מעבר להגברת מנורות

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
דיברתי עם איתן וכניראה משהוא הוליך אותו שולל.
איתן אחד האנשים הניפלאים שישנם בתחום.
ואפילו אוסיף לך המלצה חיובית לעסקים עימו.
כמו כן הוא מבין ויודע מי אתה.

תודה יקירי (ורד)

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
שלום וברכה וחג שמח פנתר,

אני בהחלט מקבל את התרשמותך מהחוויה הנהדרת אבל לגביי, אם אני כבר משקיע, אעשה זאת בשלמות כך שהעדפתי היא לגירסה המשודרגת של המגבר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ברוך הבא חיים.
אני חושב שהצהרה כמו "אני בן 62 ורוצה לעבור למגבר מנורות" דומה להצהרה "אני בן 30 ורוצה לעבור לבלונדיניות".

כלומר, מהפרספקטיבה של סאונד נטו, המעבר ל"מנורות" כמעט חסר משמעות, כשלא מתייחסים לגופו של מגבר ספציפי. יתירה מזאת, ככל שעולים ברמת הציוד, כך ההבדלים בין הטכנולוגיות מטשטשים.
מה זה קשור לבלונדיניות, אתה שואל? זה קשור כי כמו שאין קשר בין צבע השיער של בת הזוג למידת התאמתה לך, כך אין קשר בין טכנולוגיית ההברה לבין מידת התאמתה לך.

מגבר קלאס A טוב יכול לתת לך את מה שאתה מחפש, ועדין להיות מבוסס טרנזיסטורים.
מגבר מנורות יכול להשמע כמו טרנזיסטור (לדוגמה הפרה של איינשטין).

עצתי לך היא ללכת בדרך הנכונה, שהיא תמיד הקשה יותר: לשמוע עוד מערכת של אנשים, לטייל בין חובבים, ולגבש טעם שיותר מבוסס על חוויה האזנתית ולא רומנטיזציה של טכנולוגיה שלקחת מקריאה באינטרנט, התנסויות בודדות פה ושם, והכללות שאין בהן ובין המקרה שלך שום קשר.
:כל-הכבוד:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
דווקא יש הבדל גדול בין ה-S6 המקורי ל-SE. שפופרת כניסה שונה וכיוון ביאס לעומת ביאס "אוטומטי". למגבר החדש יש הרבה יותר דרייב.

שמעתי את המקורי אצלי בזמנו, צליל יפה, כן, אבל מנומס מדיי.

נערך לאחרונה ב:

big

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
דווקא יש הבדל גדול בין ה-S6 המקורי ל-SE. שפופרת כניסה שונה וכיוון ביאס לעומת ביאס "אוטומטי". למגבר החדש יש הרבה יותר דרייב.

שמעתי את המקורי אצלי בזמנו, השוותי ל-SMART 845, היה מאכזב. צליל יפה, כן, אבל מנומס מדיי.

גיא המלצה- מכיר אותך ... סע לגן יבנה בהקדם . באינטואיציה שלי.. ה ביאס האוטומטי שלך לא ממש עובד.. לא יזיק
איזה fine tuning :לב:

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
שלום וברכה וחג שמח פנתר,

אני בהחלט מקבל את התרשמותך מהחוויה הנהדרת אבל לגביי, אם אני כבר משקיע, אעשה זאת בשלמות כך שהעדפתי היא לגירסה המשודרגת של המגבר.
יותר קריטי לאיזה רמקול אתה הולך לשדך את המגבר ובאיזה גודל חדר מאשר איזו גרסה שלו..
אם אתה כבר בכיוון שלו ויש כזה ביד שנייה תחסוך לעצמך כסף. יתחשק לך לשנות עוד כמה חודשים? תמכור אותו במחיר שקנית

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
גיא המלצה- מכיר אותך ... סע לגן יבנה בהקדם . באינטואיציה שלי.. ה ביאס האוטומטי שלך לא ממש עובד.. לא יזיק
איזה fine tuning :לב:

איתן, מה הקשר בין מכיר אותי, גן יבנה ושאר קישקושציה? שמעתי את שניהם אצל חבר באותה מערכת שאני מכיר. החדש טוב יותר. סע אליו לגדרה. היא קרובה לגן יבנה.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
שלום ותודה לכולם.
- ל-big תודה על ההזמנה, ומקבל אותה בחום - 054-5884658. (במידה והיא מיועדת אליי)
- ל zs יש לי רמקולים של bose 901 ורמקולים של B&W CM4 אם הם לא יתאימו, אזי יוחלפו. אגב הציעו לי זוג של Tannoy glenair 10 ששמעתי ודי אהבתי, אולם זה לא הסאונד שאני מחפש, יתכן שה-S6 לא התאים להם או להפך.
- שאלה לכל שאר המגיבים. כשאני שומע סט מסוים, איך אני יכול להבחין בין המגבר לרמקולים מי מהשניים מתאים לי יותר, אם בכלל.
יתכן מצב שמגבר מסוים הוא המגבר שאני מחפש בעצם, אולם בהשמעה לא שודכו לו הרמקולים הנכונים או המתאימים ( אותו כנ"ל לגבי רמקולים)ועל כן הסט לא נשמע לי אז איך אני יכול לדעת? על מנת לקבל החלטה על מגבר או רמקולים.
ובבקשה תהיו יותר עניינים בלי בלונדיניות ובלי להתייחס לגיל, אני ציינתי את הגיל ע"מ שתדמינו לכם את העומד מאחורי הכתובים.
אני למשל הייתי כן מעוניין לדעת מה גילו של כל מגיב.
אני יודע שאתם יותר בעניינם ומחליפים סטים כמו שמחליפים חולצות, לכן אני מבקש את תגובותיכם.
תודה.
חיים

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
בעיקרון יותר נכון לאהוב רמקול לפני שמתאהבים במגבר או בכל חלק אחר. התוצאה הסופית היא מכלול של מכשירים המחוברים יחדיו בסינרגיה טובה או פחות טובה, לפי טעמך האישי.
החיבור בין המגבר לרמקול חייב להוליד חתונה, ורצוי שתהיה שם אהבה ממבט ראשון:) . אם זה לא קורה, לא משנה מה תעשה אחכ, שום דבר לא יעבוד..
לשאלתך ״שאני שומע סט מסויים איך אני יכול להבחין בין המגבר לרמקולים, מי מהשניים מתאים לי יותר אם בכלל״
התשובה פשוטה
כאתה מאזין לסט מסויים והוא מצא חן בעיניך
קח קטע מוזיקה שאתה מכיר היטב, ושמע אותו על שני מגברים שונים על אותו רמקול.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
אחלה פנתר אתה, תודה

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
יותר קריטי לאיזה רמקול אתה הולך לשדך את המגבר ובאיזה גודל חדר מאשר איזו גרסה שלו..
אם אתה כבר בכיוון שלו ויש כזה ביד שנייה תחסוך לעצמך כסף. יתחשק לך לשנות עוד כמה חודשים? תמכור אותו במחיר שקנית

הרמקול הוא 'דובל - בלה לונה' (בקרוב אקנה).
חדר בגודל 3.8 על 3.5 מ'.

הלוואי שהייתי מוצא את המגבר ו'הבלה לונה' ביד שניה.
מסתבר שאנשים לא ששים להיפרד מהם.

אגב, גם את הברודמן שאני מוכר כמעט שלא רואים ביד שניה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

בהחלט! מסכים עם כל מילה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מה לא טוב בברודמן ? לדעתי שניהם טובים ,רק בברודמן עדיף טרנזיסטור יבש ובבלה לונה רצוי שפופרות בגלל הדרייברים PA שמותקנים שם רצוי לעדן את בסאונד בניגוד לברודמן שהוא עדין מראש ,אולי לא הפעלת נכון הברודמן?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שלום ותודה לכולם.
- ל-big תודה על ההזמנה, ומקבל אותה בחום - 054-5884658. (במידה והיא מיועדת אליי)
- ל zs יש לי רמקולים של bose 901 ורמקולים של B&W CM4 אם הם לא יתאימו, אזי יוחלפו. אגב הציעו לי זוג של Tannoy glenair 10 ששמעתי ודי אהבתי, אולם זה לא הסאונד שאני מחפש, יתכן שה-S6 לא התאים להם או להפך.
- שאלה לכל שאר המגיבים. כשאני שומע סט מסוים, איך אני יכול להבחין בין המגבר לרמקולים מי מהשניים מתאים לי יותר, אם בכלל.
יתכן מצב שמגבר מסוים הוא המגבר שאני מחפש בעצם, אולם בהשמעה לא שודכו לו הרמקולים הנכונים או המתאימים ( אותו כנ"ל לגבי רמקולים)ועל כן הסט לא נשמע לי אז איך אני יכול לדעת? על מנת לקבל החלטה על מגבר או רמקולים.
ובבקשה תהיו יותר עניינים בלי בלונדיניות ובלי להתייחס לגיל, אני ציינתי את הגיל ע"מ שתדמינו לכם את העומד מאחורי הכתובים.
אני למשל הייתי כן מעוניין לדעת מה גילו של כל מגיב.
אני יודע שאתם יותר בעניינם ומחליפים סטים כמו שמחליפים חולצות, לכן אני מבקש את תגובותיכם.
תודה.
חיים
שלום חיים "אני קרוב לגילך (קצת יותר צעיר ) ,אני אבל כנראה עברתי כברת דרך יותר ארוכה ממך ,כל העניין הוא התאמה בין הרמקולים שלך שכנראה לא מספיק טובים לבין המגברים ,
לכן לדעתי גם אם תקנה שפופרות ,העניין לא יתן מזור לצליל שאתה מחפש ,הטרנזיסטורים המודרניים ,במיוחד אלו קלאס A ,נשמעים לא פחות טוב מאשר שפופרות ,ויש להם את היתרון של דינמיות משופרת ועוצמה שיכולה להחזיק בקלות רמקול ממוצע ,שפופרות ,במיוחד ברמת מחיר שאתה חפץ חלשים מידי ,מגנים מצוין מוזיקה קמארית ,אבל לא יספיקו למוסיקה יותר תובענית ,היתרון של שפופרות מגיע בדרך כלל בקריסטליות של הגבוהים ובתחושת הבמה המצוינת ,אבל העוצמה של 40 50W לא מספיקה בדרך כלל לרמקול רגיל שאיננו עם נצילות בשמיים ,ובטח שלא בסלון גדול ,
טרנזיסטור לעומת זאת למרות שאין לו את הגבוהים המרחפים הללו ,במיוחד אם הוא מעל 200W ,יחזיק לך את הרמקול ביד ברזל ,כל כלי ישב במקום ,ומעברים קשים יעברו היטב ,
ולכן העניין אינו מוחלט כאן ,מציע לך לטלטל את עצמותיך היבשות למושב עדנים לערן אודיופריק ולשמוע מגברים טרנזיסטורים של לקסמן ,גם MBL-AVM-SASS יעשו העבודה הייטב ,ואם בכל זאת שפופרות ,הייתי הולך ליגאל לסרי ושומע ION חזק וטוב עם שפופרות KT120-150 ,שמה כבר כל מגבר יחזיק חזק הרמקול ,אין דבר יותר גרוע ממגבר שפופרות רופס על רמקול לא נציל כמו שיש להרבה חברה שמשמיעים לך כינור וחצי ומסבירים לך "איזה יופי" ,
בקיצור דבר עם ערן .

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
שלום לך שניצל.
נצילות הרמקולים שיש לי היא 90db, אך כפי שכבר כתבתי אם יהיה צורך אחליף גם את הרמקולים.
אני לא יודע לאיזה רמקולים התייחסת בתגובה שלך, אבל כיום יש לי שני זוגות. bose 901 ו- b&w cm4 שהם באמת יותר קשים, כאמור אמכור את הרמקולים במידת הצורך.
תודה לך על התגובה
חיים

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
אגב, מה ההבדל בין טרנזיסטורים class A לבין מגבר מנורות?
שמעתי את שניהם והאוזן "הדפוקה" שלי הלכה יותר על מגבר המנורות, שנשמע לי יותר רך וקטיפתי משהו וזה בערך מה שאני מחפש.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
נצילות הרמקולים שיש לי היא 90db, אך כפי שכבר כתבתי אם יהיה צורך אחליף גם את הרמקולים.
אני לא יודע לאיזה רמקולים התייחסת בתגובה שלך, אבל כיום יש לי שני זוגות. bose 901 ו- b&w cm4 שהם באמת יותר קשים, כאמור אמכור את הרמקולים במידת הצורך.
תודה לך על התגובה
חיים

חיים שלום,
ראשית, אחד הדברים החשובים שאיש לא שאל אותך כאן זה, לאיזה מוזיקה אתה מאזין, ולאילו עוצמות שמע יש לך צפייה מהמערכת שלך...
לגבי ה-BOSE אני לא אתיחס, אך למרות שה-CM4 הם לא הקרם של הקצפת, הם יכולים לתת תוצאה לא רעה עם התאמה נכונה של הגברה.
אם תצליח לשדך להם את האלקטרוניקה הנכונה תהיה לך מערכת מצויינת אך לא HI END , קרוב, אך לא ברמה של רוב החברים שענו לך לפני... קח בחשבון שדבר גורר דבר, ושיפור של 20% יכול לעלות לך עשרות אלפים $$, ולגמרי לא בטוח שתגיע אל הנחלה במכה הראשונה.
לדעתי עליך להגדיר לעצמך מראש את גבולות התקציב שזמין לך להרפתקה הזו, ולתכנן משם.
אלא אם כן אתה מרשה לעצמך תקציב פתוח וכמעט ללא הגבלה, שאז "השמיים הם הגבול".

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שמעתי כבר רמקולים עם נצילות בין 90 ל100, מחוברים למגבר שפופרות (בעצם שני מונו בלוקים) של חברה שהומלצה בשרשור הזה.
לא ממש סחב....

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
לא כל טרנזיסטור class A הוא העיפרון הכי מחודד בקלמר.. טופולוגיה זה בעיקר על הנייר.
צריך לבדוק הכל, כלומר לא לפסול כלום על פי דעה קדומה כי הרבה פעמים יש הפתעות:)
לך על מה שנשמע יותר לטעמך, ועדיף שזה לא יהיה וואו של התחלה אלה משהוא שלא מעייף לאורך זמן.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
היי.
yb-7.
לגבי סוג המוסיקה שאני שומע, זה יכול להיות sting, amy winhouse ,dire straits, jan garbarek, omar faruk, אישתי וגם אני לאחרונה שומעים את "דיקלה" ואוהבים מוסיקה עם מוטיבים ערביים, (אשתי רק מזרחית שרית חדד, אייל גולן וכאלה ואני זורם איתה בכיף) כמובן פינק פלוייד, ג'ז רוק, רוק רך גם שנסוניירים צרפתיים כמו charle aznavour וכאלה ועוד המון ובאמת אני פתוח לשמוע הכל וכמובן מוסיקה קלאסית כשאני לבד בבית.
-. לגבי עוצמות השמע, התשובה היא בכל העוצמות, תלוי בשעה, במצב הרוח ובסיטואציה בבית.
-. לגבי הרמקולים כבר אמרתי שאין לי בעיה למכור וללכת על משהו אחר, כפי שכבר אמרתי, שמעתי את ה- 10 glenair של tannoy ואני חושב שמביחנת רמקול זה דיבר אליי השאלה היא עם איזה מגבר לחתן אותם? והאם ה- S6 של "יוניזון" באמת מתאים?
-. התקציב מוגבל מאוד!!! ממש לא להשתגע. אני בסך הכול רוצה מגבר וזוג רמקולים שיחיו בשלום יחדיו וגם איתי.
-. אני באמת לא חזק בכל ההתפתחות הטכנולוגית העכשווית ובכל שמות החברות המכשירים וכו...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור