כיוון סאונד בתאורים בדימויים השוניםכגון:סאונד חם,קר,מתכתי,שמן,רזה,
מפורט,המום וכו' לסוג החומר ממנו עשוי הכבל נובע מקיבעון שמקורו במיתוסים ללא שחר ובסיס מוצק.
אבל זו רק דעתי !
איתן

נשמע מאוד נכון.
וכדי לעצבן קצת את שניצלצוחק!, ממה שאני מבין, סילטק טוענים שהדבר החשוב הוא היישום,
והבחירה שלהם בכסף וזהב, היא מכיוון שהמתכות האילו שומרות על התכונות שלהם לאורך זמן (בניגוד למשל לנחושת).

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בין היתר מישהו זרק שאלה:

אבל זו רק דעתי !
איתן

דבר המוהנדס :) - לכבל רמקול יש 3 תכונות חשמליות בלבד - R , L , C .

סוג החומר (נחושת, כסף , טונגסטן וכו' ) קובע בעיקר את ההתנגדות R שבכבל "נורמלי " היא כמעט תמיד זניחה לעומת התנגדות הרמקול .

גאומטרית שזירת המוליכים המרכיבים את הגידים בין הפלוס והמינוס , ובנוסף גאומטרית שזירת גידי הפלוס והמינוס בינם לבין עצמם ומרחקם זה מזה - קובע את C ו L .
האפקט של C / L גדול בעשרות מונים מהאפקט של R , על המדידות, ומכאן גם על הצליל ,ולכן חשיבות סוג החומר היא זניחה (אם בכלל).

בברכת "חומר טוב " - רוברט

נערך לאחרונה ב:

morpheauss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
כל חברה שרוצה לזרוק לאוויר משהו חדש בוחרת להשתמש בחומרים לא סטנדרטיים כגון : בעיקר נחושת , כסף , זהב
לא מעט חברות עושות שימוש בקרבון שזה בכלל סיביי פחם,יש חברות שעושות שימוש בפלטינה , גם אלומיניום אפילו
לגבי טונגסטן - כמו כל דבר צריך לשמוע , אין זה אומר שמובן מאליו שכתצואה משימוש במתכת / חומר מסויים , תתקבל
התוצאה הכי טובה - המון תלוי גם בצורת המוליכים (SOLID COREׂ ) , (MULTY STRANDׁ ) , (סוגי SHILDING ) , כמות ועובי
המוליכים - עם סיכוך/סוג סיכוך , ואפילו סופיות (פלאגים זכר/נקבה) משפיעים ביותר .

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נשמע מאוד נכון.
וכדי לעצבן קצת את שניצלצוחק!, ממה שאני מבין, סילטק טוענים שהדבר החשוב הוא היישום,
והבחירה שלהם בכסף וזהב, היא מכיוון שהמתכות האילו שומרות על התכונות שלהם לאורך זמן (בניגוד למשל לנחושת).

רוזי - מסכים עם כל מילה שלך ושל סילטק (ראה פוסט מס' 46 שלי ) - אני רואה באופק את תחילתה של ידידות נפלאה (ורד) - אני קופץ אליך לזכרון שבת הבאה ;)

לפעמים גם מסכימים - רוברט

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט:

המשפט "האפקט של C / L על המדידות ומכאן על הסאונד" - מניח שהמדידות מייצגות את כל - אומר שנית: כל - מה שמשפיע על הצליל. בנוסף, ועם זאת, הוא מניח כי כל מה שמשפיע על הצליל הוא בר מדידה כיום.

רק עניין קטן אחד: זה מעולם לא הוכח, ובמהלך השנים הסתבר כי קביעות קונקרטיות על בסיס זה התגלו כלא נכונות, מה שהביא לידע חדש וליצירת סט נתונים ומדידות חדש.

כאיש מדע מעמיק אתה מבין בוודאי שאתה חייב לסייג שימוש בהיפתוזה שאינה מוכחת אלא רק מניחה על בסיס אינדוקטיבי שהמידע בו חלקי, משתנה ומתווסף עם הזמן.

בנוסףך, כתבת: "(א) גדול בעשרות מונים מזה של R ו(ב) מכאן יש חשיבות מועטה לסוג החומר."
על סמך קביעה א' אתה מגיע לטענה ב'? על סמך מה בדיוק, ככל שמדובר באודיו? נבדק מדעית?

מנגד, דיווחים משל רבים, טוען כי יש חתימת צליל במקרים אלה, ויש חברות שמציעות דגם נתון עם נחושת, עם כסף ובשילוב של שניהם.; הצליל כמובן שונה.

והרי בעניין זה כבר סיכמנו: לא מתנסים, לא טוענים.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
נשמע מאוד נכון.
בלי קשר לתוצאה באוזן: כסף,כמו נחושת,מאבד עם השנים את התכונות שלו (מתחמצן - למשל) זהב לא.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט:

המשפט "האפקט של C / L על המדידות ומכאן על הסאונד" - מניח שהמדידות מייצגות את כל - אומר שנית: כל - מה שמשפיע על הצליל. בנוסף, ועם זאת, הוא מניח כי כל מה שמשפיע על הצליל הוא בר מדידה כיום.

זה מה שטוען הידע ההנדסי והמדעי - נכון להיום !!!

רק עניין קטן אחד: זה מעולם לא הוכח, ובמהלך השנים הסתבר כי קביעות קונקרטיות על בסיס זה התגלו כלא נכונות, מה שהביא לידע חדש וליצירת סט נתונים ומדידות חדש.

בעניין סט המדידות - לעיתים נוצר סט מדידות חדש ולעיתים סט המדידות מספיק

כאיש מדע מעמיק אתה מבין בוודאי שאתה חייב לסייג שימוש בהיפתוזה שאינה מוכחת אלא רק מניחה על בסיס אינדוקטיבי שהמידע בו חלקי, משתנה ומתווסף עם הזמן.

העולם מדעי הנדסי ב- 200 שנה האחרונות לא מכיר משהוא מעבר ל- RLC - אשמח לשמוע על תובנה חדשה

בנוסףך, כתבת: "(א) גדול בעשרות מונים מזה של R ו(ב) מכאן יש חשיבות מועטה לסוג החומר."
על סמך קביעה א' אתה מגיע לטענה ב'? על סמך מה בדיוק, ככל שמדובר באודיו? נבדק מדעית?

יש עשרות בדיקות שמוכיחות זאת שאני מכיר אישית - ונגיד זאת אחרת - אני לא מכיר אף מדידה שבה חשיבותו של R גדולה בעשרות מונים מזה של LC

מנגד, דיווחים משל רבים, טוען כי יש חתימת צליל במקרים אלה, ויש חברות שמציעות דגם נתון עם נחושת, עם כסף ובשילוב של שניהם.; הצליל כמובן שונה.

אתה יודע בדיוק מה אני חושב על "דיווחים " שהם לא ב- Blind - חבל לחזור ולהתעמת פעם נוספת בנושא זה - אנו "מותשים למוות בנושא זה ".

והרי בעניין זה כבר סיכמנו: לא מתנסים, לא טוענים.

ראה את תשובתי הקודמת

אבל יואל אני סולח לך על הכול בגלל Post מס' 33 ,הבאמת מושקע וכיפי , שכתבת לי - אני מוחמא לאללה

--

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוזי - מסכים עם כל מילה שלך ושל סילטק (ראה פוסט מס' 46 שלי ) - אני רואה באופק את תחילתה של ידידות נפלאה (ורד) - אני קופץ אליך לזכרון שבת הבאה ;)

לפעמים גם מסכימים - רוברט
העניין הוא שממש לא מעניין אותי מה סילטק או סינרג׳סטיק או רוברט אומרים.
מה שמעניין אותי בעיקר זה מה שהאוזנים שלי שומעות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
העניין הוא שממש לא מעניין אותי מה סילטק או סינרג׳סטיק או רוברט אומרים.
מה שמעניין אותי בעיקר זה מה שהאוזנים שלי שומעות.

יאללה - לא נריב על זה ...... למרות שמדגדג לי לקחת אותך לאיזה BT כהלכתו.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
האמת שנשמע לי עדיף מאשר תיקח אותי ל blind date

בעצם כל מפגש בין 2 אנשים (שלא הכירו קודם ) הוא סוג של Blind Date ,

במידה וניפגש בפעם הראשונה ונבצע מיד בליינד טסט אזי מתמטית אפשר להוציא "מכנה משותף"

ומתקבל - בליינד * (דייט + טסט ) - הומור משובח .

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה מה שטוען הידע ההנדסי והמדעי - נכון להיום !!!

בעניין סט המדידות - לעיתים נוצר סט מדידות חדש ולעיתים סט המדידות מספיק

המשפט השני מוכיח שהמשפט הראשון לא רלוונטי.
אם לעיתים נוצרו סט מדידות חדש משמע שסט המדידות הקודם לא היה נכון.
מכאן שהטיעון הראשון - "זה מה שטוען הידע ההנדסי והמדעי - נכון להיום" לא מוכיח שום דבר ולא רלוונטי. אפשר בקלות להניח שזה היה גם הטיעון התקף בזמנו, כאשר הידע המדעי טען שהשמש סובבת סביב כדור הארץ...
הטענה היא הפוכה - הידע ההנדסי היום לא מספק ולא מסביר את התופעות המדווחות.
אבל כל זמן שאתה מסרב לשמוע ולהתנסות ומעדיף להאשים באוטוסוגסטיה כל דיווח שלא נבדק על ידך באופן אישי ב BT , אז באמת חבל לטחון מים.

ולטענתך, שאתה לא שומע הבדל ואין לך זכרון שמיעתי של מספר שניות, הגיע הזמן לומר שמבקר מסעדות לא יכול להיות חסר חוש טעם וגם תתרן לא יכול להיות מבקר יינות.

ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
המשפט השני מוכיח שהמשפט הראשון לא רלוונטי.
אם לעיתים נוצרו סט מדידות חדש משמע שסט המדידות הקודם לא היה נכון.
מכאן שהטיעון הראשון - "זה מה שטוען הידע ההנדסי והמדעי - נכון להיום" לא מוכיח שום דבר ולא רלוונטי. אפשר בקלות להניח שזה היה גם הטיעון התקף בזמנו, כאשר הידע המדעי טען שהשמש סובבת סביב כדור הארץ...
הטענה היא הפוכה - הידע ההנדסי היום לא מספק ולא מסביר את התופעות המדווחות.
אבל כל זמן שאתה מסרב לשמוע ולהתנסות ומעדיף להאשים באוטוסוגסטיה כל דיווח שלא נבדק על ידך באופן אישי ב BT , אז באמת חבל לטחון מים.

ולטענתך, שאתה לא שומע הבדל ואין לך זכרון שמיעתי של מספר שניות, הגיע הזמן לומר שמבקר מסעדות לא יכול להיות חסר חוש טעם וגם תתרן לא יכול להיות מבקר יינות.

ארז

אלוהים - אתה כותש אותי למוות

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אלוהים - אתה כותש אותי למוות

קודם תחתום על כתב כניעה ...:מנצח: :)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
בפילוספיה של המדע וגם באוניברסיטה בגרוש שנקראת ניסיון חיים יש משפט אחד מנצח:"השלום גדול מסך חלקיו"...

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור