מתחיל להרכיב את מערכת החלומות שלי

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לפי הסכומים המטורפים שמציינים פה על חשמל, כבילה, מעמד וטיפול אקוסטי,, אולי כדאי להשקיע כבר הכל בזה ולנגן עם טראנזיסטור קטן שעובד על בטריות באמבאטייה.

אמנם כל אחד מאלה יכול לתת שיפור מורגש, אבל אתה לא יודע מראש עד כמה המצב בעייתי עם האקוסטיקה, עד עמה הרכיבים מושפעים ממעמדים, וכו', וייש כלל זהב, לדעתי -- if it ain't broken, don't fix it!

גם לא הייתי מתעסק בכללי אצבע של אחך לחלק את התקציב.

ה-CD ממש לא מת, רחוק מזה, ואפילו ה-SACD הצולע עדיין בחיים כבר הרבה זמן, במיוחד בקלאסי. היו כאן כתבות על "שובו של הוויניל" עקב כך שמכירות הוויניל עלו בשיעור ניכר מאוד, אלא ששכחו לומר שגם אחרי העלייה, ויניל עדיין פחות מאחוז אחד.

הפואנטה אינה ויניל או לא, אלא הנבואות לקבי קצב השינוי. ייתכן שהוא יהייה מהיר, וייתכן שיהייה איטי, אבל אם אתה מחכה, אתה מפסיד את כל מה שבהישג ידך מעכשיו ועד התגשמות הנבואות, אם בכלל.

לדעתי/טעמי האישיים, B&W עדיפים בהרבה על KEF, ואין מה להתעסק בענייני נצילות יותר מדי. ASR זו אפשרות לא רעה, ואולי יש לאלדר השניצל למכירה, אני לא מעודכן.

הדרך הנוחה ביותר היא לעבוד עם יבואן אחד, שהייתרון של זה הוא היכולת לשמוע אצלו בחנות מערכת שלמה, אבל עדיף אולי לא ללכת לפי הנוחות ומה אפשר לשמוע בחנות, אלא לראות מה ממש מלהיב אותך בכל מקום, ואז לנסות את השילובים אצלך בביית, כדי למנוע מצב של אי-התאמה בסיסית (מה שניקרא באודיופילית עדכנית "חוסר סינרגייה").

עמיר

יש לי asr , לא הבנתי מי צריך. אבל אם רוצה בטח יתקשר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה רבה לכולם. לא האמנתי שאקבל כ"כ הרבה פידבקים (וסליחה שלא יכולתי להיות יותר אקטיבי) . בינתיים אני עדיין בארץ . מצד אחד לא קיבלתי את כל התשובות שרציתי (במיוחד לגבי נגנים) ומצד שני קיבלתי כ"כ הרבה מידע שזה קצת מבלבל. נראה לי שאני צריך קצת לעכל את כל המידע ואז להתחיל לבדוק דברים.
מקבל את ההמלצה לנסות מערכות שלמות אצל יבואנים שונים .
יש המון אופציות שעל הנייר נשמעות נפלאות וכנראה שתהיה לי יותר עבודה ממה שחשבתי.
לגבי הויכוח של כמה על רמקולים קרמיים - עד כה יצא לי לשמוע רק את הטידאלים בתערוכה והם נשמעו לאוזני נפלא - נקיים, מפורטים, חיים מאוד אבל שמעתי אותם רק לזמן קצר ועם מגבר שפופרות שאיני מעוניין כרגע להיכנס לזה . (נ.ב - הבנתי שלחברות המייצרות רמקולים עם דרייברים קרמיים יש שתי אופציות של טויטרים : קרמיים ויהלום. מה המאפיינים של כל אחד? נמר - מה הטויטר ברמקולים שלך ?).
לגבי התקציב - זה שכתבתי שהתקציב יהיה עד 300K לא אומר שאני מתעקש להוציא הכל. רק אם תהיה מערכת שתשמע כל כך יותר טוב ייתכן ואוסיף. כרגע הכיוון שלי (עוד לפני ששמעתי מערכות) הוא מגבר אינטגרייטד כמו ASR EMITTER I EXCLUSIVE , פליניוס היאטו שאמורים לעלות סביב 40K , עם נגן תקליטורים בתקציב של סביב 40-60K , רמקולים סביב 70-100K ועוד כ-30-50K על כבלים וחשמל , 10-15K על מעמד וסכום דומה על אקוסטיקה.

דודי (חתלתול בשאיפה להיות טיגריס) (ורד)

(Y)
חלוקה נשמעת מאוד הגיונית

שני הסנטים שלי:
1) אם נחוץ לך CD, תקנה טרנספורט ו-DAC נפרדים לפחות.
2) אל תתייחס להגברה לחוד אלא לשילוב של רמקולים + הגברה.
3) הייתי נותן לרמקולים תקציב גבוהה יותר קצת, 100-120K, ב-70K זאת תהיה פשרה עדיין.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אצלי ה CD חי מאוד.

(Y)
גם אצלי.
ועוד לא שמעתי סט של ממיר וטרנספורט שנשמעים טוב יותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

מדוע עדיף ממיר וטרנספורט ולא נגן שכולל את שניהם?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
(Y)
גם אצלי.
ועוד לא שמעתי סט של ממיר וטרנספורט שנשמעים טוב יותר.
האם ההמשך הוא -"מאשר ה- one box שלי"?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל כנראה התכוון שתהייה אפשרות לחבר מחשב , לכן ממיר בניפרד.

לא בהכרח מחשב,
מקור אחר ולא CD

בנוסף, זה נותן אופציה טובה לשדרוג
זה הרבה כסף, הנזק במהלך השדרוג יהיה קטן יותר במקרה וזה לא one box

[ למה קדם ומגבר בנפרד ולא אינטגרייטד? ]

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תעשה סיבוב..
ואחרי הסיבוב תגיע למסקנה הפוכה (Y)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
עשיתי סיבוב (ון).
מקווה שגם אתם.

למיכאל, לא בטוח שההשוואה במקום, בכל אופן גם לגבי הפרדה בין מגבר לקדם, לא תמיד זה עושה שכל. יש מספיק דוגמאות לאינטגריידים שנשמעים טוב מהרבה חלקים נפרדים. הרי אין לזה סוף, יש גם עלויות כבלים וכל העסק תלוי במחיר. תנסה להשוות VAC AVATAR או Jadis Orchestra או KR 880 או Bat 300X (ויש עוד) מול שילובים שונים של קדם ומגבר ברמות המחיר שלהם (ורצוי עם מנורות בתהליך בשביל שההשואה תהייה סבירה יותר) ותחזור אלי עם תובנות לגבי מה עדיף.

לגבי CDP - חוזר ואומר עד 20 או 30 אלף (שקלים) לא מכיר שילוב של ממיר וטרנספורט טוב יותר.
אם מישהו רוצה לחבר מחשב ושאר מרעין בישין, זה כבר סיפור אחר, ואז יש מן הסתם גם שיקולים אחרים (שעבורי לא רלבנטים).

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אז אני אומר שישנם מספיק דוגמאות, כמו dCS שהוזכר כאן שמאפר להפריד בין החלקים של מקור דיגיטלי,
כיוון שתקציב גבוהה (עד 60K?), אני מציע לא להתמקד סביב CDP גם כי היום יש מ-ל-א אלבומים באיכות מאסטר (כולל האחרון של אבישי כהן), חבל על מערכת היי-אנד להפסיד את זה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
האיש כבר מזמן הלך...:(.

תומר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור